Od dziś Klawiatura Google zyskuje nowe imię — i nie tylko imię. W Klawiaturze Gboard nadal znajdziecie wszystko to, co kochacie w swojej starej Klawiaturze Google: szybkość, dokładność, pisanie gestami — czyli możliwość pisania bez odrywania palca od ekranu — i funkcję dyktowania tekstu. Ale Klawiatura Gboard będzie też zawierała coś zupełnie nowego: wbudowaną wyszukiwarkę Google. Dzięki niej będziecie mogli wyszukiwać i przesyłać informacje, GIF-y, emotikony i o wiele więcej prosto ze swojej klawiatury. Oprócz tego dodaliśmy funkcję wielojęzycznego pisania, co pozwoli Wam w mgnieniu oka zmieniać język rozmowy.




Wyszukuj i dziel się — bezpośrednio z klawiatury



Wyszukiwanie informacji i dzielenie się nimi przez telefon powinno być łatwiejsze — i z Klawiaturą Gboard rzeczywiście jest.

Możecie wyszukiwać w Google i dzielić się wynikami — terminami lotów, prognozą pogody czy wiadomościami — prosto z klawiatury. Klawiatura Gboard podpowiada także wyszukiwania, które mogą być dla Was istotne w danej chwili. Jeśli napiszecie do znajomego “Wyjdźmy gdzieś, jeśli będzie ładna pogoda”, nasza nowa klawiatura pokaże Wam podpowiedź “Pogoda”. Będziecie mogli jednym kliknięciem podzielić się pogodą na dziś ze znajomym, wyjść z domu i ruszyć ku przygodzie.

Możecie także wyszukiwać i przesyłać dalej emotikony i GIFy. Zamiast przewijać i przewijać ekran w poszukiwaniu 🙈 albo 🐒, po prostu wyszukajcie hasło “małpa” — w ten sposób znajdziecie emotikonkę, o którą Wam chodzi, albo GIF, który idealnie wyrazi to, co czujecie. Obecnie możecie dzielić się GIFami w aplikacjach Google Messenger, Allo i Hangouts, ale będzie ich więcej, gdy tylko programiści dodadzą do nich funkcję obrazkowej klawiatury.

A zatem następnym razem nie będziecie musieli wychodzić z aplikacji, żeby podesłać znajomemu swój ulubiony filmik z kotem albo informację dnia. Wystarczy ją wyszukać i wysłać — prosto z klawiatury.

Search on Gboard




Inteligentniejsze i szybsze pisanie

W Klawiaturze Gboard zastosowaliśmy uczenie maszynowe, żeby można było pisać szybciej i łatwiej. Poprawiliśmy funkcję Glide Typing, podpowiedzi i autokorektę. A dla naszych wielojęzycznych użytkowników wprowadziliśmy dodatkowe ułatwienie — Gboard będzie teraz stosował autokorektę i podpowiedzi we wszystkich wskazanych przez Was językach, więc nie musicie się pomiędzy nimi ręcznie przełączać przy pisaniu wielojęzycznego tekstu. Wystarczy na początku wybrać swój zestaw języków i pisać.

Gboard language

W chwili, gdy Wam go przedstawiamy, Klawiatura Gboard obsługuje ponad 100 języków, a w kolejnych miesiącach jeszcze ich przybędzie. Już dziś ściągnijcie Klawiaturę Gboard ze Sklepu Play i cieszcie się swoją nową klawiaturą z możliwością pisania gestami, wyszukiwarką i emotikonami!










  1. Pokémon Go
  2. iPhone 7
  3. Donald Trump
  4. Prince
  5. Powerball
  6. David Bowie
  7. Deadpool
  8. Olympics
  9. Slither.io
  10. Suicide Squad
Euro 2016, Robert Lewandowski, wybory prezydenckie w USA czy pytanie, jak grać w Pokémon Go – to hasła, które najbardziej zyskiwały na popularności w wyszukiwarce Google w 2016 roku. Jak co roku prezentujemy Wam Rok w wyszukiwarce, czyli zestawienie tematów, wydarzeń i osób, które zwróciły Waszą największą uwagę.





Wielkie sportowe emocje, wielka polityka i... Pokemony
Mijający rok był bardzo ważny dla fanów sportu: przypadły w nim mistrzostwa Europy w piłce nożnej i letnie igrzyska olimpijskie, i to właśnie te dwie imprezy przyciągnęły Waszą uwagę. Dobra passa polskiej reprezentacji podczas Euro 2016 zaowocowała też częstym wyszukiwaniem nazwisk piłkarzy. Lewandowski, Błaszczykowski i Pazdan świetnie radzili sobie nie tylko na stadionach – wygrywają również zestawienie z wyszukiwarki. Nie ominęło Was także szaleństwo związane z łapaniem Pokemonów – Pokémon Go zajął pierwsze miejsce na światowej liście – i graniem „w węża”, czyli Slither.io. W pierwszej dziesiątce haseł najbardziej zyskujących na popularności znajdziecie również nazwisko prezydenta-elekta USA, Donalda Trumpa, oraz temat samych wyborów w Stanach Zjednoczonych.




Rok wspomnień
W tym roku pożegnaliśmy wielu wielkich artystów: genialnych muzyków Davida Bowiego i Prince’a czy świetnego aktora Alana Rickmana. Żegnaliśmy również znanych Polaków: Andrzeja Wajdę i Marię Czubaszek. Wszystkich ich szukaliście w tym roku w naszej wyszukiwarce, żeby przypomnieć sobie ich twórczość.




Niespodzianki dla Starego i Nowego Świata
W 2016 r. bacznie śledziliście sytuację na świecie, co widać w naszym zestawieniu tematów, o których się mówiło. Najwięcej emocji wzbudziły wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i Brexit. Dużo uwagi poświęciliście też aferze Panama Papers. Interesowaliście się również tematami dotyczącymi wewnętrznej sytuacji kraju: program 500+, abonament RTV czy Czarny protest.



Poniżej prezentujemy listy TOP 10 haseł, które najbardziej zyskiwały na popularności w 2016 roku:


Globalna lista TOP 10 w wyszukiwarce:
  1. Pokémon Go
  2. iPhone 7
  3. Donald Trump
  4. Prince
  5. Powerball
  6. David Bowie
  7. Deadpool
  8. Olympics
  9. Slither.io
  10. Suicide Squad

Polska lista TOP 10 w wyszukiwarce:
  1. Euro 2016
  2. Pokemon Go
  3. Slither.io
  4. Rio 2016
  5. Eurowizja 2016
  6. Donald Trump
  7. Singielka
  8. iPhone 7
  9. Wybory w USA
  10. Deadpool

Ludzie
  1. Donald Trump
  2. David Bowie
  3. Prince
  4. Ewa Tylman
  5. Maria Czubaszek
  6. Melania Trump
  7. Olga Omeljaniec
  8. Alan Rickman
  9. Michał Szpak
  10. Andrzej Wajda

Wydarzenia
  1. Euro 2016
  2. Rio 2016
  3. Eurowizja 2016
  4. Wybory w USA
  5. Oscary 2016
  6. Copa America 2016
  7. Woodstock 2016
  8. Światowe Dni Młodzieży
  9. Tour de France
  10. Opole 2016

Tematy, o których się mówiło
  1. Wybory prezydenckie w USA
  2. Brexit
  3. Panama Papers
  4. Program 500+
  5. Abonament RTV
  6. Zamach w Nicei
  7. Czarny protest
  8. Pokemony
  9. Szczyt NATO
  10. Płaca minimalna

Filmy
  1. Deadpool
  2. Gwiezdne Wojny
  3. Wołyń
  4. Planeta singli
  5. Legion samobójców
  6. Zjawa
  7. Pitbull: Nowe porządki
  8. Pitbull: Niebezpieczne kobiety
  9. Spotlight
  10. Iluzja 2

Polscy piłkarze
  1. Robert Lewandowski
  2. Kuba Błaszczykowski
  3. Michał Pazdan
  4. Grzegorz Krychowiak
  5. Arkadiusz Milik
  6. Bartosz Kapustka
  7. Wojciech Szczęsny
  8. Łukasz Fabiański
  9. Artur Boruc
  10. Kamil Grosicki

Jeśli nadal jesteście głodni wiedzy o tym, czego szukaliście w Google w 2016 roku, zapraszamy na stronę google.pl/2016 – tam znajdziecie też więcej ciekawych informacji o hasłach wyszukiwanych w innych krajach.








Tak Google kupuje energię odnawialną i z niej korzysta
Google to największy korporacyjny nabywca energii odnawialnej na świecie
Co roku ludzie wpisują w wyszukiwarkę Google biliony haseł, a na YouTube co minutę pojawia się ponad 400 godzin nowych treści wideo. Wszystko to wymaga ogromnej mocy przetwarzania - a to oznacza zapotrzebowanie na energię. Nasi inżynierowie przez lata udoskonalali centra danych Google, które obecnie zużywają o 50% mniej energii niż wynosi średnia w branży. Ale wciąż potrzebujemy olbrzymiej ilości energii, żeby zasilać produkty i usługi, na których polegają nasi użytkownicy. Zaczęliśmy kupować energię odnawialną, by ograniczyć emisję dwutlenku węgla i przeciwdziałać zmianom klimatycznym ale nasze działania są też uzasadnione biznesowo.


Niezwykle miło mi ogłosić, że w 2017 r. Google będzie korzystać w 100% z energii odnawialnej na całym świecie - włączając w to nasze centra danych i biura. Jesteśmy jedną z pierwszych korporacji, która zawarła długoterminowe umowy na bezpośredni zakup energii odnawialnej. W 2010 r. podpisaliśmy naszą pierwszą umowę na zakup całej elektryczności wytwarzanej przez 114-megawatową farmę wiatrową w Iowa w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jesteśmy największym korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej na świecie - nasze zobowiązania na zakup energii wiatrowej i słonecznej sięgają 2,6 gigawatów (2 600 megawatów). To więcej, niż potrzeba wielu ogromnym dostawcom mediów i ponad dwa razy więcej niż 1,21 gigawatów, dzięki którym wysłano w przyszłość Marty’ego McFly.









Żeby osiągnąć nasz cel, będziemy corocznie kupować bezpośrednio od dostawców dokładnie tyle energii wiatrowej i słonecznej, ile zużywamy na naszą działalność na całym świecie. Skupiamy się także na tym, by produkowano coraz więcej energii ze źródeł odnawialnych, więc kupujemy wyłącznie od firm, które są finansowane dzięki naszym zakupom.


W ciągu ostatnich sześciu lat ceny energii wiatrowej i słonecznej spadły odpowiednio o 60 i 80 procent, co dowodzi, że zielona energia staje się najtańszym źródłem energii. Koszty elektryczności stanowią jeden z największych wydatków na działalność naszych centrów danych, a posiadanie stabilnych długoterminowych kosztów zakupu energii odnawialnej chroni nas przed wahaniami cen w sektorze energetycznym.


Nasze 20 projektów związanych z energią odnawialną pomaga także lokalnym społecznościom na całym świecie - od hrabstwa Grady w Oklahomie do hrabstwa Rutherford w Karolinie Północnej; od regionu pustyni Atakama w Chile do gmin w Szwecji. Do tej pory, dzięki naszym zobowiązaniom zakupowym można było zainwestować w infrastrukturę ponad 3,5 mld dolarów, z tego około dwóch trzecich w Stanach Zjednoczonych. Projekty te przynoszą także dziesiątki milionów dolarów rocznie miejscowym właścicielom nieruchomości oraz kolejne dziesiątki milionów, które w postaci podatków otrzymują władze krajowe i lokalne.


Jesteśmy więc na dobrej drodze, aby w przyszłym roku dopasować nasze roczne zużycie energii w stosunku do rocznego globalnego zapotrzebowania. Ale to dopiero pierwszy krok. W najbliższej przyszłości, w miarę naszego rozwoju, będziemy kontynuować bezpośrednie umowy na zakup energii i jeszcze bardziej skupiać się na kupnie zielonej energii w miejscach, w których mieszczą się nasze centra danych i prowadzone są działania na dużą skalę. . Ponieważ wiatr nie wieje przez 24 godziny na dobę, rozszerzymy także zakres naszych zakupów na różnorodne alternatywne źródła, które dostarczają energię odnawialną bez przerwy, niezależnie od godziny i pory dnia. Naszym ostatecznym celem jest stworzenie świata, w którym wszyscy - nie tylko Google - będą mieli dostęp do czystej energii. Aby poznać naszą strategię, przeczytajcie naszą białą księgę.


Tak Google kupuje energię odnawialną i z niej korzysta
Prowadzenie działalności gospodarczej w sposób zrównoważony pod względem ekologicznym stanowi dla nas kluczową wartość od samego początku. Od zawsze pracujemy nad nowymi pomysłami na to, by ta równowaga stała się rzeczywistością - na przykład umożliwiając budowanie miejsc pracy z nieszkodliwych materiałów lub tworząc obraz zmian zachodzących na naszej planecie. Publikujemy sprawozdania dotyczące naszej emisji dwutlenku węgla i od lat informujemy o naszych działaniach na rzecz ekologii - w białych księgach, postach na blogu i na naszej stronie. Teraz zebraliśmy wszystkie te informacje w jednym miejscu: naszym nowym Raporcie o Środowisku.


Zachęcamy też do odwiedzenia naszej nowej strony o środowisku naturalnym, na której dzielimy się naszymi historiami, w jaki sposób odkrywamy nowe sposoby na to, aby robić więcej rzeczy, jednocześnie zużywając mniej energii. Większość proekologicznych inicjatyw na terenie naszych biur i campusów inicjowali nasi pracownicy - Googlersi z pasją. Potem przeradzały się one w programy i działania obejmujące całą firmę: od paneli słonecznych na dachach do programu zachęcania do jazdy rowerem do pracy. Tego typu inicjatywy stanowią samo serce naszej kultury korporacyjnej i pomagają zarówno nam, jak i użytkownikom w ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Google to największy korporacyjny nabywca energii odnawialnej na świecie

Nauka uczy nas, że walka ze zmianami klimatycznymi powinna stać się jednym z globalnych priorytetów. Wierzymy, że sektor prywatny wspólnie z liderami politycznymi musi podjąć odważne kroki, byśmy mogli ratować nasze środowisko naturalne w sposób, który prowadzi do rozwoju i daje nowe możliwości. Czujemy, że jest to nasza odpowiedzialność - wobec naszych użytkowników i wobec naszej planety.


Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale zmiany, które dziś ogłaszamy, są jak powiew świeżego powietrza. A teraz - wracamy do pracy!








1. Dzieciaki prosto z więzienia! Zobacz kontrowersyjny występ! [Mam Talent]



  2. Dawid Podsiadło - Roast Kuby Wojewódzkiego 
 
3. Czego NIE mówią: POLICJANCI

4. PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY - ZWIASTUN REŻYSERSKI BEZ CENZURY ...
Już 25 polskich kanałów z ponad milionową publicznością


Po raz kolejny przedstawiamy Wam Rewind 2016 – zestawienie filmów i teledysków na YouTube, które najchętniej oglądaliście w minionym roku. Hitem okazały się Dzieciaki prosto z więzienia! –kontrowersyjny występ w programie Mam Talent. Oglądaliście też polskie gwiazdy YouTube: Abstrachuje.tv z filmami Czego nie mówią: policjanci oraz Najlepszy film motywacyjny na świecie czy Cyber Mariana z jego parodystycznym teledyskiem Wąs! Wąs! Wąs!. W zestawieniu znalazł się również film wyprodukowany przez Allegro – Legendy Polskie. Film Twardowsky 2.0. Z kolei w zestawieniu muzycznym króluje klip do utworu Sylwii Grzeszczak Tamta dziewczyna.


Najchętniej oglądane filmy w Polsce w 2016 roku:

1. Dzieciaki prosto z więzienia! Zobacz kontrowersyjny występ! [Mam Talent]



  2. Dawid Podsiadło - Roast Kuby Wojewódzkiego 
 
3.Czego NIE mówią: POLICJANCI

4. PITBULL. NIEBEZPIECZNE KOBIETY - ZWIASTUN REŻYSERSKI BEZ CENZURY 
5. NAJLEPSZY FILM MOTYWACYJNY NA ŚWIECIE

6. Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro
7. BLOK EKIPA 74, ODCINEK SPECJALNY
8. SMOLEŃSK - nowy oficjalny zwiastun filmu
9. Wąs! Wąs! Wąs! (Cyber Marian feat. Czwarta Fala)
10. Women Abuse Social Experiment


Najchętniej oglądane teledyski w Polsce w 2016 roku:

1. Sylwia Grzeszczak - Tamta dziewczyna [Official Music Video]

2. Coldplay - Hymn For The Weekend (Official video)
 
3. Alvaro Soler - Sofia

4. Sia - Cheap Thrills (Lyric Video) ft. Sean Paul
5. Calvin Harris - This Is What You Came For (Official Video) ft. Rihanna
6. C-BooL - Never Go Away (Official Video)
7. Power Play - Lubisz To Lubisz (Official Video Clip) 2016
8. Mike Posner - I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix) (Explicit)
9. LP - Lost On You (Official Music Video)
10. Fifth Harmony - Work from Home ft. Ty Dolla $ign


A co było najbardziej popularne na świecie? Poniżej znajdziecie pełne zestawienie. 10 filmów, które znalazły się na globalnej liście YouTube Rewind 2016, obejrzano ponad 550 mln razy. Trwało to ponad 25 mln godzin, a kanały, z których pochodzą filmy, subskrybuje w sumie ponad 40 mln użytkowników. Teledysk Fifth Harmony obejrzano w tym roku ponad miliard razy. Rihanna ze swoim klipem Work pobiła za to rekord odtworzeń w ciągu pierwszych 24 godzin po publikacji wideo.


Najchętniej oglądane filmy na świecie w 2016 roku:
1. Adele Carpool Karaoke
  
2. Pen-Pineapple-Apple-Pen/PIKO-TARO
  
3. What's inside a Rattlesnake Rattle?
 4. Nike Football Presents: The Switch ft. Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Anthony Martial & More 
5. Grace VanderWaal: 12-Year-Old Ukulele Player Gets Golden Buzzer - America's Got Talent 2016   6. Water Bottle Flip Edition | Dude Perfect
7. Channing Tatum & Beyonce's "Run The World (Girls)" vs. Jenna Dewan-Tatum's "Pony" | Lip Sync Battle
8. Donald Trump: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
9. THE $21,000 FIRST CLASS AIRPLANE SEAT
10. Brothers Convince Little Sister of Zombie Apocalypse

Najchętniej oglądane teledyski na świecie w 2016 roku:
1. Fifth Harmony - Work from Home ft. Ty Dolla $ign

2. Calvin Harris - This Is What You Came For (Official Video) ft. Rihanna

3. Hasta el Amanecer - Nicky Jam | Video Oficial

4. The Chainsmokers - Closer (Lyric) ft. Halsey
5. Rihanna - Work (Explicit) ft. Drake
6. Mike Posner - I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix) (Explicit)
7. Sia - Cheap Thrills (Lyric Video) ft. Sean Paul
8. ZAYN - PILLOWTALK
9. Coldplay - Hymn For The Weekend (Official video)
10. Twenty one pilots: Heathens (from Suicide Squad: The Album) [OFFICIAL VIDEO]



Rok 2016 przyniósł nam jeszcze jedną dobrą wiadomość. Niespełna trzy lata temu cieszyliśmy się, że pierwsze kanały w historii polskiego YouTube przekroczyły próg miliona subskrybentów. SA Wardęga, Abstrachuje.tv i Niekryty Krytyk, bo o nich mowa, wciąż znajdują się w ścisłej czołówce najpopularniejszych polskich YouTuberów. Ale grono kanałów, które mają ponad milion subskrypcji w naszym kraju, bardzo się powiększyło. Dziś możemy z radością powiedzieć, że już 25 polskich kanałów jest subskrybowanych przez ponad milion użytkowników.


A teraz zapraszamy na podsumowanie, poniżej znajdziecie pełną listę polskich YouTubowych „milionerów”:


1
SA Wardega
3,467 mln
2
AbstrachujeTV
2,495 mln
3
ReZigiusz
2,312 mln
4
Blowek
2,261 mln
5
Stuu Games
2,144 mln
6
5 Sposobów na...
1,930 mln
7
Step Records
1,836 mln
8
IsAmUxPompa
1,461 mln
9
Niekryty Krytyk
1,373 mln
10
ROJOV13
1,344 mln
11
skkf
1,328 mln
12
Mandzio
1,304 mln
13
ProstoTV
1,284 mln
14
izak LIVE
1,226 mln
15
Remigiusz Maciaszek
1,176 mln
16
MultiGameplayGuy
1,176 mln
17
AdBuster
1,154 mln
18
UrbanRecTv
1,145 mln
19
TheNitroZyniak
1,123 mln
20
Karolek
1,107 mln
21
Naruciak
1,093 mln
22
Stuu
1,073 mln
23
JDabrowsky
1,065 mln
24
Gimper
1,040 mln
25
Zajcu37
1,015 mln


Dziękujemy za oglądanie YouTube w tym roku!

To był dobry rok dla muzyki. Po kilku chudych latach, kiedy przychody spadały, przemysł muzyczny znów zaczął być bardziej dochodowy. W dużej mierze to zasługa rosnącej liczby osób, które subskrybują usługi streamingu muzyki. Ale w tym roku branża muzyczna ma jeszcze więcej powodów do optymizmu. Podczas gdy subskrybentów streamingu muzyki przybywa szybciej niż miało to miejsce kiedykolwiek i niż jakichkolwiek innych typów subskrypcji, kolejnym znaczącym czynnikiem wzrostu są reklamy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy YouTube wypłacił przemysłowi muzycznemu ponad miliard dolarów pochodzących wyłącznie z reklam. To dowodzi, że wiele modeli finansowania może równolegle odnosić sukcesy.
To był dobry rok dla muzyki. Po kilku chudych latach, kiedy przychody spadały, przemysł muzyczny znów zaczął być bardziej dochodowy. W dużej mierze to zasługa rosnącej liczby osób, które subskrybują usługi streamingu muzyki. Ale w tym roku branża muzyczna ma jeszcze więcej powodów do optymizmu. Podczas gdy subskrybentów streamingu muzyki przybywa szybciej niż miało to miejsce kiedykolwiek i niż jakichkolwiek innych typów subskrypcji, kolejnym znaczącym czynnikiem wzrostu są reklamy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy YouTube wypłacił przemysłowi muzycznemu ponad miliard dolarów pochodzących wyłącznie z reklam. To dowodzi, że wiele modeli finansowania może równolegle odnosić sukcesy.

A to dopiero początek. Podczas gdy coraz więcej budżetów reklamowych jest przenoszonych z telewizji, radia i prasy do serwisów online, przemysł muzyczny zacznie generować jeszcze więcej przychodów z reklam. W przyszłości branża muzyczna ma szansę zacząć przypominać telewizję, gdzie subskrypcje użytkowników i reklama stanowią dwa źródła przychodów o podobnej wartości, wzmacniane sprzedażą muzyki na fizycznych nośnikach i cyfrowo. Żeby udało się to osiągnąć zarówno YouTube, jak i cała branża muzyczna mają przed sobą mnóstwo pracy, ale cieszymy się z obecnego sukcesu.

W okresie, w którym rywalizacja o uwagę jest zacięta jak nigdy, słuchaczom nigdy dość dobrej muzyki. Dziś sektor kreatywny obejmuje dwa silne źródła wzrostu - subskrypcje i reklamy - to zaszczyt być ich częścią.












(please scroll down for English version)

W ubiegłym roku otworzyliśmy Campus Warsaw - miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą się uczyć, nawiązywać kontakty i budować firmy, które mają szansę wejść na globalne rynki i zmieniać świat.

To był ważny pierwszy rok dla społeczności Campus Warsaw, która w tej chwili liczy już 8000 członków z 29 państw. Odbyło się u nas ponad 400 wydarzeń zorganizowanych przez społeczność oraz 132 programy stworzone przez Campus - od CEE Campus Exchange po Campus for Moms. Przedsiębiorcy wzięli też udział w 350 godzinach sesji mentoringowych z każdej dziedziny - od analizy do pisania aplikacji mobilnych.

Pomagają nam również nasi partnerzy - Techhub przyciągnął do przestrzeni coworkingowej 44 firmy, a Innovation Nest stale dodaje rozpędu najlepszym polskim startupom. Żeby pobudzić innowacyjne myślenie, Campusowa kawiarnia podała już 36 tys. kaw. Dziś chcielibyśmy podziękować Wam za ten wspólny rok - wspólnie osiągnęliśmy naprawdę niezwykłe rzeczy. A to dopiero początek!


Nasza społeczność szybko rośnie, a w regionie wciąż jest mnóstwo startupów, które można wesprzeć. Dlatego mamy wielką przyjemność ogłosić, że Campus będzie miał nową, większą siedzibę. Przeprowadzamy się zaledwie parę kroków od obecnego budynku - dalej będziemy mieć siedzibę w Centrum Praskim Koneser. To pozwoli nam na większą elastyczność w kwestii bezpośredniego wspierania startupów. W nowym budynku większa część naszego ekosystemu zmieści się pod jednym dachem, a pomysły będą mieć więcej miejsca, by rozkwitać.


Dziękujemy za wspaniały rok 2016 i mamy nadzieję, że 2017 będzie jeszcze lepszy. Dołączcie do nas już dziś!






Campus Warsaw 1st Anniversary

Last year we’ve opened Campus Warsaw, a place for entrepreneurs to learn, connect and build companies which, possibly, can go global and change the world.

It was a big first year for Campus community. We are now 8,000 members strong hailing from 29 countries. We’ve hosted over 400 community events and 132 Campus-led educational programs from Campus Exchange CEE edition to Campus for Moms. In all, Googlers have provided 350 hours of mentoring, and have taught classes in everything from analytics to mobile development.

In addition, our partner Techhub has attracted 44 resident companies, and Innovation Nest continues to accelerate the best startups in Poland. And to drive all this innovation forward, our cafe has served 36,000 cups of coffee. Today we would like to thank you - what we’ve achieved together is truly amazing. And we are just getting started!


Because of the rapid growth of this community and still enormous opportunity to support more startups in the region, we are thrilled to announce we will be moving to a new, much larger home for Campus, also located in the Old Vodka Factory Complex, just few steps away from the current building. This will allow us to have more flexibility to provide startups direct support, bring more of the ecosystem under one roof, and more room for your ideas to flourish. We plan to move to this beautiful new location in the first half of 2017.


Thank you for the amazing 2016 and we are looking for even better 2017, come start something with us!

Chcemy zwiększać świadomość tego, jak innowacyjne i niezwykłe są gry, które niezależni twórcy udostępniają użytkownikom w Google Play. Dlatego w ciągu ostatnich lat mocno inwestowaliśmy w programy takie jak Indie Corner albo w wydarzenia w rodzaju Google Play Indie Games Festivals w Ameryce Północnej i Korei Południowej.

Żeby uczcić pasję i innowacyjność twórców niezależnych gier, przedstawiamy Wam pierwszy w Europie konkurs Google Play Indie Games Contest. Wyłonimy w nim największe talenty w wielu europejskich krajach. Zwycięzcy otrzymają nagrody, które pomogą im się wyróżnić i zaprezentować swoje gry branżowym ekspertom i graczom na całym świecie.



Nagrody dla finalistów i zwycięzców:
  • Otwarty pokaz w Saatchi Gallery w Londynie
  • Kampanie z YouTuberami warte nawet 100 000 euro
  • Wyróżnienie w sklepie Google Play
  • Bilety na Google I/O 2017 i inne topowe branżowe wydarzenia
  • Promocja na naszych kanałach
  • Specjalne nagrody za najlepszą grę Unity
I o wiele więcej!

Jak wziąć udział?
Możecie dołączyć do konkursu, jeśli Wasza firma ma siedzibę w Polsce, Czechach, Danii, Finlandii, Francji (już wkrótce), Hiszpanii, Holandii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Turcji albo Wielkiej Brytanii (bez Irlandii Północnej), zatrudnia 15 lub mniej pracowników i udostępniła nową grę na Google Play po 1 stycznia 2016. Jeśli macie zamiar udostępnić nową grę w najbliższej przyszłości, możecie pokazać nam wersję beta i w ten sposób zyskać możliwość uczestnictwa w konkursie. Zasady i warunki możecie sprawdzić tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 grudnia 2016.

Etapy konkursu:
Zaprosimy maksymalnie 20 finalistów, którzy 16 lutego 2017 zaprezentują swoje gry na otwartym pokazie w londyńskiej Saatchi Gallery. Goście i zespół Google Play wyłoni wtedy dziesięciu twórców, którzy będą mieli okazję porozmawiać z jury i branżowymi ekspertami. Dopiero wtedy zostaną wybrani najlepsi, w tym ostateczny zwycięzca.

Jeśli nie możecie dołączyć:
Nawet jeśli Wasza firma nie spełnia wymogów koniecznych do tego, by uczestniczyć w konkursie, i tak możecie zarejestrować się na pokaz gier w Londynie 16 lutego 2017, obejrzeć niezwykłe gry niezależne i poznać branżowych ekspertów i twórców gier. Będziecie też mogli wziąć udział w warsztacie dla wszystkich deweloperów gier niezależnych z regionu Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, który organizujemy 17 lutego w nowym biurze Google w Londynie, przy King’s Cross. Jak widać, szykuje się intensywny tydzień!

Jak zacząć?
Już teraz dołącz do Indie Games Contest i wejdź na stronę konkursu, żeby dowiedzieć się więcej o konkursie, pokazie gier i warsztacie.


Matteo Vallone, Google Play Partner Development Manager

Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie, dlatego mamy dla Was nie lada... gratkę: najlepsze płatne gry w Google Play do 80% taniej, a zakupy w grach do 60% taniej ...
Długie jesienne wieczory to idealny czas na granie, dlatego mamy dla Was nie lada... gratkę: najlepsze płatne gry w Google Play do 80% taniej, a zakupy w grach do 60% taniej.
Na liście gier w specjalnej cenie znajdziecie m.in. Need for Speed Most Wanted, Monument Valley i Limbo za 1,79 zł. This War of Mine, legendarna polska gra o światowej sławie jest dostępna za jedyne 17,99 zł. W ofercie znajdziecie też takie tytuły jak The Room Three za 3,19 zł czy Star Wars: KOTOR za 14,99 zł i wiele więcej. Listę wszystkich gier znajdziecie tutaj.

A to nie wszystko. Zakupy w aplikacjach aż do 60% taniej są dostępne w takich tytułach jak Fallout Shelter, Angry Birds 2, World of Tanks czy Cooking Fever. Pełna lista tytułów objętych promocją jest tutaj.

Zachęcamy Was także do uruchomienia bezpośrednich płatności u swojego operatora komórkowego: w sieciach Orange, Play, Plus oraz T-Mobile. Poza tym możecie zapłacić korzystając z kart upominkowych (dostępnych w sieciach sprzedaży w całej Polsce) oraz za pośrednictwem kart kredytowych i debetowych.

Cyber Week trwa od dzisiaj do wtorku, 29 listopada br. Zapraszamy!