Tylko w ciągu 2 lat startupy zrzeszone w Campus Warsaw utworzyły ponad 1000 miejsc pracy i pozyskały niemal 60 milionów złotych finansowania. Wśród nich jest 10 młodych firm − absolwentów pierwszej polskiej edycji programu Campus Residency. Startupy, które chcą powtórzyć ich sukces, już od dziś mogą zgłosić się do kolejnej edycji tego 6-miesięcznego programu wsparcia dla firm w fazie wzrostu. To nie jedyne wieści z Campus Warsaw: Google uruchomił również polską stronę startup.google.pl, na której przedsiębiorcy znajdą zbiór narzędzi i informacji niezbędnych do rozpoczęcia i rozwoju efektywnej działalności na rynku.

Sukces polskich rezydentów
Udział w pierwszej edycji Campus Residency zapewnił zakwalifikowanym startupom możliwość skupienia się na swojej działalności przy jednoczesnym wsparciu ekspertów. Przez 6 miesięcy przedsiębiorcy mogli nie tylko bezpłatnie przenieść swoje biura do Campus Warsaw, ale także korzystać z cyklicznych szkoleń oraz porad ekspertów i mentorów Campusu. Młode firmy otrzymały również dostęp do globalnej sieci Google for Entrepreneurs, czyli 55 przestrzeni partnerskich na całym świecie. Celem programu było zidentyfikowanie trzech wyzwań, którym uczestnicy muszą stawić czoła, by osiągnąć globalny rozwój. Dziesięciu rezydentom udało się w ciągu pół roku osiągnąć bardzo dobre wyniki − średni wzrost przychodów o 137%, otrzymanego finansowania o 44% i liczby utworzonych przez nich miejsc pracy o 28%.

Już dzisiaj rozpoczyna się rekrutacja do kolejnej edycji - zgłoszenia przyjmowane będą do 25 lutego. Aplikować można pod adresem campus.co/wawresidency. Program jest skierowany głównie do startupów w fazie wzrostu a zgłoszenia będą otwarte dla wszystkich młodych firm z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.


Poniżej znajdziecie listę absolwentów pierwszej polskiej edycji Campus Residency:
  • Autenti − platforma do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Wystarczy podpis elektroniczny i jedno kliknięcie, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć liczbę sprzedaży.
  • theConstruct − platforma do projektowania i przeglądania projektów w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki theConstruct w kilka minut można utworzyć profesjonalny spacer w VR i udostępnić go klientom niezależnie od tego, jakiego używają urządzenia lub zestawu.
  • Oscar Senior − czeska platforma umożliwiająca seniorom dostęp do opieki i innych usług. Oscar Senior daje użytkownikom wygodny dostęp do serwisów online, co podnosi jakość ich życia i pozwala dłużej pozostać niezależnymi.
  • OvuFriend − platforma dla kobiet starających się o dziecko. OvuFriend wykorzystuje technologię, naukę i zaawansowaną algorytmikę, aby pomóc użytkowniczce jak najszybciej zajść w ciążę. Bazuje na faktach i danych o zdrowiu oraz płodności kobiet.
  • Xchanger.io − platforma dla firm i klientów indywidualnych stworzona do porównywania ofert wymiany walut w kantorach internetowych i stacjonarnych. Umożliwia dopasowanie oferty do preferencji użytkownika takich jak rodzaj konta bankowego, rodzaj przelewu czy możliwości negocjacyjne.
  • Yestersen − platforma z przedmiotami vintage, która pozwala kupcom wycenić swoje przedmioty i sprzedać je 3 razy szybciej niż odbyłoby to się w tradycyjny sposób. Natomiast klienci zyskują wygodny i bezpieczny dostęp do tysięcy unikatowych mebli, lamp czy dekoracji.
  • Quotiss − narzędzie do zarządzania cenami frachtu morskiego. Działanie aplikacji jest 100 razy szybsze niż jakiekolwiek inne oprogramowanie na rynku i wyklucza błędy związane z wyceną.
  • WealthArc − platforma wspierająca firmy inwestycyjne w zarządzaniu portfelami przy wykorzystaniu rozwiązań chmurowych, analizy Big Data i systemów uczących się.
  • UserEngage − narzędzie do automatyzacji marketingu w czatach i mailach, które zwiększa zaangażowanie użytkowników oraz konwersję. Pozwala dostarczać spersonalizowane wiadomości każdemu potencjalnemu klientowi.
  • Kredytmarket − platforma udzielająca małym firmom kredytów przez internet w ciągu kilku minut i przy małych kosztach. Pożyczki są finansowane przez inwestorów, którym zależy na stabilnym i pozbawionym ryzyka wzroście zwrotu z inwestycji.

Najważniejsze informacje dla startupów w jednym miejscu
Dzisiaj uruchomiliśmy również nową stronę, która pomoże startupom uzyskać wiedzę niezbędną do prowadzenia biznesu: portal startup.google.pl/. Znajdą się tam zasoby i narzędzia służące rozwojowi firmy oraz informacje o wszystkich programach akceleracyjnych Google dostępnych dla startupów z Polski. Portal zawiera też bazę doświadczeń i porad − od zespołów Google i innych startupów − dotyczących zatrudniania, budowania zespołu i pozyskiwania funduszy. Przedsiębiorcy znajdą tam również informacje o sieci Campusów oraz partnerskich społecznościach startupowych na całym świecie, gdzie mogą nawiązywać relacje ze swoimi partnerami, klientami, mentorami albo przyszłymi inwestorami.

Strona startup.google.pl/ daje także dostęp do wszystkich produktów i narzędzi cyfrowych przydatnych firmom rozwijającym działalność i wchodzącym na nowe rynki − takie jak Market Finder czy Google Cloud Platform − globalne usługi chmury Google, które powstają w centrum inżynierskim w Warszawie.



Campus Warsaw nie zwalnia tempa
W ciągu dwóch lat działalności do społeczności Campus Warsaw zapisało się ponad 13 tys. członków, 37% z nich to kobiety, a 18% pochodzi z zagranicy. Tylko w 2017 r. Campus zorganizował 400 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 22 tys. osób. Od otwarcia Campusu zrzeszone w nim startupy pozyskały niemal 60 milionów złotych finansowania i utworzyły ponad 1000 miejsc pracy.


https://lh4.googleusercontent.com/mBE4kZrsl8ibdEm92DCS68Mf1te5Vdw3VRDnxC4xmTVoC7lk5o-_bnRvFXjgw_XydSw_zNcviuhmq3eF07p6ZwoNSe4NGpOo40z8hZF9UMmP2Dq5mwRJE8_gc0sICs3HK86UADm8