Przejdź do głównego menu
Blog Google Polska

Sztuczna inteligencja

Bard może połączyć się z Waszymi aplikacjami i usługami Google

Bąbelki tekstowe różnej wielkości z różnymi izotypami i logo marek Google, w tym: Bard, Dysk Google, Gmail, YouTube, Loty Google, Mapy Google i Dokumenty Google.

Jedną z największych zalet Barda, eksperymentu polegającego na współpracy z generatywną sztuczną inteligencją, jest jego zdolność do dostosowania swoich odpowiedzi do Waszych potrzeb. Możecie na przykład poprosić go o utworzenie dokumentu z planem podróży dla siebie i znajomych, przygotowanie reklamy online lub pomoc w wyjaśnieniu dziecku terminu naukowego. Teraz Bard radzi sobie jeszcze lepiej z dostosowaniem odpowiedzi do potrzeb użytkowników, dzięki czemu możecie łatwo wcielać swoje pomysły w życie. 

Dziś wprowadzamy najbardziej zaawansowany model Barda. Dotychczasowe funkcje w języku angielskim będą teraz dostępne w nowych językach i krajach, umożliwiliśmy również integrację Barda z aplikacjami i usługami Google, aby użytkownicy mogli uzyskać bardziej pomocne odpowiedzi, a także ulepszyliśmy funkcję „Wyszukaj w Google”, dzięki czemu można zweryfikować poprawność odpowiedzi w wyszukiwarce. 

Dostęp w większej liczbie miejsc 

Nie ustajemy w naszym odpowiedzialnym podejściu do rozwijania Barda, w związku z czym z funkcji dostępnych do tej pory tylko w języku angielskim od teraz będzie można korzystać także w ponad 40 innych językach. Dotyczy to przesyłania obrazów za pomocą Obiektywu Google, otrzymywania odpowiedzi w formie obrazów z wyszukiwarki Google i modyfikowania odpowiedzi Barda. 

Połączenie z aplikacjami i usługami Google 

Dziś uruchamiamy angielską wersję rozszerzeń do Barda (ang. Bard Extensions) – zupełnie nowy sposób interakcji i pracy z Bardem. Dzięki tej funkcji Bard może wyszukiwać i wyświetlać odpowiednie informacje pochodzące z narzędzi Google, z których korzystacie na co dzień – takich jak Gmail, Dokumenty, Dysk, Mapy, YouTube oraz Loty i hotele – nawet jeśli potrzebne informacje rozproszone są w wielu aplikacjach i usługach. 

Na przykład jeśli planujecie wycieczkę do Wielkiego Kanionu Kolorado (zwykle taka wyprawa oznacza mnóstwo otwartych kart w przeglądarce z różnymi szczegółami), możecie teraz poprosić Barda o pobranie z Waszego Gmaila dat, które pasują wszystkim uczestnikom, sprawdzić w czasie rzeczywistym informacje o lotach i hotelach, wyznaczyć wskazówki dojazdu na lotnisko w Mapach Google czy nawet obejrzeć filmy w YouTube z propozycjami aktywności na miejscu – a wszystko to w ramach jednej konwersacji z Bardem. 

Albo wyobraźcie sobie, że ubiegacie się o nową pracę i korzystacie przy tym z pomocy Barda. Polecenie dla Barda może brzmieć następująco: „Znajdź na Dysku moje CV z czerwca 2023 i podsumuj je w krótkim akapicie”. W kolejnym kroku możecie rozpocząć pracę nad Waszym nowym listem motywacyjnym. 

Dokładamy wszelkich starań, aby chronić Wasze dane osobowe. Jeśli zdecydujecie się korzystać z rozszerzeń Workspace, Wasze treści z Gmaila, Dokumentów i Dysku nie będą widoczne dla weryfikatorów, wykorzystywane przez Barda do wyświetlania Wam reklam ani do trenowania jego modelu. Oczywiście zawsze macie kontrolę nad ustawieniami prywatności i możecie decydować, jak chcecie korzystać z tych rozszerzeń, a także wyłączyć je w dowolnym momencie. 

Łatwe sposoby sprawdzania poprawności odpowiedzi i korzystania z udostępnionych rozmów 

Od dzisiaj przy odpowiedzi w języku angielskim możecie używać w Bardzie przycisku „Wyszukaj w Google” („Google it”), aby łatwiej zweryfikować informacje. Ta nowa funkcja korzysta z osiągnięć Google Research i Google DeepMind. Po kliknięciu ikony „G” Bard przeczyta odpowiedź i oceni, czy w internecie znajdują się treści potwierdzające jej treść. Gdy poprawność stwierdzenia da się ocenić, możecie kliknąć wyróżnione frazy i uzyskać z wyszukiwarki więcej informacji, które je potwierdzają lub im zaprzeczają. Ułatwiamy także korzystanie z rozmów innych użytkowników z Bardem. Kiedy ktoś udostępni Wam czat z Bardem za pomocą linku publicznego, możecie kontynuować rozmowę i zadać Bardowi dodatkowe pytania na poruszony w nim temat lub wykorzystać go jako punkt wyjścia do własnych pomysłów.

Podsumowanie GIF w języku polskim: Bard w języku polskim stał się bardziej płynny w obszarach takich jak burza mózgów, kodowanie, porównywanie i prowadzenie rozmów w różnych językach. Współpracuje także z Google Lens. Następnie GIF pokazuje przesłany obraz talerza makaronu. Bard generuje na to przepis.

Jak dotąd najbardziej zaawansowany model Barda

Wszystkie te nowe funkcje są możliwe dzięki aktualizacjom, jakie wprowadziliśmy w naszym najbardziej wydajnym modelu PaLM 2. W oparciu o Wasze opinie wytrenowaliśmy model tak, aby był bardziej intuicyjny i pomysłowy. Niezależnie od tego, czy chcecie współpracować nad czymś kreatywnym, zacząć w jednym języku i kontynuować w innym (z ponad 40), czy też poprosić o pomoc w kodowaniu, Bard odpowie z jeszcze większą jakością i poprawnością. 

Wypróbujcie najnowsze funkcje na bard.google.com.