Do Bożego Narodzenia zostało wprawdzie jeszcze dwa miesiące, ale kiedy niektórzy z Was przeglądają jeszcze zdjęcia z wakacji, inni już przygotowują się do gwiazdkowej gorączki!

Niedawno przedstawiliśmy Wam kilka sezonowych porad. W związku z tym, że spotkały się one z Waszym dużym zainteresowaniem, dzisiaj przedstawiamy dodatkowe wskazówki.

Co zatem zrobić, aby zyskać pewność, że możliwości, jakie daje sezon gwiazdkowy, zostaną w pełni wykorzystane?

Utwórzcie nowe grupy reklam, służące do promowania produktów świątecznych


Korzystajcie z Narzędzia propozycji słów kluczowych oraz Statystyk wyszukiwarki Google, aby odnaleźć często spotykane wyszukiwania prowadzące do konwersji w Waszym sklepie, i dodajcie te hasła do listy słów kluczowych. Firma sprzedająca np. kosze świąteczne może dodać następujące słowa kluczowe:
dostawa koszy świątecznych, kosze świąteczne dla firm, luksusowe kosze świąteczne, kosze świąteczne online.

Aby uniknąć wyświetlania reklamy w nietrafnych wyszukiwaniach dodajcie także wykluczające słowa kluczowe, np.: tanie, czy dekoracje.

Dostosujcie teksty reklamowe

Dopasujcie Wasze teksty reklamowe do sezonu świątecznego, dodając związane z nim słowa kluczowe do tekstu reklamy. Poniżej podajemy kilka przykładów, jakie mogłaby wypróbować firma sprzedająca kosze świąteczne:

Świąteczne kosze
Wino i potrawy w luksusowym koszu
Duży wybór. Zamów!
www.KoszeSwiateczne.net

Setki koszy świątecznych
Kupuj online, poznaj asortyment
Bezpłatna dostawa następnego dnia!
www.KoszeSwiateczne.net

Kosze z szampanem
Znakomita żywność i napoje
Idealny prezent firmowy. Zamów!
www.KoszeSwiateczne.net

Kampania w sieci partnerskiej

Rozpocznijcie kampanie w sieci partnerskiej na długo przed świętami, aby przyciągnąć uwagę konsumentów przeglądających swoje ulubione witryny.

Korzystajcie z szablonów reklam graficznych, zaprojektowanych specjalnie na Gwiazdkę (zostaną udostępnione wkrótce).

Raporty, raporty, raporty…

Zalecamy regularne generowanie następujących raportów w okresie przedświątecznym:

1. Raport skuteczności miejsc docelowych/słów kluczowych. Umożliwia sprawdzenie, które słowa kluczowe powodują konwersje. Czy średnia pozycja jest utrzymywana?
2. Raport skuteczności kampanii. Która kampania przynosi największy zysk? Czy udział w wyświetleniach jest stały, czy spada z powodu budżetu lub stawek?
3. Raport skuteczności wyszukiwanego hasła. Pozwala wyszukać nowe słowa kluczowe i wykluczające słowa kluczowe, które można dodać do kampanii. Umożliwia też sprawdzenie, jakie wyszukiwania generują kliknięcia reklam.
4. Jeśli prowadzicie kampanie w sieci partnerskiej, używajcie raportu skuteczności miejsc docelowych, aby sprawdzić, gdzie są wyświetlane Wasze reklamy i które witryny zapewniają dużą skuteczność.

Co, kiedy i jak?

Jeśli nie wiecie, jakie czynności należy wykonać, w jakim czasie, możecie skorzystać z poniższego harmonogramu, który pomoże Wam zaplanować działania:

Październik:

  • Przygotujcie sezonowe słowa kluczowe i reklamy, a także zgodne ze strategią wykluczające słowa kluczowe, które będą używane w kampaniach w sieci wyszukiwania.
  • Upewnijcie się, że kampanie obejmują wszystkie Wasze produkty, co pozwoli wygenerować maksymalny ruch. Zdefiniujcie wskaźniki pozwalające mierzyć ROI, np. pożądany koszt konwersji.
  • Dodajcie słowa kluczowe stanowiące wezwania do działania oraz wyrażenia związane z promocją (zniżki, ceny promocyjne, bezpłatne produkty, bezpłatna dostawa itp.).
  • Po zakończeniu przygotowań możecie aktywować kampanie świąteczne w sieci wyszukiwania, ponieważ klienci zaczynają przechodzić od wyszukiwania do kupowania produktów gwiazdkowych. Rozpocznijcie również testowanie tekstów reklam i słów kluczowych z wyprzedzeniem przed okresem świątecznym.

Początek listopada:

  • Zaplanujcie z wyprzedzeniem przydzielenie wystarczających środków budżetowych, by skorzystać z nagłego wzrostu ruchu.
  • Przygotujcie się też na podniesienie maksymalnych stawek CPC w okresie większego natężenia konkurencji w aukcjach.

Koniec listopada/początek grudnia:

  • Na początku grudnia przygotujcie się szczyt natężenia zakupów online. Przykładowo w zeszłym roku na rynku brytyjskim najwięcej zakupów zostało dokonanych w drugi poniedziałek grudnia.

Połowa grudnia:

  • W miarę zbliżania się Bożego Narodzenia dostosowujcie teksty reklam tak, aby promować informacje o ostatecznych terminach i gwarancjach doręczenia (np. „Bezpłatna dostawa” lub „Dostawa następnego dnia”) oraz sezonowe promocje i obniżki cen.

Gwiazdka i okres poświąteczny:

  • Kontynuujcie kampanie w czasie świąt, ponieważ wiele sprzedaży online rozpoczyna się w Wigilię i utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres poświąteczny.

Styczeń:


  • Przygotujcie się, by skorzystać z ogromnego wzrostu ruchu związanego ze styczniowymi wyprzedażami.

Jeżeli nie mogliście wziąć udziału w naszym seminarium poświęconym sprzedaży detalicznej w okresie Bożego Narodzenia, zapraszamy Was do odsłuchania nagrania ze szkolenia.