Minęło już 100 dni od momentu otwarcia drzwi Campus Warsaw, miejsca, w którym przedsiębiorcy mogą się uczyć, wymieniać doświadczeniami i tworzyć firmy, które być może zmienią świat. Przez ten czas w Campusie odbyło się wiele programów szkoleniowych i wydarzeń - od spotkań mentoringowych po hackatony, od demo days po zaawansowane treningi. Wśród nich ...
Minęło już 100 dni od momentu otwarcia drzwi Campus Warsaw, miejsca, w którym przedsiębiorcy mogą się uczyć, wymieniać doświadczeniami i tworzyć firmy, które być może zmienią świat. Przez ten czas w Campusie odbyło się wiele programów szkoleniowych i wydarzeń - od spotkań mentoringowych po hackatony, od demo days po zaawansowane treningi. Wśród nich 6 programów prowadzonych przez zespół Campus Warsaw, między innymi: Campus Mentoring, Campus MeetUp, Campus Presents, Campus Startup School, Campus for Mums oraz CEE Campus Exchange.



Zapraszamy do Campusu

Wspieramy cały czas rosnącą społeczność, która liczy już ponad 4 400 członków. Wy też nie zapomnijcie zapisać na stronie campus.co/warsaw. Członkostwo jest bezpłatne i daje dostęp do campusowej kawiarni, możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia dla społeczności oraz dostęp do sieci Campusów na całym świecie. Tam też możecie zgłosić chęć organizacji swojego spotkania. Obserwujcie nas też na Facebooku, Twitterze i Instagramie by być na bieżąco z tym co się u nas dzieje. Do zobaczenia!

Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio pojechaliście na wycieczkę lub spotkaliście się ze znajomymi - pewnie zrobiliście wiele zdjęć, z których tylko kilka wrzuciliście na Wasze profile w mediach społecznościowych. Czy pomyśleliście o tym, żeby stworzyć obszerny album, w którym moglibyście pokazać Waszym znajomym i rodzinie jak dobrze się bawiliście? Pewnie tak, ale wybieranie najlepszych zdjęć i układanie ich chronologicznie to żmudne zajęcie, więc najpewniej zrezygnowaliście z tego pomysłu.
Przypomnijcie sobie kiedy ostatnio pojechaliście na wycieczkę lub spotkaliście się ze znajomymi - pewnie zrobiliście wiele zdjęć, z których tylko kilka wrzuciliście na Wasze profile w mediach społecznościowych. Czy pomyśleliście o tym, żeby stworzyć obszerny album, w którym moglibyście pokazać Waszym znajomym i rodzinie jak dobrze się bawiliście? Pewnie tak, ale wybieranie najlepszych zdjęć i układanie ich chronologicznie to żmudne zajęcie, więc najpewniej zrezygnowaliście z tego pomysłu.



Od dzisiaj, po każdym wydarzeniu czy wycieczce, podczas której robiliście zdjęcia, aplikacja Zdjęcia Google stworzy dla Was album wykorzystując tylko najlepsze z nich. Co więcej, doda także mapy, abyście mogli pokazać wszystkim Waszą podróż z zaznaczonymi miejscami Waszego pobytu - nie zawsze przecież pamiętacie, w jakiej restauracji zatrzymaliście się po drodze lub na którym kempingu rozbiliście namiot.

Do każdego albumu istnieje możliwość dodania tytułu oraz opisu miejsca, w którym się znajdowaliście. Możecie także zaprosić innych uczestników wycieczki, by dodawali do niego zdjęcia. Co ciekawe, nowe funkcje można zastosować także w albumach, które stworzyliście już wcześniej. Dodajcie do nich mapy, pinezki i opisy, a następnie podzielcie się swoimi wspomnieniami z innymi!


Nowe możliwości aplikacji Zdjęcia Google są od dziś dostępne na urządzeniach z Androidem i iOS. Stwórzcie piękne albumy, dzielcie się nimi ze znajomymi i zachowajcie na zawsze Wasze najpiękniejsze wspomnienia!

Dokładnie 80 lat temu, 15 marca 1936 roku, została uruchomiona Kolej Linowa Kasprowy Wierch, a ze stacji Kuźnice wyjechał pierwszy wagonik. Z tej okazji stworzyliśmy specjalnego animowanego doodle'a, którego możecie podziwiać dzisiaj na ...
Dokładnie 80 lat temu, 15 marca 1936 roku, została uruchomiona Kolej Linowa Kasprowy Wierch, a ze stacji Kuźnice wyjechał pierwszy wagonik. Z tej okazji stworzyliśmy specjalnego animowanego doodle'a, którego możecie podziwiać dzisiaj na stronie głównej wyszukiwarki Google. Mamy też dla Was dodatkową niespodziankę - od dziś, widoki z trasy kolejki oraz z samego szczytu możecie obejrzeć na Mapach Google dzięki Street View.
Jeden z projektów dzisiejszego doodle'a
Majestatyczne Tatry to jedno z ulubionych miejsc narciarzy i miłośników wspinaczek wysokogórskich. W trosce o ochronę położonych na granicy między Polską a Słowacją gór oraz występujących na ich terenie zwierząt i roślin, w połowie lat 50-tych utworzono Tatrzański Park Narodowy.

Widok z Kolei Linowej Kasprowy Wierch
Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić Tatr i wjechać na jeden z najwyższych szczytów tych wspaniałych gór, od dziś, dzięki zdjęciom Street View możecie nadrobić zaległości. Zobaczcie jak wyglądają z zewnątrz stacja dolna Kuźnice, wnętrze kolejki z pięknym widokiem dookoła, stacja na Myślenickich Turniach, zapierający dech w piersiach widok z górnej stacji oraz oczywiście widok ze stoku Kasprowy.

Zapierający dech w piersiach widok ze stoku Kasprowego
Tatry od zawsze przyciągały turystów jednak jeszcze na początku XX wieku, jeden z ich najwyższych szczytów, Kasprowy Wierch, był dostępny tylko dla tych, którzy byli w stanie samodzielnie się na niego wspiąć. To jednak zmieniło się dokładnie 80 lat temu, kiedy po raz pierwszy uruchomiono wagoniki Kolei Linowej Kasprowy Wierch. W stworzonym specjalnie na tą okazję przez Allyssę Winans doodlu możecie zobaczyć jak jeden z nich przemierza trasę z dolnej stacji i wjeżdża na sam szczyt Kasprowego Wierchu. W latach trzydziestych wagoniki te uchodziły za bardzo zaawansowane technologicznie i stanowiły dla turystów wielką atrakcję. Tak jest i dziś, choć obecnie wagoniki mogą pomieścić więcej osób, a podróż na szczyt trwa zaledwie kilkanaście minut.

Doodle z okazji osiemdziesięciolecia Kolei Linowej Kasprowy Wierch
80 lat - to brzmi dumnie! Kolei Linowej Kasprowy Wierch życzymy, by woziła turystów na sam szczyt jak najdłużej, a Was zapraszamy do odwiedzenia Tatr zarówno wirtualnie jak i na żywo!

W ciągu ostatnich lat doodle wielokrotnie upamiętniały osiągnięcia kobiet w dziedzinie nauki, praw człowieka, dziennikarstwa, sportu, sztuki, technologii i wielu innych. To dla nas zaszczyt, że możemy w ten sposób uhonorować kobiety, które, niejednokrotnie zmagając się z ogromnymi trudnościami, zmieniły bieg historii.
W ciągu ostatnich lat doodle wielokrotnie upamiętniały osiągnięcia kobiet w dziedzinie nauki, praw człowieka, dziennikarstwa, sportu, sztuki, technologii i wielu innych. To dla nas zaszczyt, że możemy w ten sposób uhonorować kobiety, które, niejednokrotnie zmagając się z ogromnymi trudnościami, zmieniły bieg historii.

W tym roku chcemy zwrócić uwagę na te kobiety, które zmieniają przyszłość. Zabraliśmy zatem ze sobą szkicowniki, ołówki i kamery i ruszyliśmy w podróż po 13 krajach. Spotkaliśmy się tam z 337 kobietami i dziewczętami i poprosiliśmy każdą z nich o dokończenie zdania “ Pewnego dnia będę…..”
Oto, co nam powiedziały:

Nasze doodlowe wideo powstało dzięki pracy trzech kobiet z zespołu Doodle (Liat Ben-Rafael, Lydii Nichols i Helene Leroux) i zawiera oryginalną ścieżkę dźwiękową stworzoną przez tUnE-yArDs (Merrill Garbus).

Wszystkie kobiety, z którymi rozmawialiśmy, czy to w San Francisco, Rio de Janeiro, w Meksyku, Lagos, Moskwie, Kairze, Berlinie, Londynie, Paryżu, Dźakarcie, Bankoku, New Delhi czy Tokio, stanowiły niezwykłe osobowości. Wszędzie tam spotkaliśmy wspaniałe kobiety, które opowiedziały nam o swoich planach i marzeniach. Każda historia, którą usłyszeliśmy była inna - począwszy od bardzo osobistych do dotyczących spraw całego świata np. sytuacji kobiet. Kiedy wróciliśmy z podróży, każdy z nas czuł, że dzięki tym spotkaniom, nasze własne “Pewnego dnia będę ...” zmieniły się i stały się lepsze i bogatsze.
Wszystkie ze spotkanych kobiet, nawet te, które mogą pochwalić się wielkimi osiągnięciami, wciąż mają niespełnione marzenia. Jane Goodall chciałaby mieć kiedyś możliwość wzięcia udziału w dyskusji z Papieżem na temat ochrony środowiska , a Laureatka Nagrody Nobla Malala Yousafzai i aktywistka Muzoon Almellehan nieustannie pracują na rzecz przyszłości, w której każda dziewczynka, bez względu na miejsce urodzenia, może chodzić do szkoły.

W większości miejsc pracowaliśmy z zespołem złożonym wyłącznie z kobiet, by stworzyć wyjątkową i ciepłą atmosferę. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie miejsca, w których kręciliśmy, kliknijcie tutaj.

Ubranie w słowa najskrytszych marzeń to niełatwe zadanie. Dla wielu kobiet, które o to poprosiliśmy, stanowiło to duże wyzwanie. Bez względu na to, czy ich odpowiedzi zawierały konkretne plany czy stanowiły zaledwie niewyraźny pomysł, obserwowanie jak opowiadają o swoich marzeniach było dla nas bardzo inspirującym doświadczeniem.

Teraz kolej na Was. Podzielcie się swoimi marzeniami z #OneDayIWill….i postawcie krok w kierunku ich realizacji. Kto wie, może to Wy staniecie się inspiracją do stworzenia kolejnego doodla…

W tym momencie szesnaście zespołów z całego świata bierze udział w wyścigu o to, który z nich pierwszy zdobędzie księżyc. Wszystkie są częścią Google Lunar XPRIZE, konkurencji, której celem do końca 2017 r. jest dotarcie na księżyć. Co trzeba zrobić? Zaprojektować i zbudować łazik, umieścić go na księżycu, przejechać nim 500m po powierzchni oraz wysłać film HD i zdjęcia z powrotem na ziemię. Już niedługo będziecie mogli poznać historię każdego z zespołów w nowej serii filmów dokumentalnych od Google. Ich reżyserem został nominowany do Nagród Akademii Filmowej Orlando von Einsiedel, a produkcją J.J. Abrams, Bad Robot i Epic Digital.
W tym momencie szesnaście zespołów z całego świata bierze udział w wyścigu o to, który z nich pierwszy zdobędzie księżyc. Wszystkie są częścią Google Lunar XPRIZE, konkurencji, której celem do końca 2017 r. jest dotarcie na księżyć. Co trzeba zrobić? Zaprojektować i zbudować łazik, umieścić go na księżycu, przejechać nim 500m po powierzchni oraz wysłać film HD i zdjęcia z powrotem na ziemię. Już niedługo będziecie mogli poznać historię każdego z zespołów w nowej serii filmów dokumentalnych od Google. Ich reżyserem został nominowany do Nagród Akademii Filmowej Orlando von Einsiedel, a produkcją J.J. Abrams, Bad Robot i Epic Digital.



Konkurencja GXLP rozpoczęła się w 2007 r. i ma na celu rozpoczęcie nowego rozdziału w eksploracji kosmosu, poprzez umożliwienie taniego i efektywnego dostępu do księżyca, który jest nie tylko naszym najbliższym sąsiadem w kosmosie, ale także daje dostęp do reszty wszechświata - i możliwości odkryć w zakresie nauki, technologii i zasiedlenia przez ludzi.

Zespoły biorące udział w konkursie pochodzą z różnorodnych środowisk - od ekspertów technologicznych z Doliny Krzemowej, przez niemieckich hakerów, specjalistów IT z Indii, po ojca i syna pracujących w swoim mieszkaniu w Vancouver. W serii 9 dokumentów udostępnianych cyfrowo, Moon Shot zagląda za kulisy pracy każdego zespołu, pokazuje z jakimi wyzwaniami musi się mierzyć, ich poświęcenie, zaskakujące pomysły, a przede wszystkim to, co skłoniło je do udania się na liczącą 384 tys. km wyprawę na księżyc.

Seria filmów będzie dostępna za darmo (i z polskimi napisami) już 15 marca w Google Play, a 17 marca na YouTube. Subskrybujcie kanał YouTube Google Lunar XPRIZE, by obejrzeć te filmu jako jedni z pierwszych, a po więcej informacji zajrzyjcie na stronę lunar.xprize.org.


W tym tygodniu swoją premierę miał Katalog Kompetencji Cyfrowych Małych Firm opracowany przez Centrum Cyfrowe Projekt:Polska. Katalog ma pomóc przedsiębiorcom określić ich indywidualne potrzeby w zakresie wykorzystania internetu i zdefiniować niezbędne do osiągnięcia sukcesu umiejętności cyfrowe. Firmy różnią się między sobą, nie ma więc jednego uniwersalnego zestawu umiejętności cyfrowych, który jest im niezbędny. Traktowanie wszystkich w ten sam sposób byłoby nieefektywne, dlatego stworzony modułowy katalog pozwala wypracować indywidualną ścieżkę rozwijania kompetencji cyfrowych i pomaga przedsiębiorcom wykorzystać technologie dla rozwoju biznesu. Kompetencje cyfrowe nie są celem same w sobie, powinny służyć rozwijaniu przedsiębiorczości.
W tym tygodniu swoją premierę miał Katalog Kompetencji Cyfrowych Małych Firm opracowany przez Centrum Cyfrowe Projekt:Polska. Katalog ma pomóc przedsiębiorcom określić ich indywidualne potrzeby w zakresie wykorzystania internetu i zdefiniować niezbędne do osiągnięcia sukcesu umiejętności cyfrowe. Firmy różnią się między sobą, nie ma więc jednego uniwersalnego zestawu umiejętności cyfrowych, który jest im niezbędny. Traktowanie wszystkich w ten sam sposób byłoby nieefektywne, dlatego stworzony modułowy katalog pozwala wypracować indywidualną ścieżkę rozwijania kompetencji cyfrowych i pomaga przedsiębiorcom wykorzystać technologie dla rozwoju biznesu. Kompetencje cyfrowe nie są celem same w sobie, powinny służyć rozwijaniu przedsiębiorczości.

Katalog wyróżnia sześć kluczowych obszarów działania firm w internecie oraz trzy naczelne korzyści, przez pryzmat których przedsiębiorca określa potrzebne mu kompetencje. Wśród zdefiniowanych obszarów znalazły się: sprzedaż, komunikacja i promocja, produkt i usługa, klienci, rynek i konkurencja oraz prowadzenie firmy. Z kolei naczelne korzyści to: oszczędność czasu, oszczędność pieniędzy i wypracowywanie zysków.




Zachęcamy Was do zapoznania się z pełnym Katalogiem Kompetencji Cyfrowych tutaj. Jeżeli chcecie przeczytać pełen raport badawczy, zapraszamy do pobrania dokumentu tutaj.

W zdobyciu określonych umiejętności internetowych pomogą następnie odpowiednie szkolenia w ramach programu Internetowe Rewolucje. Na stronie www.internetowerewolucje.pl znajdziecie kurs, który pomoże zdobyć praktyczną wiedzę, potrzebną do rozwoju biznesu lub kariery. W ciągu pierwszych trzech miesięcy na stronie zarejestrowało się ponad 40 000 użytkowników, a z kursu online skorzystało 9000 osób. Poza wspieraniem przedsiębiorców, w tym roku planujemy też zorganizować warsztaty i spotkania na 10 największych uczelniach i objąć programem 50 000 studentów, podnosząc ich kwalifikacje jako przyszłych pracowników i założycieli firm.

Nasze e-szkolenie jest darmowe i dostępne dla każdego. Odwiedźcie stronę www.internetowerewolucje.pl i skorzystajcie ze zgromadzonych na niej materiałów edukacyjnych. Kurs online oferuje 89 lekcji podzielonych na 23 tematy. Każde z prezentowanych zagadnień składa się z kilku filmów wprowadzających i rozwijających dane zagadnienie. Łącznie to osiem godzin materiałów wideo, w których wiedzę przekazuje czterech ekspertów, a przedstawiciele firm opowiadają, jak w praktyce rozwijają swój biznes dzięki umiejętnościom internetowym. Wirtualne warsztaty są zróżnicowane tematycznie i dotyczą m.in. narzędzi do analizy danych, aplikacji mobilnych czy skutecznego wykorzystywania potencjału mediów społecznościowych. Na zakończenie każdego działu przygotowane są krótkie testy i powtórki. Możecie wybrać odpowiednie dla siebie tematy lub zaliczyć wszystkie etapy nauki i otrzymać certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu. Na platformie można znaleźć także odsyłacze do omawianych narzędzi przydatnych podczas rozpoczynania działalności w internecie. Internetowy kurs oferuje obiektywny przegląd różnych rozwiązań przydatnych dla przedsiębiorców, nie tylko tych oferowanych przez Google.

Jedną z firm, które już skorzystały z programu Internetowe Rewolucje jest firma Szumisie, produkująca szumiące misie ułatwiające noworodkom i niemowlętom zasypianie. Poznajcie historię i plany Szumisiów.



Zainspirowani? To do dzieła - zapraszamy na internetowerewolucje.pl!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Campus Warsaw organizuje tydzień, podczas którego swoją wiedzą podzielą się z Wami kobiety sukcesu z branży technologicznej. Będzie się działo - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń, atrakcji i niespodzianek. Już teraz ...
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Campus Warsaw organizuje tydzień, podczas którego swoją wiedzą podzielą się z Wami kobiety sukcesu z branży technologicznej. Będzie się działo - przygotowaliśmy dla Was mnóstwo wydarzeń, atrakcji i niespodzianek. Już teraz dołączcie do campusowej społeczności i przyjdźcie do nas w przyszłym tygodniu.

Poniżej znajdziecie informacje na temat każdego dnia:

Networkingowy poniedziałek
Od 9 do 18 zapraszamy do powiększonej przestrzeni Campus Cafe. Przyjdźcie do Campusu popracować i poznajcie innnych członków społeczności.

Wtorek relaksu i odnowy
Przyjdzcie do nas w we wtorek w godz. 9 - 18 by naładować baterie i złapać nową energię, czekać będzie na Was wiele miłych niespodzianek.

Biznesowa środa
W środę o godz 11.30 zapraszamy na spotkanie z Kingą Stanisławską, Managing Partner Experior Venture Fund, (zapisy tutaj), a o 16 z Agnieszką Hryniewicz-Bieniek, Country Director Google Poland (wejściówki tutaj). Z kolei o 17 zaczniemy spotkanie z Martą Łysiak, CEE Partner Manager YouTube, która wskaże jak z sukcesem prowadzić kanał na YouTube (zapisy)

Modowy czwartek
Od 9 do 11 zapraszamy na stylowe śniadanie, w którym będą uczestniczyć Areta Szpura, założycielka Local Heroes oraz Lidia Zalewska, założycielka Shoptrotter’a. Będziemy rozmawiać o nowych trendach w modzie, ale też o tym jak nowe technologie pomagają projektantom rozwijać swój biznes. Dołączy też do nas Kasia Gola, twórczyni Geek Goes Chic, która po powrocie z London Fashion Week podzieli się z Wami najnowszymi trendami technologicznymi w branży modowej.

A już od 19 zapraszamy na Campusowa imprezę startupową, na której spotkacie min. stylistów i artystów makijażowych. Zapisy tutaj.

Mentoringowy piątek
W piątek od 10 do 12 odbędą się sesje mentoringowe z ekspertkami z wielu dziedzin. Zapisy i listę mentorek znajdziecie tutaj.



Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia na Campusie!