Wraz z dynamicznym rozwojem YouTube coraz częściej otrzymujemy pytania dotyczące skutecznej ochrony praw autorskich materiałów przesyłanych do YouTube. W tym wpisie chcieliśmy rzucić światło na ten temat i rozwiać wiele narastających wokół niego nieporozumień.
Wraz z dynamicznym rozwojem YouTube coraz częściej otrzymujemy pytania dotyczące skutecznej ochrony praw autorskich materiałów przesyłanych do YouTube. W tym wpisie chcieliśmy rzucić światło na ten temat i rozwiać wiele narastających wokół niego nieporozumień.

YouTube stawia sobie za cel maksymalną ochronę praw twórców i cały czas rozwija narzędzia pozwalające rozstrzygać spory dotyczące praw autorskich pomiędzy użytkownikami serwisu. Narzędzia te pozwalają zarówno na skuteczne zgłaszanie roszczeń o naruszenie praw jak i efektywną ochronę, jeśli roszczenie jest bezpodstawne. Jednocześnie chcemy podkreślić, że YouTube nigdy nie jest stroną w takim sporze i nie decyduje, który film narusza prawa autorskie.

Jeżeli uważasz, że dany materiał jest rozpowszechniany w YouTube z naruszeniem Twoich praw, zawsze możesz zgłosić roszczenie wypełniając formularz i podając w nim szczegóły dotyczące naruszenia. Pamiętaj, że wypełniając taki formularz, musisz mieć pełne prawa do zgłaszanego materiału, a składanie fałszywych oświadczeń może skutkować nawet pociągnięciem do odpowiedzialności karnej.

Użytkownik, który wgrywając materiał naruszył Twoje prawa autorskie, otrzyma odpowiednią informację w swoim panelu administracyjnym konta YouTube. Przypominamy, że przy wielokrotnym naruszeniu praw autorskich przez danego użytkownika, jego konto może zostać zablokowane.

Co jednak zrobić w przypadku, gdy to Ty otrzymałeś informację o naruszeniu praw autorskich, a uważasz, że posiadasz prawa do wykorzystania materiału?

Powinienieś wtedy niezwłocznie zgłosić tzw. roszczenie wzajemne wypełniając formularz dostępny w panelu administracyjnym YouTube przy materiale który został zakwestionowany. Wysyłając roszczenie wzajemne stwierdzasz, że posiadasz prawa do wykorzystania utworu.

YouTube przekazuje wtedy Twoje roszczenie użytkownikowi pierwotnie zgłaszającemu naruszenie, w celu bardziej szczegółowego wyjaśnienia sprawy. Do czasu jej wyjaśnienia YouTube nie podejmuje żadnych negatywnych kroków w stosunku do użytkownika rzekomo narusząjącego prawa autorskie, a jego konto normalnie funkcjonuje i może on publikować kolejne filmy.

Jak widzicie, bardzo ważne jest aby niezwłocznie wysyłać roszczenie wzajemne w każdym przypadku otrzymania zgłoszenia o naruszeniu praw autorskich, z którym się nie zgadzacie. Przy okazji zachęcamy do uważnego czytania komunikatów na stronie zarządzania kontem YouTube i sprawdzania maili wysyłanych przez YouTube.

Więcej informacji na temat praw autorskich na YouTube możecie znaleźć w Centrum praw autorskich.

Program NextUp dla partnerów YouTube pomógł wielu z nich rozwinąć skrzydła i osiągnąć międzynarodowy sukces. Teraz NextUp startuje w Europie, a jednym z krajów objętych programem jest Polska.

NextUp to program rozwojowy wyłącznie dla partnerów YouTube. Chcielibyśmy widzieć jeszcze więcej partnerów, dla których YouTube stał się trampoliną do sukcesu zawodowego. W ramach NextUp wspieramy partnerów YouTube poprzez finansowanie, edukację i promocję.
Program NextUp dla partnerów YouTube pomógł wielu z nich rozwinąć skrzydła i osiągnąć międzynarodowy sukces. Teraz NextUp startuje w Europie, a jednym z krajów objętych programem jest Polska.

NextUp to program rozwojowy wyłącznie dla partnerów YouTube. Chcielibyśmy widzieć jeszcze więcej partnerów, dla których YouTube stał się trampoliną do sukcesu zawodowego. W ramach NextUp wspieramy partnerów YouTube poprzez finansowanie, edukację i promocję.

Co zrobić aby wziąć udział w programie?

Program przeznaczony jest dla oficjalnych partnerów YouTube z Polski i kilku innych krajów Europy (pełna lista krajów tutaj).

Partnerzy w dniu składania zgłoszenia muszą mieć ukończone 18 lat. Kanał partnera musi mieć pomiędzy 5 tys a 100 tys. subskrybujących widzów, a w ciągu ostatnich 6 miesięcy, powinno się w nim znaleźć 6 nowych filmów. Jeśli spełniasz te wymagania, tutaj możesz zgłosić się do programu.

W celu zakwalifikowania się, musisz przedstawić jeden film pilotażowy i odpowiedzieć na otwarte pytanie. Więcej szczegółów tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 września br. Spośród nadesłanych aplikacji jury złożone m.in. z pracowników YouTube i zwycięzców NextUp 2011, wyłoni 25 finalistów z całej Europy.
 

Nagrody

Zwycięzcy otrzymają w pełni opłaconą wycieczkę do Londynu, w ramach której będą mogli wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach w naszym nowootwartym studio w Londynie. Co więcej, każdy zwycięzca otrzyma sprzęt wideo o wartości 4000 EUR i 3000 EUR gotówką na rozwój własnego kanału i zbudowanie widowni wokół niego.

Czekamy na Wasze pomysły!

Od malowniczych krajobrazów Tatr, po przepiękne wybrzeża Bałtyku, Polska jest pełna miejsc zapierających dech w piersiach, tylko czekających na odkrycie. Podziel się wiedzą na temat swojego kraju i okolicy, poprzez dodawanie i aktualizowanie ważnych dla Ciebie miejsc na Mapach Google. Twórz jeszcze lepszą Mapę Polski za pomoc ...
Od malowniczych krajobrazów Tatr, po przepiękne wybrzeża Bałtyku, Polska jest pełna miejsc zapierających dech w piersiach, tylko czekających na odkrycie. Podziel się wiedzą na temat swojego kraju i okolicy, poprzez dodawanie i aktualizowanie ważnych dla Ciebie miejsc na Mapach Google. Twórz jeszcze lepszą Mapę Polski za pomocą Kreatora Map Google.



Ty też możesz tworzyć mapy.
Używając Kreatora Map Google, możesz łatwo dodawać miejsca na mapie i aktualizować ważne informacje geograficzne. Twoje poprawki będą pomocne dla milionów ludzi na całym świecie korzystających z Map Google i Google Earth. Zobacz jakie to proste.
Podziel się wiedzą.
Korzystając z własnego doświadczenia i wiedzy możesz pomóc innym łatwiej poruszać się po okolicy i odkrywać lokalne atrakcje. Każda drobna zmiana spowoduje, że mapa Polski będzie jeszcze lepsza i dokładniejsza.
  • dodaj firmę, instytucję lub niektóre rodzaje budynków oraz granice do mapy
  • dodaj obiekty naturalne, granice polityczne, zaznacz lasy, jeziora
  • dodaj lub popraw drogi, ścieżki, rzeki i trasy rowerowe
Aby dowiedzieć się więcej, zasubskrybuj kanał Kreatora Map Google na YouTube i jeszcze dziś zacznij edytować Mapy.

Zmieniaj świat.
Dokładna mapa potrafi ocalić życie. Dzieląc się swoją wiedzą, możesz pomóc komuś odnaleźć szpital lub ułatwić działanie służbom ratowniczym. Dołącz do stale powiększającej się społeczności, dzięki której jakość map w Polsce i na świecie jest coraz lepsza. Zobacz przykłady, jak inni poprawiają Mapy Google swoich państw i regionów. Zaznaczaj drogi, dodawaj swoje ulubione miejsca.

Zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wywalczył tytuł Globalnego Zwycięzcy w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge, pokonując ponad 11 tys. uczestników z 86 krajów.
Zespół studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wywalczył tytuł Globalnego Zwycięzcy w organizowanym przez Google światowym konkursie marketingu internetowego Online Marketing Challenge, pokonując ponad 11 tys. uczestników z 86 krajów.

Zwycięski zespół tworzy grupa przyjaciół: Piotr Wawrysiuk, Kamil Borkowski, Joanna Sakowska, Aneta Maliszewska oraz Łukasz Kanownik. Opiekunem naukowym grupy jest dr Tymoteusz Doligalski z Zakładu Wartości Klienta SGH. Studenci, chociaż wcześniej nie wiedzieli wiele o Google AdWorlds, stworzyli zgrany zespół i zbudowali internetową kampanię marketingową z 330% zwrotem z inwestycji dla polskiej firmy Rowery Embassy. Tym samym stali się pierwszą drużyną z Europy w historii konkursu, która wywalczyła tytuł Globalnego Zwycięzcy. Do wzięcia udziału w konkursie, studentów SGH zachęciły poprzednie sukcesy kolegów z ich uczelni (3 lata z rzędu SGH wygrywało w skali europejskiej).


Google Online Marketing Challenge jest jednym z największych światowych konkursów dla szkół wyższych, a jednocześnie corocznym ćwiczeniem z zakresu marketingu internetowego. Umożliwia studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie reklamy online i prowadzenia kampanii z wykorzystaniem systemu reklamowego Google AdWords.

Zespoły biorące udział w konkursie mają za zadanie nawiązanie współpracy z lokalną firmą lub organizacją pozarządową, która nie korzystała w ciągu ostatnich 6 miesięcy z reklamy AdWords. Studenci opracowują strategię marketingową uwzględniającą przeprowadzenie skutecznej trzytygodniowej kampanii reklamowej w wyszukiwarce. W ramach tegorocznej edycji konkursu zespoły miały do dyspozycji budżet na reklamę AdWords w wysokości 250 USD. Zespół z SGH współpracował z firmą Rowery Embassy z Warszawy rozpowszechniającą w Polsce kalifornijskie rowery Beach Cruiser. Celem kampanii było zwiększenie sprzedaży poprzez poinformowanie klientów o ofercie sklepu i zachęcenie do odwiedzenia strony.

W kampanii promocyjnej studenci skupili się na reklamie w wyszukiwarce internetowej. Tworzone reklamy tekstowe były dopasowane zarówno do treści wyszukiwanych przez internautów jak i zawartości strony Rowery Embassy.

Decyzję o wyborze najlepszych drużyn podjęło jury złożone z autorytetów akademickich reprezentujących renomowane światowe uczelnie. Globalny Zwycięzca Google Online Marketing Challenge z SGH w nagrodę odwiedzi główną siedzibę Google w Mountain View w Kaliforni, każdy z uczestników otrzyma także laptopa i inne nagrody rzeczowe.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział ponad 11 tysięcy uczestników z 86 krajów. Pełna lista laureatów Google Online Marketing Challenge 2012 znajduje się na tej stronie .

Gratulujemy!

Aktualizacja, 9 sierpnia, godz. 15. To nie jedyny sukces polskich studentów w konkursie. W gronie pięciu najlepszych zespołów Europy GOMC 2012 (Top 5 Europy) znalazł się kolejny zespół polskich studentów prowadzonych przez dra Wojciecha Czarta na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W następnej kategorii Top 15 Europy znalazły się kolejne dwa polskie
zespoły: drugi zespół studentów z Wydziału Fizyki UAM Poznań oraz zespół studentów z Wojskowej Akademii Technicznej. Ostatecznie w Top 15 Europy znalazły się aż cztery polskie zespoły.

Od malowniczych krajobrazów Bieszczad, po przepiękne wybrzeża Bałtyku, Polska jest pełna miejsc zapierających dech w piersiach, tylko czekających na odkrycie. Czas na podzielenie się dumą ze swojego kraju, poprzez dodawanie i aktualizowanie ważnych dla Was miejsc na Mapach Google. Od dzisiaj ...
Od malowniczych krajobrazów Bieszczad, po przepiękne wybrzeża Bałtyku, Polska jest pełna miejsc zapierających dech w piersiach, tylko czekających na odkrycie. Czas na podzielenie się dumą ze swojego kraju, poprzez dodawanie i aktualizowanie ważnych dla Was miejsc na Mapach Google. Od dzisiaj Kreator Map Google (Google Map Maker) jest dostępny na mapie Polski. Możecie pomóc odkryć światu na nowo swoje liczne skarby.



Z Kreatorem Map Google, możecie zaoferować swoją wiedzę na temat okolicy, by stworzyć dokładniejszą i bardziej kompleksową mapę stale zmieniającego się świata wokół nas. Rozpocznijcie w swojej okolicy, aktualizując uliczkę jednokierunkową, która ostatnio stała się dwukierunkowa, czy odwzorowując lokalny stadion, który niedawno został otwarty. Po zatwierdzeniu, Wasze zmiany będą widoczne na Mapach Google, w Google Earth i w mobilnej wersji Map Google, dokładnie odzwierciedlając Waszą okolicę.


Region wokół Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu nabiera życia dzięki Kreatorowi Map Google

Pomóżcie innym cieszyć się z tego co Polska ma do zaoferowania, dodając nieodkryte miejsca z regionu Jezior Mazurskich czy niezliczone zabytkowe skarby Krakowa. Jeżeli Wasz ulubiony park jest już na mapie, to czemu nie dodać do niego wszystkich chodników, czy drogi rowerowej znajdującej się na obrzeżach. Pomóżcie turystom odkrywać swoją okolicę, poprzez dodanie wszystkich atrybutów lokalnej drogi, by goście łatwo mogli dojechać do najważniejszych miejsc. Dołączcie do innych lokalnych tworców Map i wykorzystajcie swoje lokalne doświadczenie by przeglądać i zatwierdzać zmiany innych.

Kreator Map Google serdecznie wita Polskę w zespole kartografów miejskich z całego globu tworzących mapę świata. Aby dowiedzieć się więcej, zasubskrybujcie kanał Kreatora Map Google na YouTube i jeszcze dziś zacznijcie edytować Mapy!

Kaushik Sridharan, Software Engineer