Zakończyła się 6. edycja konkursu Google Online Marketing Challenge, czyli jednego z największych światowych konkursów dla szkół wyższych, a jednocześnie corocznego ćwiczenia z zakresu marketingu internetowego. Konkurs umożliwia studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie reklamy online i prowadzenia kampanii z wykorzystaniem systemu reklamowego Google AdWords. Zespoły z Polski znalazły się w czołówce tegorocznej edycji.
Zakończyła się 6. edycja konkursu Google Online Marketing Challenge, czyli jednego z największych światowych konkursów dla szkół wyższych, a jednocześnie corocznego ćwiczenia z zakresu marketingu internetowego. Konkurs umożliwia studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w zakresie reklamy online i prowadzenia kampanii z wykorzystaniem systemu reklamowego Google AdWords. Zespoły z Polski znalazły się w czołówce tegorocznej edycji.

Zespół studentów Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu pod opieką dra inż. Wojciecha Wiza, uzyskał w tym roku tytuł europejskiego zwycięzcy w kategorii „Google+ Social Media Marketing”. Gratulujemy!

W gronie finalistów (Top 5 Europy) kategorii „Adwords Award” znalazł się zespół z Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który pod opieką dra Wojciecha Czart uzyskał tytuł „Regional AdWords Finalist”.

Pozostałe dwa polskie zespoły, które otrzymując ocenę "strong" trafiły do grona ścisłej czołówki kategorii głównej „Adwords Award” to kolejny zespół dra Wojciecha Czarta z Wydziału Fizyki UAM Poznań oraz zespół z Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej pod opieką dra Tymoteusza Doligalskiego.

Łącznie w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział prawie 2,5 tys. zespołów studentów z całego świata. Przypominamy też, że w ubiegłym roku zespół studentów z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej został światowym zwycięzcą konkursu.

Więcej informacji o Google Online Marketing Challenge oraz pełną listę zwycięzców znajdziecie na stronie www.google.com/onlinechallenge/ .

Aktualizacja, 1 października 2013: uzupełniliśmy wpis o szczegółowe informacje na temat miejsc, jakie zespoły zajęły w ogólnej klasyfikacji.

W ramach drugiej edycji tygodnia Google for Entrepreneurs, Google for Entrepreneurs Krakow we współpracy z Innovation Nest organizują Speed Mentoring Event. Wydarzenie odbędzie się 1 października w przestrzeni Google for Entrepreneurs Krakow (GEK) przy Rynku Głównym 12, III p, start o godz. 16:00.
W ramach drugiej edycji tygodnia Google for Entrepreneurs, Google for Entrepreneurs Krakow we współpracy z Innovation Nest organizują Speed Mentoring Event. Wydarzenie odbędzie się 1 października w przestrzeni Google for Entrepreneurs Krakow (GEK) przy Rynku Głównym 12, III p, start o godz. 16:00.

Podczas tego 4-godzinnego spotkania, startupy, jak również ludzie z pomysłami na założenie firmy, będą mieli możliwość zrobienia 2-minutowej prezentacji przed szerszą publicznością. Po serii prezentacji, każdy startup spotka się z grupą 2-3 mentorów, z którymi spędzi 15-20 minut, aby zebrać porady i opinie na temat przedsięwzięcia. W ramach sesji mentoringowej startupy spotkają się z 2-3 różnymi grupami mentorów. Pozostały czas zostanie przeznaczony na nieformalne spotkania i rozmowy w kuluarach :)

Jesteś zainteresowana/y udziałem? Aplikuj tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września, ilość miejsc organiczona.

Robimy wszystko, aby nie dopuścić do pojawiania się spamu w wynikach wyszukiwania prezentowanych użytkownikom. Oznacza to zarówno poprawianie algorytmów wykrywających spam w internecie, jak i podejmowanie działań ręcznych w przypadku wykrycia naruszenia zasad wynikających z naszych ...
Robimy wszystko, aby nie dopuścić do pojawiania się spamu w wynikach wyszukiwania prezentowanych użytkownikom. Oznacza to zarówno poprawianie algorytmów wykrywających spam w internecie, jak i podejmowanie działań ręcznych w przypadku wykrycia naruszenia zasad wynikających z naszych wskazówek dotyczących jakości. Ponieważ wielu webmasterów poszukuje informacji, czy wobec ich witryn podjęto ręczne działania antyspamowe, prezentujemy nową funkcję, która powinna pomóc rozwiązać ten problem. Przeglądarka ręcznych działań w Narzędziach dla webmasterów udostępnia informacje na temat interwencji ręcznych podjętych przez zespół antyspamowy, które mają bezpośredni wpływ na ranking witryny w wynikach wyszukiwania Google. Aby zobaczyć, jak to działa, w Narzędziach dla webmasterów kliknij link Ręczne działania w obszarze Ruch związany z wyszukiwaniem.

Prawdopodobnie wyświetli się komunikat o braku ręcznych działań antyspamowych. Przeprowadzona niedawno analiza indeksu pokazała, że tylko niecałe 2% przeglądanych domen jest usuwanych ręcznie z powodu spamu internetowego. Jeżeli widzisz taki komunikat, oznacza to, że w odniesieniu do Twojej witryny nie podjęto żadnych działań antyspamowych z zakresu ręcznego usuwania ani bezpośredniego przesuwania witryny w dół w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli Twoja witryna znajduje się w wąskim gronie witryn, wobec których podjęto ręczne działania antyspamowe, prawdopodobnie już Cię o tym powiadomiliśmy w Narzędziach dla webmasterów. Nie zamierzamy rezygnować z wysyłania takich powiadomień, ale teraz możesz także aktywnie kontrolować działanie naszych wewnętrznych mechanizmów antyspamowych. Poniżej przedstawiamy przykładowy komunikat o podjęciu działań ręcznych w odniesieniu do określonej części witryny ze względu na „spam tworzony przez użytkowników”:


W tym wypadku problem nie dotyczy całej witryny, a jedynie jej części. Oznacza to, że działania są podejmowane tylko w odniesieniu do wskazanych elementów. W podanym przykładzie chodzi o zamieszczanie przez użytkowników spamu na mattcutts.com/forum/. Rozwiązując ten często spotykany problem, webmaster może nie tylko przywrócić ranking swojego forum w wynikach wyszukiwania Google, ale także poprawić jakość samego forum. Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązywania takich problemów, kliknij link „Więcej informacji”.

Po usunięciu elementów naruszających zasady określone we wskazówkach Google dotyczących jakości możesz przesłać prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia. Nowa funkcja ułatwia proces przesyłania takich próśb. Obecnie na stronie przesyłania próśb o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia można sprawdzić, czy wobec danej witryny podjęto działania ręczne, a następnie przesłać prośbę, jeżeli tak się rzeczywiście stało. Do ewentualnych problemów ze spamem internetowym można się odnieść bezpośrednio z poziomu strony Ręczne działania, klikając link „Prośba o sprawdzenie”.

Przeglądarka ręcznych interwencji powstała w odpowiedzi na zaobserwowane zapotrzebowanie. Mamy nadzieję, że utwierdzi ona większość webmasterów w przekonaniu, że nie mają oni żadnych powodów do obaw. W przypadku wąskiego grona osób, które mają prawdziwe problemy ze spamem internetowym, liczymy, że dostęp do nowych informacji pomoże przyspieszyć realizację działań naprawczych. Zachęcamy do zadawania wszelkich pojawiających się pytań na Forum pomocy dla webmasterów. Warto również zapoznać się z naszymi dyżurami.

Tego lata regularnie publikujemy wpisy z poradami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa. Ważne by wiedzieć jak pozostać bezpiecznym w sieci, dlatego stworzyliśmy witrynę Warto Wiedzieć, gdzie znajdziecie więcej wskazówek na temat bezpiecznego korzystania z internetu. ...
Tego lata regularnie publikujemy wpisy z poradami dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa. Ważne by wiedzieć jak pozostać bezpiecznym w sieci, dlatego stworzyliśmy witrynę Warto Wiedzieć, gdzie znajdziecie więcej wskazówek na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Wakacje w pełni, pewnie więc krążycie i używacie swoich smartfonów i tabletów więcej niż zwykle i w nowych miejscach. Nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie. W tym wpisie mamy dla Was kilka porad, które pozwolą wam zabezpieczyć urządzenie z Androidem i treści w nim zawarte, włączając w to nową usługę, która umożliwia zlokalizowanie swojego zgubionego urządzenia.

1. Zablokuj ekran w swoim urządzeniu. Korzystając ze smartfona czy tabletu możesz włączyć blokadę ekranu. To ważne jeśli Twoje urządzenie dostanie się w niepowołane ręce, albo jeśli martwisz się, że ktoś może wziąć twój telefon i zacząć przeglądać na nim twoje osobiste informacje. Możesz zdecydować się na blokadę za pomocą kodu PIN, hasła, wzoru (a nawet własnej twarzy!), wchodząc do Ustawień -> Zabezpieczenia -> Blokada Ekranu.
2. Chroń swój telefon przed podejrzanymi aplikacjami. Wszystko co pobierasz z Google Play automatycznie skanujemy i blokujemy niebezpieczne aplikacji. Dzięki temu Google Play to najbezpieczniejsze miejsce do pobierania aplikacji dla Androida. Google Play może Cię ochronić nawet wtedy, gdy pobierasz aplikacje ze źródeł zewnętrznych. Gdy po raz pierwszy będziesz chciał zainstalować aplikację z nieznanego źródła, na ekranie pojawi się komunikat z pytaniem, czy chcesz aby Google przeskanowało plik pod względem bezpieczeństwa. Wybierz “OK”, by Google pomógł chronić cię przed szkodliwymi aplikacjami.

3. Zlokalizuj, zadzwoń i wyczyść zagubione urządzenie. Czy kiedyś zgubiłeś telefon, np. wpadł pomiędzy poduszki w kanapie albo zostawiłeś go w restauracji? Możesz już korzystać z nowej funkcji Android Device Manager, która pozwala szybko zadzwonić na własny telefon (telefon będzie dzwonił nawet wtedy, gdy jest wyciszony!) i w czasie rzeczywistym, zlokalizować go na mapie. Jeśli nie możesz odzyskać swojego telefonu, bo np. został skradziony, możesz szybko i bezpiecznie usunąć z niego wszelkie dane, by nie dostały się w niepowołane ręce. Android Device Manager jest dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem 2.2+ jako aplikacja Google Play.


Po więcej porad jak chronić siebie i rodzinę online, odwiedź naszą witrynę Warto Wiedzieć.