Jeśli planujecie w najbliższym czasie pieszą wycieczkę lub po prostu chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o historii geologicznej Ziemi, Mapy Google przyjdą Wam z pomocą. Dziś udostępniamy panoramiczne zdjęcia Wielkiego Kanionu, jednego z najbardziej spektakularnych miejsc na ziemi. Te piękne, interaktywne obrazy obejmują obszar ponad 120 km szlaków i okolicznych dróg, czyniąc mapę tego terenu dokładniejszą, wszechstronną i jeszcze łatwiejszą w użyciu.
Jeśli planujecie w najbliższym czasie pieszą wycieczkę lub po prostu chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o historii geologicznej Ziemi, Mapy Google przyjdą Wam z pomocą. Dziś udostępniamy panoramiczne zdjęcia Wielkiego Kanionu, jednego z najbardziej spektakularnych miejsc na ziemi. Te piękne, interaktywne obrazy obejmują obszar ponad 120 km szlaków i okolicznych dróg, czyniąc mapę tego terenu dokładniejszą, wszechstronną i jeszcze łatwiejszą w użyciu.


Zejdźcie po wąskich szlakach i ciężko dostępnych ścieżkach Wielkiego Kanionu, powędrujcie w głąb słynnego szlaku Bright Angel, wpatrzcie się w potężną rzekę Kolorado i poznajcie malownicze widoki w pełnych 360-stopniach. Gdy tylko dojdziecie do stromego zbocza szlaku Południowego Kaibab, polubicie wirtualne spacery. I zamiast jechać wiele godzin, aby zobaczyć okolice Krateru Meteorytowego, wystarczy jedno kliknięcie myszką lub dotkniecie palcem, abyście przenieśli się na obrzeża tego nieziemskiego miejsca.


Stworzenie tej zapierającej dech w piersiach kolekcji stało się możliwe dzięki naszej najnowszej technologii o nazwie Trekker. Nasz zespół wyposażony w prawie 20-kilogramowe plecaki z piętnastoobiektywowym aparatem, wędrował pieszo po skalistym terenie, znosząc wahania temperatury i kilka skurczy mięśni po drodze. Łącznie w serwisie Map Google dostępnych jest ponad 9 500 panoramicznych zdjęć tego arcydzieła natury.

Tak więc bez względu na to, gdzie jesteście, nie musicie podróżować daleko albo czekać na dobrą pogodę, aby zwiedzić Park Narodowy Wielkiego Kanionu. Zachęcamy Was do obejrzenia naszych ulubionych widoków na stronie World Wonders, gdzie znajdziecie więcej informacji, faktów i danych liczbowych dotyczących Wielkiego Kanionu albo też w zaktualizowanej galerii Street View i życzymy Wam udanego (wirtualnego) spaceru!

Louis Braille wynalazł alfabet dla niewidomych w wieku 16 lat. Mając zaledwie 13 lat, Ada Lovelace zafascynowała się matematyką, a potem napisała pierwszy program komputerowy. Z kolei Alexander Graham Bell ...
Louis Braille wynalazł alfabet dla niewidomych w wieku 16 lat. Mając zaledwie 13 lat, Ada Lovelace zafascynowała się matematyką, a potem napisała pierwszy program komputerowy. Z kolei Alexander Graham Bell już jako 19 latek zaczął eksperymentować z dźwiękiem i, dzięki temu, powstał telefon. Historia zna przypadki wielu wybitnych naukowców, którzy już w nastoletnim wieku rozbudzili swoją ciekawość i rozpoczęli eksperymenty naukowe – to właśnie im udało się doprowadzić do przełomowych odkryć, które zmieniły sposób w jaki żyjemy.

Dzisiaj rusza trzecia edycja globalnego konkursu Google Science Fair, którego partnerami są: CERN, Grupa LEGO, National Geographic oraz Scientific American. Poszukujemy kolejnej generacji naukowców i inżynierów, dlatego zapraszamy uczniów z całego świata w wieku 13 - 18 lat do wzięcia udziału w tym największym internetowym konkursie naukowym i nadsyłania swoich pomysłów, które mają potencjał, by odmienić świat.



Przez ostatnie 2 lata tysiące uczniów z ponad 90 państw zgłosiło do konkursu swoje projekty badawcze, które dotykają najtrudniejszych problemów, przed którymi stoimy. Zwycięzcy poprzednich edycji zaprezentowali m.in.: projekt wczesnego wykrywania raka piersi, udoskonalonego odbioru muzyki u osób niedosłyszących czy nową metodę opisania ekosystemu mikroskopijnych organizmów żyjących w wodzie. Wśród zeszłorocznych regionalnych finalistów był także uczeń z Gdyni - Marcin Pitek zgłosił projekt "Wpływ ruchu obrotowego na wzrost korzeni roślin", o którym pisał: "Ten projekt ma na celu sprawdzenie jak na rośliny będzie działała siła odśrodkowa i czy może zastąpić siłę grawitacji, co będzie szczególnie istotne dla przyszłych misji kosmicznych w tym misji na Marsa". Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie zainspiruje młodych ludzi do naukowych poszukiwań i że zobaczymy jeszcze więcej zgłoszeń, także z Polski, w tegorocznej edycji Google Science Fair.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia br., w jednym z 13 języków, również w języku polskim. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostanie 90 regionalnych finalistów - 30 z obu Ameryk, 30 z Azji i 30 z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z tego grona pod koniec czerwca br. jury wybierze najlepszą piętnastkę, która 23 września br. pojedzie na finał Google Science Fair do kalifornijskiej siedziby Google w Mountain View.

Międzynarodowa komisja konkursowa złożona z wybitnych naukowców i wynalazców wyłoni podczas finału laureatów poszczególnych kategorii wiekowych (13-14, 15-16 oraz 17-18 lat), a najlepszy z nich otrzyma nagrodę główną. Pula nagród w konkursie Google Science Fair obejmuje m.in. stypendium o wartości 50 000 USD ufundowane przez Google, wyprawę na Wyspy Galapagos od National Geographic oraz wizyty w siedzibach Google, CERN czy LEGO.

Dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Scientific American jest „Science in Action” o wartości 50 000 USD, przyznawana uczestnikowi konkursu, którego praca rozwiązuje konkretny problem społeczny, ekologiczny lub zdrowotny, powodując realną poprawę jakości życia wybranej grupy osób lub społeczności.

W tegorocznej edycji wezmą udział również internauci: już w sierpniu br. dzięki serii hangoutów Google+ (spotkań wideo na żywo) będą oni mogli lepiej poznać 15 finalistów i zagłosować na najbardziej inspirujący pomysł o największym potencjale zmieniania świata. Ponieważ za wspaniałym uczniem często stoi wspierający nauczyciel i szkoła, w tym roku przyznana zostanie także nagroda pieniężna w wysokości 10 000 USD dla szkoły, z której pochodzi zwycięzca nagrody głównej i zostanie dla niej zorganizowany wyjątkowy hangout Google+ z CERN.

Ponadto zorganizujemy serię otwartych hangoutów Google+ na żywo (w poniedziałki, środy i piątki) z największymi naukowcami na świecie, takimi jak wynalazca Dean Kamen, czy oceanograf Fabien Cousteau, a także z jurorami Google Science Fair. Uczestnicy hangoutów będą mogli zobaczyć, co się dzieje za kulisami najlepszych placówek naukowych oraz nowoczesnych laboratoriów na świecie. Mamy nadzieję, że hangouty będą inspiracją i wsparciem dla wszystkich pasjonatów nauki i eksperymentowania zarówno podczas trwania konkursu, jak i później.

W Polsce konkurs wspiera Centrum Nauki Kopernik – miejsce, które często i chętnie pozwala zaprezentować się młodym naukowcom z różnych dziedzin. Kopernik był także partnerem zeszłorocznego konkursu SpaceLab.

Odwiedź stronę www.googlesciencefair.com i zacznij już teraz - twój pomysł może zmienić świat.

Dzisiaj i jutro na google.pl możecie oglądać specjalnego doodla z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Aby był wyjątkowy, przygotowaliśmy go nieco inaczej niż większość doodli - postawiliśmy na tradycyjny, sprawdzony przez lata dzieciństwa sposób.
Dzisiaj i jutro na google.pl możecie oglądać specjalnego doodla z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Aby był wyjątkowy, przygotowaliśmy go nieco inaczej niż większość doodli - postawiliśmy na tradycyjny, sprawdzony przez lata dzieciństwa sposób.
Projekt koncepcyjny doodle ...
Mike Dutton, zajmujący się tworzeniem doodli w kalifornijskiej siedzibie Google, rozmawiał z polskim zespołem o zwyczajach związanych z Dniem Babci i Dziadka. Szczególnie zainspirował go pomysł misternego przygotowywania i wręczania przez dzieci laurek. Postanowił w związku z tym stworzyć bardzo analogowego doodla.

Doodle powstał z ręcznie robionych laurek.
Używając kolorowego papieru, nożyczek, kleju, kredek, flamastrów (i świetnie się przy tym bawiąc), przygotował prawdziwe papierowe laurki, które możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. To właśnie z nich powstał dzisiejszy doodle.

... a tak wygląda w ostatecznej wersji.
Mamy nadzieję, że nasza wyjątkowa laurka jest miłą niespodzianką dla wszystkich babć i dziadków, a wnuczkom przypomni o złożeniu im życzeń!

A skoro mowa o doodlach, wszystkich miłośników naszych zabaw z logo zapraszamy też na aukcje WOŚP, gdzie możecie licytować doodle autorstwa Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta RP, Edwarda Lutczyna oraz Tomasza Bagińskiego, przygotowane w ramach ubiegłorocznego konkursu Doodle 4 Google i przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

Ostatnio docierają do nas sygnały, że zgłaszają się do Was firmy, które przedstawiają się jako “partnerzy Google” lub firmy “współpracujące z Google” i oferują założenie na Mapach Google Miejsca Google ...
Ostatnio docierają do nas sygnały, że zgłaszają się do Was firmy, które przedstawiają się jako “partnerzy Google” lub firmy “współpracujące z Google” i oferują założenie na Mapach Google Miejsca Google (potocznie zwanego wizytówką) za określoną kwotę, wahającą się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Przypominamy, że Miejsca Google dla Firm to usługa bezpłatna, która umożliwia samodzielne dodanie informacji o swojej firmie do Map Google, tak by internauci szukający informacji lokalnych mogli tę firmę znaleźć. Na przykład lokalna pizzeria z centrum Olsztyna może dodać informacje o swoim dokładnym adresie, godzinach otwarcia i oferowanym menu.

Miejsce Google swojej firmy możecie za darmo i łatwo założyć sami - wystarczy wypełnić formularz na stronie www.google.pl/miejsca.

Jeśli chcecie poszerzyć swoją obecność w Google i zareklamować się w wyszukiwarce, to przy założeniu i uruchomieniu kampanii zawsze możecie skorzystać z infolinii AdWords, dostępnej pod numerem 800 007 200 lub skorzystać z pomocy profesjonalenej agencji interaktywnej. Listę agencji, które działają w Waszym województwie znajdziecie na stronie www.mapaagencji.pl . Warto korzystać z usług takich agencji, które posiadają certyfikaty AdWords.

Chcielibyście być jeszcze bliżej XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, porozmawiać z gwiazdami i oglądać na żywo m.in. koncerty pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie? W tym roku ponownie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przez cały finałowy dzień, będzie grać na Google+ i YouTube.
Chcielibyście być jeszcze bliżej XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, porozmawiać z gwiazdami i oglądać na żywo m.in. koncerty pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie? W tym roku ponownie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przez cały finałowy dzień, będzie grać na Google+ i YouTube.

Zapraszamy Was na stronę WOŚP na Google+ oraz do wzięcia udziału w wydarzeniu WOŚP, dzięki czemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi atrakcjami jakie będą miały miejsce tego dnia.

13 grudnia, na Google+ będziecie mieć niepowtarzalną okazję spotkania się twarzą w twarz z gwiazdami wspierającymi E-serce: Dodą, Kamilem Bednarkiem i zespołem Enej.

Wielka Orkiestra organizuje dla Was Hangouty On Air - spotkania wideo, w których dziewięć osób będzie mogło na żywo porozmawiać z wybranym artystą. To może być każdy z Was. Jeśli chcecie wziąć udział w rozmowie z Dodą, Kamilem Bednarkiem lub zespołem Enej, napiszcie w komentarzach do poszczególnych wydarzeń 3 pytania, które chcielibyście im zadać. Autorów najciekawszych pytań WOŚP zaprosi do grona dziewięciu szczęśliwców, którzy wezmą udział na żywo w hangoucie. Wszystkie pozostałe osoby będą mogły obejrzeć hangouty, do czego gorąco zachęcamy.


WOŚP zagra też na YouTube. W niedzielę, na kanale Owsiaknet będziecie mogli oglądać relację na żywo ze studia telewizyjnego, koncerty odbywające się pod PKiN oraz „światełko do nieba”. A już teraz możecie oglądać filmy na kanale Orkiestry w ramach playlisty XXI finału akcji.

Włączyliśmy się także w aukcje WOŚP, będziecie mogli wziąć udział w licytacji doodli namalowanych przez wyjątkowych autorów: Annę Komorowską, Małżonkę Prezydenta RP, Edwarda Lutczyna oraz Tomasza Bagińskiego.

W tym roku podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze do połowy puszki będą zbierane tradycyjnie na ratowanie życia dzieci, a od połowy w górę, po raz pierwszy, na finansowanie opieki medycznej dla seniorów.

Zagrajcie z nami!

W grudniu Zakopane stało się centrum internetowych Map Google. Przez kilka dni w zimowej stolicy Polski trwała akcja „Internetowa Rewolucja w Zakopanem, czyli mapujemy zimową stolicę Polski” zorganizowana przez Google ...
W grudniu Zakopane stało się centrum internetowych Map Google. Przez kilka dni w zimowej stolicy Polski trwała akcja „Internetowa Rewolucja w Zakopanem, czyli mapujemy zimową stolicę Polski” zorganizowana przez Google, Urząd Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy.

Chcieliśmy pokazać przedsiębiorcom i mieszkańcom, że dzięki darmowym narzędziom takim jak Miejsca Google i Kreator Map Google, lokalne społeczności i przedsiębiorcy sami mogą zadbać o to, by informacje o firmach i miejscach w ich miastach były aktualne i dostępne dla wszystkich korzystających z internetu – zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

W ramach akcji na Mapach Google pojawiło się ponad 150 nowych wizytówek – pensjonaty, restauracje, wszelkie inne firmy. Społeczność internautów aktywnie korzystających z Kreatora Map Google, odwiedziła Zakopane, by przejść szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego z odbiornikami GPS, a następnie nanieść trasy na mapy za pomocą Kreatora Map Google. Łącznie przez kilka dni użytkownicy Kreatora Map Google nanieśli blisko 5000 aktualizacji map Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego.



Korzystając z Kreatora Map Google, cały czas możecie poprawiać jakość map i aktualizować informacje dotyczące swojego miejsca zamieszkania i okolic, a każda lokalna firma może za darmo dodać wizytówkę na Mapy korzystając z Miejsc Google. Czekamy na kolejne miasta, które podążą śladami Zakopanego.