Dzisiaj wprowadzamy Google+ Lokalnie, łatwy sposób na odkrywanie i dzielenie się informacjami o miejscach wokół Ciebie. Google+ Lokalnie zawiera rekomendacje osób z Google+, które znasz i którym ufasz  oraz recenzje i oceny ...
Dzisiaj wprowadzamy Google+ Lokalnie, łatwy sposób na odkrywanie i dzielenie się informacjami o miejscach wokół Ciebie. Google+ Lokalnie zawiera rekomendacje osób z Google+, które znasz i którym ufasz  oraz recenzje i oceny Zagat. Google+ Lokalnie pomaga znaleźć najlepsze miejsce na kolację czy przeczytać opinie o gabinecie dentystycznym pochodzące bezpośrednio od Twoich znajomych. Jest zintegrowane z wyszukiwarką, mapami i usługami mobilnymi, a także dostępne jako nowa zakładka w Google+.

Informacje lokalne zintegrowane w ramach Google

Nowa zakładka "Lokalne" w pasku znajdującym się po lewej stronie Google+, umożliwia wyszukiwanie konkretnych miejsc i typów miejsc np. restauracji czy muzeów. Po kliknięciu na jeden z wyników zobaczysz stronę Google+ z informacjami takimi jak zdjęcia, oceny, opinie od Twoich znajomych, ocenę Zagat i inne przydatne dane np. adres czy godziny otwarcia.

Google+ Lokalnie jest także zintegrowane z innymi produktami z których korzystasz codziennie, takimi jak miejsca w wyszukiwarce czy na mapach, działa również w urządzeniach mobilnych.


Rekomendacje i recenzje od osób, które znasz i którym ufasz

Twoi znajomi wiedzą, co lubisz i prawdopodobnie lubią wiele tych samych rzeczy, co Ty. To dlatego opinie od osób z Twoich kręgów są takie ważne. Jeśli szukasz informacji o włoskiej restauracji w Twojej okolicy, to recenzje znajomych będą dla Ciebie kluczowe. A jeśli nadal jesteś zalogowany do Google+ korzystając z map czy wyszukiwarki, to w wynikach znajdziesz także rekomendacje Twoich znajomych.

Dzięki Google+ Lokalnie możesz także dzielić się opiniami i publikować zdjęcia. Te oceny i fotografie pomogą Twoim znajomym sprawdzić, jak wygląda dane miejsce i mają wpływ na łączną ocenę miejsca, którą widzą wszyscy oglądający stronę na jego temat. Im więcej opinii zamieścisz, tym bardziej pomożesz swoim znajomym na Google+ i wszystkim innym w wyborze najlepszego miejsca.


Wysokiej jakości opinie z Zagat

W ramach Google+ możesz także znaleźć opinie o restauracjach z całego świata pochodzące z bogatej i sprawdzonej bazy Zagat, która od 2011 r. jest częścią Google.


Pierwszy krok w procesie aktualizacji wykonaliśmy dzisiaj. Kolejne aktualizacje będą miały miejsce w nadchodzących miesiącach. Właścicielom firm nadal polecamy korzystanie z Miejsc Google do dodawania nowych lokalizacji. Niebawem zarządzanie firmami lokalnymi w ramach Google będzie jeszcze łatwiejsze, a potencjał funkcji społecznościowych Google+ Lokalnie zostanie w pełni wykorzystany.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Już 8 czerwca oczy fanów piłki nożnej z Europy skierują się na Polskę i Ukrainę.

Turniej będzie rozgrywał się w Polsce na czterech stadionach. Każdy z nich został uwieczniony na panoramicznych zdjęciach Street View i możecie je podziwiać z poziomu murawy.
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Już 8 czerwca oczy fanów piłki nożnej z Europy skierują się na Polskę i Ukrainę.

Turniej będzie rozgrywał się w Polsce na czterech stadionach. Każdy z nich został uwieczniony na panoramicznych zdjęciach Street View i możecie je podziwiać z poziomu murawy.

Tak prezentuje się Stadion Narodowy:

View Larger Map







W Google Earth znajdziecie modele 3D stadionów, aby je oglądać wystarczy włączyć warstwę obiektów 3D w Google Earth i zbliżyć widok do określonego miejsca.


Na Mapach Google możecie podziwiać też stadiony ukraińskie, jak np. Stadion Olimpijski w Kijowie, na którym rozegra się finał turnieju.

Mamy nadzieję, że te nowości na Mapach Google, pozwolą Wam jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się Mistrzostw!

W ubiegłym roku udostępniliśmy usługę Hangouts On Air wybranym partnerom, pozwalając im na organizację spotkań na żywo ze swoimi przyjaciółmi i fanami, które mógł oglądać cały świat. Od tamtego czasu mała społeczność wykorzystywała tę funkcję na wiele kreatywnych sposobów. Udowodnili jedno: gdy grupa pasjonatów nadaje wspólnie i na żywo, rezultaty są zdumiewające ...
W ubiegłym roku udostępniliśmy usługę Hangouts On Air wybranym partnerom, pozwalając im na organizację spotkań na żywo ze swoimi przyjaciółmi i fanami, które mógł oglądać cały świat. Od tamtego czasu mała społeczność wykorzystywała tę funkcję na wiele kreatywnych sposobów. Udowodnili jedno: gdy grupa pasjonatów nadaje wspólnie i na żywo, rezultaty są zdumiewające:



Dzisiaj z radością ogłaszamy usługę Hangouts On Air na Google+ dla użytkowników z całego świata. Tak więc jeśli masz coś do powiedzenia - jesteś aspirującym artystą, światowej sławy celebrytą czy pełnym zaangażowania obywatelem - możesz nadawać na żywo dla globalnej widowni. Wystarczy kilka kliknięć byś mógł:
  • Publicznie nadawać na żywo. Zaznaczając opcję "Włącz Spotkania nadawane na żywo" możesz nadawać na żywo ze swojego Hangoutu -- bezpośrednio ze strumienia Google+, swojego kanału na YouTube lub własnej witryny -- na cały świat.
  • Zobaczyć ile osób ogląda Twoje Spotkanie.
  • Możesz to sprawdzać na bieżąco podczas transmisji.
  • Nagrać i udostępnić. Po transmisji na żywo, nagranie ze spotkania zostanie wgrane na Twój kanał YouTube i dodane do Twojego wpisu na Google+. Dzięki temu łatwo możesz udostępnić nagranie transmisji i kontynuować dyskusję wokół niej.



Oczywiście uruchomienie milionów transmisji na żywo jest dużym przedsięwzięciem, dlatego możliwość organizowania Hangouts On Air będziemy stopniowo udostępniać dla wszystkich użytkowników Google+ w ciągu nadchodzących tygodni. W międzyczasie możecie zajrzeć na Google+, by sprawdzić, jakie transmisje na żywo można oglądać już teraz. Możecie też oglądać nagrania z inspirujących spotkań, które już się odbyły - ich listę znajdziecie tutaj. Dzisiaj odbył się też pierwszy polski Hangout On Air zorganizowany przez Newsweek Polska - spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim, które niebawem będzie można obejrzeć na stronie Google+ Newsweeka.

Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co chcecie powiedzieć całemu światu.