Samoprzylepne karteczki na biurku, zagięte rogi kartek w czasopiśmie czy przypomnienia na lodówce: to wszystko szybkie i łatwe sposoby na zachowanie pomysłu czy wspomnienia na później. Problem tylko w tym, że karteczka nadal leży na biurku, zagięta kartka jest w magazynie, a lodówka została w domu.
Samoprzylepne karteczki na biurku, zagięte rogi kartek w czasopiśmie czy przypomnienia na lodówce: to wszystko szybkie i łatwe sposoby na zachowanie pomysłu czy wspomnienia na później. Problem tylko w tym, że karteczka nadal leży na biurku, zagięta kartka jest w magazynie, a lodówka została w domu.

Przedstawiamy Google Keep, narzędzie łączące prostotę zapisania krótkiej notatki z potegą internetowej chmury. Twoje notatki będą zawsze na wyciągnięcie ręki - na twoim urządzeniu z Androidem i w sieci - pomagając Ci szybko je zachowywać i organizować, gdziekolwiek jesteś.



Możesz przeciągać i upuszczać swoje notatki Keep i umieszczać je w dowolnej kolejności oraz używać kolorów do lepszej organizacji - tak jak w wypadku tradycyjnych karteczek samoprzylepnych. Jednak, w odróżnieniu od tradycyjnych notatek, te są dostępne dla ciebie przez cały czas i synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami i Dyskiem Google. Co więcej, możesz do nich dodawać zdjęcia i notatki głosowe, by zachowywać wszystko, co cię zainspiruje.

Aby rozpocząć po prostu napisz notatkę, zrób zdjęcie lub nagraj notatkę głosową -- Keep automatycznie zamieni ją na tekst (także po polsku). Możesz przeciągnąć najważniejsze dla ciebie notatki na górę, łatwo wyszukać notatkę, na której ci zależy lub oznaczyć notatki kolorem, by później łatwo je znaleźć. Jeśli dłużej nie potrzebujesz notatki, możesz ją usunąć.


By twoje listy zadań były zawsze widoczne i dostępne w pierwszej kolejności, możesz dodać widżet do ekranu głównego, który znajdziejsz na liście widżetów w swoim urządzeniu Android. By zachować spostrzeżenia szybko, bez odblokowania urządzenia, dla smartfonów z systemem Android 4.2+ dostępny jest widżet ekranu blokady.

Google Keep jes dostępny w Google Play dla urządzeń z systemem Android 4.0, Ice Cream Sandwich i wyższych wersji. Możesz przeglądać, edytować i tworzyć nowe notatki w internecie na stronie drive.google.com/keep , a w nadchodzących tygodniach będziesz mógł zrobić to samo bezpośrednio z Dysku Google.


Większość z nas ma listę miejsc, którą w swoim życiu chciałby odwiedzić. Jeśli jesteś podobny do mnie, to ta lista jest całkiem długa -- byłbym szczęściarzem mogąc odwiedzić je wszystkie. Zespół Map Google także ma taką listę -- i teraz "odznaczamy" na niej kilka miejsc, które odwiedziliśmy i znalazły się na Mapach.
Większość z nas ma listę miejsc, którą w swoim życiu chciałby odwiedzić. Jeśli jesteś podobny do mnie, to ta lista jest całkiem długa -- byłbym szczęściarzem mogąc odwiedzić je wszystkie. Zespół Map Google także ma taką listę -- i teraz "odznaczamy" na niej kilka miejsc, które odwiedziliśmy i znalazły się na Mapach.

Od dzisiaj, dzięki Mapom Google możecie odwiedzić kilka z najsłynniejszych gór Ziemi, włączając Aconcagua (Ameryka Południowa), Kilimandżaro (Afryka), Elbrus (Europa) i stację bazowa na Evereście (Azja). Te góry należą do grupy zwanej Koroną Ziemi - czyli najwyższych szczytów na każdym z siedmiu kontynentów. Chociaż nic nie można porównać do osobistego zdobycia jednego z takich szczytów, dzięki Mapom Google możecie błyskawicznie dostać się na każdy z nich i podziwiać widoki, bez niebezpieczeństwa lawin, wysokości i pogody z jakimi muszą mierzyć się górale i alpiniści.

Wędrówkę rozpocznijcie od znajdującego się w Tanzanii Kilimandżaro, uśpionego wulkanu. Podziwiajcie niesamowite widoki z góry pokrytej śniegiem, a znajdującej się zaledwie 3 stopnie na południe od równika.


View Larger Map
Na 5,8 tys. metrów, Ujuru to najwyższy punkt na Kilimandżaro


Następnie, udajcie się na najwyższą górę Europy - rosyjski Elbrus, i zobaczcie schronisko stworzone z beczek na paliwo, pochodzące jeszcze z czasów sowieckich. Wspinający się na Elbrus, mogą się w nich ukryć, gdy pogoda staje się nieznośna.

Zdjęcia Elbrusa i innych gór, możecie także oglądać w mobilnej wersji Map Google na iPhone i smartfonach z Androidem.

Odkryjcie argentyński sczyt Aconcagua, zobaczcie bazę wypadową na Plaza Argentina, z której alpiniści wyruszają dalej.


View Larger Map
Aconcagua: Na Plaza Argentina dla wspinających się dostępny jest obóz, lądowisko dla helikopterów i centrum medyczne.


Wreszcie, przejdźcie do bazy wypadowej na Mount Everest, skąd wyruszają ekspedycje, by zdobyć najwyższy szczyt ziemi.


View Larger Map
Ścieżka do obozu na Evereście, jest jedną z najpopularniejszych w Himalajach i jest odwiedzana przez tysiące turystów każdego roku.


Wszystkie zdjęcia zostały wykonane za pomocą statywów, aparatów cyfrowych i obiektywów typu rybie oko, zwykle używanych w naszym programie Business Photos. Obejrzyjcie pokaz zdjęć poniżej i wpis na blogu Lat Long po więcej informacji "zza kulis" i zobaczcie zwykłych Googlersów, wykonujących te fotografie.



Mamy nadzieję spodobały się Wam nasze zdjęcia, niezależnie od tego czy planujecie swoją kolejną wyprawę, czy po prostu wirtualnie podróżujecie po świecie z własnego fotela, Jeśli chcecie zobaczyć więcej, zachęcamy do odwiedzenia specjalnie przygotowanej galerii Street View i udział w dzisiejszym hangoucie Google+.

Odpowiedni przewodnik to klucz do ożywienia zbiorów w galeriach sztuk pięknych czy kolekcji muzealnych. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć projekt ArtTalks – wirtualne spotkania ze sztuką i jej znawcami. ArtTalks to cykl Hangoutów on Air, czyli wideo-spotkań na żywo, które możecie oglądać na profilu ...
Odpowiedni przewodnik to klucz do ożywienia zbiorów w galeriach sztuk pięknych czy kolekcji muzealnych. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć projekt ArtTalks – wirtualne spotkania ze sztuką i jej znawcami. ArtTalks to cykl Hangoutów on Air, czyli wideo-spotkań na żywo, które możecie oglądać na profilu Google Art Project na Google+. Co miesiąc dyrektorzy muzeów, kuratorzy i historycy sztuki, wywodzący się z najbardziej znanych i cenionych instytucji kulturalnych na całym świecie, będą ujawniać tajemnice dotyczące wybranych dzieł sztuki. Opowiedzą Wam o historiach stojących za powstaniem wybranych prac oraz pomogą zrozumieć proces twórczy ich autorów.

Najbliższe spotkanie z cyklu ArtTalks odbędzie się 20 marca o godzinie 13:30. Kuratorzy Caroline Cambell i Armika Schmidt z National Gallery w Londynie będą omawiać wizerunek kobiet w sztuce, koncentrując się głownie na kobiecych aktach. Dyskusja będzie dotyczyła obrazów Tycjana “Diana i Akteon” i “Diana i Kallisto”, jak również dzieła Cézanne'a - “Wielkie kąpiące się”. Szczegóły znajdziecie na profilu wydarzenia na Google+.

W kwietniu natomiast odbędzie się panel badawczy na temat jednego z najbardziej popularnych arcydzieł w kolekcji Google Art Project - „Wieży Babel”. Obraz Bruegela został zfotografowany z zachowaniem wyjątkowego poziomu szczegółowości, przy użyciu gigapikselowej technologii rejestracji obrazu. Zostanie zaprezentowany przez Petera Parshalla, kuratora National Gallery of Art w Waszyngtonie.


Jeśli jednak nie uda Wam się wziąć udziału w hangoucie na żywo - nic straconego. Wszystkie spotkania i dyskusje możecie w dowolnym czasie obejrzeć na kanale Google Art Project na YouTube. Już teraz znajdziecie tam relacje z wizyty w MOMA Muzem Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, podczas której Deborah Howes, Dyrektor ds. Edukacji Cyfrowej poprowadziła panel dyskusyjny nt. nauczania sztuki w internecie.

Google Art Project znajdziecie pod adresem www.googleartproject.com

Większość osób zna kogoś, kto dopiero co założył swojego pierwszego bloga na Bloggerze, po raz pierwszy zainstalował WordPressa lub kogoś, kto posiadając własną witrynę nie przywiązywał zbytniej wagi do wyszukiwarek. Właśnie dla takich początkujących opublikowaliśmy mał ...
Większość osób zna kogoś, kto dopiero co założył swojego pierwszego bloga na Bloggerze, po raz pierwszy zainstalował WordPressa lub kogoś, kto posiadając własną witrynę nie przywiązywał zbytniej wagi do wyszukiwarek. Właśnie dla takich początkujących opublikowaliśmy małą ściągę. Składa się ona z kilku prostych pomysłów, dotyczących tego co webmaster może zrobić aby pomóc Google oraz innym wyszukiwarkom zrozumieć treści, a tym samym pozytywnie wpłynać na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Zapraszamy do lektury w trzynastu językach, również po polsku! Nie zapomnijcie również podzielić się naszą ściągą ze znajomymi i przyjaciółmi!

Mamy nadzieję że te porady pomogą nowicjuszom, oraz tym którzy nie zwracali uwagi na optymalizację, stawiać pierwsze kroki w SEO. Bardziej zaawansowanym polecamy nasz obszerniejszy poradnik Google dla SEO. Jak zawsze zapraszamy wszystkich, zaawansowanych jak i początkujących do udziału w dyskusjach na naszym forum Google dla webmasterów.

W styczniu uruchomiliśmy w Krakowie program Google for Entrepreneurs, mający na celu wspieranie szeroko rozumianego środowiska startupów i deweloperów. W regionie działają już organizacje (akceleratory, inkubatory, grupy tematyczne jak GDG - Google Developers Group), firmy, oraz osoby prywatne (inwestorzy, doradcy), pomagające potencjalnym przedsiębiorcom w zdobyciu odpowiedniej wiedzy i założeniu firmy. Google na całym świecie wspiera podobne wysiłki wierząc, że to właśnie technologie i innowacyjne rozwiązania organizacyjne, tworzone przez zapaleńców w przysłowiowych garażach, zmieniają świat na lepsze, tak, jak zmienił i zmienia go Google.
W styczniu uruchomiliśmy w Krakowie program Google for Entrepreneurs, mający na celu wspieranie szeroko rozumianego środowiska startupów i deweloperów. W regionie działają już organizacje (akceleratory, inkubatory, grupy tematyczne jak GDG - Google Developers Group), firmy, oraz osoby prywatne (inwestorzy, doradcy), pomagające potencjalnym przedsiębiorcom w zdobyciu odpowiedniej wiedzy i założeniu firmy. Google na całym świecie wspiera podobne wysiłki wierząc, że to właśnie technologie i innowacyjne rozwiązania organizacyjne, tworzone przez zapaleńców w przysłowiowych garażach, zmieniają świat na lepsze, tak, jak zmienił i zmienia go Google.

fot. Marcin Śliwa
Widząc potencjał w naszym regionie, zdecydowaliśmy się nie tylko wesprzeć istniejące inicjatywy, ale również budować nowe: w ramach Google for Entrepreneurs oddajemy społeczności 130m2 przestrzeni GEK (Google for Entrepreneurs Kraków) znajdującej się w tym samym budynku, w którym mieści się siedziba Google w Krakowie. Przestrzeń ma służyć organizacji spotkań, szkoleń, wykładów i warsztatów, zarówno tych przygotowywanych przez organizacje z regionu, jak również przez Google. Dając możliwość spotykania się społeczności deweloperów i startupów, organizując szkolenia i meetupy, chcemy pomóc w budowaniu ekosystemu, który będzie nie tylko inspirował środowisko do opracowywania i realizowania idei zmieniających najbliższą okolicę, Polskę, świat, ale również skutecznie wspierał powstające projekty.
Warsztaty Arduino, fot. Maciej Walaszczyk

OpenCoffeeKRK, fot. Mirek Szymański
Odzew społeczności przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Od 10 stycznia w ramach Google for Entrepreneurs Kraków odbyło się 18 spotkań, które trwały łącznie ponad 70 godzin i w których wzięło udział ponad 800 osób, a nasze plany na przyszłość są jeszcze bardziej ambitne :)

Właśnie inaugurujemy nowy program Google w Polsce - Google for Entrepreneurs Meetups - którego celem jest wsparcie dla kobiet-przedsiębiorców w naszym kraju.

16 marca o 10.30 we wrocławskim biurze Google odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach programu.
Właśnie inaugurujemy nowy program Google w Polsce - Google for Entrepreneurs Meetups - którego celem jest wsparcie dla kobiet-przedsiębiorców w naszym kraju.

16 marca o 10.30 we wrocławskim biurze Google odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach programu.

Celem wydarzenia jest prezentacja inicjatywy Google for Entrepreneurs Meetups, która pomoże kobietom-przedsiębiorcom (a także osobom myślącym o założeniu firmy) rozwijać swój biznes w internecie, tworzyć sieć kontaktów, poznać narzędzia takie jak np. Google Analytics oraz budować swoją obecność online poprzez AdWords, Adwords Express, Google+ i inne usługi.

Językiem roboczym spotkania jest angielski. Formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj. Zachęcamy do uczestnictwa!

CodeF to program pomagający studentkom informatyki i kierunków pokrewnych w rozwoju zawodowym. Inżynierowie Google są do Waszych usług i będą wspierać studentki w planowaniu lub realizowaniu kariery w branży technologicznej.
CodeF to program pomagający studentkom informatyki i kierunków pokrewnych w rozwoju zawodowym. Inżynierowie Google są do Waszych usług i będą wspierać studentki w planowaniu lub realizowaniu kariery w branży technologicznej.

Przez 2 miesiące będziecie mogły zwrócić się do jednego (lub jednej) z Googlersów, żeby pomógł Wam np. przygotować się z algorytmów na kolejny egzamin, nauczyć się programowania w Pythonie czy napisać CV.

Brzmi interesująco? Odwiedź stronę www.PolandCodeF.com i zgłoś chęć uczestnictwa w programie. Akcja skierowana jest do kodujących i mówiących biegle po angielsku studentek z polskich uczelni. Spotkania będą odbywać się w krakowskim i warszawskim biurze Google, bądź wirtualnie.

Termin składania aplikacji upływa 1 kwietnia 2013. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.PolandCodeF.com.

Mamy też drugą dobrą wiadomość dla dziewczyn zajmujących się programowaniem i technologią.

Zależy nam na tym, aby jak najwięcej inżynierek i programistek brało udział w konferencjach branżowych, dlatego oferujemy dziewczynom możliwość ubiegania się o granty, które zapewniają darmową rejestrację na płatne konferencje oraz pokrycie kosztów podróży do 1000 EUR (wypłacane po konferencji).

Listę konferencji i informacje, jak ubiegać się o granty znajdziecie na tej stronie.

Powodzenia!