Czy chcieliby Państwo dotrzeć do nowych klientów, nieświadomych jeszcze istnienia Państwa oferty i strony? Ci użytkownicy nie wyszukują jeszcze haseł związanych z usługami oferowanymi przez Państwa firmy, ponieważ szukają ich offline lub nie wiedza, że takie usługi są dostępne.
Czy chcieliby Państwo dotrzeć do nowych klientów, nieświadomych jeszcze istnienia Państwa oferty i strony? Ci użytkownicy nie wyszukują jeszcze haseł związanych z usługami oferowanymi przez Państwa firmy, ponieważ szukają ich offline lub nie wiedza, że takie usługi są dostępne.

Do tych użytkowników można trafić kierując reklamę na Sieć Partnerską, czyli tysiące witryn odwiedzanych codziennie przez miliony użytkowników będących Państwa potencjalnymi klientami.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na seminarium poświęcone specjalnie branży turystycznej, gdzie nasi specjaliści z zespołu Adwords przedstawią Państwu, w jaki sposób wykorzystać Sieć Partnerską w branży turystycznej, w jaki sposób zbudować optymalną kampanię i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa oferty.

Szczegóły warsztatów

Temat: Wykorzystanie Sieci Partnerskiej w Branży turystycznej
Data: Piątek, 5 grudnia, godz. 11:00

Opis szkolenia:

- Tworzenie strategii wykorzystania Sieci Partnerskiej w Państwa kampanii reklamowej
- Budowanie optymalnej kampanii reklamowej
- Monitorowanie skuteczności i optymalizacja kampanii.

Jak mogę wziąć udział w szkoleniu?

1. Wejdź na stronę Seminaria internetowe Adwords: http://www.google.com/intl/pl/adwords/webinars/
2. Wybierz seminarium „Wykorzystanie sieci partnerskiej w branży turystycznej”
3. Kliknij link "Zarejestruj Się".

Jeżeli zarządzacie wieloma kontami AdWords, a nie bierzecie jeszcze udziału w programie Konsultantów Google Advertising Professional, to serdecznie zapraszamy na nasze bezpłatne seminarium internetowe, które odbędzie się w najbliższy czwartek 27 listopada o godz. 11:30. Rejestracji można dokona ...
Jeżeli zarządzacie wieloma kontami AdWords, a nie bierzecie jeszcze udziału w programie Konsultantów Google Advertising Professional, to serdecznie zapraszamy na nasze bezpłatne seminarium internetowe, które odbędzie się w najbliższy czwartek 27 listopada o godz. 11:30. Rejestracji można dokonać tutaj. Podczas szkolenia wyjaśnimy m.in:

- dlaczego warto skorzystać z programu Google Advertising Professional?
- jakie wymagania należy spełnić, aby wziąć w nim udział?
- w jaki sposób dzięki kontu Moje Centrum Klienta można skutecznie zarządzać wieloma kontami AdWords równocześnie?

Do usłyszenia w wirtualnej przestrzeni!

Niedawno Google udostępniło nowe funkcjonalności w aplikacji Google Analytics, które pozwalają w jeszcze lepszy sposób niż obecnie analizować efektywność stron internetowych.

Zaawansowane segmenty

Funkcjonalność ta umożliwia szczegółową analizę zachowań użytkowników. Za jej pomoca właściciel witryny może badać użytkowanie witryny przez dowolnie zdefiniowane segmenty użytkowników (np. segmentem mogą być użytkownicy, którzy wykonali więcej niż 3 odsłony w czasie wizyty).
Niedawno Google udostępniło nowe funkcjonalności w aplikacji Google Analytics, które pozwalają w jeszcze lepszy sposób niż obecnie analizować efektywność stron internetowych.

Zaawansowane segmenty

Funkcjonalność ta umożliwia szczegółową analizę zachowań użytkowników. Za jej pomoca właściciel witryny może badać użytkowanie witryny przez dowolnie zdefiniowane segmenty użytkowników (np. segmentem mogą być użytkownicy, którzy wykonali więcej niż 3 odsłony w czasie wizyty).



Szczegółowe informacje na temat wykorzystania tej funkcjonalności można znaleźć w poniższym wideo jak również w Centrum Pomocy Google Analytics.


Raporty niestandardowe

Raporty niestandardowe pozwalają na analizowanie w czasie rzeczywistym dowolnych danych z Google Analytics. Poprzez raporty standardowe możliwe jest tworzenie raportów, w których pokazywane mierniki ściśle odpowiadają charakterystyce danej witryny (np. możemy badać, w których godzinach dnia nasze aktywności marketingowe sa najbardziej efektywne).



Informacje na temat tworzenia i wykorzystywania raportów niestandardowych można znaleźć w poniższym wideo jak również w Centrum Pomocy Google Analytics.


Czy nie miałeś kiedyś ochoty dostosować wyników wyszukiwania Google do własnych potrzeb? Co, gdy rezultat, który najbardziej Cię interesuje znajduje się na 4 lub 5 pozycji? Czy nie byłoby fajnie przesunąć go wyżej? A może czasem chciałeś zanotować sobie coś na temat jednego konkretnego wyniku, dodać do niego komentarz o tym, co znalazłeś na danej stronie? Teraz to możliwe ...
Czy nie miałeś kiedyś ochoty dostosować wyników wyszukiwania Google do własnych potrzeb? Co, gdy rezultat, który najbardziej Cię interesuje znajduje się na 4 lub 5 pozycji? Czy nie byłoby fajnie przesunąć go wyżej? A może czasem chciałeś zanotować sobie coś na temat jednego konkretnego wyniku, dodać do niego komentarz o tym, co znalazłeś na danej stronie? Teraz to możliwe!

Dzisiaj uruchamiamy SearchWiki. Będziesz mógł zmieniać pozycję wyników, kasować, komentować, a nawet dodawać nowe wyniki wyszukiwania. Jedno kliknięcie wystarczy by przenieść najlepszy Twoim zdaniem rezultat wyszukiwania na czołową pozycję. Równie łatwo możesz też dodawać notatki do wyników, a nawet kasować rezultaty, które zupełnie nie odpowiadają Twoim potrzebom. Modyfikacje będą uwzględnione za każdym razem, gdy wpiszesz tę samą frazę. Aby zmiany były zachowane i widoczne, należy zalogować się do konta Google.

Zmiany, których dokonujesz, dotyczą wyłącznie Twoich wyników. Te wprowadzone przez innych internautów nie dotyczą ich bezpośrednio. Jednak SearchWiki świetnie nadaję się też do tego, by podzielić się swoimi refleksjami z innymi, a także do poznania ich preferencji. Możesz zobaczyć jak inni internauci dostosowali swoje wyniki do poszukiwanej przez Ciebie frazy i przeczytać ich komentarze na temat witryn znajdujących się w rankingu.

Amay, Lead Egineer, prezentuje w poniższym wideo najważniejsze funkcjonalności SearchWiki:



SearchWiki pojawi się dziś we wszystkich lokalnych wersjach Google, na razie jednak jedynie przy ustawieniu angielskiej wersji językowej interfejsu.

W Google stale pracujemy nad usługą wyszukiwania, by dawała naszym użytkownikom jak najlepsze rezultaty. Rozwiązania takie jak SearchWiki czynią ją coraz bardziej dynamiczną i użyteczną.


Fani Gmaila już od dawna tworzą nieoficjalne rozszerzenia poczty. Wiemy, że motywy graficzne, które pozwalają zmieniać wygląd skrzynki, są jedną z bardziej oczekiwanych przez użytkowników funkcji. Dlatego dzisiaj oficjalnie wprowadzamy 30 kompozycji graficznych do Gmaila! I nie są to tylko proste zmiany kolorów interfejsu. Twoja skrzynka może mieć teraz wygląd futurystyczny, komiksowy czy stylizowany na notes. To nie wszystko. Są też kompozycje "aktywne". Co powiesz na słońce oświetlające Twoje listy czy zmieniającą się tapetę w skrzynce odbiorczej? Dla prawdziwych geeków mamy te ...
Fani Gmaila już od dawna tworzą nieoficjalne rozszerzenia poczty. Wiemy, że motywy graficzne, które pozwalają zmieniać wygląd skrzynki, są jedną z bardziej oczekiwanych przez użytkowników funkcji. Dlatego dzisiaj oficjalnie wprowadzamy 30 kompozycji graficznych do Gmaila! I nie są to tylko proste zmiany kolorów interfejsu. Twoja skrzynka może mieć teraz wygląd futurystyczny, komiksowy czy stylizowany na notes. To nie wszystko. Są też kompozycje "aktywne". Co powiesz na słońce oświetlające Twoje listy czy zmieniającą się tapetę w skrzynce odbiorczej? Dla prawdziwych geeków mamy też Terminal -- niepowtarzalny motyw składający się ze znaków Ascii. Nie jest on może najbardziej praktyczny, ale świetnie się sprawdza, gdy chcesz pokazać znajomym jakim jesteś komputerowcem. Nawet domyślny wygląd Gmaila przeszedł drobny "facelifting" i stał się bardziej czytelny.



Jak widzicie na zdjęciach z naszego szwajcarskiego biura, motywy trafiły nie tylko do naszych skrzynek Gmail, ale także na biurka:



Aby dostosować wygląd Gmaila do swoich potrzeb należy wybrać zakładkę Kompozycje w Ustawieniach Gmaila. W ciągu najbliższych dni do kompozycji będą mieli dostęp wszyscy użytkownicy Gmaila, także Ty.

Popularność wyszukiwarki Google w wielu językach wynika z wyjątkowo trafnych wyników. Na początku podstawą naszej wyszukiwarki była algorytmiczna analiza i ustalanie trafności zawartości witryn oraz obliczanie linków przychodzących. To podejście jest oparte na naukowej teorii, że bardzo dobre źródła informacji są cytowane (a w sieci linkowane) przez liczne inne dobre źródła. Mimo rozwoju i tego, że obecnie uwzględniamy wiele innych czynników, sama koncepcja nie uległa zmianie. Liczymy linki jako cytaty i na ich podstawie obliczamy PageRank adresu URL. Ta koncepcja zakłada, że linki przekazujące ...
Popularność wyszukiwarki Google w wielu językach wynika z wyjątkowo trafnych wyników. Na początku podstawą naszej wyszukiwarki była algorytmiczna analiza i ustalanie trafności zawartości witryn oraz obliczanie linków przychodzących. To podejście jest oparte na naukowej teorii, że bardzo dobre źródła informacji są cytowane (a w sieci linkowane) przez liczne inne dobre źródła. Mimo rozwoju i tego, że obecnie uwzględniamy wiele innych czynników, sama koncepcja nie uległa zmianie. Liczymy linki jako cytaty i na ich podstawie obliczamy PageRank adresu URL. Ta koncepcja zakłada, że linki przekazujące PageRank są nadawane wyłącznie na podstawie treści stron, do których prowadzą. Dla webmasterów najbardziej widocznym sygnałem tego, jak Google postrzega ich strony, jest PageRank wyświetlany w dolnym pasku przeglądarki lub w Google Toolbar.

Google nie zamierza mówić webmasterom, jak mają budować swoje witryny. Musimy jednak dbać o jakość naszego indeksu i chronić naszych użytkowników przed spamem. Dlatego popieramy atrybut nofollow, który w praktyce nie pozwala botowi podążać za linkiem. Przedstawialiśmy nasze stanowisko w przeszłości, ale niestety sprzedawanie i kupowanie linków przekazujących PageRank w celu manipulowania pozycji stron w SERPach przerodziło się w prawdziwą branżę w niektórych krajach. Ponieważ jesteśmy o to często pytani, chciałbym to raz na zawsze wyjaśnić. Google nie ma nic przeciwko handlowi lub wymianie linków w celu zwiększania ruchu, o ile te linki nie przekazują PageRank. Każdy webmaster może linkować, gdzie chce, ale Ci, którzy pragną, aby ich strony zdobywały wyższe pozycje w indeksie, powinni skoncentrować się na tematycznych linkach lub korzystać z atrybutu nofollow. Jeżeli znajdziemy na stronie linki do witryn, które traktujemy jako spam lub które postrzegamy jako nisko wartościowe, może to one negatywnie wpłynąć na reputację witryny.

Jakie systemy wymiany linków (SWL-e) należy omijać?

Na polskim rynku jest kilka ofert dla webmasterów, którzy chcą na skróty zwiększyć widoczność swoich stron w indeksie Google, na przykład przez kupowanie i sprzedawanie linków lub przez SWLe. Takie metody ewidentnie wybiegają poza Porady Google dla Webmasterów, a korzystanie z SWLów może spowodować utratę reputacji strony. Co gorsze, takie linki mogą prowadzić do zniechęcenia użytkownika, ponieważ są one często generowane automatycznie i nie są powiązane z treścią strony. Kilkakrotnie już o tym wspominałem, ale chciałbym jeszcze raz podkreślić, że webmasterzy, którzy chcą promować swoją stronę w indeksie Google, nie powinni korzystać z takich podejrzanych metod.

Przykład stopki z linkami ewidentnie wygenerowanymi wyłącznie dla wyszukiwarek.

Jak pozyskiwać jakościowe linki?

Wielu webmasterów skarży się, że ich konkurenci korzystają z SWL-ów i pyta mnie, w jaki sposób można je ominąć i jak pozyskiwać jakościowe linki. Podczas kiedy SWL-e mogą tymczasowo podwyższyć ranking strony, jest prawdopodobne, że ich użycie wpłynie negatywnie na jej pozycję z biegiem czasu. Webmasterzy, którym zależy na budowaniu marki i reputacji powinni pamiętać, że white hat SEO wymaga czasu i opłaca się z perspektywy czasu. Zamiast tanich i podejrzanych rozwiązań lepiej skorzystać z linków tematycznych ze stron o dobrej renomie. Takie linki sprawdzają się z biegiem czasu, co jest brane pod uwagę przy ustalaniu ich wartości przez Google. Najlepszą metodą pozyskiwania takich właśnie linków jest regularne dodawanie treści wysokiej jakości oraz/lub przydatnych narzędzi dla użytkowników, które uatrakcyjniają zarówno naturalne linkowanie, jak i rozpowszechnienie ich off-line. Warto dodać, że nawet kilka linków ze stron o wysokiej renomie może być dużo bardziej przydatne niż ich masowe zbieranie z dowolnych stron.

Co zrobić, jeżeli się uczestniczyło w SWL-ach w przeszłości?

Nieustannie ulepszamy metody wykrywania systemów wymiany linków, które wykraczają poza nasze Porady dla Webmasterów i jest bardzo prawdopodobne, że korzystanie z nich nie opłaci się w dłuższej perspektywie. Webmasterzy, którzy brali udział w SWL-ach i którzy sądzą, że wpłynęło to negatywnie na widoczność ich stron w indeksie Google, mogą po usunięciu wszystkich SWL-ów wystąpić o ponowne rozpatrzenie witryny. Wystarczy w kilku słowach wyjaśnić sytuację. Zapewniam, że zgłoszenia te są traktowane bardzo poważnie. Ci, którzy się spotkają z linkowaniem, które ich zdaniem wychodzi poza wytyczne Google, mogą skorzystać z formularza do zgłaszania płatnych linków w konsoli narzędzi dla webmasterów. Podobnie do podań o ponowne rozpatrzenie, także te zgłoszenia są traktowane bardzo poważnie i przeglądane manualnie.

Aktualizacja: można by pomyśleć, że skoro SWLe przekazujące PageRank wychodzą poza zasady Google, to wykupując na przykład rotacyjne linki i zgłaszając raport spamu można zaszkodzić konkurencji. Ponieważ jednak bierzemy większą ilość sygnałów pod uwagę, takie działanie na niekorzyść innych webmasterów jest skuteczne wyłącznie w teorii.

Poczta Gmail cieszy się ogromnym zainteresowaniem i dawno już zjednała serca użytkowników usług Google. Od dziś oferujemy Wam jeszcze więcej, wzbogacając czat w Gmailu o funkcje głosowe i wideo.
Poczta Gmail cieszy się ogromnym zainteresowaniem i dawno już zjednała serca użytkowników usług Google. Od dziś oferujemy Wam jeszcze więcej, wzbogacając czat w Gmailu o funkcje głosowe i wideo.

Teraz bezpośrednio w Gmailu możesz porozmawiać z inną osobą, a nawet spotkać się z nią twarzą w twarz za pośrednictwem połączenia wideo. Czat wideo jest tak samo prosty w obsłudze jak wysłanie zwykłej wiadomości. Wystarczy kliknąć opcję "Wideo i nie tylko" w oknie czatu Gmail, a następnie wybrać opcję "Rozpocznij czat wideo" lub "Rozpocznij czat głosowy". I gotowe! Możesz również przełączyć się na widok pełnoekranowy lub wydzielić okienko czatu i dowolnie zmieniać jego rozmiar i pozycję na ekranie. Jeśli nie masz kamery, możesz korzystać z samych rozmów głosowych lub nawiązać jednostronne połączenie wideo.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby czat głosowy i wideo był łatwy nie tylko w użyciu ale i w instalacji. Wystarczy że za dwoma kliknięciami myszki pobierzesz i zainstalujesz w kilka sekund wtyczki głosowe i wideo, a my zajmiemy się resztą. Aby rozpocząć korzystanie z nowej usługi, odwiedź http://www.gmail.com/videochat lub kliknij przycisk "Opcje" w menu w oknie czatu Gmaila i wybierz "Dodaj czat głosowy/wideo".

Z funkcji wideo możesz korzystać bezpośrednio w Gmailu, gdy tylko masz dostęp do komputera z systemem Windows (XP lub nowszy), używając jednej z przeglądarek obsługujących najnowszą wersję Gmail (Google Chrome, Firefox 2.0 +, Internet Explorer 7.0 i Safari 3.0). Użytkownicy Mac'ów muszą dysponować komputerem z procesorem Intela i systemem OS X 10.4 lub nowszym.

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu nowej platformy dla Forum Pomocy AdWords oraz Forum Pomocy AdSense.

Dla przypomnienia, Forum Pomocy to grupy dyskusyjne, gdzie użytkownicy programów reklamowych Google mogą dzielić się swoją wiedzą, znajdować odpowiedzi na pytania dotyczące reklam oraz zadawać pytania innym użytkownikom.
Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu nowej platformy dla Forum Pomocy AdWords oraz Forum Pomocy AdSense.

Dla przypomnienia, Forum Pomocy to grupy dyskusyjne, gdzie użytkownicy programów reklamowych Google mogą dzielić się swoją wiedzą, znajdować odpowiedzi na pytania dotyczące reklam oraz zadawać pytania innym użytkownikom.

Co nowego?

Nowy układ Forum jest znacznie bardziej przejrzysty i łatwiejszy w nawigacji. Dodaliśmy do Forum wiele nowych interesujacych funkcji, dzięki którym zwiększona została jego użyteczność. Wprowadziliśmy, m.in.:
- możliwość oceny konkretnych odpowiedzi, jak również podjęcia decyzji czy dzięki nim otrzymaliście właściwe informacje,
- możliwość dodania zdjęcia i innych informacji do swojego profilu,
- możliwość szybkiego zgłoszenia naruszenia regulaminu Forum.

Forum będzie też rejestrować reputację i status użytkowników. Już na pierwszy rzut oka widać, kto jest pracownikiem Google, a kto Najlepszym Współtwórcą, czy też użytkownikiem okresowo publikującym posty czy nowym członkiem Forum.

Przyczyniając się do rozwoju Forum, będziecie mogli budować własną reputację i stopniowo sami uzyskiwać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji Forum.


Napisz co myślisz o nowym Forum Pomocy AdWords i Forum Pomocy AdSense !

Mamy przyjemność powiadomić, iż narzędzie Optymalizatora konwersji jest już dostępne dla większej ilości kampanii AdWords. Obecnie wystarczy, że kampania odnotuje 50 konwersji w ciągu ostatnich 30 dni, by móc z niego korzystać! Ponadto, dzięki wprowadzonym usprawnieniom w naszej technologii, Optymalizator działa jeszcze efektywniej.
Mamy przyjemność powiadomić, iż narzędzie Optymalizatora konwersji jest już dostępne dla większej ilości kampanii AdWords. Obecnie wystarczy, że kampania odnotuje 50 konwersji w ciągu ostatnich 30 dni, by móc z niego korzystać! Ponadto, dzięki wprowadzonym usprawnieniom w naszej technologii, Optymalizator działa jeszcze efektywniej.

Jak to działa?

Optymalizator wykorzystuje historyczne dane śledzenia konwersji, tak aby zmaksymalizować ilość pożądanych zachowań użytkowanika po jak najniższym koszcie. Wielu z Was prawdopodobnie wykorzystuje już podobne strategie, np. przyporządkowując różne koszty za kliknięcie do różnych słów kluczowych. Optymalizator korzysta jednak z większej ilości danych dzięki czemu jest w stanie zmieniać ustawienia w czasie rzeczywistym. W rezultacie wzrost ilości konwersji można osiągnąć przy tym samym lub niższym koszcie.

Jak zacząć?

Aby uruchomić Optymalizatora konwersji, należy w ustawieniach kampanii, wybrać opcję: „Zmień strategię określania cen ofertowych”. Szczegółowe instrukcje dostępne są tutaj.


Jeżeli chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat tej użytecznej funkcji, zapraszamy Was do lektury naszego wcześniejszego posta.


Przez ostatnie dwa miesiące w ramach naszego Konkursu Superpomocy nadsyłaliście stworzone przez Was prezentacje przedstawiające wybrane usługi oferowane przez Google. Prace, które dostaliśmy, różniły się zarówno tematyką jak i poziomem zaawansowania przedstawianych funkcji. Niektóre z nich były bardzo bogate w treść, autorzy innych koncetrowali się bardziej na wizualnym przedstawieniu wybranych zagadnień. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością przedstawianych tematów i chęcią podzielenia się swoją wiedzą z innymi użytkownikami.

Przez ostatnie dwa miesiące w ramach naszego Konkursu Superpomocy nadsyłaliście stworzone przez Was prezentacje przedstawiające wybrane usługi oferowane przez Google. Prace, które dostaliśmy, różniły się zarówno tematyką jak i poziomem zaawansowania przedstawianych funkcji. Niektóre z nich były bardzo bogate w treść, autorzy innych koncetrowali się bardziej na wizualnym przedstawieniu wybranych zagadnień. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością przedstawianych tematów i chęcią podzielenia się swoją wiedzą z innymi użytkownikami.

Przy ocenie zgłoszonych prezentacji, poza wypełnieniem warunków regulaminu konkursu, braliśmy pod uwagę dobór treści, rzetelność informacji i staranność wykonania. Przyjemna grafika, logika wypowiedzi i przemyślana struktura to kolejne elementy które zostały uwzględnione przez jury. Członkowie jury wysoko cenili ukazanie praktycznego zastosowania przedstawionych informacji na konkretnych przykładach jak również wybór i jakość zrzutów ekranu. Kolejnym kryterium była strona estetyczna prezentacji, na które staraliśmy się patrzeć z punktu widzenia ich docelowych odbiorców - innych użytkowników poszukujących informacji na temat usług Google.

A oto zwycięskie prace:

Za najlepszą prezentację uznaliśmy pracę Artura (Kuli) zatytułowaną "Notatnik Google".



Wyróżnienie przyznaliśmy Jarkowi za prezentację "iGoogle. Wszystkie informacje pod jednym adresem".



Dodatkowo postanowiliśmy wyróżnić prezentację Rafała "Profesjonalne statystyki dla Twojej strony - Google Analytics". Pracę tę oceniliśmy poza konkursem, jako że usługa Google Analytics nie wchodzi w poczet usług obecnych w tym momencie na Forum Pomocy. Prezentacja podbiła serca wszystkich sędziów świetnym dopracowaniem, przyjemną grafiką i przyjaznym dla odbiorców sposobem przekazania treści.



Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie Superpomocy, a ich twórcy otrzymają Googlowe niespodzianki. Do wszystkich uczestników konkursu powędrują również firmowe koszulki.

Mamy nadzieję, że prezentacje te posłużą innym użytkownikom naszych usług w lepszym poznawaniu oferowanych przez nich możliwości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do dalszej współpracy na Forum Pomocy Google.