W czerwcu uruchomiliśmy nowy program dla startupów technologicznych z całego świata - Google Developers Startup Launch. Do tej pory pomogliśmy ponad 3 tysiącom przedsiębiorców w 150 krajach przekształcić pomysły w rzeczywiste usługi i produkty oraz usprawnić istniejące strony internetowe i aplikacje. Rozmawialiśmy z wybranymi startupami o ich doświadczeniach i umieściliśmy najciekawsze historie na liście ...
Startup Launch

W czerwcu uruchomiliśmy nowy program dla startupów technologicznych z całego świata - Google Developers Startup Launch. Do tej pory pomogliśmy ponad 3 tysiącom przedsiębiorców w 150 krajach przekształcić pomysły w rzeczywiste usługi i produkty oraz usprawnić istniejące strony internetowe i aplikacje. Rozmawialiśmy z wybranymi startupami o ich doświadczeniach i umieściliśmy najciekawsze historie na liście Global Spotlight.

W ramach projektu cennymi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia biznesu i innowacyjnego wykorzystania technologii podzieliły się z nami również polskie firmy: NapoleonCat, Migam, Fokus, TurboTranslations, Brainly i Harimata.



Warsztaty Launchpad

Ważną częścią programu Startup Launch są trwające tydzień warsztaty Launchpad. W bieżącym roku już ponad 200 startupów uczestniczyło w „bootcampach” w Tel Avivie, Londynie, Rio de Janeiro, Berlinie i Paryżu. Agenda programu składa się z intensywnych sesji skupionych na rozwoju produktu oraz poprawie UX/UI, architektury, technologii, marketingu online oraz umiejętności prezentacji. Podczas oczekiwania na polską edycję programu Launchpad, która odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku, zachęcamy do obejrzenia relacji z ostatnich wydarzeń w Paryżu i Berlinie.

Launchpad Online

Aby przybliżyć szerszej publiczności treści zwarte w programie Launchpad, stworzyliśmy serię Launchpad Online, która będzie zawierała nagrania video przybliżające zagadnienia projektowania, budowy, dystrybucji i monetyzacji produktów opartych na wysokich technologiach. Seria rozpoczyna się wprowadzeniem nagranym przez Developer Advocate +Wesley Chun, który opowiada o wykorzystaniu API i narzędzi developerskich Google.



Niniejsza seria uzupełnia dwie inne - „Root Access” i „How I:”, które w cotygodniowych odcinkach promują najlepsze praktyki dla programistów i przedsiębiorców.

Zapraszamy

Oprócz wydarzeń i treści online, program Startup Launch oferuje uczestnikom specjalne wsparcie - od 500 USD na usługi Cloud Platform i AdWords dla startupów, które dopiero zaczynają swoją biznesową przygodę, aż do 100000 USD na usługi chmurowe dla startupów gotowych na skalowanie swojego biznesu. Aby dołączyć do programu i skorzystać ze wsparcia, należy zarejestrować się na stronie g.co/launch.

Do zobaczenia!


Muzeum Narodowe w Warszawie jest drugą w Polsce, po Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, instytucją kultury, której galerie będziecie mogli niebawem zwiedzić wirtualnie w Street View. Dziś właśnie zespół Google Street View przy pomocy specjalnego Wózka Street View fotografował Galerię Faras, Galerię Sztuki Średniowiecznej oraz Galerię Sztuki XIX Wieku: łącznie ponad 3500 m2 muzeum.


Już za kilka miesięcy będziecie mogli bez kolejki obejrzeć 983 obiekty znajdujące się w muzealnych galeriach. Wśród nich znajduje się ponad 600 eksponatów nowoczesnej aranżacji Galerii Faras im. Profesora Kazimierza, która pozwoliła na zaprezentowanie jednych z najpiękniejszych skarbów cywilizacji nubijskiej rozwijającej się ponad 1500 lat temu na terenach dzisiejszego północnego Sudanu. Odkrycie polskich badaczy zostało okrzyknięte cudem w Faras, a ze 120 uratowanych przez archeologów przedstawień malarskich, 67 znajduje się dziś w Muzeum Narodowym w Warszawie i będzie dostępnych również w Widoku muzeum. W Galerii Sztuki Średniowiecznej, obejmującej powierzchnię ponad 720 m2, znajdziecie prawie 100 eksponatów z okresu późnego średniowiecza (XIV–XVI w.) pochodzących z różnych regionów dzisiejszej Polski. Są to m. in. imponujące ołtarze skrzydłowe, rzeźby zdobiące tzw. belki tęczowe, filary, jak również liczne obiekty mniejszych rozmiarów: sprzęty liturgiczne, ołtarzyki, obrazy i rzeźby przeznaczone do prywatnej modlitwy. Trzon Galerii Sztuki XIX Wieku stanowi natomiast twórczość malarzy i rzeźbiarzy polskich zestawiona z obrazami artystów z różnych krajów Europy. W Widoku muzeum będziecie mogli obejrzeć ponad 270 obiektów z tej galerii.



Przeniesienie wnętrz Muzeum Narodowego w Warszawie na globalną platformę Google Cultural Institute stało się możliwe dzięki specjalnemu pojazdowi Street View, który dziś fotografował pomieszczenia muzealne. Powstał on jako inicjatywa grupy rozmiłowanych w sztuce pracowników Google, którzy chcieli opracować system z łatwością mieszczący się w muzealnych drzwiach i lawirujący pomiędzy rzeźbami oraz innymi obiektami. Wszystkie niezbędne urządzenia umieszczone zostały na ramie: pchanym wózku z zamontowanym systemem aparatów. Tak właśnie powstał Wózek Street View. Dzięki Wózkowi możecie podziwiać zdjęcia wnętrz już ponad 250 instytucji partnerskich Google Cultural Institute, w tym ponad 100 muzeów oraz innych krytych obiektów, takich jak Biały Dom, Wieża Eiffla czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, paryskie Musée d’Orsay, Narodowe Muzeum w Indiach i Tokio oraz wnętrz wielu innych znamienitych obiektów.




Ale to nie koniec niespodzianek z Muzeum Narodowego. Oprócz tego, jako drugie w Polsce arcydzieło sfotografowane w gigapikselowej rozdzielczości, za kilka miesięcy zostanie udostępniony również obraz Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego autorstwa Bernarda Bellotta, zwanego także Canaletto, który zyskał pozycję nadwornego malarza na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzięki zaawansowanej technologii uchwycony na obrazie widok XVIII-wiecznej Warszawy zawiera miliardy pikseli i jest tysiąc razy bardziej dokładny niż zdjęcie zrobione aparatem cyfrowym, a zatem będziecie mogli podziwiać nawet najmniejsze pociągnięcia pędzla artysty. Museum View oraz gigapikselowe zdjęcie obrazu są częścią projektu Google Art Project, który powstał w ramach globalnej platformy Google Cultural Institute, pozwalającego na prezentowanie sztuki w Internecie.

W tym miesiącu obchodzimy 25-lecie upadku komunizmu w Europie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was dwie wirtualne wystawy, które przybliżą Wam wydarzenia sprzed ćwierćwiecza, a które możecie już oglądać na platformie ...
W tym miesiącu obchodzimy 25-lecie upadku komunizmu w Europie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was dwie wirtualne wystawy, które przybliżą Wam wydarzenia sprzed ćwierćwiecza, a które możecie już oglądać na platformie Google Cultural Institute. Rozdzieranie żelaznej kurtyny. Gesty wolności i pojednania. 1945-1989 to wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Polski, natomiast Fundacja imienia Juliana Antonisza uruchomiła wystawę Non-camera.



Wystawa Muzeum Historii Polski Rozdzieranie żelaznej kurtyny. Gesty wolności i pojednania. 1945-1989 to zbiór obrazów, które w szczególny sposób ukazują polski wkład w obalenie żelaznej kurtyny. Obejrzycie w niej m.in. zdjęcia z symbolicznego spotkania pierwszego niekomunistycznego premiera Tadeusza Mazowieckiego z kanclerzem Niemiec Helmutem Kohlem. Spotkanie uznawane jest za symbol polsko-niemieckiego pojednania.

Fundacja imienia Juliana Antonisza przeniesie Was w czasie dzięki wystawie nawiązującej do animowanego filmu Juliana Antonisza Non-camera. Artysta ten wykorzystał sztukę eksperymentalną, aby przedstawić ironiczny obraz polskiego społeczeństwa znajdującego się pod reżimem w 1977 r.



Od dziś, oprócz dwóch nowych polskich wystaw, na Google Cultural Institute możecie oglądać również 8 wystaw z innych krajów dawnego bloku komunistycznego: Czech, Słowacji i Węgier. Wirtualna wystawa czeskiego Muzeum Sztuki w Ołomuńcu przedstawia kulisy wydarzeń z listopada 1989 r., natomiast słowackie Muzeum Zbrodni i Ofiar Komunizmu prezentuje fotografie przedstawiające drogę do wolności nieznanych bohaterów - uczestników tzw. świeczkowej manifestacji. Z kolei na Węgrzech, Open Society Archives przygotowało dla Was jeden z największych na świecie internetowych zbiorów zdjęć, filmów, dokumentów i plakatów z czasów Zimnej Wojny.

Oprócz Muzeum Historii Polski i Fundacji imienia Juliana Antonisza, na Google Cultural Institute możecie wirtualnie obejrzeć wystawy innych polskich instytucji, które upowszechniają polską historię, sztukę i kulturę audiowizualną na całym świecie: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Pałac w Wilanowie, Narodowy Instytut Audiowizualny, Instytut Adam Mickiewicza, Filmoteka Narodowa oraz Fundacja Urban Forms. Jedną z nich jest kolekcja Muzeum Historii Polski przygotowana w czerwcu z okazji obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce - Polska droga do wolności. Dzięki niej zobaczycie unikatowe obrazy Erazma Ciołka, które przybliżą Wam drogę społeczeństwa polskiego do wyborów 4 czerwca, począwszy od pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 roku aż po zaprzysiężenie Lecha Wałęsy na Prezydenta RP w grudniu 1990 roku. O powstaniu ruchu “Solidarność” i impulsie, jaki dał on innym narodom za żelazną kurtyną do walki o odzyskanie wolności, mówi również wystawa Solidarność i upadek Żelaznej Kurtyny. Kolejnymi wystawami Muzeum Historii Polski są także: Rozdzieleni przez historię (1939-1989), czyli wspomnienia członków rodzin rozdzielonych przez II wojnę światową i epokę komunizmu, Jan Karski, bohater ludzkości o losach człowieka, który podjął próbę przedstawienia aliantom informacji o Holokauście i sytuacji Żydów w czasie II wojny światowej oraz Andrzej Bobkowski. Rider on the Storm o życiu i twórczości autora Szkiców piórkiem.

Na Google Cultural Institute dostępne są również zbiory ponad 500 innych instytucji kultury z ponad 60 krajów. Wśród nich jest ponad 6 milionów różnych obiektów muzealnych, autorstwa ponad 8 tysięcy artystów oraz ponad 57 tysięcy dzieł sztuki, z których 96 możecie podziwiać w gigapikselowej rozdzielczości.

Teledysk do piosenki All About That Bass został przez Was wyświetlony na YouTube już ponad 200 mln razy. Mogliście też zobaczyć pierwsze wykonanie tego utworu na żywo przez Meghan Trainor oraz duet z ...
Teledysk do piosenki All About That Bass został przez Was wyświetlony na YouTube już ponad 200 mln razy. Mogliście też zobaczyć pierwsze wykonanie tego utworu na żywo przez Meghan Trainor oraz duet z Jimmy Fallon and the Roots. Użyliście go w tysiącach swoich własnych filmów, jak np. w tym coverze z kontrabasem. Dzięki Wam przez wiele tygodni ta piosenka znajdowała się na szczycie listy Billboard Hot 100. I pomyśleć, że całe to zamieszanie wywołał tylko jeden utwór.

W podobny sposób obejrzeliście, udostępniliście, zremiksowaliście, stworzyliście, sparodiowaliście i przerobiliście na własny sposób wszystkie swoje ulubione piosenki, dając dowód na to, że YouTube to najlepsze miejsce łączące artystów z fanami. Teraz na YouTube możecie mieć jeszcze łatwiejszy dostęp zarówno do nowej muzyki, jak i do starszych piosenek.

Nowe miejsce dla muzyki na YouTube
Właśnie startuje nowa strona domowa dla muzyki w aplikacji YouTube dla Androida oraz na www.YouTube.com. Bazując na tym, czego najchętniej słuchacie oraz na tym, co jest obecnie najpopularniejsze, YouTube będzie sam proponował Wasze ulubione wideo oraz gotowe playlisty. Dzięki temu otrzymacie muzykę dopasowaną do Waszego nastroju i upodobań, np. poranną listę motywującą albo utwory jednego wykonawcy np. Boyce Avenue YouTube Mix. Bądźcie na bieżąco z najnowszymi hitami z kanałów, które subskrybujecie, np. FKA twigs albo Childish Gambino i szybko wyszukujcie piosenki, których słuchacie na okrągło.

US desktop.png


Serdecznie zapraszamy na nową serię kursów online z produkcji filmów wideo prowadzonych w języku polskim przez profesjonalnego operatora obrazu.

Zaczynając od 13 listopada poprowadzimy cztery warsztaty. Wystarczy, że przyłączysz się do sesji na żywo, by posłuchać porad eksperta, które pomogą Ci w tworzeniu lepszych materiałów wideo.
Serdecznie zapraszamy na nową serię kursów online z produkcji filmów wideo prowadzonych w języku polskim przez profesjonalnego operatora obrazu.

Zaczynając od 13 listopada poprowadzimy cztery warsztaty. Wystarczy, że przyłączysz się do sesji na żywo, by posłuchać porad eksperta, które pomogą Ci w tworzeniu lepszych materiałów wideo.

Wszystkie sesje na żywo będą dostępne na kanale YouTube Creator Academy (youtube.com/creatoracademy) - subskrybuj nasz kanał, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!

Seria kursów obejmie następujące tematy:

  • 13 listopada - Kamera i dźwięk: podstawy filmowania i obsługi kamer oraz zasady nagrywania dźwięku.
  • 20 listopada - Podstawy oświetlenia: wprowadzenie do oświetlania planu, osób i dekoracji w różnych kluczach oświetleniowych.
  • 27 listopada - Kinematografia: bardziej zaawansowane zasady kręcenia ładnie wyglądających filmów. 
  • 4 grudnia - Oszczędna produkcja: jak tworzyć wysokiej jakości filmy wideo z ograniczonym budżetem.

Jeśli weźmiesz udział we wszystkich sesjach, otrzymasz potwierdzenie ukończenia kursu produkcji filmów wideo.

Zarejestruj się teraz wypełniając poniższy formularz, a my prześlemy Ci dalsze szczegóły.

Do zobaczenia!

Aktualizacja, 11 listopada, godz. 23: Najmocniej przepraszamy za brak linku do formularza. Już jest i można się zapisywać.