https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgN2HA7yIqWnAlN5SVX0xIKqGInIzt4FGpntoc2ALx4UIMlNc3_GdZCZn3Yg-NOTZwRBX9mTiIlU3hK_PX_pouAvj4MVIqh5zWrJq04cTbWiJhBzd8_ARmfDCZycthKW2_6AXsBsQ/s1600/gmach.png
Muzeum Narodowe w Krakowie, najstarsza i największa polska galeria sztuki, dołączyła właśnie do naszych partnerów na Google Arts & Culture, a jej dzieła, jako pierwsze w Polsce, zostały sfotografowane w wysokiej rozdzielczości przez specjalistyczny sprzęt Art Camera. Ponad 70 prac z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi trzon nowej wystawy Google dedykowanej stuleciu polskiej sztuki.

Nowosielski, Wyspiański, Boznańska, Malczewski - to tylko część wielkich twórców, których prace prezentowane są na wystawie Stulecie polskiej sztuki, którą uruchomiliśmy dziś na Google Arts&Culture. Można tu zgłębić tajniki sztuki wybitnego reżysera teatralnego Tadeusza Kantora, zobaczyć na jednej scenie Krzysztofa Pendereckiego z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem i dowiedzieć się, co na temat współczesnej sztuki myśli artysta, projektant i wydawca książek Honza Zamojski. Prace pochodzą z kolekcji 28 polskich instytucji kultury, które udostępniły swoje zbiory na platformie. Znaczną część nowej wystawy stanowią natomiast dzieła, które na co dzień możecie oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Aby trafić zaś do sieci zostały sfotografowane przy pomocy specjalistycznego sprzętu Google Art Camera.




Art Camera - obrazy pod lupą po raz pierwszy w Polsce
Obraz w gigapikselowej rozdzielczości składa się z ponad miliarda pikseli i może pokazać szczegóły niewidoczne dotąd gołym okiem. Właśnie po to stworzyliśmy Art Camera, zrobotyzowany aparat fotograficzny wykonany w celu uzyskania zdjęć o najwyższej możliwej rozdzielczości. Dzięki niemu, po raz pierwszy w Polsce, sfotografowano muzealne dzieła, w tym “Dziewczynkę z chryzantemami” - jeden z najdoskonalszych obrazów Olgi Boznańskiej, będących w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.



Obok Boznańskiej, możecie podziwiać teraz z ultrawysoką dokładnością ponad 70 dzieł, w tym prace Jacka Malczewskiego (“Wigilia na Syberii”), Aleksandra Gierymskiego (“Dziewczyna z Bronowic”) czy schematyczne figury utrzymane w konwencji komiksu pędzla Marcina Maciejowskiego (“Sytuacja się zmieniła”).

Krakowskie Muzeum Narodowe zaprasza internautów
To nie jedyne dzieła, które udostępnia w sieci Muzeum Narodowe w Krakowie. Dzięki współpracy z Google Arts&Culture możecie jako jedni z pierwszych obejrzeć nowootwartą wystawę “Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”.



Dodatkowo Muzeum zaprasza do zobaczenia prac poświęconych Stanisławowi Wyspiańskiemu - wśród udostępnionych ekspozycji są między innymi pastele malarza, które przybliżają jego życie, rodzinę oraz miejsca w których żył, jak również kolekcja poświęconą temu, jak Kraków i Paryż wpłynęły na jego twórczość. Już teraz możecie spojrzeć głęboko w oczy Wyspiańskiego i przyjrzeć się każdej kresce jego słynnego autoportretu z 1903 roku.



By podziwiać wspaniałe zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, możecie wybrać się na spacer - również wirtualny. A to za sprawą wizyty specjalnego wózka Trolley, który kilka tygodni temu zawitał do Krakowa i sfotografował zbiory aż w 5 oddziałach Muzeum (Gmach Główny Muzeum Narodowego, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Dom Jana Matejki oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi "Atma")



To jednak nie koniec atrakcji jakie czekają Was na Google Arts&Culture. W ramach dzisiejszej aktualizacji na platformie pojawiły się też fotografie wysokiej rozdzielczości słynnej “Damy z Gronostajem” Leonarda Da Vinci - obraz na żywo można podziwiać w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Teatr Wielki - Opera Narodowa przygotował z kolei nową wystawę “Paddymania. Ignacy Paderewski - dyplomata i celebryta”.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgN2HA7yIqWnAlN5SVX0xIKqGInIzt4FGpntoc2ALx4UIMlNc3_GdZCZn3Yg-NOTZwRBX9mTiIlU3hK_PX_pouAvj4MVIqh5zWrJq04cTbWiJhBzd8_ARmfDCZycthKW2_6AXsBsQ/s1600/gmach.png




https://lh5.googleusercontent.com/qLBII-YyuAZ8jXLVUvidQvDdVs3H1Sj2WW47rg53qUwHbAFj6ZR5ILiEhBmVI7cIuicA1rAGSlXEccIz5qIjLHu4zHkWuH5_IubF08y6wvHZroSY5UDqiDYPontI_qWh_WSr-R40
Stale pracujemy nad tym, abyście mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób zarządzać Waszymi danymi i dokonywać najkorzystniejszych dla Was wyborów związanych z prywatnością. Wcześniej w tym roku, udostępniliśmy nowe funkcje Mojego Konta, dzięki którym Wasza prywatność i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu. Zaktualizowaliśmy także naszą politykę prywatności o filmy wideo i bardziej przejrzysty język, aby lepiej wyjaśnić jakie informacje zbieramy, dlaczego to robimy i jak możecie je kontrolować.

Dzisiaj, umożliwiamy Wam podejmowanie decyzji o Waszych danych bezpośrednio z różnych usług Google, z których korzystacie każdego dnia - począwszy od wyszukiwarki. Bez opuszczania wyszukiwarki, możecie teraz sprawdzać i usuwać Waszą ostatnią aktywność związaną z wyszukiwaniem, szybko znaleźć najbardziej adekwatne ustawienia prywatności na Waszym Koncie Google i dowiedzieć się więcej o tym jak wyszukiwarka wykorzystuje Wasze dane.



Zarządzajcie Waszymi danymi bezpośrednio z usług Google, z których korzystacie każdego dnia

Kiedy używacie produktów Google, generujecie dane dotyczące Waszej aktywności. Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę, dane te uwzględniają słowa kluczowe, które Was interesowały, linki w które klikaliście i inne informacje, takie jak Wasza lokalizacja w trakcie wyszukiwania.

Do tej pory, jeśli szukaliście czegoś w Google i chcieliście przejrzeć te dane lub nimi zarządzać, jedynym sposobem, aby to zrobić, było odwiedzenie Waszego konta Google. Teraz możecie kontrolować to już bezpośrednio w wyszukiwarce - możecie na bieżąco przeglądać lub usuwać Waszą aktywność w Google i szybko powracać do szukania tego czego potrzebujecie.

Zapewniliśmy też szybszy dostęp do opcji dotyczących kontroli prywatności z poziomu Waszego konta Google. Przykładowo, dzięki dostępowi do ustawień reklam, możecie kontrolować ich wyświetlanie już podczas wyszukiwania. Co więcej, teraz możecie też decydować, jakie informacje są zapisywane na Waszym koncie i które z nich mogą być używane do ulepszania usług Google, tak aby były jeszcze szybsze, inteligentniejsze i bardziej użyteczne.


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego jakie dane są generowane podczas korzystania z usług Google, a także w jaki sposób używamy ich do podnoszenia ich jakości, poniżej znajdziecie krótkie wideo z wyjaśnieniem wszystkich tych informacji.



Udostępniamy tę funkcję w wyszukiwarce Google na komputery i smartfony, a w aplikacji Google na iOS i Androida pojawi się ona w ciągu najbliższych tygodni. W przyszłym roku rozszerzymy ją także na Mapy i inne usługi Google. Ułatwienie dostępu do adekwatnych i praktycznych ustawień prywatności bezpośrednio z usług Google, z których korzystacie każdego dnia jest tylko jednym ze sposobów, w jaki stale pracujemy nad doskonaleniem zasad bezpieczeństwa dostosowanych do potrzeb wszystkich użytkowników.

https://lh5.googleusercontent.com/qLBII-YyuAZ8jXLVUvidQvDdVs3H1Sj2WW47rg53qUwHbAFj6ZR5ILiEhBmVI7cIuicA1rAGSlXEccIz5qIjLHu4zHkWuH5_IubF08y6wvHZroSY5UDqiDYPontI_qWh_WSr-R40



  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: możecie zdecydować czy Wasze dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączcie wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: pozwólcie, aby aplikacja pomogła Wam kontrolować czas, jaki Wasze dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez Was czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy, że wejdziecie w opcję Minutnik w Ustawieniach i określicie limit czasu po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: możecie ustawić swój kod dostępu do ustawień i innych informacji w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: Wasze dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie musicie logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Usunęliśmy też wszystkie funkcje związane z Waszym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści: dbamy o to, aby wszystkie treści były odpowiednie dla całej rodziny, ale pamiętajcie, że żaden system nie jest doskonały. Jeśli znajdziecie film, który wyda Wam się niestosowny - zgłoście go. Tym samym pomożecie nam ulepszać aplikację YouTube Kids. Aby zgłosić film, kliknij Więcej u góry filmu (znak trzech kropek) i wybierz opcję Zgłoś.

Ponad 70 miliardów wyświetleń - takim wynikiem może pochwalić się aplikacja YouTube Kids, która od dzisiaj jest już dostępna w Polsce. Dzięki YouTube Kids chcemy dostarczyć całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści oraz możliwość bezpiecznego ich odkrywania. A to za sprawą licznych opcji kontroli dla rodziców oraz zastosowaniu zaawansowanych algorytmów wyboru treści odpowiednich dla najmłodszych. Zapraszamy Was i Wasze dzieci do oglądania inspirujących materiałów zarówno rodzimej produkcji, jak i tych zagranicznych. Wystarczy kilka kliknięć by śledzić przygody sympatycznych Domisi, poznać żyrafę Irmę z wrocławskiego Zoo czy pomóc Mistrzowi Wu wypełnić specjalną misję. Starsze dzieci nauczą się liczyć w pamięci. Młodsze z łatwością zapamiętają alfabet po angielsku śpiewając razem z bohaterami Ulicy Sezamkowej, a na koniec dnia… zasną w takt ROCKołyski.

YouTube Kids to:

Zabawna i angażująca grafika: duże i wyraźne ikony ułatwiają korzystanie z aplikacji nawet małym dzieciom. Z aplikacją zintegrowaliśmy również wyszukiwanie głosowe, aby Wasze pociechy mogły znaleźć filmy, które chcą obejrzeć, nawet jeśli same nie potrafią jeszcze czytać ani pisać.

Treści przeznaczone dla całej rodziny: tworząc aplikację YouTube Kids myśleliśmy o bezpieczniejszej wersji serwisu YouTube, miejscu przyjaznym rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty możecie przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się. Dzieci znajdą tam filmy, które ich rozbawią lub zainteresują. Dowiedzą się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak świnka Peppa świętuje Halloween lub posłuchają piosenki na podstawie wiersza Juliana Tuwima, jak abecadło z pieca spadło.

Kolekcje partnerów: nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi partnerami, którzy przygotowują specjalne kolekcje kanałów na różne tematy, od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych. Udostępnione kolekcje ułatwią Wam wybranie treści, do których Wasze dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Zobaczycie wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy. O rekomendacje kanałów poprosiliśmy: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Ich kolekcje pojawią się w aplikacji już wkrótce.


Wiemy, że każda rodzina jest inna, dlatego uwzględniliśmy opcje, które pomogą Wam indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci.
  • Tryb akceptowania treści przez rodziców: pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów. Aby włączyć tę funkcję wystarczy kliknąć Ustawienia, przejść do profilu dziecka i wybrać Tylko zaakceptowane treści.
  • Ustawienia wyszukiwania: możecie zdecydować czy Wasze dzieci będą mogły swobodnie wyszukiwać treści spośród wszystkich zasobów aplikacji. Włączcie wyszukiwanie, aby umożliwić im dostęp do milionów filmów lub wyłączcie je, aby ograniczyć możliwość wyboru do mniejszego zestawu filmów. Aby skorzystać z tej funkcji przejdź do Ustawień, kliknij na profil dziecka i wybierz Zezwól na wyszukiwanie.
  • Minutnik: pozwólcie, aby aplikacja pomogła Wam kontrolować czas, jaki Wasze dzieci spędzają przed ekranem. To aplikacja poinformuje dziecko, gdy ustawiony przez Was czas korzystania z YouTube Kids się skończy. Wystarczy, że wejdziecie w opcję Minutnik w Ustawieniach i określicie limit czasu po upływie którego aplikacja zostanie zablokowana.
  • Dostęp poprzez hasło: możecie ustawić swój kod dostępu do ustawień i innych informacji w aplikacji.
  • Tajny kod dziecka: Wasze dziecko może utworzyć własny kod, aby zabezpieczyć swój profil. Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod.
  • Korzystanie z aplikacji jako niezalogowany użytkownik: nie musicie logować się na konto, aby korzystać z YouTube Kids. Usunęliśmy też wszystkie funkcje związane z Waszym kontem, takie jak przesyłanie, udostępnianie, polubienia itp.
  • Zgłaszanie treści: dbamy o to, aby wszystkie treści były odpowiednie dla całej rodziny, ale pamiętajcie, że żaden system nie jest doskonały. Jeśli znajdziecie film, który wyda Wam się niestosowny - zgłoście go. Tym samym pomożecie nam ulepszać aplikację YouTube Kids. Aby zgłosić film, kliknij Więcej u góry filmu (znak trzech kropek) i wybierz opcję Zgłoś.


YouTube Kids obsługuje również filmy sferyczne 360°. Obejrzenie takiego filmu jest bajecznie proste, wystarczy poruszać smartfonem lub tabletem, aby zmienić perspektywę z jakiej pokazywany jest obraz. Wskoczcie razem ze swoim dzieckiem i Lego na roller coaster, przenieście się na broadwayowską scenę (i za jej kulisy), aby zobaczyć fragment musicalu Król Lew lub dyskretnie obserwujcie co się dzieje w pewną zimową noc… kiedy Mikołaj dostarcza prezenty.

Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store. Bawcie się dobrze!


https://lh3.googleusercontent.com/Q-11SnPQXrn8Ea2hYqR-gEAzu2y9lVDTbPLG4TSjILwNcRf32jHqcenr1S7WZQnMZd7Ncp2qaZiQ0p-nCEzD_83sEnxAS_6y9jXNjQZ3K2Y0KGfKdmULbvqLrfdeClez8u9_Sc3m




Ludzie na całym świecie korzystają z YouTube, aby uczyć się nowych rzeczy i rozwijać swoje pasje. Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie się do egzaminu czy o zdobycie umiejętności w rzucie oszczepem - coraz więcej osób szuka informacji oraz inspiracji na YouTube. Wiele z nich czerpie wiedzę od niesamowitej społeczności twórców edukacyjnych takich jak Uwaga! Naukowy Bełkot, Astrofaza, Emce czy Kasia Gandor, których atrakcyjne i profesjonalne treści, zarówno uczą, jak i są po prostu świetną rozrywką.

W lipcu, Susan Wojcicki, nasza dyrektor generalna, ogłosiła początek YouTube Learning, inicjatywy wspierania wszystkich tych, którzy za pomocą Youtube dzielą się swoją wiedzą ze światem i milionami użytkowników korzystających z naszej platformy. Teraz zaś Susan podzieliła się informacją, że przeznaczy 20 milionów dolarów, na wsparcie rozwoju treści edukacyjnych na platformie YouTube. Wszystko po to, by serwis YouTube był jeszcze lepszy, zarówno dla przekazujących wiedzę, jak i ich odbiorców.

Wśród kroków, które chcemy podjąć jest finansowanie EduTuberów. Wiemy, że przygotowanie jakościowego, edukacyjnego materiału jest czasochłonne i niekiedy bardzo kosztowne. Właśnie dlatego stworzyliśmy nowy fundusz szkoleniowy, który ma wspierać twórców, dostarczających najlepsze edukacyjne treści na YouTube. Wsparcie od funduszu mogą otrzymać YouTuberzy podejmujący szeroki wachlarz tematów - od umiejętności zawodowych, takich jak budowanie CV, po zagadnienia związane z najnowszymi technologiami, dotyczy on twórców z całego świata, w tym oczywiście z Polski.

YouTuberzy, którzy są zainteresowani aplikowaniem do Funduszu edukacyjnego, mogą zarejestrować się tutaj.

Wśród naszych priorytetów jest również zapewnienie lepszego rozwoju dla początkujących EduTuberów. W ramach działań wspierających tę inicjatywę znajdują się takie projekty jak m.in. Akademia Twórców dla kanałów edukacyjnych i nasz nowy zestaw dobrych praktyk dotyczących nauki na YouTube.

Nie możemy obiecać, że każdy kto szuka inspiracji na YouTube zostanie naukowcem albo profesjonalnym szefami kuchni, ale możemy zapewnić, że każdy, kto chce się uczyć, będzie miał ku temu jeszcze większe możliwości.







Szukasz wyjątkowego prezentu na święta? Od dzisiaj fotoksiążki, czyli piękne papierowe albumy ze zdjęciami, są dostępne w Zdjęciach Google.



Teraz, dzięki Zdjęciom Google, możesz zebrać własne i udostępnione zdjęcia i stworzyć z nich drukowany album fotograficzny w zaledwie kilka minut. Fotoksiążki są niezwykle łatwe do wykonania - zarówno na komputerze jak i na smartfonie czy tablecie. Każde zdjęcie możesz łatwo odnaleźć i podpisać. Wbudowany przewodnik zasugeruje Ci też fotoksiążki na podstawie albumów i kolekcji, które już masz w Zdjęciach Google.

Aby utworzyć fotoksiążkę, wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać menu (trzy kreski w lewym górnym rogu) i wybrać “fotoksiążki”, na komputerze fotoksiążki znajdziesz w menu po lewej stronie.



Fotoksiążki są dziś dostępne w Polsce dla użytkowników Zdjęć Google w wersji online, dla urządzeń z Androidem i iOS. 20 stronicowa fotoksiążka w miękkiej oprawie kosztuje 55,99 zł, a w twardej 98,99 zł. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.







W ciągu 3 lat działalności Campus Warsaw jego społeczność startupowa rozrosła się do ponad 16 tysięcy członków. Tylko w ubiegłym roku w naszej siedzibie na warszawskiej Pradze odbyło się 400 wydarzeń w których udział wzięło 22 tysięcy osób. Ale Campus to nie tylko miejsce wymiany doświadczeń, spotkań z mentorami i inwestorami. To przede wszystkim przestrzeń, gdzie można zakładać i rozwijać własne firmy. Startupy zrzeszone w Campusie utworzyły do tej pory ponad 1000 nowych miejsc pracy i zebrały prawie 60 milionów złotych finansowania.

Nowe oblicze Campusu
Stałe powiększanie się społeczności i sukcesy członkowskich firm naturalnie przenoszą Campus na kolejny etap rozwoju. Nasza misja pozostaje taka sama, ale chcemy jeszcze więcej naszych zasobów i możliwości inwestować we wspieranie startupów w Polsce i regionie - to przede wszystkim ich głosy i potrzeby sprawiły, że zdecydowaliśmy się poświęcić więcej uwagi na dzieleniu się ze startupami najlepszymi praktykami i możliwościami, jakie dają produkty Google i nasza ogólnoświatowa sieć partnerów. By to podkreślić, jeszcze w tym roku Campus Warsaw zmieni nazwę na Google for Startups Campus. Przez najbliższe miesiące na jego czele będzie stała Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która stanowisko szefowej Campusu będzie łączyć z dotychczasowym kierowaniem Google Polska.

W realizacji naszej misji pomóc mają, między innymi, specjalne programy dla startupów, których kolejne edycje będą profilowane pod kątem zmieniającego się rynku.

Stawiamy na sektor gamingowy - zostań rezydentem
Residency to, obok Launchpad Accelerator, jeden z trzech darmowych programów wsparcia typu equity-free. Jest on najdłuższy i najintensywniejszy - zakwalifikowani przedsiębiorcy przez 6 miesięcy bezpłatnie przenoszą swoje biura do przestrzeni Google, gdzie korzystają z cyklicznych szkoleń oraz wsparcia ekspertów i mentorów Campusu.

Chcemy aby program ten pozwalał rozwijać się szczególnie obiecującym projektom. Rosnący sektor gamingowy w Polsce i regionie już teraz staje się gorącym tematem rozmów na całym świecie - głównie dzięki pracy ogromnej liczby utalentowanych deweloperów, którzy mogą realizować swoje pasje w wielu polskich firmach które już teraz odnoszą światowe sukcesy.

Dlatego pomagając wykorzystać ten potencjał, ogłaszamy że 3. edycję programu dedykujemy firmom, które swój biznes chcą rozwijać w sektorze mobile gaming. Oprócz przestrzeni do pracy, zakwalifikowane startupy będą regularnie pracować z ekspertami Google m.in. w zakresie designu i zarządzania produktem, sprzedaży i marketingu - z Polski i całego świata. Ponadto doradcami podczas programu będą twórcy i specjaliści z wiodących firm sektora gamingowego.

Jeśli więc chcesz zostać kolejnym unicornem w gamingu - zgłoś swoją firmę do programu. Celem Campus Residency jest bowiem zidentyfikowanie trzech wyzwań, którym muszą sprostać młode firmy, aby rozwijać się w skali globalnej.O tym jak udało się to dziesięciu absolwentom pierwszej edycji najlepiej mówią liczby: osiągnęli średni wzrost przychodów o 137%, otrzymanego finansowania o 44% oraz liczby utworzonych miejsc pracy o 28%. Więcej na temat profili ich działalności znajduje się tutaj.

Rekrutacja do 3. edycji Google for Startups Residency potrwa do 19 listopada, a zgłoszenia można składać na stronie: www.campus.co/residency/warsaw






https://lh3.googleusercontent.com/FHnZDdLEcPOuBGfjSPUcM9dXHvduN96dISRt-eQV-hueWfj-XjAQO5zzAPfHbV0FMkCVhtth1Ta5YO3ZkOFZiFGcaET9iPFQrXHc49uiY-8DOBoT9mhpiv94uqvq7VClwohq0Nj9


Kiedy są wybory 2018? Jak głosować poza miejscem zamieszkania? Jak głosować w innym mieście? To tylko niektóre z najpopularniejszych wyszukiwań dotyczących wyborów. Od dzisiaj na specjalnie uruchomionej podstronie w Trendach Google, można sprawdzić, które partie polityczne i komitety są wyszukiwane najczęściej i jakim zainteresowaniem użytkowników cieszą się kandydaci na prezydentów największych miast w Polsce.

Trendy Google to narzędzie umożliwiające przeglądanie informacji zyskujących popularność w sieci. Narzędzie działa w czasie rzeczywistym, dzięki czemu w prosty sposób można ocenić, co aktualnie jest popularne w internecie. Usługa pozwala m.in. na porównanie częstotliwości różnych zapytań na wykresie, a rankingi można sortować także według języka i państwa, z którego zapytania pochodzą.

Z okazji zbliżających się wyborów samorządowych Google uruchomiło specjalny serwis, na którym można śledzić najpopularniejsze zapytania dotyczące samych wyborów oraz hasła z nimi powiązane. A zatem możemy dowiedzieć się jakie tematy okołowyborcze zajmują internautów oraz jakich partii i komitetów szukają. Prezentujemy również informacje o tym jak często internauci wyszukują poszczególnych kandydatów na prezydentów stolic wszystkich 16 województw. Zainteresowanie wyszukiwanymi informacjami można zobrazować również na wykresie i sprawdzić jak zmieniało się na przestrzeni czasu.




Jedno z haseł najszybciej zyskujących na popularności brzmi: kiedy są wybory 2018? Przypominamy - już za 9 dni, w niedzielę 21 października :)

https://lh3.googleusercontent.com/FHnZDdLEcPOuBGfjSPUcM9dXHvduN96dISRt-eQV-hueWfj-XjAQO5zzAPfHbV0FMkCVhtth1Ta5YO3ZkOFZiFGcaET9iPFQrXHc49uiY-8DOBoT9mhpiv94uqvq7VClwohq0Nj9


Jeśli kiedykolwiek utknęliście w niekończącym się korku albo przeciskaliście się przez schody w metrze w godzinach szczytu, jednocześnie marząc o tym, żeby po prostu teleportować się do pracy, to doskonale wiecie, że dojazdy bywają trudne.

Dlaczego dojazdy do pracy czy szkoły wywołują tyle stresu? Bo trwają długo i są nieprzewidywalne. Informacje, które zebrano w dwudziestu pięciu północnoamerykańskich miastach, wskazują, że czas codziennych dojazdów w godzinach szczytu potrafi być o 60% dłuższy niż ten, który zakładamy w chwili wyjazdu. To sprawia, że się stresujemy, omijają nas spotkania i nie mamy czasu na śniadanie. Według historycznych danych z Map Google mieszkańcy Ameryki Północnej średnio spędzają na dojazdach jeden dzień w miesiącu. Rocznie to prawie dwa tygodnie. A co więcej, nieprzyjemna podróż może mieć zły wpływ na całą resztę dnia.

Dzisiaj przedstawiamy nowe funkcje na Mapach Google, które pozwolą Wam przejąć kontrolę nad codziennymi dojazdami. Będziecie mogli zaplanować trasę wcześniej, przygotować się na nieuniknione utrudnienia, a być może zupełnie ich uniknąć. A oprócz tego pomożemy Wam dobrze się bawić podczas jazdy 🎶

Zorientuj się, zanim wyruszysz
W Mapach Google dostępna jest teraz karta “Dojazd”, która pozwoli Wam jednym dotknięciem sprawdzić na żywo natężenie ruchu i informacje o trasach dostosowane do tego, jak przemieszczacie się na co dzień. Powiemy Wam, czy trasa będzie wyglądała tak jak zwykle, czy może droga zajmie więcej czasu ze względu na wypadki lub korki. W wypadku opóźnienia podpowiemy alternatywne trasy, którymi będziecie mogli szybciej dotrzeć do pracy. Na urządzeniach z systemem Android otrzymacie również powiadomienia o opóźnieniach i zakłóceniach na swojej trasie w czasie rzeczywistym - w ten sposób dowiecie się o zdarzeniach na drodze z wyprzedzeniem, co pozwoli Wam uniknąć spóźnienia.



Samochód 🚙, autobus 🚌 czy spacer 🚶 : wspieramy zróżnicowany dojazd
Przedstawiamy także nową funkcję dla osób, których droga obejmuje zarówno przejazd własnym autem, jak i transportem publicznym. Będziemy Wam wyświetlać pomocne informacje o tym, kiedy wyjechać, dla każdego etapu podróży. Dowiecie się, czy na trasie Waszego auta powstał korek, kiedy odjeżdża następny pociąg i ile czasu zajmie Wam droga piechotą ze stacji do biura. Sprawdzimy to za Was i automatycznie uwzględnimy wyniki w przewidywanym czasie przyjazdu, abyście wiedzieli się z wyprzedzeniem, o której dotrzecie do pracy.



Dość zgadywania
Bieg sprintem na przystanek tylko po to, żeby na miejscu przekonać się, że Wasz tramwaj ma opóźnienie, to najgorszy możliwy sposób, żeby zacząć dzień. Teraz w 80 miastach świata osoby, które przesiadają się na trasie, będą mogły zobaczyć na Mapach w czasie rzeczywistym, gdzie dokładnie jest w tej chwili ich autobus czy pociąg. To pomoże Wam lepiej zaplanować dzień: będziecie wiedzieć, czy macie parę dodatkowych minut, żeby kupić kawę, czy też naprawdę musicie pędzić, żeby zdążyć na autobus. W Sydney nawiązaliśmy współpracę z zakładem komunikacji Transport New South Wales, żeby móc pokazywać Wam, ile mniej więcej osób jedzie w następnym pociągu czy autobusie. W ten sposób będziecie wiedzieć z wyprzedzeniem, czy uda Wam się zdobyć miejsce siedzące. Ta funkcja niebawem trafi także do innych miast na świecie, m.in. w Polsce.



Odpal silnik i ruszaj 🎶
Jeśli już musicie tkwić w aucie, równie dobrze możecie w tym czasie posłuchać dobrej muzyki. Teraz uzyskacie dostęp do Spotify, Apple Music i Muzyki Google Play w ramach Map Google, więc będziecie mogli zarządzać tym, jakich piosenek albo podcastów chcecie posłuchać, bezpośrednio z poziomu Map. Ze Spotify na Androidzie da się również przeglądać i wybierać utwory, albumy, podcasty i playlisty przy pomocy nowej, intuicyjnej nawigacji. Koniec z przełączaniem się między aplikacjami. Teraz będziecie mogli włączyć to, co chcecie, bez odrywania oczu od drogi.



Zaczynamy!
Nowe funkcje pojawią się na całym świecie w tym tygodniu, zarówno na Androidzie, jak i iOS. Będziecie mieli do nich dostęp, kiedy zaktualizujecie swoją aplikację w Sklepie Play albo App Store. A żeby dowiedzieć się, jak ustawić swoją trasę na Mapach, zajrzyjcie do naszego Centrum Pomocy.