Teledyski do piosenek Eltona Johna na YouTube — to Wy je stworzyliście!
23 maja 2017
Jakiś czas temu zapytaliśmy Was, czy mielibyście ochotę stworzyć oficjalne klipy do trzech największych hitów Eltona Johna ze słowami Berniego Taupina: „Rocket Man”, „Bennie and the Jets” i „Tiny Dancer”. Na Waszą odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zgłoszenia spłynęły z ponad 50 państw na całym świecie, przypominając nam, jak niezwykłe rezultaty może przynieść zderzenie technologii i twórczości.
Te trzy kultowe utwory Eltona Johna zostały wydane w latach 1971, 1972 i 1973, jeszcze przed erą teledysków. Wykorzystaliśmy to, żeby tchnąć nową energię w jedne z najbardziej uwielbianych hitów wszech czasów. Jesteśmy szczęśliwi, że dziś możemy przedstawić Wam wyniki projektu The Cut — Supported by YouTube, stworzonego przez Eltona Johna i Berniego Taupina z okazji pięćdziesięciolecia ich twórczej współpracy po to, by wspierać nowe talenty takie jak Wy. Pomysł był tyleż prosty, co piękny. A jego efekty — niesamowite.
Teledysk: „Rocket Man”
Medium: animacja
Zwycięzca: Majid Adin
Klip Majida Adina do „Rocket Man” to przejmujący film animowany czerpiący z osobistych doświadczeń autora, uchodźcy z Iranu, i historii jego podróży do Anglii. Dzięki teledyskowi utwór i jego tekst zyskują nowy wymiar zmuszającej do refleksji opowieści o przygodzie, samotności i nadziei. Adin, absolwent akademii sztuk pięknych pracujący jako twórca animacji, przemierzył Europę podczas kryzysu uchodźczego w 2015 r. Przebywał w niesławnym obozie dla uchodźców w Calais, a następnie otrzymał azyl w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie na nowo buduje swoją karierę jako artysta.
Teledysk: „Bennie and the Jets”
Medium: Choreografia
Zwycięzca: Jack Whiteley i Laura Brownhill
„Bennie and the Jets” zostało zinterpretowane przez reżysera Jacka Whiteleya oraz choreografkę i dyrektora artystycznego, Laurę Brownhill. Teledysk opowiada, jak tworzyła się formacja Bennie i jej Jets. Plan filmowy i struktura opowieści została zainspirowana „Metropolis”, filmem science-fiction Fritza Langa z 1927 r., zsynchronizowana choreografia nawiązuje do filmów Busby’ego Berkeleya, a czarno-biała estetyka to gest w stronę złotej ery Hollywood.
Teledysk: „Tiny Dancer”
Medium: Live action
Zwycięzca: Max Weiland
Zwycięski klip Maxa Weilanda do „Tiny Dancer” to hołd złożony Los Angeles. Praca brytyjskiego reżysera pokazuje najrozmaitszych ludzi przemierzających miasto — a każdy z nich słucha właśnie „Tiny Dancer”. Zainspirowany miłością Eltona i Berniego do Kalifornii, Weiland doskonale uchwycił wolnego ducha mieszkańców Los Angeles w swoim przepełnionym słońcem hymnie na cześć Złotego Stanu.
Dziękujemy za muzykę… i za teledyski!