• Wasza organizacja musi być zarejestrowana, jako organizacja non-profit lub szkoła (szkoły mogą wymagać dodatkowych prawnych zatwierdzeń).
  • Szkolenie musi się odbyć lub rozpocząć podczas Europe Code Week, w dniach 6-21 października 2018 r.
  • Inicjatywa musi być skierowana do uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę informatyki i zawierać, co najmniej 2 godziny lekcji obejmujących praktyczne zajęcia informatyczne.
  • Grant nie może być wykorzystany wyłącznie do zakupu sprzętu (jak tablety, telefony, roboty itp.).
  • Zwycięzcy muszą wyrazić zgodę na udostępnienie danych liczbowych świadczących o efektach inicjatywy.
Ponad 65% studentów będzie pracować w zawodach, które dzisiaj jeszcze nie istnieją. W związku z naszym zobowiązaniem, aby do 2020 r. pomóc milionowi Europejczyków w znalezieniu pracy lub rozwinięciu ich własnej działalności, chcemy przygotować dzisiejszych studentów na przyszłość, poprzez zainteresowanie ich tym, co mogą osiągnąć dzięki informatyce. Cieszymy się, że w tym roku możemy ponownie wziąć udział w Europe Code Week, aby wesprzeć działania, które inspirują uczniów do korzystania z technologii i doskonalenia ich umiejętności abstrakcyjnego myślenia, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt i innych osób, które nie są dostatecznie obecne w tej dziedzinie.

W ramach Europe Code Week, pragniemy przekazać granty - w wysokości do 8 000 EUR - organizacjom, które chcą prowadzić inicjatywy edukacyjne dające dzieciom i młodzieży w wieku 5 - 18 lat szansę na praktyczną naukę, a także doświadczenie magii tworzenia z pomocą technologii.

Zgłoszenia: prosimy o przesłanie formularza do 13 lipca 2018 r.


Program jest skierowany do organizacji non-profit i szkół. Jeśli szukacie narzędzi edukacyjnych lub inspiracji, polecamy takie zasoby, jak CS First dostępne na www.google.com/edu.

Zgłoszenia będą rozpatrywane i potwierdzane na bieżąco, ale muszą być dostarczone do 13 lipca 2018 r.

Pamiętajcie, że ze względu na czas rozpatrywania wniosków, dotacje mogą zostać przyznane po zakończeniu Europe Code Week, więc musicie być w stanie pokryć koszty samodzielnie, aby potem odebrać dofinansowanie.

Jakie kryteria trzeba spełnić?
  • Wasza organizacja musi być zarejestrowana, jako organizacja non-profit lub szkoła (szkoły mogą wymagać dodatkowych prawnych zatwierdzeń).
  • Szkolenie musi się odbyć lub rozpocząć podczas Europe Code Week, w dniach 6-21 października 2018 r.
  • Inicjatywa musi być skierowana do uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę informatyki i zawierać, co najmniej 2 godziny lekcji obejmujących praktyczne zajęcia informatyczne.
  • Grant nie może być wykorzystany wyłącznie do zakupu sprzętu (jak tablety, telefony, roboty itp.).
  • Zwycięzcy muszą wyrazić zgodę na udostępnienie danych liczbowych świadczących o efektach inicjatywy.



Preferowane będą inicjatywy, które:

  • Będą koncentrować się na pogłębionym i ciągłym zdobywaniu wiedzy.
  • Zakładają partnerstwa i współpracę ze szkołami, bibliotekami lub organizacjami w lokalnym wymiarze.
  • Będą skierowane do dziewcząt, niedoreprezentowanych mniejszości, uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz o specjalnych potrzebach.
  • Dotrą do ponad 500 uczniów.


W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod adresem europe-code-week@google.com. Czekamy na Wasze projekty!


https://lh6.googleusercontent.com/mUXdvSAtduIMUXWELrkl4efrrBUmZblhkx_EbCXqf-oh4QCD7tE4xPl6s8GoY93uOCgiNERxbDZgti7Ac7JkCwk-4WcfSRfMXA_Flj-QPZtD1Uz73eEeZHLNe1tIJP0R_xTtcumR








https://lh5.googleusercontent.com/PbkQJ_hxdZE8rb1yuv_ZYmvjo-G9sp5yyjCstg2RYw9zxAXTXVnGDvc6kqNOuLPQguo4Lx-euj7olH9SeL8_g5SvnxZyiktymMGSw7Vo9Wi2N7dtHgd8AqTlFRuL8QW5AXTQONiC
Usługę AdWords udostępniliśmy już prawie 18 lat temu. Przyświecał nam jeden cel - ułatwić użytkownikom kontakt z poszczególnymi firmami poprzez internet. Wyszukiwania dotyczące artykułów biurowych przyjaznych środowisku, materiałów do pikowania, czy usług takich jak budowanie domków na drzewie dały nam szansę na dostarczenie wartościowych reklam, które były również użyteczne i adekwatne w danym momencie. Idea ta dała początek naszym produktom reklamowym i doprowadziła nas do obecnego wachlarza usług i produktów marketingowych.


Od tamtej pory wiele się zmieniło. Smartfony to dzisiaj ogromna część naszego codziennego życia. Ludzie szybko przechodzą od poszukiwania produktów do oglądania wideo, przeglądając treści, grając w gry i wiele innych. W efekcie, marketerzy mają więcej możliwości, aby docierać do konsumentów poprzez wiele kanałów, ekranów i formatów. Te możliwości nigdy nie były bardziej ekscytujące i jednocześnie bardziej skomplikowane. Na przestrzeni lat reklamy Google rozwinęły się od pomagania marketerom w docieraniu do użytkowników za pośrednictwem wyszukiwarki po pomoc w kontakcie na każdym kroku drogi konsumentów z wykorzystaniem tekstu, wideo, reklamy graficznej i wielu innych środków.


Dlatego dzisiaj udostępniamy uproszczone nazwy naszych produktów i towarzyszące im rozwiązania, poznajcie: Google Ads, Google Marketing Platform i Google Ad Manager. Te nowe produkty pomogą reklamodawcom i wydawcom wybrać rozwiązania właściwe dla ich działalności, tak aby dostarczanie wartościowych, godnych zaufania reklam gwarantujących pozytywne doświadczenia dla konsumentów na wszystkich urządzeniach i we wszystkich kanałach było jeszcze łatwiejsze. W ramach tej zmiany udostępniamy też nowe rozwiązania, aby pomóc reklamodawcom zacząć stosować Google Ads i usprawnić współpracę pomiędzy zespołami zajmującymi się marketingiem internetowym.


Google AdWords staje się Google Ads


Nowe Google Ads reprezentują pełną gamę możliwości reklamowych, które oferujemy już od dzisiaj na Google.com i naszych innych usług, stronach partnerów oraz w aplikacjach - po to, aby pomóc marketerom w kontakcie z miliardami osób, które szukają odpowiedzi w naszej wyszukiwarce, oglądają filmy na YouTube, znajdują nowe miejsca na Mapach, odkrywają aplikacje w Sklepie Play, przeglądają treści w sieci i wiele więcej.

Dla małych firm udostępniamy nowy typ kampanii w Google Ads, który sprawia, że rozpoczęcie korzystania z reklam w sieci jest jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek. Technologia uczenia maszynowego zastosowana w Google Ads pomoże małym przedsiębiorcom uzyskać zadowalające rezultaty bez konieczności inwestowania dużej ilości czasu - tak aby mogli skupić się na prowadzeniu biznesu. Więcej informacji znajduje się w tym poście.


Wprowadzimy także nowe typy kampanii w ramach usługi Google Marketing Live. Zapiszcie się tutaj, aby 10 lipca obejrzeć relację na żywo.


Ściślejsza współpraca z Google Marketing Platform
Udostępniamy rozwiązanie, które przyczyni się do silniejszej współpracy zespołów marketingu poprzez ujednolicenie naszych produktów DoubleClick i Google Analytics 360 Suite w ramach jednej marki: Google Marketing Platform.



Od marketerów słyszeliśmy, że stosowanie technologii reklamowej i analitycznej jednocześnie przynosi korzyści takie jak lepsze zrozumienie klientów i lepsze rezultaty. Google Marketing Platform pomaga marketerom osiągnąć ich cele poprzez wykorzystanie istniejących połączeń pomiędzy Google Analytics 360 Suite i DoubleClick Digital Marketing. Platforma pomaga marketerom planować, kupować, mierzyć i optymalizować media cyfrowe oraz doświadczenia użytkownika w jednym miejscu.


Udostępniamy także usługę Display & Video 360 jako część Google Marketing Platform. Produkt ten zawiera funkcje z DoubleClick Bid Managera, Campaign Managera oraz Studio & Audience Center, aby umożliwić zespołom kreatywnym, mediowym i agencjom współpracę oraz realizację kampanii reklamowych end-to-end w jednym miejscu. Więcej szczegółów na temat Display & Video 360 udostępnimy w nadchodzących tygodniach, włącznie z wystąpieniem Google Marketing Live.


Google Ad Manager: ujednolicona platforma
Zauważyliśmy, że zmienił się sposób w jaki wydawcy monetyzują swoje treści. Razem z użytkownikami poszukującymi treści na różnych ekranach i rosnącymi potrzebami reklamodawców co do wykorzystania modelu programmatic, wydawcy potrzebują możliwości zarządzania swoimi produktami prościej i efektywniej. Dlatego w ciągu ostatnich trzech lat pracowaliśmy nad połączeniem DoubleClick for Publishers i DoubleClick Ad Exchange w kompletną i jednolitą platformę programmatic pod nową nazwą – Google Ad Manager.


Dzięki tej zmianie możemy zrobić dla naszych partnerów jeszcze więcej - ich zyski wzrosną w wydajniejszy sposób, niezależnie od tego czy użytkownicy oglądają filmy, grają w gry, angażują się w prezentowane treści czy zajmują się inną czynnością, poprzez którą reklamodawcy chcą do nich trafić.


Przejrzystość i kontrola, której można zaufać
Wiemy, że reklamodawcy i wydawcy stale kształtują relacje, jakie mają ze swoimi klientami. Jak zawsze, zobowiązujemy się do zagwarantowania, że nasze produkty oraz platformy wyznaczają najwyższy standard w branży, aby zapewnić użytkownikom przejrzystość i wybór odnośnie reklam, jakie chcą widzieć. Na przykład, niedawno udostępniliśmy nowe ustawienia reklam i rozszerzoną sekcję Dlaczego ta reklama? we wszystkich naszych usługach i prawie wszystkich stronach oraz aplikacjach, które wyświetlają nasze reklamy.


Nasze nowe produkty, czyli Google Ads, Google Marketing Platform i Google Ad Manager będą dostępne w ciągu najbliższego miesiąca.


Podzielimy się z Wami kolejnymi informacjami na temat tych zmian - a także wielu innych nowych rozwiązań reklamowych, analitycznych oraz tych dotyczących platform zmian zaprojektowanych, aby pomóc Wam rozwijać Wasze firmy - w trakcie Google Marketing Live. Zarejestrujcie się już teraz, aby 10 lipca o godz. 17:00 obejrzeć transmisję na żywo.


https://lh5.googleusercontent.com/PbkQJ_hxdZE8rb1yuv_ZYmvjo-G9sp5yyjCstg2RYw9zxAXTXVnGDvc6kqNOuLPQguo4Lx-euj7olH9SeL8_g5SvnxZyiktymMGSw7Vo9Wi2N7dtHgd8AqTlFRuL8QW5AXTQONiC







https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/images/4_AaywGxD.max-1000x1000.png
Kilka lat temu połączyliśmy nasze ustawienia prywatności i bezpieczeństwa Google w jednym miejscu, aby ułatwić Wam wybór opcji, które są dla Was odpowiednie. Miliardy ludzi odwiedziły już swoje Konto Google, a ponad 20 milionów z nich robi to codziennie.

Dzisiaj udostępniamy ulepszone Konto Google. Teraz zawiera ono nowe narzędzia ułatwiające nawigację po Waszym koncie użytkownika, lepiej widoczne powiadomienia o bezpieczeństwie i prywatności oraz szczegółowe podsumowania istotnych informacji związanych z Kontem Google, takich jak dane osobiste, urządzenia, metody płatności, zakupy, subskrypcje, rezerwacje i kontakty. Nowe funkcje są dostępne już od dzisiaj dla wszystkich użytkowników systemu Android i zostaną wdrożone także na iOS oraz w przeglądarce jeszcze w tym roku.

1.png


2.png

Nowe sposoby, aby znaleźć to, czego potrzebujecie

Dodaliśmy nowe funkcje do Konta Google, aby jeszcze bardziej ułatwić Wam przeglądanie i kontrolę tych danych. Udostępniliśmy nową opcję wyszukiwania, która umożliwia odnalezienie ustawień i innych potrzebnych Wam w danej chwili informacji np. w jaki sposób zmienić hasło.

Kiedy macie problem, ale nie do końca wiecie jak go rozwiązać, możecie wejść do nowej sekcji pomocy technicznej. Znajdziecie tam pomoc dotyczącą typowych zadań, takich jak zwiększenie dostępnego miejsca na koncie, oraz uzyskacie odpowiedzi od ekspertów ze społeczności.

5.png

Bardziej pomocne informacje na temat prywatności i bezpieczeństwa

Wiemy, że kiedy chodzi o prywatność i dane - jedno rozwiązanie nie będzie wszystkim wystarczało. Aby ułatwić Wam zrozumienie jakie informacje znajdują się na Waszych Kontach Google i pomóc umiejętnie nimi zarządzać, wprowadziliśmy nowy, intuicyjny i przetestowany przez użytkowników wygląd Konta Google, który umożliwia łatwe przeglądanie Waszych ustawień prywatności. Możecie teraz prosto odszukać opcję kontroli Waszej aktywności w sekcji "Dane i personalizacja". Pozwala ona zdecydować, jakie rodzaje aktywności są zapisywane na koncie, tak aby Google działało dla Was jeszcze lepiej. Znajdziecie tam również niedawno zaktualizowaną usługę Sprawdzania Prywatności, która pomoże Wam w przeglądaniu ustawień dotyczących prywatności i wyjaśni, w jaki sposób kształtują one Wasze doświadczenia związane z usługami Google.

W październiku zaktualizowaliśmy usługę Sprawdzania Prywatności, aby zapewnić Wam pogląd bezpieczeństwa konta i spersonalizowane rekomendacje. Nowe Konto Google opiera się na tym doświadczeniu wprowadzenia tych funkcji i pokaże Wam powiadomienie, kiedy wykryjemy, że możecie możecie zrobić coś, aby zwiększyć bezpieczeństwo Waszego konta. Na przykład, możemy Wam zasugerować usunięcie konta z urządzeń, których od dawna nie używacie lub odinstalowanie niezweryfikowanych aplikacji, którym umożliwiliście dostęp do danych Waszych kont.


4.png

Zobowiązaliśmy się do zapewnienia Wam narzędzi, dzięki którym możecie wybierać najlepsze dla Was rozwiązania. Od lat tworzymy je i udoskonalamy tak, aby umożliwić Wam łatwe zrozumienie tego, jak chronić i zarządzać swoimi danymi. Wraz z ewolucją potrzeb dotyczących polityki bezpieczeństwa i prywatności będziemy kontynuować ulepszanie tych ważnych narzędzi, aby pomóc Wam w kształtowaniu sposobu, w jaki Google działa dla Was.

https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/images/4_AaywGxD.max-1000x1000.png



  1. Za darmo założyć konto na stronie my.paysafecard.com, a następnie dodać my paysafecard jako metodę płatności w Sklepie Play i jednorazowo zalogować się w nim swoim loginem i hasłem my paysafecard.
  2. Kupić paysafecard o wybranej wartości w najbliższym punkcie sprzedaży i wpisać 16-cyfrowy pin z vouchera na swoim koncie my paysafecard.
  3. To wszystko – można już dokonywać zakupów w Sklepie Play.
Od czasu uruchomienia Sklepu Play sześć lat temu przez cały czas staramy się, by nasza usługa była dostępna dla jak największej liczby użytkowników. Dlatego wprowadziliśmy różne metody płatności w Sklepie Play, takie jak karty podarunkowe Play albo możliwość obciążenia kwotą zakupu rachunku telefonicznego od operatora. Obecnie wprowadzamy nową globalną metodę płatności w Sklepie Play – paysafecard. Miło nam ogłosić, że to Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym można płacić w Sklepie Play za jej pomocą.

Żeby móc w pełni cieszyć się ulubionymi grami, wielu użytkowników decyduje się na upgrade postaci, kupno dodatkowej waluty obowiązującej w grze albo odblokowanie kolejnych poziomów. Są jednak gracze, którzy nie mają kart debetowych, ani kredytowych, albo po prostu nie chcą nimi płacić przez internet. Teraz mogą oni skorzystać z paysafecard, metody płatności, która zdążyła zyskać popularność w społeczności graczy i z której już teraz korzysta rocznie ponad milion polskich użytkowników.
paysafecard to dostępna już w 45 państwach metoda opierająca się na przedpłacie online. W Polsce klienci mogą kupić vouchery paysafecard w ponad 48 tysiącach punktów w całym kraju, takich jak supermarkety, stacje benzynowe, poczta, kioski czy osiedlowe sklepiki. Najbliższy punkt sprzedaży voucherów można łatwo zlokalizować na stronie paysafecard.com albo w aplikacji mobilnej paysafecard. Co ważne, paysafecard jest dostępny dla każdego – użytkownicy nie potrzebują konta bankowego ani karty kredytowej, żeby z niego skorzystać

Żeby po raz pierwszy zapłacić w Sklepie Google metodą paysafecard, trzeba:
  1. Za darmo założyć konto na stronie my.paysafecard.com, a następnie dodać my paysafecard jako metodę płatności w Sklepie Play i jednorazowo zalogować się w nim swoim loginem i hasłem my paysafecard.
  2. Kupić paysafecard o wybranej wartości w najbliższym punkcie sprzedaży i wpisać 16-cyfrowy pin z vouchera na swoim koncie my paysafecard.
  3. To wszystko – można już dokonywać zakupów w Sklepie Play.
Będziecie mogli płacić środkami ze swojego konta my paysafecard za wszystkie zakupy w Sklepie Play, niezależnie od tego, czy będą to gry, aplikacje, subskrypcje do aplikacji, muzyka, filmy czy książki. Wystarczy zalogować się tylko raz, na początku korzystania z usługi – potem do płacenia w Sklepie Play metodą my paysafecard wystarczy jedno kliknięcie.

Vouchery dostępne są w kwotach 20, 30, 50, 100 i 300 zł.

Więcej informacji znajdziecie także na www.paysafecard.com/google

U swych podstaw sztuczna inteligencja (SI) to oprogramowanie komputerowe zdolne do uczenia się i adaptacji. Nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów, ale ma ogromny potencjał, aby pomóc zmienić nasze życie na lepsze. W Google wykorzystujemy SI by nasze produkty były bardziej użyteczne – od wolnej od spamu i łatwej do uporządkowania poczty elektronicznej przez inteligentnych asystentów, z którymi można swobodnie porozmawiać, aż po odkrywanie zabawnych elementów na zdjęciach. 
Poza naszymi produktami korzystamy z pomocy SI, aby radzić sobie z najpilniejszymi problemami na świecie. Para licealistów buduje czujniki obsługiwane przez sztuczną inteligencję, przewidujące ryzyko wybuchu pożarów lasów. Rolnicy korzystają z niej, aby obserwować stan zdrowia swoich stad. Lekarze zaczynają wykorzystywać SI w diagnozowaniu nowotworów i zapobieganiu utracie wzroku. Te jednoznaczne korzyści są przyczyną, dla której Google inwestuje znaczne środki w badanie i rozwój sztucznej inteligencji oraz udostępnia szeroko technologie SI za pośrednictwem swoich narzędzi i otwartego kodu.
Mamy świadomość, że technologia z takimi możliwościami rodzi równie istotne wątpliwości dotyczące jej wykorzystania. Rozwój SI oraz sposób, w jaki będziemy z niej korzystać, będą wywierać coraz silniejszy wpływ na społeczeństwo. Jako liderzy w dziedzinie sztucznej inteligencji, odczuwamy ciążącą na nas wielką odpowiedzialność za jej właściwe wykorzystanie. Dlatego publikujemy dziś siedem zasad, którymi będziemy się kierować w dalszej pracy. Nie są to czysto teoretyczne koncepcje; to konkretne standardy, które będą czynnie rządzić naszymi badaniami i rozwojem produktów oraz oddziałując na podejmowane decyzje biznesowe.

Zdajemy sobie sprawę, że obszar ten jest dynamiczny i stale ewoluuje. Podejdziemy do naszych zadań z pokorą, zobowiązując się do wewnętrznego i zewnętrznego zaangażowania oraz gotowi do przystosowania swojego podejścia do zdobywanej z upływem czasu wiedzy.


Cele dla zastosowań SI

Będziemy oceniać zastosowania SI w świetle poniższych celów. Wierzymy, że SI powinna:


1. Przynosić korzyści społeczne.

Rozwój nowych technologii wywiera coraz silniejszy wpływ na społeczeństwo. Postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji dokonają istotnych przemian w bardzo wielu dziedzinach, między innymi opiece zdrowotnej, bezpieczeństwie, energetyce, transporcie, produkcji czy rozrywce. Rozważając potencjalny rozwój i zastosowania technologii SI, będziemy brać pod uwagę szeroki zakres czynników społeczno-ekonomicznych i będziemy kontynuować swoje działania tam, gdzie naszym zdaniem ogólne prawdopodobne korzyści istotnie przewyższą przewidywane wady oraz ryzyko.
SI zwiększa również naszą zdolność do wyłuskiwania znaczenia z dużych ilości danych. Będziemy dążyć do udostępniania wysokiej jakości, precyzyjnych informacji z wykorzystaniem SI, nie rezygnując przy tym z poszanowania dla norm kulturowych, społecznych i prawnych w krajach, w których działamy. Będziemy również nadal wnikliwie oceniać, kiedy udostępniać nasze technologie na zasadach niekomercyjnych.


2. Unikać tworzenia lub umacniania krzywdzących zniekształceń.

Algorytmy i zbiory danych sztucznej inteligencji mogą odzwierciedlać, umacniać lub osłabiać krzywdzące zniekształcenia. Zdajemy sobie sprawę, że ich odróżnienie od rzeczywistych tendencji nie zawsze jest łatwe i w poszczególnych kulturach i społecznościach kształtują się one inaczej. Dołożymy starań, aby uniknąć ich niekorzystnego oddziaływania na ludzi, w szczególności w przypadku tak wrażliwych wyróżników jak rasa, pochodzenie etniczne, płeć, narodowość, dochody, orientacja seksualna, sprawność fizyczna czy poglądy polityczne i religijne.


3. Być opracowywana i sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa.

Będziemy nadal rozwijać i wdrażać rygorystyczne środki ochronne i zabezpieczające, aby uniknąć niepożądanych rezultatów niosących za sobą ryzyko wyrządzenia jakichkolwiek szkód. Zaprojektujemy nasze systemy SI, aby wykazywały się właściwą ostrożnością, będziemy też je rozwijać zgodnie z najlepszymi praktykami w dziedzinie badań nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji. W odpowiednich przypadkach przeprowadzimy testy technologii SI w zamkniętym środowisku, obserwując ich funkcjonowanie od momentu wdrożenia.


4. Odpowiadać przed ludźmi.

Zaprojektujemy systemy SI w taki sposób, aby dostarczały właściwych możliwości do uzyskania opinii zwrotnej, należytych wyjaśnień i odwołań. Nasze technologie SI będą podlegać należytemu nadzorowi i kontroli człowieka.

5. Zawierać zasady zachowania prywatności.
Umieścimy nasze zasady ochrony prywatności w ramach rozwoju oraz wykorzystania technologii SI. Zapewnimy możliwość powiadamiania i wyrażenia zgody, będziemy wspierać architekturę chroniącą prywatność oraz zadbamy o należytą przejrzystość oraz nadzór nad wykorzystaniem danych.


6. Zachowywać wysokie standardy rzetelności naukowej.

Innowacje technologiczne opierają się na metodzie naukowej i zobowiązaniu do zasad otwartości badań, dyscypliny intelektualnej, uczciwości i współpracy. Narzędzia SI mają potencjał, aby otworzyć nowe obszary badań naukowych i wiedzy w kluczowych dziedzinach, takich jak biologia, chemia, medycyna i nauki o środowisku. Pracując nad rozwojem SI, dążymy do wysokich standardów doskonałości naukowej.
Będziemy współpracować z zainteresowanymi stronami w celu promowania rozważnego przywództwa w tej dziedzinie, korzystając z rygorystycznych pod względem badawczym, łączących wiele dziedzin nauki zasad. Będziemy również odpowiedzialnie dzielić się wiedzą na temat SI, publikując materiały edukacyjne, najlepsze praktyki i badania, które umożliwią większej liczbie osób opracowanie jej przydatnych zastosowań.

7. Być udostępniana do zastosowań zgodnych z niniejszymi zasadami.
Wiele technologii można wykorzystać do różnorakich celów. Będziemy pracować nad ograniczeniem potencjalnie szkodliwych lub naruszających zasady zastosowań. Opracowując i wdrażając technologie SI, będziemy oceniać prawdopodobne zastosowania w świetle następujących czynników:
Podstawowy cel i zastosowanie: podstawowy cel i prawdopodobne zastosowanie technologii i aplikacji, w tym stopień, w jakim rozwiązanie ma lub po adaptacji może mieć związek ze szkodliwym wykorzystaniem.
Charakter i wyjątkowość: czy udostępniamy technologię unikatową, czy raczej ogólnie dostępną.
Skala: czy wpływ zastosowania danej technologii będzie istotny.
Charakter zaangażowania Google: czy dostarczamy narzędzia ogólnego zastosowania, integrujemy narzędzia dla klientów, czy też opracowujemy rozwiązania niestandardowe.

Zastosowania dla sztucznej inteligencji, których nie będziemy rozwijać
Niezależnie od powyższych celów nie będziemy projektować ani wdrażać SI w następujących obszarach zastosowań:
  1. Technologie, które powodują lub mogą powodować ogólne szkody. Jeżeli istnieje istotne ryzyko wystąpienia szkody, będziemy kontynuować prace tylko wtedy, kiedy uznamy, że korzyści znacznie przewyższają ryzyko, i wprowadzimy odpowiednie ograniczenia związane z bezpieczeństwem.
  2. Broń lub inne technologie, których głównym celem lub konsekwencją jest spowodowanie obrażeń u ludzi lub bezpośrednie ułatwienie ich zadawania. 
  3. Technologie, które zbierają lub wykorzystują informacje do inwigilacji z naruszeniem norm międzynarodowych.
  4. Technologie, których przeznaczenie narusza powszechnie przyjęte zasady prawa międzynarodowego i praw człowieka.
Chcemy jasno powiedzieć, że choć nie opracowujemy SI do stosowania w broni, będziemy kontynuować naszą współpracę z rządami i wojskiem w wielu innych obszarach. Obejmują one bezpieczeństwo cybernetyczne, szkolenia, rekrutację wojskową, opiekę zdrowotną dla weteranów oraz akcje poszukiwawcze i ratownicze. Współpraca ta jest ważna i będziemy aktywnie poszukiwać sposobów by wesprzeć niezwykle ważne zadania tych instytucji oraz zapewnienie bezpieczeństwa personelowi wojskowemu oraz ludności cywilnej.

SI w perspektywie długoterminowej
Chociaż wybieramy właśnie takie podejście do sztucznej inteligencji, rozumiemy że w tej dyskusji jest miejsce dla wielu opinii. Wraz z postępem technologicznym w tym obszarze będziemy współpracować z wieloma zainteresowanymi stronami w celu promowania przemyślanego przywództwa w tej dziedzinie, korzystając z rygorystycznych pod względem badawczym, łączących wiele dziedzin nauki zasad. Będziemy nadal dzielić się tym, czego się nauczyliśmy, aby udoskonalać technologie i praktyki w zakresie SI.
Wierzymy, że te zasady stanowią właściwą podstawę dla naszej firmy i przyszłego rozwoju sztucznej inteligencji. Takie podejście jest zgodne z wartościami określonymi w naszym pierwotnym liście założycielskim z 2004 roku. Wyraziliśmy tam jasno nasz zamiar kierowania się perspektywą długoterminową, nawet jeśli oznacza to krótkoterminowe kompromisy. Tak wówczas powiedzieliśmy i nadal podtrzymujemy te słowa.


Chcemy pomóc Wam dobrze rozpocząć maraton oglądania Mistrzostw Świata FIFA™ – z Google będziecie zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się na boisku i poza nim. Przeczytajcie, jak pomożemy Wam kibicować podczas tegorocznych Mistrzostw Świata: 

Bądźcie zawsze na bieżąco z Wyszukiwarką

Podczas Pucharu Świata FIFA będziecie mogli sprawdzać bezpośrednio w wyszukiwarce tabele grupowe, statystyki i piłkarzy zyskujących popularność – w ten sposób będziecie zawsze na bieżąco z tym, co się dzieje na mundialu.
W przypadku każdego meczu możecie dotknąć ekranu, aby śledzić wyniki na żywo albo dostawać na telefon powiadomienia za każdym razem, gdy zmieni się rezultat. Dostaniecie też dostęp do szczegółowej osi czasu z aktualizacjami dotyczącymi najważniejszych momentów, zdjęciami na żywo, statystykami, tweetami itd. 
Żeby być na bieżąco ze wszystkimi meczami bez wyszukiwania ich za każdym razem, możecie przypiąć aktualizacje wyników w czasie rzeczywistym na swoich telefonach z Androidem. Zrobicie to z poziomu wyszukiwarki w przeglądarce mobilnej lub z aplikacji Google na Androidzie. Znajdźcie mecz, który Was interesuje, dotknijcie go i przeciągnijcie, żeby umieścić go w dowolnym miejscu ekranu.
Możecie też zaangażować się w mecz jeszcze przed jego rozpoczęciem – sprawdzić składy, wiadomości i przewidywania dotyczące wyniku. Wszystkie te dane będą aktualizowane również po rozpoczęciu meczu. Lokalni nadawcy i drużyny narodowe będą też dzielić się najciekawszymi momentami rozgrywek i najświeższymi wiadomościami za pomocą narzędzia Posts on Google. 


Mieszkańcy państw, które uczestniczą w mistrzostwach, powinni mieć oczy szeroko otwarte, żeby nie przegapić doodli Google stworzonych przez lokalnych artystów. Fani futbolu w wybranych krajów będą mieli okazję obejrzeć doodle z wyprzedzeniem, a po publikacji w wyszukiwarce będą też dostępne na Google.com/doodle.

Śledźcie trendy

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie momenty meczów zyskały największą popularność i na co najbardziej niecierpliwie czekają kibice, wejdźcie na Trendy Google, żeby sprawdzić – interaktywnie, w czasie rzeczywistym – wyszukiwania związane z Pucharem Świata FIFA. Będziemy mieli specjalne strony w różnych językach w państwach takich jak Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Brazylia i wielu innych. Wśród danych znajdziecie aktualizowane w czasie rzeczywistym rankingi światowych graczy oparte na tym, jak często byli wyszukiwani przez internautów, oraz możliwe do udostępniania mapy i wykresy, dzięki którym będziecie mogli bezpośrednio po meczu jeszcze raz przeżyć sportowe emocje w Wyszukiwarce.



Sprawdźcie na Mapach Google, gdzie oglądać mecze

Od 14 czerwca będziecie mogli sprawdzić, które z miejscowych lokali widocznych w Wyszukiwarce i Mapach są oznaczone jako odpowiednie do oglądania sportu. Żeby dostarczyć Wam odrobiny inspiracji, zanim wyjdziecie z domu w koszulce swojej drużyny, możecie przyjrzeć się dwóm stadionom Pucharu Świata FIFA – Otkrytije Ariena i stadionowi w Sankt Petersburgu – na Street View.

Let’s Play!

W Sklepie Play z okazji Mistrzostw Świata znajdziecie specjalne aplikacje i gry, które pozwolą Wam być na bieżąco z tym, jak radzą sobie Wasze ulubione drużyny – obojętnie, czy chcecie oglądać mecze albo słuchać komentarza, śledzić wyniki albo… doskonalić własne umiejętności piłkarskie:

  • 2018 FIFA World Cup Russia™ Official App: to prawdziwy must-have: znajdziecie tam aktualizowane w czasie rzeczywistym wyniki, najciekawsze momenty meczów, a także składy, tabele i o wiele więcej. 
  • Panini Sticker Album: niezależnie, czy już na placu zabaw wymienialiście się naklejkami z piłkarzami, czy kibicujecie dopiero od niedawna, ten cyfrowy album z dostarczy Wam świetnej zabawy. Zbierzcie naklejki wszystkich 32 drużyn, które mierzą się w tegorocznych mistrzostwach.
  • Onefootball Live Soccer Scores: Miejsce dla najbardziej zaangażowanych fanów piłki. Onefootball to doskonałe źródło wiedzy o rozkładzie meczy, wynikach, plotkach dotyczących transferów piłkarskich i tym podobnych.
  • FIFA Soccer: FIFA World Cup™: To zarówno gra w piłkę, jak i kierowanie drużyną – gra idealna dla gamerów, którzy poszukują kompleksowych doświadczeń.
  • Top Eleven 2018 Be a Soccer Manager: Z Top Eleven poznacie od środka proces kierowania klubem piłkarskim, wirtualnie zarządzając wszystkimi aspektami swojej rozwijającej się drużyny.

Teraz pozostaje nam już tylko wspólnie odliczać do startu Pucharu Świata!


  • Walka z fałszywymi informacjami: Projekty, które chronią dziennikarstwo wysokiej jakości przez korzystanie z fact checkingu i innych technologii pozwalających walczyć z dezinformacją.
  • Lokalne historie: Projekty, które wzmacniają głos lokalnych i małych wydawców w przestrzeni cyfrowej.
  • Wzrost przychodów cyfrowych: Projekty, które mają pomóc wydawcom w dostępie do nowych lub lepszych rozwiązań, dzięki którym tworzone przez nich treści przekładają się na przychody.
  • Wdrażanie nowych technologii: Projekty, które korzystają z technologii cyfrowych, żeby zautomatyzować proces pracy lub treści, a w konsekwencji wspierać oryginalne dziennikarstwo lub poprawiać odbiór tekstów przez czytelników.
Niewiele rzeczy jest ważniejszych dla społeczeństwa niż wolne, rozwijające się media. W miarę, jak cyfrowy świat się zmienia, przed dziennikarzami i wydawcami pojawiają się nowe możliwości, ale także — nowe wyzwania. W rozwiązaniu niektórych spośród takich wyzwań pomaga jednak zapewnienie im środków finansowych i możliwości elastycznego eksperymentowania z innowacyjnymi projektami newsowymi.

Od niemal trzech lat Fundusz Digital News Initiative — część Google News Initiative — wspiera wydawców w ich pracy. Zobowiązaliśmy się przeznaczyć w sumie 150 mln euro na wsparcie dla stworzenia i rozwoju innowacyjnych projektów w europejskim ekosystemie newsowym. Do tej pory rozdysponowaliśmy już 94 mln euro z tej kwoty, a zbliża się kolejna tura finansowania.

Dziś z dumą ogłaszamy Raport Funduszu DNI 2018, w którym można znaleźć opisy realizacji i efektów dotychczas sfinansowanych projektów. Od początku działania Funduszu otrzymaliśmy ponad 4800 zgłoszeń i wsparliśmy 461 projektów z 29 państw łączną kwotą 94 mln euro.

Wiemy, że dobre projekty wymagają czasu. Dziś możemy już obserwować jak projekty, które przedstawiono nam w fazie wstępnych pomysłów, rozwinęły się i znalazły zastosowanie w europejskich newsroomach. W naszym raporcie znajdziecie przykłady rozwiązań, które z sukcesem wychodzą naprzeciw czterem kluczowym wyzwaniom, przed którymi stoi branża dziennikarska:

  • Walka z fałszywymi informacjami: Projekty, które chronią dziennikarstwo wysokiej jakości przez korzystanie z fact checkingu i innych technologii pozwalających walczyć z dezinformacją.
  • Lokalne historie: Projekty, które wzmacniają głos lokalnych i małych wydawców w przestrzeni cyfrowej.
  • Wzrost przychodów cyfrowych: Projekty, które mają pomóc wydawcom w dostępie do nowych lub lepszych rozwiązań, dzięki którym tworzone przez nich treści przekładają się na przychody.
  • Wdrażanie nowych technologii: Projekty, które korzystają z technologii cyfrowych, żeby zautomatyzować proces pracy lub treści, a w konsekwencji wspierać oryginalne dziennikarstwo lub poprawiać odbiór tekstów przez czytelników.


Z powyższymi problemami mierzy się cały europejski ekosystem newsowy i stanowią one jedne z najbardziej wiodących tematów wśród aplikacji do Funduszu. Wśród projektów, które bezpośrednio odnoszą się do tych kwestii, można wymienić np. Full Fact, niezależną organizację pozarządową, która używa zautomatyzowanego narzędzia do fact-checkingu, by zweryfikować ponad 25 000 informacji medialnych tygodniowo; La Voz de Galicia ze swoim oprogramowaniem Hyperlocal Listener i Community Manager, które pomaga dziennikarzom odpowiadać na potrzeby lokalnych użytkowników; Steady, które umożliwia wydawcom cyfrowym monetyzację indywidualnych materiałów poprzez przychody z subskrypcji; czy Frames, które wspiera dziennikarstwo oparte na danych, upraszczając i popularyzując korzystanie z niego.

W tym roku wiele projektów jest opartych na coraz ściślejszej współpracy. Wydawcy pracują ponad podziałami organizacyjnymi i ponad granicami: łączą zasoby i dzielą się wiedzą, by tworzyć skrojone na ich potrzeby rozwiązania, lub wykorzystując oprogramowanie open source.

Od startupów do wielkich newsroomów, w mediach lokalnych i ogólnokrajowych, projekty finansowane przez DNI korzystają z możliwości jakie daje technologia we wspieraniu dziennikarstwa, zmieniając i wymyślając na nowo wszystkie jego elementy — od prenumerat i fact-checkingu po spersonalizowane treści i kontakt z czytelnikami.


https://lh4.googleusercontent.com/QzSGXOvBXQjfF0ultGORbMEXGNRRlZQIwt6zmuDrSj5FZ4lKHxZewZVRRxAjnniqikT7WNsoMbPt6k-SIjavyWPU33rH-Wi2HXcCaxeRQogELC4o3BI9nCN0J4I4-A1UEmIvmk-H







Podczas gdy świat z niecierpliwością czeka na Mistrzostwa Świata FIFA2018 roku w Rosji, fani futbolu szukają na YouTube informacji i szykują się do tegorocznego mundialu. Globalne zainteresowanie Pucharem Świata FIFA 2018 wciąż rośnie, a liczba wyszukiwań w Google i YouTube jest większa niż w przypadku Igrzysk Olimpijskich i innych ważnych wydarzeń sportowych.

Aby lepiej zrozumieć, co fani futbolu oglądają na YouTube, sprawdziliśmy, które drużyny narodowe, piłkarze i filmy związane z piłką nożną zdobywały popularność na platformie w ciągu ostatniego roku:

Latynoamerykańskie drużyny i zawodnicy prowadzą na świecie pod kątem oglądalności

Użytkownicy YouTube na całym świecie spędzili najwięcej czasu, oglądając filmy związane z drużynami z Ameryki Łacińskiej. Jeśli chodzi o czas oglądania w 2017 r., 5 najpopularniejszych drużyn narodowych to Argentyna, Brazylia, Peru, Portugalia i Meksyk.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze drużyny Pucharu Świata FIFA 2018 w każdym z państw (pod względem czasu oglądania każdej z drużyn w tym kraju w 2017 r.):



Czas oglądania filmów z gwiazdami futbolu takimi jak Lionel Messi, Neymar da Silva Santos Jr. i Cristiano Ronaldo w zeszłym roku wzrósł o 80% (w porównaniu z rokiem poprzednim).


Podsumowanie meczów, najważniejsze wydarzenia i triki piłkarskie
Wśród materiałów związanych z piłką nożną na platformie YouTube popularne okazały się podsumowania meczów, a także ich najważniejsze momenty i filmy z trikami piłkarskimi. W ciągu ostatnich dwóch lat ilość czasu spędzonego na oglądaniu podsumowań meczów w serwisie YouTube wzrosła ponad dwukrotnie. Od ostatnich Mistrzostw Świata czas oglądania najważniejszych wydarzeń piłkarskich wzrósł dziewięciokrotnie, zaś czas oglądania zdjęć trików związanych z piłką nożną - o 50%.

Na YouTube kibice nie tylko oglądają, ale także uczestniczą
Ludzie wchodzą na YouTube także po to, by poprawić własne umiejętności piłkarskie. Czas oglądania filmów treningowych od 2014 r. wzrósł sześciokrotnie.
Z popularnymi tutorialami piłkarskimi możecie zapoznać się m.in. tutaj:




Oficjalny kanał FIFA będzie transmitował na żywo wszystkie konferencje prasowe przed i po meczu, abyście zawsze mogli być na bieżąco z tym, co dzieje się na mundialu.

Emocje nie kończą się na boisku. Istnieją setki kanałów YouTube, które pokażą Wam więcej niż mecze i zapewnią pełne doświadczanie Mistrzostw Świata FIFA 2018 dzięki pokazom na żywo, materiałom szkoleniowym, wywiadom, żartom i analizie meczów. FA będzie codziennie zamieszczać treści z obozu angielskiej drużyny piłkarskiej, niemiecka DFB Die Mannschaft będzie prowadzić relacje z obozu treningowego, podobnie jak z bazy drużyny podczas mundialu, FC Barcelona będzie przeprowadzać wywiady z legendami Pucharu Świata Barça.
Dołączcie do nas i razem odliczajmy do oficjalnego rozpoczęcia mundialu!



Mądrzy Cyfrowi to pierwszy program, dzięki któremu nastolatki z całej Polski będą miały okazję rozwijać umiejętności cyfrowe i kształtować mądre oraz odpowiedzialne postawy społeczne z wykorzystaniem nowych technologii. Projekt będzie realizować Fundacja „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” i będzie to pierwsza inicjatywa, którą w Polsce wesprze finansowo Google.org - charytatywny oddział Google.

Na czym polega projekt?
W ramach programu Mądrzy Cyfrowi wybrane szkoły i biblioteki w każdym województwie zorganizują dla uczniów w wieku 12-13 lat zajęcia rozwijające umiejętności cyfrowe. Nastolatki dowiedzą się m.in. jak tworzyć wirtualną rzeczywistość oraz poznają podstawy montażu wideo w 3D, narzędzia do pracy zespołowej czy zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu. Jednocześnie, wykorzystując najnowsze technologie młodzież w kreatywny sposób będzie też trenować praktykowanie wartości takich jak szacunek, uczciwość, mądrość i odwaga cywilna.

Google.org pierwszy raz w Polsce
Projekt Mądrzy Cyfrowi realizowany będzie przez Fundację „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom” ze wsparciem Google.org - naszego charytatywnego oddziału, który w Polsce podejmie działania po raz pierwszy. Wartość grantu na realizację programu to 500 tys. dolarów. W formie pilotażowej projekt ruszy w lecie 2018 r., a zimą 2019 r. obejmie swoim zasięgiem kilkaset szkół z całego kraju.

Ogłaszając program, Jacquelline Fuller, prezes Google.org podkreśliła: “Każdego dnia widzimy rosnącą potrzebę zapewnienia, by każdy miał równy dostęp do szans i możliwości, jakie zapewnia internet. Dlatego Google inwestuje w Polsce w programy i inicjatywy, które pomagają w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i odpowiedzialnym korzystaniu z możliwości nowych technologii.”

Więcej informacji znajdziecie dostępnych jest na stronie madrzycyfrowi.pl.