Po wielu modyfikacjach i nieustannej pracy zespołu Google Chrome nad ulepszeniem naszej przeglądarki, z przyjemnością ogłaszamy, że dostępna jest już nowa stabilna wersja Google Chrome dla systemów Windows, Mac i Linux. Od ...
Po wielu modyfikacjach i nieustannej pracy zespołu Google Chrome nad ulepszeniem naszej przeglądarki, z przyjemnością ogłaszamy, że dostępna jest już nowa stabilna wersja Google Chrome dla systemów Windows, Mac i Linux. Od grudnia zeszłego roku rozwiązywaliśmy problemy, walczyliśmy z niedoskonałościami i rozwijaliśmy nowe funkcje, aby wersja dla systemów Mac i Linuks dogoniła tę dla systemu Windows. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że nadszedł czas Google Chrome dla Maca i Linuksa!

Google Chrome dla Windows

Google Chrome dla Maca

Google Chrome dla Linuxa

Wydajność wszystkich trzech wersji stale się zwiększa: najnowsza wersja zarejestrowała najbardziej znaczącą poprawę szybkości od czasów kamienia łupanego przeglądarki Google (czyli września 2008). 213 i 305 % w obsłudze skryptu JavaScript dzięki benchmarkom V8 i SunSpider. Aby przetestować te zmiany wprowadziliśmy serię 3 nietypowych testów szybkości przeglądarki:



(Jeśli ciekawi Was, w jaki sposób zmierzyliśmy prędkość Google Chrome w porównaniu z prędkością ziemniaka, dźwięku i błyskawicy, obejrzyjcie ten film zza kulis kręcenia powyższego wideo lub przeczytajcie szczegóły w opisie filmu, dostępnym z rozwijanego menu).

Nowa stabilna wersja Google Chrome przynosi również szereg nowych funkcji, takich jak zsynchronizowanie preferencji przeglądarki między komputerami, nowe możliwości HTML5 i ulepszoną wersję menedżera zakładek. Więcej szczegółów na oficjalnym blogu Google Chrome.

Jeżeli nie używałeś Google Chrome od zarania jej dziejów, nowa stabilna wersja może być dobrym momentem na wypróbowanie przeglądarki. Jeśli już korzystasz z Google Chrome, Twoja przeglądarka zostanie wkrótce automatycznie zaktualizowana do najnowszej wersji. Jeśli chcesz ją mieć juz teraz, pobierz z google.com/chrome.



(Najpierw wersja dle dewleoperów, poźniej beta i w końcu stabilna! Podziękowania dla Christopha Niemanna)

W ramach rozwoju komunikacji z webmasterami jakiś czas temu otworzyliśmy oficjalny kanał YouTube z klipami wideo skierowany do webmasterów. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem wśród angielskojęzycznych webmasterów. Dzisiaj z przyjemnością ogłaszamy, że w przyszłości będą dostępne napisy do klipów także w innych językach - w tym, po polsku . Na początek przetłumaczyliśmy pięć z nich. Kolejne tłumaczenia będą ogłaszane na ...
W ramach rozwoju komunikacji z webmasterami jakiś czas temu otworzyliśmy oficjalny kanał YouTube z klipami wideo skierowany do webmasterów. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem wśród angielskojęzycznych webmasterów. Dzisiaj z przyjemnością ogłaszamy, że w przyszłości będą dostępne napisy do klipów także w innych językach - w tym, po polsku . Na początek przetłumaczyliśmy pięć z nich. Kolejne tłumaczenia będą ogłaszane na polskim forum Google dla Webmasterów oraz przez kanał na Blipie. W celu otwarcia menu z językami należy kliknąć na przycisk CC po prawej stronie wyświetlanego klipu.

Ikonka CC pozwoli na otwarcie polskiej wersji językowej napisów

Wasze zdanie jest dla nas ważne i dlatego jak zawsze zapraszamy do dyskusji na forum i prosimy o sugestie, do których klipów najbardziej chcielibyście mieć napisy.

Duplicate content a sklepy internetowe


Czy położenie słowa kluczowego w adresie URL ma wpływ na pozycje wityrny w indeksie?


Jaki wpływ ma położenie użytkownika na wyniki wyszukiwania?


Dlaczego Google nadal zwraca uwagę na DMOZ?


Jakie gry lubi Matt Cutts?


Czy Wam też dzisiejszy “grywalny” doodle, podoba się tak jak nam? Powstał z okazji trzydziestolecia jednej z najsłynniejszych gier wideo - PAC-MANa. Nową wersję gry stworzył Marcin Wichary, Polak pracujący w głównej siedzibie Google w Mountain View i fan PAC-MANa. Zapytaliśmy Marcina o kulisy powstania tego niecodziennego projektu.
Czy Wam też dzisiejszy “grywalny” doodle, podoba się tak jak nam? Powstał z okazji trzydziestolecia jednej z najsłynniejszych gier wideo - PAC-MANa. Nową wersję gry stworzył Marcin Wichary, Polak pracujący w głównej siedzibie Google w Mountain View i fan PAC-MANa. Zapytaliśmy Marcina o kulisy powstania tego niecodziennego projektu.

Czym zajmujesz się w Google?

Projektowaniem interfejsów użytkownika, od 2005 roku. Pracowałem nad wieloma projektami, od paru lat zajmuje się naszą główną wyszukiwarką.

Kiedy po raz pierwszy zagrałeś w PAC-MANA?

Zapewne gdzieś w okolicach piątego roku życia. Nie pamiętam dokładnie. :) Mój ojciec zajmował się wtedy naprawą automatów i pinballi w tzw. salonach gier. Często mu towarzyszyłem, przyglądając się grom, słuchając o nich i, oczywiście, grając. Za darmo! Niesamowita sprawa.

Czy właśnie wtedy zacząłeś interesować się grami?

Tak. Jednym z bonusów był fakt, że mogłem wspomnianym grom zaglądać do środka – i dosłownie (otwierając automaty) i w przenośni (włączając tryby testowania i debugowania). Ciekawiło mnie to ogromnie i czasem zastanawiam się, czy to nie właśnie dzięki temu zainteresowałem się niedługo później "prawdziwymi" komputerami.

Wiem, że kiedyś sporo pisałeś o grach, m.in. w Gamblerze. Czy nadal interesujesz się grami i bawisz się w najnowsze produkcje?

Wciąż fascynują mnie gry, chociaż dużo bardziej już z teoretycznego punktu widzenia. Interesuje mnie ich historia, aspekty socjalne, wpływ na kulturę… (PAC-MAN pasuje tu więc doskonale.) Prenumeruję i uważnie czytam brytyjskie czasopisma Edge i Retro Gamer. Gram już rzadko, ostatnio spędzałem sporo czasu nad Braid i Machinarium. Poza tym w pobliskim Muzeum Historii Komputerów, gdzie jestem wolontariuszem, mam czasem okazje grać w jedną z pierwszych gier w historii, Spacewar!, na komputerze wielkości dość sporej szafy. :)

Czy PAC-MAN w doodle jest wiernym odwzorowaniem oryginału?

Nie jest to 100% emulacja, bo takie podejście wydawało się pójściem na łatwiznę. Cała logika została odtworzona od zera. Spędziłem sporo czasu rozmawiając z Namco Bandai, i jeszcze więcej po prostu grając w oryginał i odnotowując wszystkie detale i niuanse.

A jest ich bardzo dużo. Pacmanopodobną grę trzydzieści lat później można stworzyć stosunkowo łatwo (prototyp powstał jednego wieczora), jednak to co odróżnia PAC-MANA od reszty to niesamowita dbałość o szczegóły. Dla przykładu, oczy każdego z duchów zdradzają, jaki będzie następny zakręt… ułamek sekundy przed tym zakrętem. Nie wiem, jak wiele osób zauważy tego typu rzeczy, ale mam nadzieję, że przynajmniej dla paru z nich nie będzie to blada imitacja PAC-MANA, ale ta sama gra, którą pamiętają z dzieciństwa.

Możesz zdradzić jakieś ciekawostki na temat tej edycji?

Dodaliśmy jedną opcję, której w oryginale nie było. Jeśli wrzucisz monetę po raz drugi, na ekranie obok PAC-MANA pojawia się Ms. PAC-MAN i w grę mogą grać dwie osoby równocześnie [wykorzystując przyciski W A S D]. Punkty liczone są osobno, tak więc jest to i współpraca i konkurencja w jednym. Tak naprawdę zdziwiłem się, jak rewelacyjnie PAC-MAN sprawuje się w tym trybie – szczegóły punktacji na przykład wydają się praktycznie idealnie stworzone dla trybu dwóch graczy.

W jakiej technologii powstała ta specjalna wersja PAC-MANA?

HTML, JavaScript i CSS. Dlatego właśnie nie interesowała mnie bezpośrednia emulacja – adaptując grę do bardziej nowoczesnych technologii, można się o nich wiele dowiedzieć.

Kto jeszcze pracował nad produkcją?

Ryan Germick – ilustrator, który stworzył wiele ciekawych doodli (m.in. niedawną Ulicę Sezamkową) i wpadł na pomysł, aby z PAC-MANA zrobić prawdziwą grę, a nie tylko ilustrację. Ryan zaprojektował też nową planszę. Współpracowaliśmy też z Namco Bandai, a poza tym pomagało wiele osób z różnych działów Google – wiele z nich beta-testowało grę i podesłało mnóstwo niesamowicie pomocnych komentarzy. Dziękuję!

Specjalna wersja PAC-MANa będzie dostępna na stronie głównej wyszukiwarki Google przez 48 godzin, a nie, jak to zwykle bywa z doodle, przez 24 godziny. Musicie przecież mieć czas aby dojść do 256 poziomu!

Czy Safura, jedna z wczesnych faworytek, da pierwsze zwycięstwo Azerbejdżanowi? Czy Lena Meyer-Landrut zawiezie do Niemiec pierwszą wygraną od 1982 roku? Który z 39 uczestników usłyszy złowieszcze "nuls points"? Te i wiele innych pytań zaprzątają zapewne uwagę fanów z całej Europy wyczekujących na wielki finał konkursu piosenki Eurowizji.
Czy Safura, jedna z wczesnych faworytek, da pierwsze zwycięstwo Azerbejdżanowi? Czy Lena Meyer-Landrut zawiezie do Niemiec pierwszą wygraną od 1982 roku? Który z 39 uczestników usłyszy złowieszcze "nuls points"? Te i wiele innych pytań zaprzątają zapewne uwagę fanów z całej Europy wyczekujących na wielki finał konkursu piosenki Eurowizji.

W tym roku odbędzie się on 29. maja w Oslo - stolicy Norwegii, zwycięzcy zeszłorocznego konkursu. Postanowiliśmy pomóc Wam zabawić się w przewidywanie przyszłości z wykorzystaniem nowoczesnej technologii sieciowej. Na stronie www.google.pl/eurovision znajdziecie gadżet prezentujący ranking kandydatów w tegorocznej edycji konkursu na podstawie analizy liczby wyszukiwań, świadczącej o ich popularności.



Możecie dzięki niemu śledzić zmianę trendów w oparciu o dane pochodzące z naszej wyszukiwarki, aktualizowane każdego dnia. Udostępniamy także kod pozwalający łatwo umieścić cały gadżet na Waszej stronie lub blogu.

Zapraszamy do zabawy w przewidywanie muzycznej przyszłości i kibicowanie Marcinowi podczas finału w Oslo!

Pięć lat temu, po wielu zarwanych nocach, testach oraz przygotowaniach, założyciele YouTube startują z wersją beta platformy www.youtube.com. YouTube ma być miejscem, gdzie każdy może w łatwy sposób przesłać swoje filmy i dzielić się nimi z całym światem. Nieważne, czy jesteś początkującym filmowcem, politykiem, dumnym rodzicem lub osobą, która szuka inspiracji i ciekawostek ze świata, bo YouTube to miejsce dla każdego.
Pięć lat temu, po wielu zarwanych nocach, testach oraz przygotowaniach, założyciele YouTube startują z wersją beta platformy www.youtube.com. YouTube ma być miejscem, gdzie każdy może w łatwy sposób przesłać swoje filmy i dzielić się nimi z całym światem. Nieważne, czy jesteś początkującym filmowcem, politykiem, dumnym rodzicem lub osobą, która szuka inspiracji i ciekawostek ze świata, bo YouTube to miejsce dla każdego.

Aktualnie YouTube notuje ponad 2 miliardy odsłon dziennie. W samej tylko Europie, Bliskim Wschodzie oraz Afryce, odsłon jest dziennie ponad 400 milionów, a 70% materiałów wideo pochodzi spoza USA.

Z okazji piątych urodzin YouTube, zapraszamy do odwiedzenia specjalnego urodzinowego kanału. Zachęcamy również do obejrzenia filmu stworzonego specjalnie na piąte urodziny:

Internetowa Rewolucja to akcja, dzięki której małe i średnie firmy mogą za darmo zaistnieć w internecie - w ramach darmowego pakietu otrzymują adres (domenę) i stronę internetową, promocję w sieci oraz możliwość udziału w szkoleniach. W pierwszych miesiącach do Internetowej Rewolucji dołączyło już ponad 10 tys. firm z całej Polski ...
Internetowa Rewolucja to akcja, dzięki której małe i średnie firmy mogą za darmo zaistnieć w internecie - w ramach darmowego pakietu otrzymują adres (domenę) i stronę internetową, promocję w sieci oraz możliwość udziału w szkoleniach. W pierwszych miesiącach do Internetowej Rewolucji dołączyło już ponad 10 tys. firm z całej Polski!

Pierwsze kroki w internecie stawiali z nami między innymi właściciele sklepu Befsztyk.pl:


Pod adresem www.google.pl/rewolucja wystartował nowy serwis, który daje firmom jeszcze większe możliwości zaistnienia w sieci. Przedsiębiorcy mogą znaleźć w nim kilka nowych elementów:
  • Miejsca Google – w ramach programu w prosty sposób można bezpłatnie przypisać wizytówkę firmy do konkretnego miejsca na internetowych mapach. Wszyscy, którzy będą poszukiwać firmy w sieci, w łatwy sposób uzyskają informacje o jej lokalizacji. Aby tego dokonać, nie trzeba posiadać własnej strony www. Wystarczą zwykłe dane kontaktowe.
  • Nowy, jeszcze prostszy kreator stron www – nasz partner, home.pl, zaprojektował intuicyjny i łatwy w obsłudze kreator stron www. W ten sposób jeszcze więcej osób może w ciągu kilkunastu minut stworzyć własną stronę internetową.
  • Szkolenia online – teraz przedsiębiorcy nie będą musieli dostosowywać się do konkretnej pory czy miejsca szkolenia. Będą mogli odbyć je za pośrednictwem komputera na żywo lub odtworzyć o dowolnej porze tak, aby nie kolidowało z ich codziennymi obowiązkami.
  • Infolinia dla firm przygotowujących pierwszą reklamę Google – dzięki niej właściciel firmy w łatwy sposób przy pomocy konsultanta będzie mógł przejść przez proces rejestracji online, zyskując również wsparcie przy uruchomieniu pierwszej kampanii reklamowej w wyszukiwarce.
Oczywiście zostają utrzymane wszystkie dotychczasowe benefity płynące z akcji - w ramach pakietu startowego firmy otrzymują darmową rejestrację domeny i darmową stronę www (teraz na 6 miesięcy wraz z całodobową pomocą techniczną) oraz kupon na darmową reklamę w Google o wartości 250 zł.

Organizatorami akcji są Google Polska, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan i home.pl. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Gospodarki.

Jeśli korzystałeś dzisiaj z Google’a, mogłeś już zauważyć, że coś się nieco zmieniło. Zgadza się, wygląd naszych wyników wyszukiwania jest odmieniony! Przemiana jest odpowiedzią na coraz większe bogactwo treści w sieci i rosnące znaczenie wyszukiwania. Po lewej stronie wyników pojawiły się narzędzia wyszukiwania, a cały interfejs zyskał odświeżony wygląd. Chociaż przez cały czas wprowadzamy drobne ulepszenia, dzisiejsze zmiany są odwzorowaniem rozwoju naszej technologii wyszukiwania, tak aby jeszcze łatwiej było znaleźć to czego szukasz.
Jeśli korzystałeś dzisiaj z Google’a, mogłeś już zauważyć, że coś się nieco zmieniło. Zgadza się, wygląd naszych wyników wyszukiwania jest odmieniony! Przemiana jest odpowiedzią na coraz większe bogactwo treści w sieci i rosnące znaczenie wyszukiwania. Po lewej stronie wyników pojawiły się narzędzia wyszukiwania, a cały interfejs zyskał odświeżony wygląd. Chociaż przez cały czas wprowadzamy drobne ulepszenia, dzisiejsze zmiany są odwzorowaniem rozwoju naszej technologii wyszukiwania, tak aby jeszcze łatwiej było znaleźć to czego szukasz.

Nowy wygląd Google, z łatwą nawigacją po lewej stronie

Jakie są nowości i co się zmieniło?

Po lewej stronie interfejsu pojawił się dopasowany kontekstowo do zapytania pasek nawigacyjny. Można tam znaleźć najpotrzebniejsze narzędzia i podpowiedzi do zapytania. W ostatnich trzech latach wprowadziliśmy Universal Search, panel z opcjami wyszukiwania oraz Google Squared - to właśnie te trzy technologie “napędzają” nowy pasek.

Universal Search pomaga znaleźć najlepiej dopasowane kategorie rezultatów dla Twojego zapytania. Górna część nowego paska jest zbudowana właśnie w oparciu o Universal Search, sugerując najlepsze kategorie wyników i pozwalając błyskawicznie przełączać się między nimi. Opcja “Wszystkie” pozostaje naszym domyślnym sposobem pokazywania rezultatów, teraz jednak łatwo można przełączyć się do konkretnego typu zapytań.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy rozwijany panel z opcjami wyszukiwania, zawierający wiele narzędzi pozwalających segmentować wyniki. Nowy pasek nawigacyjny zawiera te opcje i pozwala Ci wybrać widok wyników. Chcesz zobaczyć wyłącznie grafiki dotyczące Twojego zapytania albo jedynie najświeższe wyniki? Wszystkie potrzebne opcje znajdziesz po lewej stronie, a nasza technologia zasugeruje narzędzia dla konkretnego zapytania.

Google Squared, narzędzie dostępne w wersji anglojęzycznej w ramach Google Labs, pozwala znaleźć i porównywać obiekty. Funkcja “Something different” (”Coś innego”) w pasku nawigacyjnym, zbudowana w oparciu o technologię Google Squared, ułatwia znalezienie wyników dotyczących różnych treści powiązanych z Twoim zapytaniem.

Poza paskiem nawigacyjnym, zmiany objęły wygląd i “odbiór” wyszukiwarki Google, jeśli chodzi o kolory i logo. Te zmiany są niewielkie, zachowaliśmy nasz minimalistyczny i lekki wygląd, jednak całość wygląda nowocześniej.

Nowy design odświeża i usprawnia wygląd i funkcje Google, dzięki czemu łatwiej jest trafić do celu. Jest prosty, a zarazem o potężnych możliwościach. Dzisiejsze zmiany są odzwierciedleniem naszych ciągłych starań mających na celu rozwój i ulepszanie wyszukiwarki Google. Zmiany, które dzisiaj widzicie, testowaliśmy z użytkownikami przez ostatnie kilka miesięcy i uwzględniliśmy wiele uwag jakie otrzymaliśmy. Mamy nadzieję, że Google jakiego używacie od dzisiaj jest lepszy niż ten, z którego korzystaliście wczoraj, a ostatnie zmiany umożliwią rozwijanie przyszłych funkcji i ulepszeń.

Nasz nowy interfejs udostępniamy stopniowo od wczoraj, w 37 językach, w tym polskim.

(Ten post ukazał się wcześniej na blogu Wszystko o AdWords.)

Branża reklamowa rozwija się i zmienia, ewoluuje więc też nasza współpraca z agencjami reklamowymi. To od agencji, od tych stricte SEMowych po największe sieciowe, zależy sukces Google, reklamodawców i całej branży. Poświęcamy więc sporo czasu na rozmowy z przedstawicielami agencji, którzy dzielą się z nami uwagami dotyczącymi ułatwienia współpracy zarówno z Google jak i z reklamodawcami.
(Ten post ukazał się wcześniej na blogu Wszystko o AdWords.)

Branża reklamowa rozwija się i zmienia, ewoluuje więc też nasza współpraca z agencjami reklamowymi. To od agencji, od tych stricte SEMowych po największe sieciowe, zależy sukces Google, reklamodawców i całej branży. Poświęcamy więc sporo czasu na rozmowy z przedstawicielami agencji, którzy dzielą się z nami uwagami dotyczącymi ułatwienia współpracy zarówno z Google jak i z reklamodawcami.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam zmiany przygotowane po to, aby zaoferować agencjom lepsze możliwości szkoleniowe oraz jasny i bardziej wymagający system certyfikacji AdWords, a także aby obniżać koszty dla tych, którzy pomagają reklamodawcom wykorzystać jak najlepiej potencjał programu. Ułatwiamy też reklamodawcom znalezienie certyfikowanych partnerów agencyjnych, z którymi mogliby rozwijać swoją obecność reklamową online. Poniżej opisujemy wspomniane zmiany.

Podnosimy poprzeczkę certyfikacji AdWords

Wycofujemy dotychczasowy program Google Advertising Professionals (GAP) i zastępujemy go nowym programem certyfikacji AdWords dla osób zarządzających kontami AdWords w imieniu reklamodawców. Dzięki aktualizowanym na bieżąco i kompleksowym szkoleniom, reklamodawcy będą mieć pewność, że uzyskany przez agencje certyfikat jest gwarancją znajomości najnowszych narzędzi i sprawdzonych metod w zarządzaniu kontami AdWords.
  • Nowe materiały szkoleniowe, odzwierciedlające zmiany zachodzące w branży marketingu w wyszukiwarkach oraz funkcjonalnościach programu AdWords, dostępne jako seria seminariów internetowych, w centrum edukacji online lub podczas szkoleń stacjonarnych organizowanych przez Google.
  • Wymagające egzaminy certyfikacyjne, które sprawdzają umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy i sprawdzonych metod, a nie pamięciowej znajomość teorii.
  • Egzaminy na poziomie zaawansowanym potwierdzające kompetencje w zakresie reklamy w wyszukiwarce, reklamy graficznej, a także analiz i raportowania danych.
  • Nowe logo Certyfikowanego partnera AdWords, które zawiera funkcję „Kliknij, aby zweryfikować”, umożliwiającą reklamodawcom wyświetlenie strony profilowej specjalisty w celu uzyskania dodatkowych informacji o nim.

Aby znaleźć więcej informacji na temat programu certyfikacji AdWords lub założyć profil, wystarczy zajrzeć na nową witrynę programu Certyfikacji Google oraz do Centrum pomocy.

Pomagamy reklamodawcom znaleźć Certyfikowanych partnerów

Certyfikowani partnerzy mogą już teraz dołączyć do Wyszukiwarki partnerów Google - internetowego katalogu, który umożliwia reklamodawcom odnalezienie Certyfikowanych partnerów Google AdWords spełniających określone kryteria. Otrzymywaliśmy sygnały, że wybór potencjalnego partnera sprawiał trudność właścicielom firm, którzy wcześniej nie korzystali z usług agencji. Narzędzie powinno więc okazać się szczególnie przydatne dla małych i średnich reklamodawców.

Aby pojawiać się w wynikach wyszukiwania, agencje powinny zgłosić się do Wyszukiwarki partnerów Google i podać odpowiednie informacje, które umożliwią odfiltrowywanie wyników np. pod względem lokalizacji, doświadczenia w danej dziedzinie, określonego zakresu budżetowego, typu świadczonych usług i obsługiwanych branży. Następnie reklamodawcy mogą przejrzeć listę certyfikowanych partnerów spełniających określone kryteria i skontaktować się z tymi, którzy najlepiej odpowiadają ich wymaganiom. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej na temat Wyszukiwarki partnerów Google.

Przedstawiamy preferencyjny model cenowy interfejsu API AdWords

Interfejs API AdWords pozwala deweloperom na tworzenie aplikacji umożliwiających bezpośrednią interakcję z platformą AdWords. Dzięki nim agencje i twórcy narzędzi wspomagających marketing w wyszukiwarkach mogą bardziej efektywnie i kreatywnie zarządzać dużymi kampaniami AdWords.

Z przyjmenością informujemy o wprowadzeniu preferencyjnego modelu cenowego interfejsu API AdWords, który umożliwi agencjom oraz programistom narzędzi wspomagających marketing w wyszukiwarkach darmowe korzystanie z interfejsu API AdWords w zależności od wysokości zarządzanych wydatków klienta. Wniosek o udostępnienie preferencyjnego modelu cenowego mogą złożyć agencje, które mają aktywną stronę profilową certyfikowanego partnera i spełniają warunki korzystania z usługi API AdWords. Rozpatrzymy wnioski w oparciu o kryteria wymienione tutaj (dostępne tylko w wersji angielskiej).

Mamy nadzieję, że zachęci to agencje i deweloperów do eksperymentowania z nowymi strategiami, rozszerzania funkcjonalności ich narzędzi i tworzenia bardziej rozbudowanych kampanii klienta, bez obaw o wzrost kosztów.

Więcej informacji na temat znajdziecie w witrynie preferencyjnego modelu cenowego interfejsu API AdWords (dostępne tylko w wersji angielskiej).

Liczymy na opinie i dalsze sugestie dotyczące wprowadzanych ulepszeń, a także na dalszy rozwój współpracy z agencjami.

Dzień Ziemi juz za nami, ale w zespole Google Earth chcielibyśmy obchodzić go częściej. Znaleźliśmy więc szczególny sposób na jego przedłużenie - wprowadzenie nowej funkcji : widok “Earth” w Mapach Google ...
Dzień Ziemi juz za nami, ale w zespole Google Earth chcielibyśmy obchodzić go częściej. Znaleźliśmy więc szczególny sposób na jego przedłużenie - wprowadzenie nowej funkcji : widok “Earth” w Mapach Google.



Kiedy w 2005 roku po raz pierwszy przedstawiliśmy Google Earth, zrewolucjonizowało to świat cyfrowych map. Od tego czasu, Google Earth stało się szybsze i lżejsze, mimo dodawania ciągle nowych zdjęć, ambitnych funkcji i ciągle rosnącej bazie obsługiwanych platform, włączając w to obsługę Maca, Linuxa, iPhone’a, Androida a nawet Audi A8!

Przeglądarki internetowe również rozwineły się w tym czasie. Ich możliwości przetwarzania bogatszych aplikacji ciągle się zwiększały, dzięki czemu nasz plan przeniesienia Google Earth do sieci stawał się coraz bardziej realny. W 2008 roku wprowadziliśmy wtyczkę Google Earth dla deweloperów. Od tego czasu tysiące stron skorzystały z jej możliwości, tworząc wiele ciekawych aplikacji, a nawet gier. W końcu nadszedł czas aby z prób z wtyczką przejść do premiery na głównej scenie: Map Google. Więc jeśli jesteś jednym z milionów użytkowników Map, możesz teraz odkrywać świat pełen detali, trójwymiarowych zdjęć i widoków za pomocą przycisku Google Earth. Jeżeli juz wcześniej zainstalowałeś wtyczkę Google Earth, powinieneś móc zobaczyć widok Earth od razu. Jeżeli nie, po prostu ją zainstaluj i odkryj budynki w 3D, widok z lotu ptaka i możliwość szybkiego przybliżania bezpośrednio w Mapach Google.

Obecni użytkownicy Google Earth, nadal mogą korzystać z pełnej mocy niezależnej aplikacji: edycji KML, historycznych zdjęć, tras GPS, widoku Marsa, nieba, symulatora lotów i wielu innych. Ale za pomocą szybkiego dostępu online, trójwymiarowy widok będzie dostępny po kliknięciu przycisku Earth. Niezmiernie cieszymy się, że możemy wprowadzić tę funkcję do sieci i zapraszamy Was do wypróbowania jej osobiście!