Upalne lato, dzieci skończyły szkołę, w mieście pustki - to oznacza tylko jedno - rozpoczęły się wakacje! Z tej okazji mamy dla Was dwie nowe funkcje Map Google, które przyjdą Wam z pomocą w tym gorącym okresie.
Upalne lato, dzieci skończyły szkołę, w mieście pustki - to oznacza tylko jedno - rozpoczęły się wakacje! Z tej okazji mamy dla Was dwie nowe funkcje Map Google, które przyjdą Wam z pomocą w tym gorącym okresie.
Wielbiciele podróży samochodowych mogą od dzisiaj w Mapach Google na Androida (a niebawem i na iOS), wyznaczać punkty pośrednie trasy. Wystarczy otworzyć aplikację, podać kierunek i wybrać z menu w prawym górnym rogu opcję „dodaj przystanek”. Aby zmienić kolejność punktów pośrednich wystarczy przeciągnąć dane miejsce, korzystając z ikony trzech linii, znajdującej się obok nazwy przystanku - w ten sposób możecie dodawać nie tylko nazwy miejscowości, ale także np. stacje paliw czy restauracje. Po ustaleniu trasy wystarczy wybrać przycisk „Gotowe” - po wejściu w tryb nawigacji, korzystacie z Map dokładnie tak samo jak do tej pory, z tym, że Wasza trasa uwzględnia wszystkie wybrane przez Was przystanki.


Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy związaną z podróżowaniem są wspomnienia. Tradycyjny sposób na wspominanie to oczywiście zdjęcia, ale teraz użytkownicy funkcji „Twoja oś czasu” na Androida mają jeszcze jeden sposób. Jeśli macie w Mapach Google włączoną historię lokalizacji, to teraz otwierając oś czasu możecie dodać notatki związane z tym konkretnym dniem.
Nowe funkcje są udostępniane od dzisiaj w najnowszej wersji Map Google na Androida - wszyscy użytkownicy będą mieli do nich dostęp w ciągu kilku najbliższych dni.

Niezależnie od tego gdzie się wybieracie, mamy nadzieję, że te dwie nowości w Mapach Google sprawią, że tegoroczne wakacje będą jeszcze lepsze od poprzednich.


Trzy lata temu uruchomiliśmy program Google Partners, który ułatwia firmom znalezienie agencji i specjalistów z branży internetowej. Członkowie programu mogli uzyskać status Partnera Google, który potwierdza, że agencja posiada aktualną wiedzę na temat najnowszych produktów, a jej klienci są zadowoleni ze współpracy.
Trzy lata temu uruchomiliśmy program Google Partners, który ułatwia firmom znalezienie agencji i specjalistów z branży internetowej. Członkowie programu mogli uzyskać status Partnera Google, który potwierdza, że agencja posiada aktualną wiedzę na temat najnowszych produktów, a jej klienci są zadowoleni ze współpracy.

W odpowiedzi na liczne pomysły i opinie otrzymane od Partnerów, dziś z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu specjalizacji agencji, które umożliwiają firmom lepsze zaprezentowanie swojej wiedzy i doświadczenia.



To dodatkowe oznaczenie w ramach logo Partnera Google ma pomagać w wyborze agencji, której specjalistyczna wiedza najlepiej odpowiada indywidualnym wymaganiom klienta.

Partnerzy mogą zdobyć specjalizację w pięciu obszarach:

  • Reklama w sieci wyszukiwania
  • Reklama mobilna
  • Reklama wideo
  • Reklama w sieci reklamowej
  • Reklama w Zakupach Google

Aby agencja o statusie Partnera otrzymała specjalizację, przynajmniej jedna osoba w firmie musi uzyskać certyfikat w danej dziedzinie.

Dodatkowo wprowadzamy nowy status Partnera Google Premium.
Nowy status został stworzony w celu wyróżnienia Partnerów, którzy w ramach szerokiego portfolio prowadzonych kampanii reklamowych Google zapewniają swoim klientom świetne wyniki. Partnerzy Google Premium muszą spełniać wyższe wymagania certyfikacyjne, a jednocześnie otrzymają dodatkowe wsparcie od Google.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom firmy z łatwością znajdą Partnerów specjalizujących się w odpowiedniej dziedzinie, a Partnerzy będą mogli lepiej zaprezentować swoje umiejętności. Więcej informacji znajdziecie na nowej stronie Google Partners.



Muzyka to uniwersalny język, który łączy ludzi na całym świecie. Przypomina nam o tym kim jesteśmy, skąd pochodzimy oraz przywołuje na myśl najważniejsze wspomnienia.
Teraz przemówi nim Orkiestra Syryjskich Muzyków, w skład której wchodzą byli i obecni członkowie Syryjskiej Orkiestry Narodowej. Artyści wystąpią na scenie jednej z największych londyńskich sal koncertowych - Royal Festival Hall, a ten wyjątkowy koncert będzie transmitowany na żywo na YouTube już jutro (sobota) o 20:00 pod ...
Muzyka to uniwersalny język, który łączy ludzi na całym świecie. Przypomina nam o tym kim jesteśmy, skąd pochodzimy oraz przywołuje na myśl najważniejsze wspomnienia.
Teraz przemówi nim Orkiestra Syryjskich Muzyków, w skład której wchodzą byli i obecni członkowie Syryjskiej Orkiestry Narodowej. Artyści wystąpią na scenie jednej z największych londyńskich sal koncertowych - Royal Festival Hall, a ten wyjątkowy koncert będzie transmitowany na żywo na YouTube już jutro (sobota) o 20:00 pod tym adresem.

W wyniku trwającego konfliktu na Bliskim Wschodzie, wielu syryjskich muzyków, w tym dyrygent orkiestry Issam Rafea, musiało opuścić swoje domy. W trakcie najbliższego koncertu razem z orkiestrą wystąpi Damon Albarn z brytyjskiego zespołu Gorillaz. Artyści współpracowali już podczas nagrywania utworu „White flag”, wspólnie zagrali też wiele koncertów, w tym również w samej Syrii. W sobotni wieczór spotkają się na londyńskiej scenie by razem przybliżyć słuchaczom magię muzyki arabskiej.



Wyjątkowy koncert będą śledzić osoby zgromadzone w YouTube Space w Nowym Jorku i Berlinie, w Bozar brukselskim Centrum Sztuk Pięknych oraz w innych centrach kultury, a także internauci w swoich domach na całym świecie.

Relację z koncertu poprowadzą pochodzące z Bliskiego Wschodu piosenkarki Faia Younan i FlyWithHaifa. Transmisja występu na żywo rozpocznie się jutro o 20:00 na kanale youtube.com/africaexpress.

Obejrzyjcie wyjątkowy koncert ponad podziałami!








W ramach programu edukacyjnego Internetowe Rewolucje nasi eksperci odwiedzili 12 uczelni wyższych gdzie przeprowadzili warsztaty z zakresu marketingu online. W szkoleniach wzięło udział ponad 1200 studentów, którzy dzięki zdobytej wiedzy podniesli swoje kompetencje cyfrowe.
Na każdej uczelni odbyły się całodniowe zajęcia z marketingu online podzielone na 3 bloki tematyczne - Obecność w sieci i podstawy reklamy online, E-commerce i kampanie eksportowe oraz Świat multiscreen. Warsztaty prowadzili pracownicy Google i eksperci z agencji partnerskich, którzy odpowiadali także na liczne pytania uczestników dotyczące pracy w branży digitalowej i perspektyw jej rozwoju. W sumie odbyło się 48 sesji poprowadzonych przez 14 ekspertów, które trwały łącznie ponad 100h. Na zakończenie całego dnia szkoleń uczestnicy podchodzili do egzaminu, którego zdanie pozwoliło 900 osobom uzyskać certyfikat sygnowany przez Google i IAB Europe.



Partnerami wiosennej edycji Internetowych Rewolucji dla studentów były: Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, UMCS w Lublinie, Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

Internetowe Rewolucje na wakacjach

Szkolenia z marketingu online możecie odbyć również podczas wakacji - wystarczy odwiedzić platformę g.co/InternetoweRewolucjeDlaStudenta, na której znajdziecie 89 lekcji podzielonych na 23 tematy. Każda z lekcji to film wideo, w którym eksperci marketingu online i przedstawiciele firm dynamicznie rozwijających się dzięki obecności w sieci, przekazują wiedzę i opowiadają jak ją wykorzystać w praktyce. Warsztaty na uczelniach powrócą zaś w semestrze zimowym 2016/2017. Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniach zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Badania Google nad systemami uczącymi się i sztuczną inteligencją przekładają się na rozwiązania stosowane w usługach, z których każdego dnia korzystają setki milionów ludzi – od Tłumacza, poprzez wyszukiwanie w aplikacji Zdjęcia ...
Badania Google nad systemami uczącymi się i sztuczną inteligencją przekładają się na rozwiązania stosowane w usługach, z których każdego dnia korzystają setki milionów ludzi – od Tłumacza, poprzez wyszukiwanie w aplikacji Zdjęcia, po odpowiedzi Smart Reply w anglojęzycznej wersji aplikacji Inbox. Ten postęp jest możliwy dzięki współpracy badaczy Google z biur na całym świecie, którzy pracują nad najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie systemów uczących się i ich implementacją w produktach i usługach Google.

Dzisiaj z satysfakcją ogłaszamy uruchomienie w Zurychu oddziału badawczego, który ma się zajmować systemami uczącymi się. Szefem europejskiego oddziału Google Research będzie Emmanuel Moegenet. Inżynierowie oprogramowania i badacze systemów uczących się będą mieli tu szansę nie tylko na rozwijanie produktów i usług, ale także na prowadzenie szerszych badań w Europie w ramach ogólnoświatowych działań Google w tym kierunku.

Nasze biuro w Zurychu od lat jest największym biurem inżynierskim poza USA, odpowiada za wdrożenie takich rozwiązań jak Graf wiedzy. Stacjonuje tu też zespół inżynierów, który stworzył mechanizm konwersacyjny dla Asystenta Google w aplikacji Allo. Poza współpracą z innymi grupami badawczymi w Google zespół Google Research będzie skupiał się na rozwoju trzech kluczowych obszarów w ramach systemów uczących się:
Zespół będzie aktywnie prowadził badania nad ulepszeniem infrastruktury dla rozwiązań sztucznej inteligencji, publikując wyniki badań i umożliwiając ich zastosowanie w praktyce. Będzie także ściśle współpracował z zespołami lingwistów rozwijających innowacyjne rozwiązania przetwarzania języka naturalnego w innych biurach Google na całym świecie.
W Europie znajdują się jedne z najlepszych uczelni technicznych, co czyni z niej idealne miejsce do stworzenia zespołu badawczego najwyższej klasy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli szansę na współpracę z naukowcami zajmującymi się informatyką w Europie i że będziemy mieli swój wkład na rzecz szeroko pojętej społeczności naukowej poprzez nasze publikacje i wsparcie dla uczelni.

Środowy poranek, siedzicie w biurze i potrzebujecie sposobu na zmotywowanie się do pracy? Pomocna może okazać się specjalnie ułożona playlista. Od teraz łatwiej znajdziecie muzykę odpowiadającą Waszemu nastrojowi, dzięki zaktualizowanej aplikacji ...
Środowy poranek, siedzicie w biurze i potrzebujecie sposobu na zmotywowanie się do pracy? Pomocna może okazać się specjalnie ułożona playlista. Od teraz łatwiej znajdziecie muzykę odpowiadającą Waszemu nastrojowi, dzięki zaktualizowanej aplikacji Muzyka Google Play. Nowa, dostępna od dzisiaj funkcja, pozwala na dopasowanie stacji muzycznych do tego, co akurat robicie.

Jeśli już subskrybujecie Muzykę Google Play, przy następnym uruchomieniu otrzymacie propozycję posłuchania muzyki związanej z daną porą dnia, nastrojem czy aktywnością. Po wskazaniu aktualnego zajęcia otrzymacie do wyboru propozycje kilku stacji muzycznych, które sprawią, że cokolwiek robicie stanie się przyjemniejsze - bez znaczenia czy będzie to muzyka dodająca energii w trakcie porannego treningu, piosenki na odstresowanie się kiedy stoicie w korku czy wesoła kompilacja utworów przy których będziecie gotować z przyjaciółmi. Każda stacja zawiera utwory dobrane przez naszych ekspertów muzycznych (DJów, muzyków, krytyków muzycznych i etnomuzykologów), po to abyście otrzymali odpowiednią muzykę we właściwym momencie.
Możecie pobrać te stacje muzyczne, aby słuchać ich kiedy jesteście offline, zobaczyć która piosenka będzie następna, dodawać czy usuwać kolejne utwory czy zmieniać ich kolejność tak, aby playlista była jak najlepiej dopasowana do Waszych oczekiwań. Każda piosenka może także zapoczątkować nową stację skompilowaną z podobnych do niej utworów. Możecie też wyszukiwać muzykę według konkretnych stacji lub czynności, które akurat wykonujecie.



Stacje muzyczne z rekomendacjami opartymi o aktywności są dostępne dla subskrybujących od dzisiaj w wersji na Androida, iOS i przez przeglądarkę.

Mając do wyboru ponad 35 mln utworów czasami trudno zdecydować się, czego w danym momencie posłuchać. Czasami macie ochotę na skompilowanie własnej składanki idealnej do zabawy z przyjaciółmi, a kiedy indziej na zrelaksowanie się, wciśnięcie play i posłuchanie czegoś zupełnie nowego. Od dzisiaj, niezależnie czy jesteście akurat w pracy czy na wakacjach, znajdziemy dla Was idealną stację muzyczną!

Rok temu uruchomiliśmy centrum do zarządzania danymi na koncie Google o nazwie Moje Konto, które daje Wam szybki dostęp do ustawień, za pomocą których zabezpieczacie Wasze dane i ochraniacie Waszą prywatność. Moje Konto gromadzi wszystkie narzędzia dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w jednym miejscu. Są to zarówno od dawna dostępne ustawienia dotyczące reklam, jak również nowsze jak narzędzia sprawdzające ...
Rok temu uruchomiliśmy centrum do zarządzania danymi na koncie Google o nazwie Moje Konto, które daje Wam szybki dostęp do ustawień, za pomocą których zabezpieczacie Wasze dane i ochraniacie Waszą prywatność. Moje Konto gromadzi wszystkie narzędzia dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w jednym miejscu. Są to zarówno od dawna dostępne ustawienia dotyczące reklam, jak również nowsze jak narzędzia sprawdzające prywatność i zabezpieczenia. Dzięki nim możecie sprawować pełną kontrolę nad Waszymi danymi z dowolnego urządzenia, które macie aktualnie pod ręką.

W ciągu mijającego roku ponad miliard osób skorzystało z usługi Moje Konto. W pierwsze urodziny tej usługi, udostępniamy dla Was nowe udogodnienie, dzięki którym zyskacie jeszcze łatwiejszy dostęp do ustawień pomagających chronić Wasze dane.

Pomocna dłoń kiedy zgubicie telefon

W Waszych smartfonach znajduje się mnóstwo prywatnych informacji, jak wiadomości od bliskich, zdjęcia rodziny, służbowe maile, dane do bankowości elektronicznej i wiele więcej. Jeżeli tego typu dane trafią w niepowołane ręce, mogą spowodować wiele problemów. Niestety każdego roku tylko w USA miliony smartfonów zostaje skradzionych, a ich niezliczona liczba gubi się w kawiarniach, taksówkach czy pośród kanapowych poduszek na całym świecie. Kiedy tracicie swój telefon to nie od razu wiecie co zrobić lub do kogo zadzwonić, aby ochronić Wasze informacje.

Znajdź telefon to nowa usługa, która przyda się Wam, kiedy Wasz telefon zostanie skradziony lub zgubiony. W kilku prostych krokach możecie nie tylko go zlokalizować, ale także zablokować, zadzwonić pod własny numer, zabezpieczyć konto, zostawić numer zwrotny na ekranie i wiele więcej. Usługa jest dostępna w wersji na Androida i iOS.


Zachęcamy też ponownie, by wykonać przegląd zabezpieczeń Konta i przegląd prywatności oraz włączyć weryfikację dwuetapową. Dzięki nim w prosty i szybki sposób dobrze zabezpieczycie swoje konto.

Rok temu po raz pierwszy zaprezentowaliśmy Zdjęcia Google, przestrzeń dla wszystkich Waszych zdjęć i filmów oraz możliwość ich uporządkowania i dzielenia się z bliskimi.
Każdego miesiąca aż 200 milionów z Was korzysta ze Zdjęć Google. Stworzyliście także ponad 1,6 miliarda animacji, kolaży oraz filmów. Zaoszczędziliście również 13,7 petabajtów miejsca na Waszych urządzeniach - przejrzenie tylu zdjęć zajęłoby aż 424 lata! Do zdjęć przypisaliśmy również 2 tryliony etykiet, a 24 miliardy z nich stanowiły… selfie.
Aby uczcić pierwsze urodziny, zebraliśmy dla Was nasze ulubione wskazówki oraz wprowadzone w ciągu tego roku aktualizacje, które sprawiły, że korzystanie ze Zdjęć Google stało się jeszcze wygodniejsze.

1. W trakcie korzystania ze Zdjęć Google pod adresem photos.google.com, wystarczy użyć kombinacji klawiszy [Shift]+[?] żeby zobaczyć listę wszystkich dostępnych skrótów klawiszowych.

2. Dzięki wyszukiwarce łatwo znajdziecie w bibliotece zdjęcia, także jeżeli chcecie zawęzić wyszukiwanie i zobaczyć tylko te obrazy, na których widoczne są dwa konkretne elementy. Np. jeśli poszukujecie zdjęcia obiektu/zwierzęcia i miejsca, wystarczy, że wpiszecie “pies Kampinoski Park Narodowy”.

3. Zbliżacie się do wyczerpania limitu miejsca na zdjęcia? W ustawieniach na stronie photos.google.com, możecie je przekonwertować z oryginalnej rozdzielczości do „wysokiej jakości”, gdzie miejsce jest nielimitowane. 

4. Wklejcie w pasek wyszukiwania swoje ulubione emotikony (😎 🍂 💗 🎂), aby odnaleźć powiązane z nimi zdjęcia.

5. Możecie z łatwością wyszukać ostatnio dodane zdjęcia. W pasku wyszukiwania wybierzcie Pokaż więcej a następnie Ostatnio dodane.

6. Aby upewnić się które zdjęcia posiadają automatycznie utworzoną kopię zapasową wystarczy, że z głównego ekranu aplikacji wejdziecie w Ustawienia a następnie Foldery na urządzeniu w wersji na Androida. Dzięki tej funkcji Wasze zdjęcia, filmy i zrzuty ekranu są bezpieczne!

7. Stwórzcie współdzielony album dla całej Waszej rodziny. Za każdym razem kiedy ktoś doda do niego nowe zdjęcie lub film, każdy z Was dostanie powiadomienie, dzięki czemu żadne z cennych wspomnień nie zostanie przez nikogo przeoczone.

8. Wypatrzyliście już ukrytą funkcję (tzw. easter egg) w edytorze zdjęć w wersji na Androida? Wskazówka… pochodzi nie z tego świata.

9. Czasami zdjęcia mogą wyświetlać się nie po kolei w Waszej galerii - możliwe, że dzieje się tak, bo data w Waszym telefonie lub aparacie nie była poprawnie ustawiona kiedy je zrobiliście. Poprzez photos.google.com możecie edytować zarówno czas, jak i strefę czasową dla jednego zdjęcia lub grupy zdjęć, aby uszeregować je we właściwym porządku. Wystarczy, że dokonacie zmian dla jednego obrazu, a pozostałe również zostaną do niego dostosowane.

10. Na urządzeniach przenośnych, w górnej części zakładki Albumy możecie łatwo znaleźć wszystkie nagrane filmy. Wystarczy przewinąć kategorie znajdujące się u góry ekranu, aby uzyskać listę wszystkich filmów dostępnych w bibliotece (na photos.google.com zobaczycie Wasze filmy u góry ekranu z folderami).

Dziękujemy za ten pierwszy wspaniały rok. Mamy nadzieję, że dalej będziecie równie chętnie korzystali ze Zdjęć Google!


 



 
W lutym ogłosiliśmy listę pierwszych 128 projektów z całej Europy, które otrzymały wsparcie z funduszu DNI Innovation Fund. W ramach Funduszu DNI zobowiązaliśmy się przekazać kwotę 150 mln euro w ciągu 3 lat na wspieranie innowacji w europejskiej branży mediów cyfrowych. Czekając, aż wybrane w pierwszej rundzie projekty ujrzą światło dzienne, jednocześnie już dziś otwieramy drugi etap składania wniosków, który zakończy się 11 lipca br. 
Cel Funduszu jest prosty - za jego pośrednictwem chcemy inspirować nowy sposób myślenia, który może zrodzić się wszędzie w ramach ekosystemu informacyjnego, oraz dać organizacjom, niezależnie od ich rozmiarów, swobodną możliwość testowania nowych rozwiązań. 
Digital News Initiative zaczęła się rok temu od porozumienia Google i kilku wiodących europejskich wydawców, by szybko rozwinąć się do otwartego forum, łączącego ponad 150 organizacji newsowych wspólnie działających na rzecz promowania i wspierania wysokiej jakości dziennikarstwa poprzez wykorzystanie nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z efektów współpracy jest np. projekt open-source Accelerated Mobile Pages
Digital News Initiative jest forum otwartym dla wszystkich związanych z europejską branżą mediów informacyjnych, dużych i małych, zarówno znanych jak i dopiero ruszających. 
Byliśmy ogromnie zaskoczeni liczbą zgłoszeń w ramach pierwszej rundy Funduszu - jesienią ubiegłego roku złożonych zostało ponad 1000 projektów z 30 krajów. W ramach drugiej, otwartej dzisiaj rundy, czekamy na nowe zgłoszenia przez najbliższych 6 tygodni, do 11 lipca. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie DNI.
Poniżej krótkie przypomnienie sposobu działania DNI Innovation Fund:

Projekty
Poszukujemy projektów, które odzwierciedlają nowy sposób myślenia w praktyce dziennikarstwa cyfrowego, propagują rozwój nowych modeli biznesowych lub nawet zmieniają sposób konsumpcji cyfrowych treści informacyjnych przez użytkowników. Zgłaszane projekty mogą mieć wysoce eksperymentalny charakter, ale muszą mieć wyraźnie określone cele i w dużej mierze obejmować technologie cyfrowe. Nie wymagamy korzystania z produktów lub usług Google. Wybrane projekty mają odznaczać się innowacyjnością, jednocześnie korzystnie wpływając na ewolucję dziennikarstwa cyfrowego i stabilny rozwój branży mediów w przyszłości.

Kwalifikowalność
Innovation Fund to fundusz otwarty zarówno dla tradycyjnych wydawców, serwisów online, start-upów działających w branży mediów informacyjnych, partnerstw na rzecz współpracy oraz osób indywidualnych z państw członkowskich UE i EFTA.

Finansowanie
Trzy kategorie projektów o różnym sposobie finansowania:
  • Projekty prototypowe: ten sposób finansowania jest skierowany zarówno do organizacji, jak również indywidualnych przedstawicieli mediów, spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o fundusz na innowacje w wysokości nieprzekraczającej 50 tysięcy euro. Inicjatywy zgłaszane do tego rodzaju finansowania powinny znajdować się na początkowym etapie rozwoju, jeszcze przed opracowaniem koncepcji i weryfikacją założeń projektowych. Wnioski w tej grupie będą rozpatrywane w trybie przyspieszonym, a wybrane projekty finansowane w całości.
  • Projekty średniej wielkości: ten sposób finansowania jest skierowany do organizacji spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o dofinansowanie w wysokości nieprzekraczającej 300 tysięcy euro. Przyjmowane są wnioski dotyczące finansowania nie więcej niż 70% całkowitych kosztów realizacji projektu.
  • Duże projekty: ten sposób finansowania jest skierowany do organizacji spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o środki w wysokości przekraczającej 300 tysięcy euro. Przyjmowane są wnioski dotyczące finansowanie nie więcej niż 70% całkowitych kosztów realizacji projektu. Wysokość finansowania jest jednak ograniczona do kwoty 1 mln euro. 
Odstępstwa od limitu 1 mln euro są możliwe w przypadku znaczących projektów bazujących na pogłębionej współpracy (np. projektów międzynarodowych, projektów o zasięgu sektorowym, projektów realizowanych wspólnie przez kilka organizacji) lub mających istotnie korzystny wpływ na szeroko rozumiany ekosystem medialny.

Jak złożyć wniosek?
Szczegółowe informacje, w tym informacje na temat kryteriów kwalifikowalności, regulamin oraz formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej Digital News Initiative. Wniosek należy sporządzić w języku angielskim i przesłać przed zakończeniem rundy naboru aplikacji, czyli do 11 lipca 2016 r.

Transparentność
Konsultowaliśmy się szeroko, aby zapewnić przejrzyste i inkluzywne procedury składania i selekcji wniosków. Poufność danych ma kluczowe znaczenie, dlatego nie wymagamy udostępniania jakichkolwiek wrażliwych danych biznesowych ani żadnych innych informacji poufnych w procesie składania wniosku na innowacje. Pełne, szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej DNI.

Wstępnej selekcji wniosków dokona dedykowany zespół projektowy złożony z doświadczonych przedstawicieli branży i pracowników Google. Ich zadaniem będzie przegląd i weryfikacja wszystkich aplikacji pod kątem ich kwalifikowalności, innowacyjności oraz korzystnego wpływu na branżę. Zespół będzie wystawiał Radzie Funduszu zalecenia dotyczące projektów w fazie prototypowej i projektów średniej wielkości. Rada będzie nadzorować selekcję projektów do funduszu oraz głosować nad dużymi projektami.

Członkowie zespołu
1. Joao Palmeiro, prezes portugalskiego stowarzyszenia wydawców i przewodniczący Rady Funduszu Innowacji DNI

2. Alexander Asseily, założyciel i CEO, State, założyciel Jawbone

3. Arianna Ciccone, współzałożycielka i dyrektor Perugia International Journalism Festival

4. Bartosz Hojka, CEO, Agora S.A.

5. Katharina Borchert, MD Online, Der Spiegel

6. Veit Dengler, CEO, Neue Zürcher Zeitung

7. Rosalia Lloret, dyrektor ds. relacji Instytucjonalnych, Online Publishers’ Association Europe

8. Bruno Patino, dziekan szkoły dziennikarskiej Sciences-Po

9. Murdoch MacLennan, CEO, Telegraph Media Group

10. Madhav Chinnappa, dyrektor ds. relacji strategicznych z mediami i wydawcami, Google

11. Torsten Schuppe, dyrektor ds. marketingu w regionie EMEA, Google

12. Ronan Harris, wiceprezes, Google

Listę projektów, które otrzymają dofinansowanie opublikujemy w listopadzie. Czekamy na zgłoszenia!


 

Google Cultural Institute ma nowego partnera - jest nim Narodowe Forum Muzyki z Wrocławia. To już 22 polski partner na globalnej platformie. Instytucja ta jest jednym z najnowocześniejszych obiektów koncertowych w Europie i ważną przestrzenią artystyczną na mapie Europejskiej Stolicy Kultury. Wraz ze swoją wystawą i wirtualnym spacerem, Narodowe Forum Muzyki dołączyło do największych światowych scen, które udostępniają zbiory na platformie Google Cultural Institute, takich jak nowojorska sala koncertowa Carnegie Hall, czy Opera w Sydney

Zapraszamy do wnętrza Narodowego Forum Muzyki - z główną salą koncertową oraz foyer, które poprzez czerń ścian i biel balkonów nawiązuje do klawiatury fortepianu. Gmach NFM łączy w sobie wyjątkową architekturę z bogatym repertuarem muzycznym. Odkryjcie magię otaczającego wnętrza, dla stworzenia którego inspiracją było pudło rezonansowego instrumentu strunowego, gdzie imitacja drewna i kształt obiektu stworzyły niepowtarzalny obraz niczym muzyczne dzieło. 
Na deskach sal koncertowych występują zarówno wielkie orkiestry (m.in. Wiedeńskich Filharmoników i London Symphony Orchestra), wybitni soliści (Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna), jak również światowe gwiazdy jazzu (m.in. Diane Reeves). 
Narodowe Forum Muzyki przygotowało dla Was również wyjątkową wystawę stworzoną w oparciu o materiały wideo, historyczne plakaty i zdjęcia, które są dokumentacją ponad 70-letniej historii wrocławskiej kultury muzycznej.
Wirtualna wystawa i spacer po Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu na Google Culture Institute to nie tylko prezentacja miejsca przestrzeni dla piękna, ale również wędrówka przez historię Wrocławia i polskiej kultury.

Poznajcie historię świata dźwięków na Google Cultural Institute!

Od dziś możecie korzystać z usługi Transport publiczny na Mapach Google również we Wrocławiu. Dzięki temu szybko wyznaczycie trasę podróży komunikacją miejską bezpośrednio na mapie miasta. Nowa funkcja sprawia, że mapa jest bardziej kompleksowa i użyteczna w dostarczaniu Wam wszelkich informacji drogowych. Obejmuje wszystkie połączenia autobusowe i tramwajowe dostarczane przez MPK Wrocław i innych lokalnych przewoźników, dane są dostępne dzięki inicjatywnie Wrocław Otwarte Dane.

By zacząć korzystać z funkcji Transport publiczny na Mapach Google wystarczy że wejdziecie na stronę maps.google.pl lub uruchomicie aplikację Mapy Google na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS. Wyznaczając trasę, po wybraniu opcji Transport publiczny, pojawią się połączenia komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

Transport publiczny na Mapach Google, pokrywa ponad 18 tys. miast na całym świecie i zawiera dane na temat komunikacji dla kilku milionów tras. W Polsce oprócz Wrocławia usługa jest dla Was dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Olsztynie, Szczecinie, Zielonej Górze i kilku innych miastach.


Udanej podróży po Wrocławiu!