Cenione na świecie dzieła sztuki i zabytki od czasu do czasu wymagają prac renowacyjnych. Podobnie jest z miejscem, które stworzyliśmy by przechowywać dorobek światowego dziedzictwa kulturowego w sieci - Google Arts & Culture ...
Cenione na świecie dzieła sztuki i zabytki od czasu do czasu wymagają prac renowacyjnych. Podobnie jest z miejscem, które stworzyliśmy by przechowywać dorobek światowego dziedzictwa kulturowego w sieci - Google Arts & Culture to nowy serwis online i aplikacja od Google Cultural Institute. Aplikacja pozwoli Wam na odkrycie wszystkiego, począwszy od motywu kotów w sztuce sięgających roku 200 p.n.e. po czerwień w ekspresjonizmie abstrakcyjnym.

Nowe narzędzia pomogą Wam odnajdywać kolejne dzieła i artefakty oraz pozwolą zagłębić się w dziedzictwo kultury z ponad tysiąca muzeów z 70 krajów:





Gogle wirtualnej rzeczywistości, takie jak Google Cardboard, pozwolą Wam korzystać z aplikacji na iOS i Androida, by wybrać się na wirtualną wycieczkę śladami street artu w Rzymie, wejść w kreację słynnego street-artowego artysty Insa czy przenieść się 2500 lat wstecz, aby rozejrzeć się po antycznej greckiej świątyni Zeusa.

Zachęcamy również do subskrypcji nowego kanału Google Arts & Culture na YouTube. Dowiecie się z niego, co mają wspólnego Kandinsky i Kanye West oraz poznacie mieszkającego w Nowym Jorku, „artystę cyborga” Neila Harbissona.



Na pewno będziecie chcieli zobaczyć niektóre dzieła sztuki na żywo, w tym także z pomocą przyjdzie Wam Google Arts & Culture. Wybierzcie „Zwiedzanie” na karcie danego muzeum, gdzie instytucje będą udostępniały godziny otwarcia, informacje na temat wystaw w określonym dniu czy możliwość nawigacji na miejscu. Ponadto rozpoczęliśmy eksperymenty z nową funkcją - Art Recognizer, która jest teraz dostępna w Dulwich Picture Gallery w Londynie, w Art Gallery of New South Wales w Sydney oraz w National Gallery of Art w Waszyngtonie. Wystarczy, że włączycie aplikację i skierujecie aparat telefonu na obraz, aby otrzymać o nim pełny zestaw informacji. Planujemy udostępnić tę funkcję dla kolejnych muzeów na świecie, więc trzymajcie rękę na pulsie.


Jest wiele do odkrycia na temat naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego. Pobierzcie aplikację na iOS i Androida by wejść do świata pełnego nowych doświadczeń kulturalnych każdego dnia.





https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjxJ66EogrMUb8s8yANFCrBTDCh2Ubue_vkk3ZYxxOcY3ydYSphL944f7CcfCPurC0SC4Dium3nzG4Csa3kp2YN98DWdi2ltu6_YtXUPuVIgL8KbKPP3U78i884-qTNz8WtFiJsEg/s1600/_-ART_RECONISER_v2_600.gif


Internet pozostaje prawdziwym skarbem dla twórców, ich społeczności i całej branży związanej z tworzeniem treści. Google pragnie wspierać rozwój tej branży w internecie. Dziś usługi Google zapewniają dostęp do treści ludziom z całego świata i generują znaczne przychody dla posiadaczy praw. Sam YouTube wygenerował już ponad 2 miliardy dolarów dla właścicieli praw poprzez monetyzację treści wgrywanych przez użytkowników w ramach narzędzia Content ID, wiodącego w branży systemu zarządzania prawami.
Traktujemy ochronę kreatywności w internecie bardzo poważnie, a nasze wysiłki na rzecz zwalczania naruszania praw autorskich jeszcze nigdy nie były tak szeroko zakrojone. Dziś publikujemy aktualizację raportu zatytułowanego Jak Google walczy z piractwem (How Google Fights Piracy), w której omówione zostały skuteczne, rozbudowane programy, polityki i technologie, które wdrożyliśmy w ramach walki z piractwem w internecie.

Kilka najważniejszych elementów naszych ciągłych działań to:
  • Poszukiwanie najbardziej skutecznych w branży rozwiązań z zakresu praw autorskich: Wykraczamy daleko poza ramy wymagane przepisami prawa, by opracować najbardziej zaawansowane rozwiązania, które są skuteczne. System Content ID to bardzo dobry przykład. Content ID idzie dalej niż prosta procedura zgłaszania i usuwania materiałów i zapewnia zestaw zautomatyzowanych narzędzi, które umożliwiają właścicielom praw zgłaszanie roszczeń dotyczących ich treści oraz decydowanie, czy należy je monitorować, blokować, czy monetyzować na YouTube. System Content ID jest bardzo skutecznym narzędziem - ponad 98% zarządzania prawami autorskimi na YouTube odbywa się za pośrednictwem Content ID, podczas gdy przesyłane do YouTube standardowe żądania usunięcia treści w związku z naruszeniem praw autorskich to tylko 2%.
  • Zapewnianie nowych źródeł zysków dla branży medialnej i właścicieli treści: System Content ID stworzył również trwałe nowe źródło zysków dla branży treści. Od chwili uruchomienia systemu Content ID, YouTube wypłacił ponad 2 miliardy dolarów właścicielom praw, którzy zmonetyzowali swoje treści w ramach tego systemu. Grubo ponad 90% wszystkich roszczeń Content ID w ramach platformy skutkuje monetyzacją. Branża muzyczna decyduje się monetyzować ponad 95% roszczeń, wybierając opcję pozostawienia treści na platformie. Połowa zysków branży muzycznej na YouTube pochodzi z materiałów zamieszczanych przez fanów objętych roszczeniami w ramach systemu Content ID. Dzięki systemowi Content ID YouTube jest również jedyną platformą, która udostępnia partnerom automatyczny sposób bezpośredniej monetyzacji użycia w tle, przypadkowego użycia i nowych wykonań (coverów).
  • Oferowanie fanom lepszych legalnych alternatyw: Najlepszym sposobem na walkę z piractwem jest oferowanie lepszych, wygodniejszych i legalnych alternatyw. Google z pełnym zaangażowaniem łączy siły z branżą twórców treści na rzecz tworzenia i udostępniania takich alternatyw. Za pośrednictwem YouTube i Google Play, Google pomaga użytkownikom odkrywać, nabywać i korzystać w sposób legalny z muzyki, filmów, książek, czasopism i aplikacji. Dzięki tym platformom Google Play wypłaciło ponad 7 miliardów dolarów deweloperom, a YouTube wypłacił ponad 3 miliardy dolarów branży muzycznej. Dziś Google Play udostępnia muzykę w 62 krajach, filmy – w 105 krajach, a książki – w 75 krajach.
  • Rozwiązania w obszarze wyszukiwania: Dzięki wysiłkom inżynierów Google, zdecydowana większość zapytań dotyczących treści medialnych, które użytkownicy wpisują każdego dnia, zwraca wyłącznie linki prowadzące do stron legalnych. W przypadku problematycznych linków, które mogą pojawić się dla rzadszych wyszukiwań z „długiego ogona”, nasze systemy zajmujące się przetwarzaniem żądań usunięcia treści w związku z naruszeniem praw autorskich obsługują miliony adresów URL każdego dnia, a średni czas przetworzenia takiego żądania to mniej niż 6 godzin. Kiedy otrzymujemy dużą liczbę ważnych żądań dla danej strony, nasze algorytmy sortujące degradują daną stronę w wynikach wyszukiwania.
  • Podążanie za pieniędzmi: Strony, które specjalizują się w piractwie internetowym, to przedsięwzięcia komercyjne. Oznacza to, że jedynym skutecznym sposobem na walkę z nimi jest odcięcie ich od finansowania. Jako globalny lider reklamy internetowej, Google dąży do całkowitego wyeliminowania takich stron ze swoich usług reklamowych. Od 2012 roku Google zablokowała ponad 91 000 stron w usłudze AdSense za naruszenie polityki dotyczącej praw autorskich, z których większość została wychwycona przez proaktywne mechanizmy przesiewowe AdSense. Pracujemy również z innymi liderami z branży reklamy, by opracować najlepsze praktyki mające na celu poprawę standardów w całej branży reklamy internetowej, w tym w USA, w Wielkiej Brytanii, we Francji, we Włoszech, oraz w Azji.
Ochrona i wzmacnianie kreatywności w internecie to priorytety dla Google. Dokładamy wszelkich starań i inwestujemy, by walczyć z naruszeniami praw autorskich w internecie, współpracujemy z właścicielami praw i chronimy interesy naszych użytkowników.