Można już zgłaszać się do trzeciej edycji Campus Exchange Central & Eastern Europe! Ten intensywny pięciodniowy program jest przeznaczony dla perspektywicznych start-upów, które chcą rozwinąć się na międzynarodową skalę. Campus Warsaw zapewni wybranym firmom narzędzia do badania rynku i eksportu oraz mentoring ekspertów z branży. Start-upowcy odbędą też warsztaty z innowacyjności i będą mieli okazję nawiązać nowe, cenne kontakty.

Zobaczcie na filmie poniżej jak wyglądały poprzednie edycje:




Swój udział w Campus Exchange mogą zgłosić start-upy technologiczne z siedzibą w Europie Środkowo-Wschodniej, które wypuściły na rynek swój produkt, zaczęły skutecznie konkurować na rynku i są gotowe na globalną ekspansję. Program potrwa od 28 listopada do 2 grudnia 2016. Zgłoszenia możecie przesyłać do 27 października przy pomocy tego formularza.

Jak powiedziała Lisa Terziman, założycielka Fentury, która sama niedawno ukończyła program Campus Exchange: każdy, który chce zbudować firmę, a nie wiecznie funkcjonować jako start-up, powinien wziąć udział w tym programie i dowiedzieć się, jak wejść na światowe rynki. Przedsiębiorcy z globalnymi ambicjami — czekamy na was w Campus Warsaw!



Campus Exchange: Central & Eastern Europe - Apply and go global

Applications are now open for the third edition of Campus Exchange: Central and Eastern Europe, a five day immersion program for high potential startups looking to expand their businesses internationally. Campus Warsaw will support the selected startup teams with tools for market research and export, mentoring from industry experts, innovation workshops, and valuable connections.





Campus Exchange is open to CEE-based tech startups that have launched a product, gained some market traction, and are ready for global expansion. The program will run 28th November - 2nd December 2016. Learn more and apply here by October 27.


In the words of one of our most recent Campus Exchange graduates, Lisa Terziman of Fentury, “Any entrepreneur who wants to build a company, not just be a startup, should be here and understand how to go global”. We look forward to welcoming more founders with global ambitions to Campus Warsaw!







“Ikona polskiej architektury XX wieku”, “przykład wybitnej architektury modernizmu”, “perła na szynach”... Czy wiecie o jakim budynku mowa? Chodzi o wybudowany w latach 70. warszawski Dworzec Centralny. Charakterystyczne podziemne perony i modernistyczna bryła dworca są dobrze znane nie tylko mieszkańcom stolicy. Codziennie przewijają się przez niego dziesiątki tysięcy podróżnych, ale wystąpił też w niezliczonej liczbie polskich filmów i seriali. A już niebawem wnętrze Dworca Centralnego będziecie mogli w każdej chwili obejrzeć na Mapach Google dzięki Street View.

Google fotografuje najciekawsze miejsca w Polsce już od pięciu lat. Już wkrótce do grona miejsc, które będziecie mogli zobaczyć na Street View, dołączą także inne warszawskie dworce kolejowe (Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia, Warszawa Ochota i Warszawa Powiśle) oraz dwie uczelnie wyższe. 

Dzisiaj zespół Street View sfotografował halę główną Dworca Centralnego z niedawno wybudowaną antresolą, a także należące do najdłuższych w Polsce wysokie podziemne perony. Zdjęcia Street View powstają zazwyczaj przy użyciu samochodu, ale w tym wypadku został wykorzystany niewielki pchany przez człowieka wózek zwany Trolleyem. Wózek posiada kilka elementów, które są kluczowe dla robienia zdjęć wewnątrz budynku: panoramiczny aparat wykonujący zdjęcia 360-stopni, lasery odczytujące odległości od ścian, czujniki ruchu śledzące pozycje Trolleya, dysk twardy, na których przechowywane są wszystkie dane oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Wózek Google był już wykorzystywany do robienia zdjęć m.in. w warszawskich muzeach. Dzięki niemu można odbyć wirtualny spacer po Muzeum Narodowym czy obejrzeć zbiory Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Google Arts&Culture




W ostatnich tygodniach ekipa Street View odwiedziła również Uniwersytet Warszawski i Szkołę Główną Handlową. Na Uniwersytecie zostały sfotografowane sale Pałacu Kazimierzowskiego, biblioteka na Krakowskim Przedmieściu oraz Auditorium Maximum i kampus, zaś na terenie SGH m.in. Aula Spadochronowa, Aula Główna, biblioteka, czytelnia i niektóre części kampusu. Zdjęcia wykonane zostały przy użyciu specjalnego plecaka Trekker, który operator nosi na plecach. Trekker waży około 20 kg i jest na tyle poręczny, że łatwo wykonuje zdjęcia w ciasnych i wąskich miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć inaczej niż pieszo. Plecak posiada 15 soczewek, a każda jest skierowana w innym kierunku, co pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.

Damy Wam znać, kiedy tylko zdjęcia będą dostępne! A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Street View, zapraszamy na stronę projektu.



Po wakacyjnej przerwie wracamy z naszym programem edukacyjnym Internetowe Rewolucje na uczelnie. Eksperci Internetowych Rewolucji będą szkolić studentów z umiejętności cyfrowych niezbędnych na rynku pracy. W semestrze letnim odwiedziliśmy 12 szkół wyższych, a w semestrze zimowym zaplanowaliśmy szkolenia Internetowych Rewolucji aż na 35 uczelniach w całym kraju. Zajęcia są prowadzone przez przedstawicieli Google, trenerów Internetowych Rewolucji oraz specjalistów z lokalnych partnerskich agencji. Dzięki temu studenci mają okazję nie tylko pogłębić wiedzę na temat marketingu online, ale także dowiedzieć się więcej o pracy w branży digitalowej od ekspertów w tej dziedzinie. 

Sprawdź, na jakich uczelniach będziemy i zarejestruj się tutaj

Ranking Internetowych Rewolucji na uczelniach
Stworzyliśmy również Ranking Internetowych Rewolucji. Po pierwszej edycji szkoleń dla studentów, wyróżniliśmy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Uczelnia otrzymała nagrodę za największy odsetek studentów przeszkolonych z umiejętności cyfrowych i posiadających certyfikat Internetowych Rewolucji sygnowany przez Google i IAB Europe. W ramach nagrody przygotujemy na UE w Katowicach specjalną przestrzeń edukacyjną dla studentów. Dyplom odebrał rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. UE dr hab. Robert Tomanek, który docenił możliwość dokształcania się studentów w ramach inicjatywy.
Internetowe Rewolucje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem studentów UE w Katowicach między innymi dzięki naszej Ambasadorce Justynie Kałuży

Bezpłatny kurs edukacyjny Internetowe Rewolucje – już ponad 34 tys. przeszkolonych Polaków!
W zeszłym roku udostępniliśmy online bezpłatny kurs Internetowerewolucje.pl. Skorzystało z niego już ponad 34 tys. Polaków. Dzięki platformie chcemy pomóc rozwijać umiejętności cyfrowe wszystkich zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na ten temat. Lekcje, pogrupowane w bloki tematyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika, zawierają filmy wideo, a także testy i ćwiczenia pozwalające utrwalić wiedzę. Po zakończeniu kursu online uczestnicy otrzymują certyfikat Google i IAB Europe poświadczający zdobyte umiejętności. 

Równolegle ze startem projektu, rozpoczęliśmy współpracę z uczelniami. Teraz rozpoczynamy kolejny, trzeci cykl szkoleń na uczelniach. 

Jeżeli jesteś studentem, sprawdź, czy Twoja uczelnia jest partnerem i zarejestruj się na szkolenie tutaj

Sprawdzajcie stronę regularnie!


Michał Turski, koordynator programu Internetowe Rewolucje


Jeżeli chcecie stać się częścią małej firmy z wielkimi planami na zmianę świata lub stworzyć taką firmę samemu, dołączcie do nas. Wspólny posiłek z przyjaciółmi i kolegami z pracy zajmuje bardzo ważne miejsce w kulturze Google, dlatego zapraszamy pierwszych 500 uczestników na foodtruckowy lunch.
Kiedy zapytaliśmy polskich przedsiębiorców o problemy, z którymi muszą borykać się najczęściej, konsekwentnie wskazywali dobór odpowiednich osób do zespołu, jako jedną z trzech pierwszych najważniejszych kwestii. Chcemy pomóc tym szybko rozwijającym się, innowacyjnym firmom w znalezieniu talentów, których potrzebują, aby odnieść sukces. Dlatego już 21 października w Campus Warsaw odbędą się pierwsze targi pracy dla start-upów. W wydarzeniu weźmie udział 30 wiodących młodych firm na polskim rynku, które poszukują szerokiej gamy talentów, od projektantów, programistów, marketingowców po wielu innych specjalistów. Na targach pojawi się także dwóch międzynarodowych mówców, czyli Jody Medich i Frank Kohl-Boas. Podzielą się oni wiedzą na temat najlepszych praktyk biznesowych umożliwiających budowę przedsiębiorstwa światowej klasy, które bez problemu znajdzie wysoko wykwalifikowanych pracowników.
CuEPafkWcAAWk6N.jpg-large

Jeżeli chcecie stać się częścią małej firmy z wielkimi planami na zmianę świata lub stworzyć taką firmę samemu, dołączcie do nas. Wspólny posiłek z przyjaciółmi i kolegami z pracy zajmuje bardzo ważne miejsce w kulturze Google, dlatego zapraszamy pierwszych 500 uczestników na foodtruckowy lunch.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że budowanie własnego zespołu lub decyzja o wyborze startupu, do którego chcielibyście dołączyć może być trudnym zadaniem. Chcemy pomóc Wam przezwyciężyć to wyzwanie i dlatego zaprosiliśmy znakomitych gości, którzy wskażą Wam w jaki sposób znaleźć wymarzoną pracę. Poniżej znajdziecie agendę wydarzenia.


  • 13:00  Powitanie
  • 13:30 - 14:15 Frank Kohl-Boas, Google Head of HR for DACH and CEE. Dla Google  zbudowanie pozytywnej kultury korporacyjnej dającej spełnienie pracownikom jest ważniejsze, niż poszukiwanie najlepszej strategii. Frank opowie w jaki sposób Google stał się najbardziej pożądanym miejscem pracy na świecie.
  • 15:00 - 16:00 Jody Medich, Director of Design for Singularity University Labs. Jody podzieli się wiedzą z najbardziej innowacyjnego uniwersytetu na świecie, który znajduje się w Kalifornii. Opowie, jak wirtualna rzeczywistość i samouczące się systemy wpływają na nasze życie i jak przygotować się na ogromną zmianę, którą przyniosą w przyszłości
  • 19:00  Zakończenie i podsumowanie.
Aby zagwarantować sobie możliwość uczestniczenia w targach zarejestrujcie się tutaj.

Wykorzystajcie tę niezwykłą szansę na zyskanie podpowiedzi, które mogą wskazać Wam najciekawszą i najkorzystniejszą ścieżkę rozwoju zawodowego czy najlepsze praktyki zarządzania własnym biznesem.

Serdecznie zapraszamy!


Campus Warsaw invites you to the Startup Job Fair

When we ask entrepreneurs what they struggle with most, they consistently report hiring the right team in the top three. To help these fast growing innovative companies find the talent they need to succeed, we’re launching our first ever Startup Job Fair at Campus Warsaw on October 21st. We’ll be featuring 30 Poland’s leading young companies who are looking to hire a wide range of talent from designers, developers, marketers and all around doers. This event will also feature two international speakers Jody Medich and Frank Kohl-Boas, sharing best practices and building a world-class company people want to work for.

If you want to be a part of a small company with big dreams to change the world or create that company yourself, we invite you to join us.  Because sharing a meal with your friends and colleagues is core to Google’s culture, we invite the first 500 attendees to join us for a foodtruck lunch.

We know it can be daunting to grow your team, and equally tough to know which startup you should join. We’re here to help you overcome that challenge, and we’re bringing top-notch speakers to guide you how to choose your dream job right. Here is the agenda for the day and we strongly encourage you to participate and develop further:
  • 13:00 Welcome Note
  • 13:30 - 14:15 Frank Kohl-Boas  Google Head of HR for DACH and CEE. For Google positive culture where employees feel fulfilled is more important than choosing the best strategy. Frank will share how Google became the most desired place to work at.
  • 15:00 - 16:00 Jody Medich, Director of Design for Singularity University Labs. Jody will bring the knowledge from this most innovative university in the world that is based in California. She will tell you more on how VR and Machine Learning is influencing our life and how to get ready for this massive change in the future.
  • 19:00 Closing Remarks


Register now to secure your spot.

We are looking forward to seeing you there!