• Od lipca do września 2018 r. usunęliśmy ponad 7,8 miliona filmów.
  • 81% tych filmów zostało wykryte dzięki uczeniu maszynowemu.
  • 74,5% z nich nigdy nie zostało wyświetlone ani razu.
Do wykrywania treści naruszających standardy społeczności na naszej platformie zawsze korzystaliśmy z pomocy zarówno technologii, jak i usług profesjonalnych recenzentów. Od 2017 roku do zgłaszania treści do recenzji przez nasze zespoły zaczęliśmy też używać bardziej zaawansowanej techniki uczenia maszynowego. To połączenie technologii i wysoko wykwalifikowanych ekspertów umożliwia nam konsekwentne egzekwowanie przestrzegania naszych zasad z coraz większą skutecznością.

Staramy się sprostać wyzwaniu, jakim jest szybkie usuwanie treści, które naruszają Wytyczne dla Społeczności YouTube. Chcemy też na bieżąco informować was o naszych postępach. Dlatego od kwietnia tego roku prezentujemy Wam kwartalny raport z realizacji wytycznych dla społeczności YouTube. W ramach stałego dążenia do jak największej przejrzystości, dzisiaj rozszerzamy raport o dodatkowe dane, takie jak liczba usuniętych kanałów, liczba skasowanych komentarzy, a także informacje o przyczynach, dla których dany film lub kanał zniknęły z YouTube.


Usuwanie treści naruszających standardy społeczności, zanim zostaną one wyświetlone
Wcześniej dzieliliśmy się z wami informacjami o tym, w jaki sposób technologia pomaga naszym zespołom zajmującym się przeglądaniem treści udostępnianych na platformie. Dzięki niej recenzenci mogą działać ze skutecznością, której nie dałoby się osiągnąć wyłącznie ludzkimi rękami. Znalezienie wszystkich treści naruszających standardy społeczności YouTube jest ogromnym wyzwaniem, ale uważamy, że to jeden z naszych najważniejszych obowiązków, dlatego też nieustannie koncentrujemy się na pracy nad usuwaniem tych treści, zanim staną się one powszechnie dostępne.
  • Od lipca do września 2018 r. usunęliśmy ponad 7,8 miliona filmów.
  • 81% tych filmów zostało wykryte dzięki uczeniu maszynowemu.
  • 74,5% z nich nigdy nie zostało wyświetlone ani razu.
Gdy wykryjemy film, który narusza nasze wytyczne, usuwamy go i stosujemy ostrzeżenie dla kanału. Całe kanały usuwamy natomiast wtedy, jeśli są one przeznaczone do publikowania treści zabronionych przez nasze wytyczne lub zawierają wideo poważnie je naruszające, takie jak np. przedstawiające wykorzystywanie seksualne dzieci. Zdecydowana większość nadużyć pochodzi od przestępców próbujących przesyłać spam lub treści pornograficzne: ponad 90% kanałów i ponad 80% filmów, które usunęliśmy we wrześniu 2018 roku, zostało zdjętych właśnie z tych powodów.

Patrząc w szczególności na te najbardziej niebezpieczne, choć mało nagłaśniane, obszary, takie jak brutalny ekstremizm i nadużycia wobec dzieci, nasze znaczące inwestycje w walkę z tego typu treściami okazują się mieć wpływ - ponad 90% filmów przesłanych we wrześniu 2018 r. i usuniętych z tych właśnie powodów miały mniej niż 10 wyświetleń.

Co kwartał możemy też zauważyć, że te liczby ulegają zmianom. Dzieję się tak zwłaszcza wtedy, gdy nasze zespoły zaostrzają swoje działania w określonej kategorii, aby przeciwdziałać większej ilości niebezpiecznych treści. W ciągu ostatniego roku wzmocniliśmy na przykład egzekwowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa dzieci, regularnie konsultując się z ekspertami, aby upewnić się, że nasze zasady uwzględniają szeroki zakres treści, które mogą być dla nich potencjalnie szkodliwe. Zaobserwowaliśmy wtedy, że w sytuacji w których usuwane było wideo, w 10,2% sprawa dotyczyła bezpieczeństwa najmłodszych, podczas gdy materiały bezpośrednio przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci stanowią ułamek procenta treści, które usuwamy.


Komentarze jeszcze bezpieczniejsze

Podobnie jak w przypadku filmów, również w moderacji komentarzy, korzystamy zarówno z inteligentnej technologii, jak i kompetentnych recenzentów do zgłaszania, przeglądania i usuwania spamu, szerzenia nienawiści i innych nadużyć występujących w tym obszarze.

Stworzyliśmy też narzędzia, które umożliwiają twórcom moderowanie komentarzy pod ich filmami. Twórcy mogą na przykład wybrać opcję, w której wszystkie komentarze przechodzą przez ich recenzję lub automatycznie wstrzymywać komentarze, zawierające linki lub obraźliwe treści. Już ponad milion twórców korzysta z narzędzi do moderowania komentarzy w swoim kanale (Komentarze usuwane przez samych twórców nie są uwzględniane w raportach, ponieważ opierają się na narzędziach twórców uczestniczących w programie, a nie na sprawdzaniu przez nasze zespoły w celu ustalenia naruszenia Wytycznych dla Społeczności).

Zwiększamy również nasze środki zapobiegawcze wobec komentarzy o charakterze przemocowym:
  • Od lipca do września 2018 roku nasze zespoły usunęły ponad 224 miliony komentarzy za naruszenie Wytycznych dla Społeczności.
  • Większość zarzutów wobec usuwanych komentarzy dotyczyła spamu, a całkowita liczba usunięć to zaledwie ułamek miliarda komentarzy publikowanych co kwartał w YouTube.
  • Ponieważ usunęliśmy więcej komentarzy, zauważyliśmy, że nasza komentująca społeczność nie kurczy się, a wręcz wzrasta. Codzienni użytkownicy są o 11% bardziej skłonni do komentowania niż w zeszłym roku.
Dążymy do tego, aby YouTube pozostał dynamiczną społecznością, w której rozwija się kreatywność, niezależni twórcy kreują, mogą zarabiać na życie, a ludzie z całego świata łączą się, dzieląc wspólne pasje i zainteresowania. Oznacza to, że musimy być niezłomni w naszej walce przeciwko przestępcom wykorzystującym naszą platformę i nie możemy ustawać w wysiłkach zmierzających do usunięcia niebezpiecznych treści, zanim zostaną one obejrzane. Wiemy, że mamy jeszcze wiele pracy do wykonania, dlatego ciągle inwestujemy zarówno w ludzi, jak i technologię, aby móc jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej usuwać treści naruszające wytyczne naszej społeczności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje.






  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Avicii
  3. Wybory samorządowe 2018
  4. Tomasz Mackiewicz
  5. About You
  6. Kora Jackowska
  7. Korona królów
  8. Kler
  9. Nanga Parbat
  10. Meghan Markle
Ile palców ma koń, ile kosztuje szczepionka na odrę i co to jest RRSO? Odpowiedzi między innymi na te pytania szukaliście w wyszukiwarce Google w mijającym roku. Wśród haseł zyskujących najbardziej na popularności znalazły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Avicii i wybory samorządowe. Jakie inne tematy zwróciły Waszą uwagę w 2018 roku?

Co roku publikujemy listę haseł najbardziej zyskujących na popularności - te wyszukiwania pokazują, jakie tematy interesowały Was najbardziej w mijającym roku. A taki rok jak 2018 zdarza się raz na cztery lata. To było bowiem wielkie święto piłki nożnej, dlatego Mistrzostwa Świata otwierają listę najpopularniejszych haseł zarówno w Polsce, jak na świecie.


Niestety 2018 rok był smutny dla miłośników muzyki, odszedł Avicii, popularny szwedzki DJ oraz Kora Jackowska, jedna z największych gwiazd polskiego rocka - ich nazwiska trafiły kolejno na 2 i 6 miejsce zestawienia. W styczniu cała Polska śledziła dramatyczną wyprawę Tomasza Mackiewicza, himalaisty, który zginął na Nanga Parbat, dyskusje na ten temat trwają w sieci do dziś. W zestawieniu 10 haseł najszybciej zyskujących popularność znalazł się również film Wojciecha Smarzowskiego, który wzbudzał wiele kontrowersji - Kler oraz kostiumowa opowieść o panowaniu Kazimierza Wielkiego, Korona Królów.


W październiku odbyły się wybory samorządowe - hasło to zamyka pierwszą trójkę zestawienia. Do ścisłej dziesiątki trafił również internetowy sklep modowy About You, który zadebiutował na polskim rynku w sierpniu oraz Meghan Markle, która w maju poślubiła brytyjskiego księcia Harry’ego.


Poniżej znajdziecie wyniki list tematycznych, które pokazują najpopularniejsze hasła w takich kategoriach jak m.in. Wydarzenia, Ludzie, Filmy, Seriale, a także pytania, które wpisywaliście w wyszukiwarkę Google, wśród nich znalazły się np. co to jest habryka? i ile do wakacji?

Hasła najszybciej zyskujące na popularności w Polsce
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Avicii
  3. Wybory samorządowe 2018
  4. Tomasz Mackiewicz
  5. About You
  6. Kora Jackowska
  7. Korona królów
  8. Kler
  9. Nanga Parbat
  10. Meghan Markle

Ludzie
  1. Avicii
  2. Tomasz Mackiewicz
  3. Kora Jackowska
  4. Meghan Markle
  5. Alfie Evans
  6. Sylvester Stallone
  7. Agnieszka Kotulanka
  8. Tomasz Chada
  9. Mac Miller
  10. Stephen Hawking

Wydarzenia
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Wybory samorządowe 2018
  3. Eurowizja 2018
  4. Egzamin gimnazjalny 2018
  5. Mistrzostwa świata w siatkówce 2018
  6. Zaćmienie księżyca
  7. Black Friday 2018
  8. Skoki narciarskie 2018
  9. Ferie zimowe 2018
  10. Matura 2018

Filmy
  1. Kler
  2. Bohemian Rhapsody
  3. Planeta Singli 2
  4. Nowe oblicze Greya
  5. Kobiety Mafii
  6. Venom
  7. Dywizjon 303
  8. Zakonnica
  9. Narzeczony na niby
  10. Pitbull. Ostatni pies

Co to jest…?
  1. Co to jest RODO?
  2. Co to jest niepodległość?
  3. Co to jest RRSO?
  4. Co to jest habryka?
  5. Co to jest alert RCB?
  6. Co to jest spalony?
  7. Co to jest sosręb?
  8. Co to jest CRP?
  9. Co to jest pyskowanie?
  10. Co to jest sinica?

Ile…?
  1. Ile palców ma koń?
  2. Ile zebrał WOŚP?
  3. Ile do wakacji?
  4. Ile skrzydeł ma motyl?
  5. Ile zarabia radny?
  6. Ile odcinków ma Korona Królów?
  7. Ile odcinków ma Pod Powierzchnią?
  8. Ile drużyn wychodzi z grupy Mistrzostw Świata?
  9. Ile odcinków ma Brzydula?
  10. Ile odcinków mają Łzy Cennet?

Seriale
  1. Korona Królów
  2. Elif
  3. Meandry uczuć
  4. Ślepnąc od świateł
  5. Pod powierzchnią
  6. Riverdale
  7. Diagnoza
  8. Czarna Perła
  9. Rojst
  10. The end of the f ** king world

Ile kosztuje…?
  1. Ile kosztuje przegląd samochodu?
  2. Ile kosztuje aparat na zęby?
  3. Ile kosztuje bitcoin?
  4. Ile kosztuje prawo jazdy?
  5. Ile kosztuje Netflix?
  6. Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu?
  7. Ile kosztuje szczepionka na odrę?
  8. Ile kosztuje nabicie klimy?
  9. Ile kosztuje nerka?
  10. Ile kosztuje korona czeska?

Wydarzenia sportowe
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018
  3. Skoki narciarskie 2018
  4. Liga Mistrzów 2018
  5. Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018
  6. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
  7. KSW 42
  8. Liga Narodów UEFA 2018
  9. Tour de Pologne 2018
  10. Australian Open 2018

A tak przedstawia się globalne zestawienie:
Hasła najszybciej zyskujące na popularności na świecie
  1. World Cup
  2. Avicii
  3. Mac Miller
  4. Stan Lee
  5. Black Panther
  6. Meghan Markle
  7. Anthony Bourdain
  8. XXXTentacion
  9. Stephen Hawking
  10. Kate Spade



Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i ciekawi Was, jakie wyszukiwania w 2018 r. najszybciej zyskiwały na popularności w innych krajach, koniecznie zajrzyjcie na stronę google.pl/2018 – znajdziecie tam całe mnóstwo interesujących danych!


Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, dzięki niej możecie oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze ...
Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, dzięki niej możecie oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej, szczecińska Filharmonia była w budowie, podobnie jak warszawski biurowiec Q22.

Filharmonia szczecińska na zdjęciach Street View z 2013 r.

Najnowsze zdjęcia Filharmonii z 2017 r. W lewym górnym rogu widać możliwość oglądania zdjęć archiwalnych.

Miło nam ogłosić, że od dzisiaj możecie oglądać na Mapach Google zdjęcia Street View wykonane w 2017 r. i 2018 r. m. in. w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie.

Zachęcamy Was do skorzystania z funkcji cofania w czasie, która dostępna jest w komputerowej wersji Map Google, aby jej użyć kliknijcie w ikonę zegara w lewy górnym rogu zdjęcia, aby obejrzeć zdjęcia tych samych miejsc z 2018, 2017, 2014, a czasem i 2011 roku.

Na zdjęciach Street View twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są rozmyte. Jeżeli jednak zauważycie jakiś błąd, możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie, klikając link „Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu w wersji Map Google dla komputerów.

Więcej informacji o Street View znajdziecie na stronie www.google.pl/streetview.

Udanych podróży, nie tylko tych wirtualnych!





  1.  AbstrachujeTV - TACONAFIDE - PARODIA
  2. KinoSwiatPL - KLER - oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego
  3.  AbstrachujeTV - Co by było gdyby... MĘŻCZYŹNI MÓWILI CO MYŚLĄ 3
  4. RMF MAXXX - Skoki, skoki w Zakopanem (Sławomir PARODIA)
  5. Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ - Neo-Nówka - OKNO (NOWOŚĆ 2018) „Kazik sam w domu” HD
  6. Abelard Giza - MYŚLIWI - Abelard Giza
  7. Lord Kruszwil - Zemsta Kamerzysty - mówię mu TAK przez 24h | LORD KRUSZWIL
  8. TVN Fashion - Nigdy nie chodziła w szpilkach - przyszła na casting Top Model
  9. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "BANG" (2018) (całe nagranie)
  10. BEKSY - DZIEŃ JAKO ŁADNA DZIEWCZYNA
Jak co roku prezentujemy YouTube Rewind, zestawienie najpopularniejszych wideo oraz teledysków w Polsce i na świecie od twórców, których najchętniej oglądaliście na naszej platformie.

W tegorocznym podsumowaniu polskich wideo króluje rozrywka - doceniliście parodie grupy Abstra oraz filmy kabaretu Neonówka czy komików Abelarda Gizy i Rafała Paczesia. Wysokie, drugie miejsce zajął zwiastun filmu Kler, który w kinach widziało już ponad 5 mln widzów. Na liście 10 najpopularniejszych teledysków króluje polska hip-hopowa supergrupa muzyczna - Taco Hemingway i Quebonafide, których teledysk Tamagotchi zyskał ponad 60 milionów Waszych wyświetleń.

Na liście, na którą trafiły wideo najchętniej oglądane przez internautów z całego świata, pierwsze miejsce zajmuje Kylie Jenner, amerykańska gwiazda programów typu reality show, modelka, celebrytka i bizneswoman, która postanowiła podzielić się z Wami historią swojej ciąży. W zestawieniu znalazły się również spektakularne triki grupy Dude Perfect czy kulisy rozstania popularnych vlogerów Davida Dobrika i Lizy Koshy. Wśród fanów muzyki największe zainteresowanie zyskał teledysk Te Bo Remix, Nicky Jam x J. Balvin i Maroon 5.

Poniżej znajdziecie pełne zestawienia - miłego oglądania.

Polska lista najpopularniejszych wideo:
  1.  AbstrachujeTV - TACONAFIDE - PARODIA
  2. KinoSwiatPL - KLER - oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego
  3.  AbstrachujeTV - Co by było gdyby... MĘŻCZYŹNI MÓWILI CO MYŚLĄ 3
  4. RMF MAXXX - Skoki, skoki w Zakopanem (Sławomir PARODIA)
  5. Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ - Neo-Nówka - OKNO (NOWOŚĆ 2018) „Kazik sam w domu” HD
  6. Abelard Giza - MYŚLIWI - Abelard Giza
  7. Lord Kruszwil - Zemsta Kamerzysty - mówię mu TAK przez 24h | LORD KRUSZWIL
  8. TVN Fashion - Nigdy nie chodziła w szpilkach - przyszła na casting Top Model
  9. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "BANG" (2018) (całe nagranie)
  10. BEKSY - DZIEŃ JAKO ŁADNA DZIEWCZYNA


Polska lista najpopularniejszych teledysków:

  1. Taco Hemingway - TACONAFIDE - Tamagotchi
  2. SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo - SŁAWOMIR - Ty mała znów zarosłaś (Official Video Clip HIT 2018)
  3. CleoVEVO - Cleo - Łowcy Gwiazd
  4. C-BooL - C-BooL - Wonderland (Official Video)
  5. Paweł Domagała - PAWEŁ DOMAGAŁA - Weź nie pytaj (Official video)
  6. MeskieGranie - Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski) – Początek (LIVE) Official Video
  7. NewBadLabel - BLACHA - Mademoiselle (prod. Raff J.R)
  8. KaliGanjaMafia - KALI - 30 KMH (OFFICIAL V8T VIDEO)
  9. NewBadLabel - ReTo - „UA” (prod. SecretRank) Official BOA Video
  10. Margaret - „Margaret - „Byle Jak” (shorter version)


Globalna lista najpopularniejszych wideo:
  1. Kylie Jenner - To Our Daughter
  2. Dude Perfect - Real Life Trick Shots 2 | Dude Perfect
  3. David Dobrik - We broke up
  4. Sonell Official - Walmart yodeling kid
  5. AsapSCIENCE - Do You Hear "Yanny" or "Laurel"? (SOLVED with SCIENCE)
  6. FIFATV - Portugalv Spain - 2018 FIFA World Cup Russia™ - MATCH 3
  7. Primitive Survival Tool - Build Swimming Pool Around Underground House
  8. Cobra Kai - Cobra Kai Ep 1 - “Ace Degenerate” - The Karate Kid Saga Continues
  9. Amit Bhadana - Behan Bhai Ki School Life - Amit Bhadana
  10. KhangProFilm - NGƯỜI TRONG GIANG HỒ PHẦN 6 | L M CHẤN KHANG | FULL 4K | TRUYỀN NH N QUAN NHỊ CA | PHIM CA NHẠC 2018

Globalna lista najpopularniejszych teledysków:
  1. Flow La Movie - Te Bote Remix - Casper, Nio García, Darell, Nicky Jam, Bad Bunny, Ozuna | Video Oficial
  2. Nicky Jam TV - Nicky Jam x J. Balvin - X (EQUIS) | Video Oficial | Prod. Afro Bros & Jeon
  3. Maroon 5 - Maroon 5 - Girls Like You ft. Cardi B
  4. Daddy Yankee - Daddy Yankee | Dura (Video Oficial)
  5. Ozuna - Ozuna x Romeo Santos - El Farsante (Remix) (Video Oficial)
  6. Becky G. - Becky G, Natti Natasha - Sin Pijama (Video Oficial)
  7. Ultra Music - El Chombo - Dame Tu Cosita feat. Cutty Ranks (Official Video) [Ultra Music]
  8. Drake - Drake- God's Plan
  9. Reik - Reik- Me Niego ft. Ozuna, Wisin (Video Oficial)
  10. Ozuna - Vaina Loca - Ozuna x Manuel Turizo (Video Oficial)

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiss-oWUXErfUmtE0dfUnF4ffwj8CveN4JnuwwKIx7j38xS2s0aKw8f1BqaWN62h5jIIBZWjD_PQ-IcNG7tkjEgvmqkf_ErwoV59IRT_27EzdWRGljtbQhrlBvIrzL735QctnBJkg/s1600/RYT_posty_2018_11_29_rev1_nr.1.jpg









Radosnych świąt dla Ciebie i całej Twojej rodziny - życzy rodzina Świętego Mikołaja!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEic4fOEzmx42AlzeHKHa-lXa3K64kLqnupFdHQho4P0nZbJbZXz-WQfZZaAeNAs1XCVz7cCJJRUsRzZjT0tdD3EP-aGD9mSUqfudo7gWONTp8_6JrkZMHVwwP3lj3hHtaAVHmMH4A/s1600/st-twitter-village-925x512.png

To już 15 rok istnienia Wioski Świętego Mikołaja, interaktywnego świątecznego centrum rozrywki, w którym oczekiwanie na wymarzone prezenty można umilać sobie grając w gry, ucząc się programowania, szkoląc swoje umiejętności językowe czy tworząc oryginalne dzieła sztuki. Oto, co nowego przygotowaliśmy dla Was w tym roku:

Elf bardzo osobisty 🧝
Z naszym Kreatorem Elfów możesz stworzyć od stóp do głów swojego osobistego pomocnika Mikołaja. Będziesz wtedy mógł mieć pewność, że jest on gotowy na wszystkie huczne imprezy świąteczne, które będą się w tym roku odbywać na Biegunie Północnym. Wybierz strój, dodatki, fryzurę, a nawet rodzaj i kolor zarostu, aby dodać jak najwięcej uroku swojemu małemu przyjacielowi.


Jeszcze lepszy sposób na podążanie za Mikołajem 📍
Jedną z najtrudniejszych rzeczy w byciu żoną Mikołaja jest to, że zawsze zapomina dać mi znać, gdzie aktualnie jest. W tym roku poprosiłam o pomoc naszą elitarną drużynę kartografów, która sprawi, że gdy tylko wyruszy z Bieguna Północnego, wszyscy będziemy mogli dokładnie śledzić jego ruchy. W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia Mikołaj udostępni Ci swoją lokalizację w Mapach Google, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć jak przemieszcza się po mapie. Dołącz do niego tam lub poprzez naszą specjalną stronę Trasa Świętego Mikołaja już 24 grudnia. Nie możesz przegapić tej wizyty!


Gwiazdka o wymiarze globalnym 🌎
Na słonecznych plażach czy w towarzystwie śnieżnych zamieci - teraz możesz sprawdzić, jak swoje święta spędzają ludzie na całym świecie. Zobacz bożonarodzeniowe zdjęcia udostępniane przez Lokalnych przewodników i sprawdź swoją wiedzę na temat świątecznych tradycji z różnych zakątków globu za pomocą okolicznościowego quizu opartego na Google Earth i Street View. Ciekawi Cię, jak powiedzieć "Wesołych Świąt" lub "Szczęśliwego Nowego Roku" w innych językach? Sprawdź naszą grę Tłumaczenia, aby przenieść swoje umiejętności językowe w nowe rejony.


Te i inne edukacyjne gry, plany lekcji czy filmy instruktażowe znajdziesz już dziś w Wiosce Świętego Mikołaja. I pamiętaj o zachowaniu świątecznego nastroju dzięki nowym naklejkom świątecznym Gboard na iOS i Android oraz w aplikacji Santa Tracker na Androida.


Radosnych świąt dla Ciebie i całej Twojej rodziny - życzy rodzina Świętego Mikołaja!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEic4fOEzmx42AlzeHKHa-lXa3K64kLqnupFdHQho4P0nZbJbZXz-WQfZZaAeNAs1XCVz7cCJJRUsRzZjT0tdD3EP-aGD9mSUqfudo7gWONTp8_6JrkZMHVwwP3lj3hHtaAVHmMH4A/s1600/st-twitter-village-925x512.png

Niedawno udostępniliśmy Wam aplikację YouTube Kids. Dzięki niej chcemy dostarczyć całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści oraz możliwość bezpiecznego ich odkrywania. Wyselekcjonowane treści najmłodsi mogą przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka oraz Ucz się.

W aplikacji uwzględniliśmy opcje, które pomogą Wam indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci, w tym tryb zaakceptowania treści przez rodziców. To on pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów.

Kolekcje partnerskie
Nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi partnerami, którzy przygotowali specjalne kolekcje kanałów na różne tematy - od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych.

Od dzisiaj znajdziecie je już w YouTube Kids:

Aby znaleźć poszczególne kolekcje wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Zobaczycie wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy.

Zapraszamy do wspólnej i bezpiecznej zabawy!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjVi9gv7SQ-5NA_JFMVNhMWL6QJ8Mi2Opx5uPZDTnFz7Dw5PAfSIv7dZXS5L3BC9YUiTFWkFdioBkTtaZvKM_wl96IrtSlpsEsrzHyP1NntFkZc8YSkrttb3cl4lotwfa-WAy2Srw/s1600/blogpost_white_tablet_screen.png










https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipUG0vdauV1RIwf1Avr2dbxiWHz0aggfKwZ9Fdp52NSDAIxSGrUZDfuVJo4FapU_FEuDbXXCPqS0Dv8LJhHpEbtgWBSCeaeOjgM1BSa5162ndVA8CGPxjwEbR0taAVkAsyjm-iAw/s1600/GIF+3+Pocket+Gallery.gif



Ponad 28 lat temu dwóch złodziei przebranych za funkcjonariuszy policji wdarło się do Isabella Stewart Gardner Museum w Bostonie i ukradło wiele drogocennych dzieł, w tym też malowidło Jana Vermeera, które było jednym z zaledwie 36 wszystkich obrazów przypisywanych twórcy. "Koncert", którego szacowana wartość to ponad 200 milionów dolarów, wciąż pozostaje jedną z najdroższych pozycji na liście skradzionych dzieł FBI. Pozostałe arcydzieła holenderskiego mistrza rozproszone są w aż 17 kolekcjach, w siedmiu krajach na całym świecie, a ponieważ niektóre z tych prac są już zbyt delikatne na transport, zobaczenie wszystkich prac Vermeera w jednym miejscu nie było dotąd możliwe.

Teraz jednak, dzięki bliskiej współpracy ze słynnym muzeum Mauritshuis w Holandii oraz dzięki innym strzegącym dziedzictwa Vermeera instytucjom kulturalnym, po raz pierwszy można doświadczyć wszystkich znanych dzieł holenderskiego malarza, poprzez zupełnie nową funkcję aplikacji Google Arts & Culture. Dzięki wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość "Galerii kieszonkowej", wystarczy tylko wyciągnąć telefon, aby móc wejść na specjalnie przygotowaną przez specjalistów z holenderskiego muzeum wirtualną wystawę i podziwiać wszystkie 36 prac Jana Vermeera - w tym brakujące arcydzieło, a także prawdziwą gwiazdę wśród obrazów - "Dziewczynę z perłą". Każde z dzieł dostępne jest w oryginalnym rozmiarze i w idealnym oświetleniu, dzięki czemu żaden szczegół nie pozostanie dla nas tajemnicą.


Niezwykle pomocna również i w tym przypadku okazała się też Art Camera - nasz zrobotyzowany aparat o ultra wysokiej rozdzielczości, stworzony specjalnie do fotografowania prac plastycznych. Jego obecność w kilku galeriach na całym świecie, zaowocowała fotografiami ośmiu arcydzieł Vermeera w najwyższej rozdzielczości. Odwiedzający wirtualną wystawę mogą również zagłębić się w "malarskie trasy" każdego z 36 dzieł Vermeera i czerpać radość z odkrywania nowych ciekawych faktów na temat takich dzieł sztuki, jak np. “Dziewczyna z fletem”. Oprócz obrazów można zapoznać się także z komentarzami ekspertów, które rzucają nieco światła na sztukę, dziedzictwo oraz mało znane życie holenderskiego mistrza. Znajdziecie tam m.in. tekst Tracy Chevalier, autorki bestsellerowej “Dziewczyny z perłą”, która próbuje odpowiedzieć na pytanie - co jest tak wyjątkowego w tym obrazie?


Dziś Vermeer jest obecny w światowej popkulturze. Justin Richburg, autor projektów postaci do teledysku dla Childisha Gambino "Feels like Summer", stworzył m.in. oryginalne dzieło: "Icons", które naśladuje Vermeera i osadza go w XXI wieku. Pokazuje też, w jaki sposób tematy jego obrazów stały się ikonami. Prac holenderskiego mistrza można też teraz doświadczać w najrozmaitszy sposób - czy to poprzez interaktywną kolorowankę na Instagramie, czy oryginalną serię z twórcami YouTube.


Aby zobaczyć obrazy Vermeera tam, gdzie obecnie się znajdują , możecie przeglądać zdjęcia Street View z galerii na całym świecie, by wybrać się na spacer po salach należących do Frick Collection (Nowy Jork) czy Rijksmuseum (Amsterdam), odwiedźcie adres: g.co/meetvermeer, możecie też dołączyć do dyskusji za pomocą hashtagu #MeetVermeer i oczywiście pobrać aplikację Google Arts & Culture na system iOS lub Android, aby wypróbować funkcję Pocket Gallery już dziś.



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipUG0vdauV1RIwf1Avr2dbxiWHz0aggfKwZ9Fdp52NSDAIxSGrUZDfuVJo4FapU_FEuDbXXCPqS0Dv8LJhHpEbtgWBSCeaeOjgM1BSa5162ndVA8CGPxjwEbR0taAVkAsyjm-iAw/s1600/GIF+3+Pocket+Gallery.gif





https://lh3.googleusercontent.com/vqiydkvX-fyRN1WyBIWxRfAL2qMmUcWW087jZ_K4L5ef6eL6wMaEjsJdWiLJ61x2dRbRMI3T3Cpv-BBxxcb7ykXcHtmlrZabRAwunvWHjuXUWwTaQ9pippUN6TjxGZKMPc0T1YLv
Rozwój technologii oraz dostęp do internetu niewątpliwie ułatwiają dzieciom zdobywanie wiedzy i inspirują je do kreatywnego działania. Jednak odpowiedzialne korzystanie z możliwości jakie one dają wymaga przestrzegania jasnych zasad oraz umacniania konkretnych wartości - takich, które świadomi młodzi ludzie powinni stosować zarówno w świecie offline, jak i online.

Rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga
Te wartości to klucz do bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu, które program Asy Internetu ma wzmocnić u dzieci w wieku 6-12 lat. Dzisiaj udostępniamy m.in. zestaw pomysłów na zajęcia, jakie nauczyciele w szkołach podstawowych będą mogli wykorzystać na lekcjach różnych przedmiotów. W ramach projektu, który uruchomiliśmy wspólnie z fundacją Szkoła z Klasą, ruszyły też pierwsze szkolenia nauczycieli szkół podstawowych, a docelowo chcemy dotrzeć do wszystkich podstawówek w Polsce. Przygotowaliśmy też coś bezpośrednio dla uczniów - od teraz każdy młody użytkownik internetu ma szansę zmierzyć się z wyzwaniami cyberświata w interaktywnej grze Interlandia, a ich rodzice skorzystać z materiałów dydaktycznych dostępnych na stronie g.co/AsyInternetu.


Bezpieczeństwa w internecie powinno uczyć się w szkole
Według badań przeprowadzonych przez Ipsos na potrzeby programu zarówno rodzice (81%), jak i nauczyciele (84%) zgadzają się, że to szkoła oraz kadra pedagogiczna powinny przede wszystkim edukować dzieci w zakresie bezpieczeństwa w internecie, przy jednoczesnym wskazaniu szczególnej odpowiedzialności ciążącej na rodzicach. Podczas badania 32% nauczycieli stwierdziło, że rozmowa z dzieckiem nt. bezpieczeństwa w internecie jest trudna i potrzeba w związku z tym więcej wsparcia w postaci informacji dotyczących dostępnych rozwiązań technicznych (61%), porad o tym jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy (59%) i chronić je przed zagrożeniami (52%), jak mądrze korzystać z internetu (48%) i przekazywać dziecku wiedzę nt. bezpiecznego poruszania się w sieci (41%), zaś 37% nauczycieli chciałoby dowiedzieć się więcej o istniejących zagrożeniach. Badanie wykazało, że 78% nauczycieli korzysta z profesjonalnych źródeł zewnętrznych traktujących o cyberbezpieczeństwie, a 81% chętnie weźmie udział w szkoleniu na ten temat. Aż 97% badanych nauczycieli uważa, że bezpieczeństwo w internecie powinno być częścią podstawy programowej,

“Udostępniaj z głową”, “nie daj się nabrać”, “chroń swoje sekrety”, “rozmawiaj o wątpliwościach”, “życzliwość jest fajna”
Powyższe hasła to główne filary innowacyjnych materiałów dydaktycznych, które wspólnie ze Szkołą z Klasą opracowaliśmy i ułożyliśmy w gotowe scenariusze lekcji, skorelowane i w pełni zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, a które nauczyciele będą mogli wykorzystać np. podczas godzin wychowawczych lub lekcji języka polskiego. Razem z interaktywną grą dla uczniów, wszystkie są od dzisiaj dostępne na stronie projektu g.co/AsyInternetu. Po pilotażowych szkoleniach, już w przyszłym roku projekt zakłada szeroki program szkoleń dla nauczycieli i pedagogów w całej Polsce.


Wierzymy w moc technologii, która pozwala nie tylko uwolnić kreatywność jaka tkwi w dzieciach i pomaga też w ich edukacji już od najmłodszych lat. Jednocześnie zależy nam, aby nawet najmłodsi użytkownicy czuli się w sieci bezpiecznie. Chcemy wyposażyć nauczycieli w wiedzę, doświadczenie i materiały edukacyjne pozwalające nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa, praktycznych umiejętności, a także dobrych nawyków przy korzystaniu z internetu - od tworzenia silnego hasła i ochrony swoich danych osobowych, poprzez unikanie nieodpowiednich treści czy wreszcie życzliwość wobec innych. Takie umiejętności wzmacniają pozytywne postawy u dzieci i pozwalają im czuć się pewnie w wirtualnym świecie.


https://lh3.googleusercontent.com/vqiydkvX-fyRN1WyBIWxRfAL2qMmUcWW087jZ_K4L5ef6eL6wMaEjsJdWiLJ61x2dRbRMI3T3Cpv-BBxxcb7ykXcHtmlrZabRAwunvWHjuXUWwTaQ9pippUN6TjxGZKMPc0T1YLv








https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhF0OcDmvtnkpU20cj7Yr6l1DPdBwJqFUU3NxiebJyozDE7XqNfXAqYQ5aHp6gwieXMfF6wE_DUiHA88kkKiUdY07gEZRRk1iH4xlkCN-Do-B0uIYFLzy1M_KavJ0MahMf9y6jc9w/s1600/Zrzut+ekranu+2018-11-14+o+09.21.01.png
Już od dziś możecie odwiedzić nasze nowe Centrum Bezpieczeństwa. Dzięki niemu macie dostęp do jeszcze większej liczby narzędzi, a także przydatnych wskazówek i informacji na temat bezpieczeństwa Waszych danych oraz oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności. Możecie teraz także dobrać najodpowiedniejszy dla Waszej rodziny sposób korzystania z technologii.

Pomaganie użytkownikom w zarządzaniu ich prywatnością i bezpieczeństwem jest integralną częścią wszystkiego co robimy. Przez lata stworzyliśmy i stale udoskonalamy wiele narzędzi, dzięki którym korzystając z Google, macie pełną kontrolę nad swoimi danymi. Konto Google zapewnia Wam dostęp do wszystkich ustawień, dotyczących ochrony waszych danych; Ustawienia prywatności pomagają szybko sprawdzić jakie dane są wykorzystywane do personalizacji waszych doświadczeń w internecie i na bieżąco podejmować decyzje na ich temat; Moja aktywność natomiast, pomaga sprawnie zarządzać informacjami na temat działań powiązanych z Waszymi kontami.





W Centrum Bezpieczeństwa, przydatne informacje znajdą również rodzice. Dowiedzą się m.in. o tym w jaki sposób korzystać z takich narzędzi jak: Family Link czy YouTube Kids i jak określić zasady obecności swoich dzieci w internecie. Będą mogli również uzyskać przydatne porady dotyczące tego w jaki sposób rozmawiać z małymi dziećmi czy nastolatkami na temat rozwagi, wyznaczania granic i zachowania bezpieczeństwa online. Na platformie znajdą się również przydatne dla rodziców informacje na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii, takich jak cyberprzemoc, nadmierna ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem czy też niekontrolowane dzielenie się danymi przez małoletnich. Porady w tych kwestiach pochodzić będą od cenionych ekspertów ds. bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Centrum Bezpieczeństwa Google jest jednym z elementów naszej nieustającej pracy, służącej dostarczaniu Wam coraz lepszych narzędzi, dzięki którym możecie kontrolować sposób wykorzystywania waszych danych w usługach Google. Ponieważ technologia codziennie zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, możecie być pewni, że również nasze mechanizmy będą stale ewoluować i jeszcze lepiej dopasowywać się do Waszych potrzeb.



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhF0OcDmvtnkpU20cj7Yr6l1DPdBwJqFUU3NxiebJyozDE7XqNfXAqYQ5aHp6gwieXMfF6wE_DUiHA88kkKiUdY07gEZRRk1iH4xlkCN-Do-B0uIYFLzy1M_KavJ0MahMf9y6jc9w/s1600/Zrzut+ekranu+2018-11-14+o+09.21.01.png







https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgN2HA7yIqWnAlN5SVX0xIKqGInIzt4FGpntoc2ALx4UIMlNc3_GdZCZn3Yg-NOTZwRBX9mTiIlU3hK_PX_pouAvj4MVIqh5zWrJq04cTbWiJhBzd8_ARmfDCZycthKW2_6AXsBsQ/s1600/gmach.png
Muzeum Narodowe w Krakowie, najstarsza i największa polska galeria sztuki, dołączyła właśnie do naszych partnerów na Google Arts & Culture, a jej dzieła, jako pierwsze w Polsce, zostały sfotografowane w wysokiej rozdzielczości przez specjalistyczny sprzęt Art Camera. Ponad 70 prac z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi trzon nowej wystawy Google dedykowanej stuleciu polskiej sztuki.

Nowosielski, Wyspiański, Boznańska, Malczewski - to tylko część wielkich twórców, których prace prezentowane są na wystawie Stulecie polskiej sztuki, którą uruchomiliśmy dziś na Google Arts&Culture. Można tu zgłębić tajniki sztuki wybitnego reżysera teatralnego Tadeusza Kantora, zobaczyć na jednej scenie Krzysztofa Pendereckiego z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem i dowiedzieć się, co na temat współczesnej sztuki myśli artysta, projektant i wydawca książek Honza Zamojski. Prace pochodzą z kolekcji 28 polskich instytucji kultury, które udostępniły swoje zbiory na platformie. Znaczną część nowej wystawy stanowią natomiast dzieła, które na co dzień możecie oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Aby trafić zaś do sieci zostały sfotografowane przy pomocy specjalistycznego sprzętu Google Art Camera.




Art Camera - obrazy pod lupą po raz pierwszy w Polsce
Obraz w gigapikselowej rozdzielczości składa się z ponad miliarda pikseli i może pokazać szczegóły niewidoczne dotąd gołym okiem. Właśnie po to stworzyliśmy Art Camera, zrobotyzowany aparat fotograficzny wykonany w celu uzyskania zdjęć o najwyższej możliwej rozdzielczości. Dzięki niemu, po raz pierwszy w Polsce, sfotografowano muzealne dzieła, w tym “Dziewczynkę z chryzantemami” - jeden z najdoskonalszych obrazów Olgi Boznańskiej, będących w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.



Obok Boznańskiej, możecie podziwiać teraz z ultrawysoką dokładnością ponad 70 dzieł, w tym prace Jacka Malczewskiego (“Wigilia na Syberii”), Aleksandra Gierymskiego (“Dziewczyna z Bronowic”) czy schematyczne figury utrzymane w konwencji komiksu pędzla Marcina Maciejowskiego (“Sytuacja się zmieniła”).

Krakowskie Muzeum Narodowe zaprasza internautów
To nie jedyne dzieła, które udostępnia w sieci Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzięki współpracy z Google Arts&Culture możecie jako jedni z pierwszych obejrzeć nowootwartą wystawę “Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”.



Dodatkowo Muzeum zaprasza do zobaczenia prac poświęconych Stanisławowi Wyspiańskiemu - wśród udostępnionych ekspozycji są między innymi pastele malarza, które przybliżają jego życie, rodzinę oraz miejsca w których żył, jak również kolekcja poświęconą temu, jak Kraków i Paryż wpłynęły na jego twórczość. Już teraz możecie spojrzeć głęboko w oczy Wyspiańskiego i przyjrzeć się każdej kresce jego słynnego autoportretu z 1903 roku.



By podziwiać wspaniałe zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, możecie wybrać się na spacer - również wirtualny. A to za sprawą wizyty specjalnego wózka Trolley, który kilka tygodni temu zawitał do Krakowa i sfotografował zbiory aż w 5 oddziałach Muzeum (Gmach Główny Muzeum Narodowego, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Dom Jana Matejki oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi "Atma")



To jednak nie koniec atrakcji jakie czekają Was na Google Arts&Culture. W ramach dzisiejszej aktualizacji na platformie pojawiły się też fotografie wysokiej rozdzielczości słynnej “Damy z Gronostajem” Leonarda Da Vinci - obraz na żywo można podziwiać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Teatr Wielki - Opera Narodowa przygotował z kolei nową wystawę “Paddymania. Ignacy Paderewski - dyplomata i celebryta”.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgN2HA7yIqWnAlN5SVX0xIKqGInIzt4FGpntoc2ALx4UIMlNc3_GdZCZn3Yg-NOTZwRBX9mTiIlU3hK_PX_pouAvj4MVIqh5zWrJq04cTbWiJhBzd8_ARmfDCZycthKW2_6AXsBsQ/s1600/gmach.png




https://lh5.googleusercontent.com/qLBII-YyuAZ8jXLVUvidQvDdVs3H1Sj2WW47rg53qUwHbAFj6ZR5ILiEhBmVI7cIuicA1rAGSlXEccIz5qIjLHu4zHkWuH5_IubF08y6wvHZroSY5UDqiDYPontI_qWh_WSr-R40
Stale pracujemy nad tym, abyście mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób zarządzać Waszymi danymi i dokonywać najkorzystniejszych dla Was wyborów związanych z prywatnością. Wcześniej w tym roku, udostępniliśmy nowe funkcje Mojego Konta, dzięki którym Wasza prywatność i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu. Zaktualizowaliśmy także naszą politykę prywatności o filmy wideo i bardziej przejrzysty język, aby lepiej wyjaśnić jakie informacje zbieramy, dlaczego to robimy i jak możecie je kontrolować.

Dzisiaj, umożliwiamy Wam podejmowanie decyzji o Waszych danych bezpośrednio z różnych usług Google, z których korzystacie każdego dnia - począwszy od wyszukiwarki. Bez opuszczania wyszukiwarki, możecie teraz sprawdzać i usuwać Waszą ostatnią aktywność związaną z wyszukiwaniem, szybko znaleźć najbardziej adekwatne ustawienia prywatności na Waszym Koncie Google i dowiedzieć się więcej o tym jak wyszukiwarka wykorzystuje Wasze dane.



Zarządzajcie Waszymi danymi bezpośrednio z usług Google, z których korzystacie każdego dnia

Kiedy używacie produktów Google, generujecie dane dotyczące Waszej aktywności. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę, dane te uwzględniają słowa kluczowe, które Was interesowały, linki w które klikaliście i inne informacje, takie jak Wasza lokalizacja w trakcie wyszukiwania.

Do tej pory, jeśli szukaliście czegoś w Google i chcieliście przejrzeć te dane lub nimi zarządzać, jedynym sposobem, aby to zrobić, było odwiedzenie Waszego konta Google. Teraz możecie kontrolować to już bezpośrednio w wyszukiwarce - możecie na bieżąco przeglądać lub usuwać Waszą aktywność w Google i szybko powracać do szukania tego czego potrzebujecie.

Zapewniliśmy też szybszy dostęp do opcji dotyczących kontroli prywatności z poziomu Waszego konta Google. Przykładowo, dzięki dostępowi do ustawień reklam, możecie kontrolować ich wyświetlanie już podczas wyszukiwania. Co więcej, teraz możecie też decydować, jakie informacje są zapisywane na Waszym koncie i które z nich mogą być używane do ulepszania usług Google, tak aby były jeszcze szybsze, inteligentniejsze i bardziej użyteczne.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego jakie dane są generowane podczas korzystania z usług Google, a także w jaki sposób używamy ich do podnoszenia ich jakości, poniżej znajdziecie krótkie wideo z wyjaśnieniem wszystkich tych informacji.



Udostępniamy tę funkcję w wyszukiwarce Google na komputery i smartfony, a w aplikacji Google na iOS i Androida pojawi się ona w ciągu najbliższych tygodni. W przyszłym roku rozszerzymy ją także na Mapy i inne usługi Google. Ułatwienie dostępu do adekwatnych i praktycznych ustawień prywatności bezpośrednio z usług Google, z których korzystacie każdego dnia jest tylko jednym ze sposobów, w jaki stale pracujemy nad doskonaleniem zasad bezpieczeństwa dostosowanych do potrzeb wszystkich użytkowników.

https://lh5.googleusercontent.com/qLBII-YyuAZ8jXLVUvidQvDdVs3H1Sj2WW47rg53qUwHbAFj6ZR5ILiEhBmVI7cIuicA1rAGSlXEccIz5qIjLHu4zHkWuH5_IubF08y6wvHZroSY5UDqiDYPontI_qWh_WSr-R40



  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: możecie zdecydować czy Wasze dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączcie wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: pozwólcie, aby aplikacja pomogła Wam kontrolować czas, jaki Wasze dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez Was czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy, że wejdziecie w opcję Minutnik w Ustawieniach i określicie limit czasu po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: możecie ustawić swój kod dostępu do ustawień i innych informacji w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: Wasze dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie musicie logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Usunęliśmy też wszystkie funkcje związane z Waszym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści: dbamy o to, aby wszystkie treści były odpowiednie dla całej rodziny, ale pamiętajcie, że żaden system nie jest doskonały. Jeśli znajdziecie film, który wyda Wam się niestosowny - zgłoście go. Tym samym pomożecie nam ulepszać aplikację YouTube Kids. Aby zgłosić film, kliknij Więcej u góry filmu (znak trzech kropek) i wybierz opcję Zgłoś.

Ponad 70 miliardów wyświetleń - takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce. Dzięki YouTube Kids chcemy dostarczyć całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści oraz możliwość bezpiecznego ich odkrywania. A to za sprawą licznych opcji kontroli dla rodziców oraz zastosowaniu zaawansowanych algorytmów wyboru treści odpowiednich dla najmłodszych. Zapraszamy Was i Wasze dzieci do oglądania inspirujących materiałów zarówno rodzimej produkcji, jak i tych zagranicznych. Wystarczy kilka kliknięć by śledzić przygody sympatycznych Domisi, poznać żyrafę Irmę z wrocławskiego Zoo czy pomóc Mistrzowi Wu wypełnić specjalną misję. Starsze dzieci nauczą się liczyć w pamięci. Młodsze z łatwością zapamiętają alfabet po angielsku śpiewając razem z bohaterami Ulicy Sezamkowej, a na koniec dnia… zasną w takt ROCKołyski.

YouTube Kids to:

Zabawna i angażująca grafika: duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z aplikacją zintegrowaliśmy również wyszukiwanie głosowe, aby Wasze pociechy mogły znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli same nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Treści przeznaczone dla całej rodziny: tworząc aplikację YouTube Kids myśleliśmy o bezpieczniejszej wersji serwisu YouTube, miejscu przyjaznym rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty możecie przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się. Dzieci znajdą tam filmy, które ich rozbawią lub zainteresują. Dowiedzą się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak świnka Peppa świętuje Halloween lub posłuchają piosenki na podstawie wiersza Juliana Tuwima, jak abecadło z pieca spadło.

Kolekcje partnerów: nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi partnerami, którzy przygotowują specjalne kolekcje kanałów na różne tematy, od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych. Udostępnione kolekcje ułatwią Wam wybranie treści, do których Wasze dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Zobaczycie wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy. O rekomendacje kanałów poprosiliśmy: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Ich kolekcje pojawią się w aplikacji już wkrótce.


Wiemy, że każda rodzina jest inna, dlatego uwzględniliśmy opcje, które pomogą Wam indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci.
  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: możecie zdecydować czy Wasze dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączcie wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: pozwólcie, aby aplikacja pomogła Wam kontrolować czas, jaki Wasze dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez Was czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy, że wejdziecie w opcję Minutnik w Ustawieniach i określicie limit czasu po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: możecie ustawić swój kod dostępu do ustawień i innych informacji w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: Wasze dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie musicie logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Usunęliśmy też wszystkie funkcje związane z Waszym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści: dbamy o to, aby wszystkie treści były odpowiednie dla całej rodziny, ale pamiętajcie, że żaden system nie jest doskonały. Jeśli znajdziecie film, który wyda Wam się niestosowny - zgłoście go. Tym samym pomożecie nam ulepszać aplikację YouTube Kids. Aby zgłosić film, kliknij Więcej u góry filmu (znak trzech kropek) i wybierz opcję Zgłoś.


YouTube Kids obsługuje również filmy sferyczne 360°. Obejrzenie takiego filmu jest bajecznie proste, wystarczy poruszać smartfonem lub tabletem, aby zmienić perspektywę z jakiej pokazywany jest obraz. Wskoczcie razem ze swoim dzieckiem i Lego na roller coaster, przenieście się na broadwayowską scenę (i za jej kulisy), aby zobaczyć fragment musicalu Król Lew lub dyskretnie obserwujcie co się dzieje w pewną zimową noc… kiedy Mikołaj dostarcza prezenty.

Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store. Bawcie się dobrze!


https://lh3.googleusercontent.com/Q-11SnPQXrn8Ea2hYqR-gEAzu2y9lVDTbPLG4TSjILwNcRf32jHqcenr1S7WZQnMZd7Ncp2qaZiQ0p-nCEzD_83sEnxAS_6y9jXNjQZ3K2Y0KGfKdmULbvqLrfdeClez8u9_Sc3m




Ludzie na całym świecie korzystają z YouTube, aby uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje pasje. Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie się do egzaminu czy o zdobycie umiejętności w rzucie oszczepem - coraz więcej osób szuka informacji oraz inspiracji na YouTube. Wiele z nich czerpie wiedzę od niesamowitej społeczności twórców edukacyjnych takich jak Uwaga! Naukowy Bełkot, Astrofaza, Emce czy Kasia Gandor, których atrakcyjne i profesjonalne treści, zarówno uczą, jak i są po prostu świetną rozrywką.

W lipcu, Susan Wojcicki, nasza dyrektor generalna, ogłosiła początek YouTube Learning, inicjatywy wspierania wszystkich tych, którzy za pomocą Youtube dzielą się swoją wiedzą ze światem i milionami użytkowników korzystających z naszej platformy. Teraz zaś Susan podzieliła się informacją, że przeznaczy 20 milionów dolarów, na wsparcie rozwoju treści edukacyjnych na platformie YouTube. Wszystko po to, by serwis YouTube był jeszcze lepszy, zarówno dla przekazujących wiedzę, jak i ich odbiorców.

Wśród kroków, które chcemy podjąć jest finansowanie EduTuberów. Wiemy, że przygotowanie jakościowego, edukacyjnego materiału jest czasochłonne i niekiedy bardzo kosztowne. Właśnie dlatego stworzyliśmy nowy fundusz szkoleniowy, który ma wspierać twórców, dostarczających najlepsze edukacyjne treści na YouTube. Wsparcie od funduszu mogą otrzymać YouTuberzy podejmujący szeroki wachlarz tematów - od umiejętności zawodowych, takich jak budowanie CV, po zagadnienia związane z najnowszymi technologiami, dotyczy on twórców z całego świata, w tym oczywiście z Polski.

YouTuberzy, którzy są zainteresowani aplikowaniem do Funduszu edukacyjnego, mogą zarejestrować się tutaj.

Wśród naszych priorytetów jest również zapewnienie lepszego rozwoju dla początkujących EduTuberów. W ramach działań wspierających tę inicjatywę znajdują się takie projekty jak m.in. Akademia Twórców dla kanałów edukacyjnych i nasz nowy zestaw dobrych praktyk dotyczących nauki na YouTube.

Nie możemy obiecać, że każdy kto szuka inspiracji na YouTube zostanie naukowcem albo profesjonalnym szefami kuchni, ale możemy zapewnić, że każdy, kto chce się uczyć, będzie miał ku temu jeszcze większe możliwości.







Szukasz wyjątkowego prezentu na święta? Od dzisiaj fotoksiążki, czyli piękne papierowe albumy ze zdjęciami, są dostępne w Zdjęciach Google.



Teraz, dzięki Zdjęciom Google, możesz zebrać własne i udostępnione zdjęcia i stworzyć z nich drukowany album fotograficzny w zaledwie kilka minut. Fotoksiążki są niezwykle łatwe do wykonania - zarówno na komputerze jak i na smartfonie czy tablecie. Każde zdjęcie możesz łatwo odnaleźć i podpisać. Wbudowany przewodnik zasugeruje Ci też fotoksiążki na podstawie albumów i kolekcji, które już masz w Zdjęciach Google.

Aby utworzyć fotoksiążkę, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać menu (trzy kreski w lewym górnym rogu) i wybrać “fotoksiążki”, na komputerze fotoksiążki znajdziesz w menu po lewej stronie.



Fotoksiążki są dziś dostępne w Polsce dla użytkowników Zdjęć Google w wersji online, dla urządzeń z Androidem i iOS. 20 stronicowa fotoksiążka w miękkiej oprawie kosztuje 55,99 zł, a w twardej 98,99 zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.