• Od lipca do września 2018 r. usunęliśmy ponad 7,8 miliona filmów.
  • 81% tych filmów zostało wykryte dzięki uczeniu maszynowemu.
  • 74,5% z nich nigdy nie zostało wyświetlone ani razu.
Do wykrywania treści naruszających standardy społeczności na naszej platformie zawsze korzystaliśmy z pomocy zarówno technologii, jak i usług profesjonalnych recenzentów. Od 2017 roku do zgłaszania treści do recenzji przez nasze zespoły zaczęliśmy też używać bardziej zaawansowanej techniki uczenia maszynowego. To połączenie technologii i wysoko wykwalifikowanych ekspertów umożliwia nam konsekwentne egzekwowanie przestrzegania naszych zasad z coraz większą skutecznością.

Staramy się sprostać wyzwaniu, jakim jest szybkie usuwanie treści, które naruszają Wytyczne dla Społeczności YouTube. Chcemy też na bieżąco informować was o naszych postępach. Dlatego od kwietnia tego roku prezentujemy Wam kwartalny raport z realizacji wytycznych dla społeczności YouTube. W ramach stałego dążenia do jak największej przejrzystości, dzisiaj rozszerzamy raport o dodatkowe dane, takie jak liczba usuniętych kanałów, liczba skasowanych komentarzy, a także informacje o przyczynach, dla których dany film lub kanał zniknęły z YouTube.


Usuwanie treści naruszających standardy społeczności, zanim zostaną one wyświetlone
Wcześniej dzieliliśmy się z wami informacjami o tym, w jaki sposób technologia pomaga naszym zespołom zajmującym się przeglądaniem treści udostępnianych na platformie. Dzięki niej recenzenci mogą działać ze skutecznością, której nie dałoby się osiągnąć wyłącznie ludzkimi rękami. Znalezienie wszystkich treści naruszających standardy społeczności YouTube jest ogromnym wyzwaniem, ale uważamy, że to jeden z naszych najważniejszych obowiązków, dlatego też nieustannie koncentrujemy się na pracy nad usuwaniem tych treści, zanim staną się one powszechnie dostępne.
  • Od lipca do września 2018 r. usunęliśmy ponad 7,8 miliona filmów.
  • 81% tych filmów zostało wykryte dzięki uczeniu maszynowemu.
  • 74,5% z nich nigdy nie zostało wyświetlone ani razu.
Gdy wykryjemy film, który narusza nasze wytyczne, usuwamy go i stosujemy ostrzeżenie dla kanału. Całe kanały usuwamy natomiast wtedy, jeśli są one przeznaczone do publikowania treści zabronionych przez nasze wytyczne lub zawierają wideo poważnie je naruszające, takie jak np. przedstawiające wykorzystywanie seksualne dzieci. Zdecydowana większość nadużyć pochodzi od przestępców próbujących przesyłać spam lub treści pornograficzne: ponad 90% kanałów i ponad 80% filmów, które usunęliśmy we wrześniu 2018 roku, zostało zdjętych właśnie z tych powodów.

Patrząc w szczególności na te najbardziej niebezpieczne, choć mało nagłaśniane, obszary, takie jak brutalny ekstremizm i nadużycia wobec dzieci, nasze znaczące inwestycje w walkę z tego typu treściami okazują się mieć wpływ - ponad 90% filmów przesłanych we wrześniu 2018 r. i usuniętych z tych właśnie powodów miały mniej niż 10 wyświetleń.

Co kwartał możemy też zauważyć, że te liczby ulegają zmianom. Dzieję się tak zwłaszcza wtedy, gdy nasze zespoły zaostrzają swoje działania w określonej kategorii, aby przeciwdziałać większej ilości niebezpiecznych treści. W ciągu ostatniego roku wzmocniliśmy na przykład egzekwowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa dzieci, regularnie konsultując się z ekspertami, aby upewnić się, że nasze zasady uwzględniają szeroki zakres treści, które mogą być dla nich potencjalnie szkodliwe. Zaobserwowaliśmy wtedy, że w sytuacji w których usuwane było wideo, w 10,2% sprawa dotyczyła bezpieczeństwa najmłodszych, podczas gdy materiały bezpośrednio przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci stanowią ułamek procenta treści, które usuwamy.


Komentarze jeszcze bezpieczniejsze

Podobnie jak w przypadku filmów, również w moderacji komentarzy, korzystamy zarówno z inteligentnej technologii, jak i kompetentnych recenzentów do zgłaszania, przeglądania i usuwania spamu, szerzenia nienawiści i innych nadużyć występujących w tym obszarze.

Stworzyliśmy też narzędzia, które umożliwiają twórcom moderowanie komentarzy pod ich filmami. Twórcy mogą na przykład wybrać opcję, w której wszystkie komentarze przechodzą przez ich recenzję lub automatycznie wstrzymywać komentarze, zawierające linki lub obraźliwe treści. Już ponad milion twórców korzysta z narzędzi do moderowania komentarzy w swoim kanale (Komentarze usuwane przez samych twórców nie są uwzględniane w raportach, ponieważ opierają się na narzędziach twórców uczestniczących w programie, a nie na sprawdzaniu przez nasze zespoły w celu ustalenia naruszenia Wytycznych dla Społeczności).

Zwiększamy również nasze środki zapobiegawcze wobec komentarzy o charakterze przemocowym:
  • Od lipca do września 2018 roku nasze zespoły usunęły ponad 224 miliony komentarzy za naruszenie Wytycznych dla Społeczności.
  • Większość zarzutów wobec usuwanych komentarzy dotyczyła spamu, a całkowita liczba usunięć to zaledwie ułamek miliarda komentarzy publikowanych co kwartał w YouTube.
  • Ponieważ usunęliśmy więcej komentarzy, zauważyliśmy, że nasza komentująca społeczność nie kurczy się, a wręcz wzrasta. Codzienni użytkownicy są o 11% bardziej skłonni do komentowania niż w zeszłym roku.
Dążymy do tego, aby YouTube pozostał dynamiczną społecznością, w której rozwija się kreatywność, niezależni twórcy kreują, mogą zarabiać na życie, a ludzie z całego świata łączą się, dzieląc wspólne pasje i zainteresowania. Oznacza to, że musimy być niezłomni w naszej walce przeciwko przestępcom wykorzystującym naszą platformę i nie możemy ustawać w wysiłkach zmierzających do usunięcia niebezpiecznych treści, zanim zostaną one obejrzane. Wiemy, że mamy jeszcze wiele pracy do wykonania, dlatego ciągle inwestujemy zarówno w ludzi, jak i technologię, aby móc jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej usuwać treści naruszające wytyczne naszej społeczności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje.






  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Avicii
  3. Wybory samorządowe 2018
  4. Tomasz Mackiewicz
  5. About You
  6. Kora Jackowska
  7. Korona królów
  8. Kler
  9. Nanga Parbat
  10. Meghan Markle
Ile palców ma koń, ile kosztuje szczepionka na odrę i co to jest RRSO? Odpowiedzi między innymi na te pytania szukaliście w wyszukiwarce Google w mijającym roku. Wśród haseł zyskujących najbardziej na popularności znalazły się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Avicii i wybory samorządowe. Jakie inne tematy zwróciły Waszą uwagę w 2018 roku?

Co roku publikujemy listę haseł najbardziej zyskujących na popularności - te wyszukiwania pokazują, jakie tematy interesowały Was najbardziej w mijającym roku. A taki rok jak 2018 zdarza się raz na cztery lata. To było bowiem wielkie święto piłki nożnej, dlatego Mistrzostwa Świata otwierają listę najpopularniejszych haseł zarówno w Polsce, jak na świecie.


Niestety 2018 rok był smutny dla miłośników muzyki, odszedł Avicii, popularny szwedzki DJ oraz Kora Jackowska, jedna z największych gwiazd polskiego rocka - ich nazwiska trafiły kolejno na 2 i 6 miejsce zestawienia. W styczniu cała Polska śledziła dramatyczną wyprawę Tomasza Mackiewicza, himalaisty, który zginął na Nanga Parbat, dyskusje na ten temat trwają w sieci do dziś. W zestawieniu 10 haseł najszybciej zyskujących popularność znalazł się również film Wojciecha Smarzowskiego, który wzbudzał wiele kontrowersji - Kler oraz kostiumowa opowieść o panowaniu Kazimierza Wielkiego, Korona Królów.


W październiku odbyły się wybory samorządowe - hasło to zamyka pierwszą trójkę zestawienia. Do ścisłej dziesiątki trafił również internetowy sklep modowy About You, który zadebiutował na polskim rynku w sierpniu oraz Meghan Markle, która w maju poślubiła brytyjskiego księcia Harry’ego.


Poniżej znajdziecie wyniki list tematycznych, które pokazują najpopularniejsze hasła w takich kategoriach jak m.in. Wydarzenia, Ludzie, Filmy, Seriale, a także pytania, które wpisywaliście w wyszukiwarkę Google, wśród nich znalazły się np. co to jest habryka? i ile do wakacji?

Hasła najszybciej zyskujące na popularności w Polsce
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Avicii
  3. Wybory samorządowe 2018
  4. Tomasz Mackiewicz
  5. About You
  6. Kora Jackowska
  7. Korona królów
  8. Kler
  9. Nanga Parbat
  10. Meghan Markle

Ludzie
  1. Avicii
  2. Tomasz Mackiewicz
  3. Kora Jackowska
  4. Meghan Markle
  5. Alfie Evans
  6. Sylvester Stallone
  7. Agnieszka Kotulanka
  8. Tomasz Chada
  9. Mac Miller
  10. Stephen Hawking

Wydarzenia
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Wybory samorządowe 2018
  3. Eurowizja 2018
  4. Egzamin gimnazjalny 2018
  5. Mistrzostwa świata w siatkówce 2018
  6. Zaćmienie księżyca
  7. Black Friday 2018
  8. Skoki narciarskie 2018
  9. Ferie zimowe 2018
  10. Matura 2018

Filmy
  1. Kler
  2. Bohemian Rhapsody
  3. Planeta Singli 2
  4. Nowe oblicze Greya
  5. Kobiety Mafii
  6. Venom
  7. Dywizjon 303
  8. Zakonnica
  9. Narzeczony na niby
  10. Pitbull. Ostatni pies

Co to jest…?
  1. Co to jest RODO?
  2. Co to jest niepodległość?
  3. Co to jest RRSO?
  4. Co to jest habryka?
  5. Co to jest alert RCB?
  6. Co to jest spalony?
  7. Co to jest sosręb?
  8. Co to jest CRP?
  9. Co to jest pyskowanie?
  10. Co to jest sinica?

Ile…?
  1. Ile palców ma koń?
  2. Ile zebrał WOŚP?
  3. Ile do wakacji?
  4. Ile skrzydeł ma motyl?
  5. Ile zarabia radny?
  6. Ile odcinków ma Korona Królów?
  7. Ile odcinków ma Pod Powierzchnią?
  8. Ile drużyn wychodzi z grupy Mistrzostw Świata?
  9. Ile odcinków ma Brzydula?
  10. Ile odcinków mają Łzy Cennet?

Seriale
  1. Korona Królów
  2. Elif
  3. Meandry uczuć
  4. Ślepnąc od świateł
  5. Pod powierzchnią
  6. Riverdale
  7. Diagnoza
  8. Czarna Perła
  9. Rojst
  10. The end of the f ** king world

Ile kosztuje…?
  1. Ile kosztuje przegląd samochodu?
  2. Ile kosztuje aparat na zęby?
  3. Ile kosztuje bitcoin?
  4. Ile kosztuje prawo jazdy?
  5. Ile kosztuje Netflix?
  6. Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu?
  7. Ile kosztuje szczepionka na odrę?
  8. Ile kosztuje nabicie klimy?
  9. Ile kosztuje nerka?
  10. Ile kosztuje korona czeska?

Wydarzenia sportowe
  1. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018
  2. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018
  3. Skoki narciarskie 2018
  4. Liga Mistrzów 2018
  5. Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018
  6. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
  7. KSW 42
  8. Liga Narodów UEFA 2018
  9. Tour de Pologne 2018
  10. Australian Open 2018

A tak przedstawia się globalne zestawienie:
Hasła najszybciej zyskujące na popularności na świecie
  1. World Cup
  2. Avicii
  3. Mac Miller
  4. Stan Lee
  5. Black Panther
  6. Meghan Markle
  7. Anthony Bourdain
  8. XXXTentacion
  9. Stephen Hawking
  10. Kate Spade



Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i ciekawi Was, jakie wyszukiwania w 2018 r. najszybciej zyskiwały na popularności w innych krajach, koniecznie zajrzyjcie na stronę google.pl/2018 – znajdziecie tam całe mnóstwo interesujących danych!


Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, dzięki niej możecie oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze ...
Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, dzięki niej możecie oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 r. Od tamtego czasu w polskich miastach wiele się zmieniło. Np. w Gdańsku nie było jeszcze Muzeum II Wojny Światowej, szczecińska Filharmonia była w budowie, podobnie jak warszawski biurowiec Q22.

Filharmonia szczecińska na zdjęciach Street View z 2013 r.

Najnowsze zdjęcia Filharmonii z 2017 r. W lewym górnym rogu widać możliwość oglądania zdjęć archiwalnych.

Miło nam ogłosić, że od dzisiaj możecie oglądać na Mapach Google zdjęcia Street View wykonane w 2017 r. i 2018 r. m. in. w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie.

Zachęcamy Was do skorzystania z funkcji cofania w czasie, która dostępna jest w komputerowej wersji Map Google, aby jej użyć kliknijcie w ikonę zegara w lewy górnym rogu zdjęcia, aby obejrzeć zdjęcia tych samych miejsc z 2018, 2017, 2014, a czasem i 2011 roku.

Na zdjęciach Street View twarze przechodniów i numery rejestracyjne pojazdów są rozmyte. Jeżeli jednak zauważycie jakiś błąd, możecie łatwo wskazać zdjęcia, które z jakiegoś powodu uznajecie za nieodpowiednie, klikając link „Zgłoś problem”, znajdujący się w prawym dolnym rogu w wersji Map Google dla komputerów.

Więcej informacji o Street View znajdziecie na stronie www.google.pl/streetview.

Udanych podróży, nie tylko tych wirtualnych!





  1.  AbstrachujeTV - TACONAFIDE - PARODIA
  2. KinoSwiatPL - KLER - oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego
  3.  AbstrachujeTV - Co by było gdyby... MĘŻCZYŹNI MÓWILI CO MYŚLĄ 3
  4. RMF MAXXX - Skoki, skoki w Zakopanem (Sławomir PARODIA)
  5. Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ - Neo-Nówka - OKNO (NOWOŚĆ 2018) „Kazik sam w domu” HD
  6. Abelard Giza - MYŚLIWI - Abelard Giza
  7. Lord Kruszwil - Zemsta Kamerzysty - mówię mu TAK przez 24h | LORD KRUSZWIL
  8. TVN Fashion - Nigdy nie chodziła w szpilkach - przyszła na casting Top Model
  9. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "BANG" (2018) (całe nagranie)
  10. BEKSY - DZIEŃ JAKO ŁADNA DZIEWCZYNA
Jak co roku prezentujemy YouTube Rewind, zestawienie najpopularniejszych wideo oraz teledysków w Polsce i na świecie od twórców, których najchętniej oglądaliście na naszej platformie.

W tegorocznym podsumowaniu polskich wideo króluje rozrywka - doceniliście parodie grupy Abstra oraz filmy kabaretu Neonówka czy komików Abelarda Gizy i Rafała Paczesia. Wysokie, drugie miejsce zajął zwiastun filmu Kler, który w kinach widziało już ponad 5 mln widzów. Na liście 10 najpopularniejszych teledysków króluje polska hip-hopowa supergrupa muzyczna - Taco Hemingway i Quebonafide, których teledysk Tamagotchi zyskał ponad 60 milionów Waszych wyświetleń.

Na liście, na którą trafiły wideo najchętniej oglądane przez internautów z całego świata, pierwsze miejsce zajmuje Kylie Jenner, amerykańska gwiazda programów typu reality show, modelka, celebrytka i bizneswoman, która postanowiła podzielić się z Wami historią swojej ciąży. W zestawieniu znalazły się również spektakularne triki grupy Dude Perfect czy kulisy rozstania popularnych vlogerów Davida Dobrika i Lizy Koshy. Wśród fanów muzyki największe zainteresowanie zyskał teledysk Te Bo Remix, Nicky Jam x J. Balvin i Maroon 5.

Poniżej znajdziecie pełne zestawienia - miłego oglądania.

Polska lista najpopularniejszych wideo:
  1.  AbstrachujeTV - TACONAFIDE - PARODIA
  2. KinoSwiatPL - KLER - oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego
  3.  AbstrachujeTV - Co by było gdyby... MĘŻCZYŹNI MÓWILI CO MYŚLĄ 3
  4. RMF MAXXX - Skoki, skoki w Zakopanem (Sławomir PARODIA)
  5. Neo-Nówka TV OFICJALNY KANAŁ - Neo-Nówka - OKNO (NOWOŚĆ 2018) „Kazik sam w domu” HD
  6. Abelard Giza - MYŚLIWI - Abelard Giza
  7. Lord Kruszwil - Zemsta Kamerzysty - mówię mu TAK przez 24h | LORD KRUSZWIL
  8. TVN Fashion - Nigdy nie chodziła w szpilkach - przyszła na casting Top Model
  9. Rafał Pacześ - Rafał Pacześ - "BANG" (2018) (całe nagranie)
  10. BEKSY - DZIEŃ JAKO ŁADNA DZIEWCZYNA


Polska lista najpopularniejszych teledysków:

  1. Taco Hemingway - TACONAFIDE - Tamagotchi
  2. SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo - SŁAWOMIR - Ty mała znów zarosłaś (Official Video Clip HIT 2018)
  3. CleoVEVO - Cleo - Łowcy Gwiazd
  4. C-BooL - C-BooL - Wonderland (Official Video)
  5. Paweł Domagała - PAWEŁ DOMAGAŁA - Weź nie pytaj (Official video)
  6. MeskieGranie - Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski) – Początek (LIVE) Official Video
  7. NewBadLabel - BLACHA - Mademoiselle (prod. Raff J.R)
  8. KaliGanjaMafia - KALI - 30 KMH (OFFICIAL V8T VIDEO)
  9. NewBadLabel - ReTo - „UA” (prod. SecretRank) Official BOA Video
  10. Margaret - „Margaret - „Byle Jak” (shorter version)


Globalna lista najpopularniejszych wideo:
  1. Kylie Jenner - To Our Daughter
  2. Dude Perfect - Real Life Trick Shots 2 | Dude Perfect
  3. David Dobrik - We broke up
  4. Sonell Official - Walmart yodeling kid
  5. AsapSCIENCE - Do You Hear "Yanny" or "Laurel"? (SOLVED with SCIENCE)
  6. FIFATV - Portugalv Spain - 2018 FIFA World Cup Russia™ - MATCH 3
  7. Primitive Survival Tool - Build Swimming Pool Around Underground House
  8. Cobra Kai - Cobra Kai Ep 1 - “Ace Degenerate” - The Karate Kid Saga Continues
  9. Amit Bhadana - Behan Bhai Ki School Life - Amit Bhadana
  10. KhangProFilm - NGƯỜI TRONG GIANG HỒ PHẦN 6 | L M CHẤN KHANG | FULL 4K | TRUYỀN NH N QUAN NHỊ CA | PHIM CA NHẠC 2018

Globalna lista najpopularniejszych teledysków:
  1. Flow La Movie - Te Bote Remix - Casper, Nio García, Darell, Nicky Jam, Bad Bunny, Ozuna | Video Oficial
  2. Nicky Jam TV - Nicky Jam x J. Balvin - X (EQUIS) | Video Oficial | Prod. Afro Bros & Jeon
  3. Maroon 5 - Maroon 5 - Girls Like You ft. Cardi B
  4. Daddy Yankee - Daddy Yankee | Dura (Video Oficial)
  5. Ozuna - Ozuna x Romeo Santos - El Farsante (Remix) (Video Oficial)
  6. Becky G. - Becky G, Natti Natasha - Sin Pijama (Video Oficial)
  7. Ultra Music - El Chombo - Dame Tu Cosita feat. Cutty Ranks (Official Video) [Ultra Music]
  8. Drake - Drake- God's Plan
  9. Reik - Reik- Me Niego ft. Ozuna, Wisin (Video Oficial)
  10. Ozuna - Vaina Loca - Ozuna x Manuel Turizo (Video Oficial)

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiss-oWUXErfUmtE0dfUnF4ffwj8CveN4JnuwwKIx7j38xS2s0aKw8f1BqaWN62h5jIIBZWjD_PQ-IcNG7tkjEgvmqkf_ErwoV59IRT_27EzdWRGljtbQhrlBvIrzL735QctnBJkg/s1600/RYT_posty_2018_11_29_rev1_nr.1.jpg









Radosnych świąt dla Ciebie i całej Twojej rodziny - życzy rodzina Świętego Mikołaja!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEic4fOEzmx42AlzeHKHa-lXa3K64kLqnupFdHQho4P0nZbJbZXz-WQfZZaAeNAs1XCVz7cCJJRUsRzZjT0tdD3EP-aGD9mSUqfudo7gWONTp8_6JrkZMHVwwP3lj3hHtaAVHmMH4A/s1600/st-twitter-village-925x512.png

To już 15 rok istnienia Wioski Świętego Mikołaja, interaktywnego świątecznego centrum rozrywki, w którym oczekiwanie na wymarzone prezenty można umilać sobie grając w gry, ucząc się programowania, szkoląc swoje umiejętności językowe czy tworząc oryginalne dzieła sztuki. Oto, co nowego przygotowaliśmy dla Was w tym roku:

Elf bardzo osobisty 🧝
Z naszym Kreatorem Elfów możesz stworzyć od stóp do głów swojego osobistego pomocnika Mikołaja. Będziesz wtedy mógł mieć pewność, że jest on gotowy na wszystkie huczne imprezy świąteczne, które będą się w tym roku odbywać na Biegunie Północnym. Wybierz strój, dodatki, fryzurę, a nawet rodzaj i kolor zarostu, aby dodać jak najwięcej uroku swojemu małemu przyjacielowi.


Jeszcze lepszy sposób na podążanie za Mikołajem 📍
Jedną z najtrudniejszych rzeczy w byciu żoną Mikołaja jest to, że zawsze zapomina dać mi znać, gdzie aktualnie jest. W tym roku poprosiłam o pomoc naszą elitarną drużynę kartografów, która sprawi, że gdy tylko wyruszy z Bieguna Północnego, wszyscy będziemy mogli dokładnie śledzić jego ruchy. W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia Mikołaj udostępni Ci swoją lokalizację w Mapach Google, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć jak przemieszcza się po mapie. Dołącz do niego tam lub poprzez naszą specjalną stronę Trasa Świętego Mikołaja już 24 grudnia. Nie możesz przegapić tej wizyty!


Gwiazdka o wymiarze globalnym 🌎
Na słonecznych plażach czy w towarzystwie śnieżnych zamieci - teraz możesz sprawdzić, jak swoje święta spędzają ludzie na całym świecie. Zobacz bożonarodzeniowe zdjęcia udostępniane przez Lokalnych przewodników i sprawdź swoją wiedzę na temat świątecznych tradycji z różnych zakątków globu za pomocą okolicznościowego quizu opartego na Google Earth i Street View. Ciekawi Cię, jak powiedzieć "Wesołych Świąt" lub "Szczęśliwego Nowego Roku" w innych językach? Sprawdź naszą grę Tłumaczenia, aby przenieść swoje umiejętności językowe w nowe rejony.


Te i inne edukacyjne gry, plany lekcji czy filmy instruktażowe znajdziesz już dziś w Wiosce Świętego Mikołaja. I pamiętaj o zachowaniu świątecznego nastroju dzięki nowym naklejkom świątecznym Gboard na iOS i Android oraz w aplikacji Santa Tracker na Androida.


Radosnych świąt dla Ciebie i całej Twojej rodziny - życzy rodzina Świętego Mikołaja!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEic4fOEzmx42AlzeHKHa-lXa3K64kLqnupFdHQho4P0nZbJbZXz-WQfZZaAeNAs1XCVz7cCJJRUsRzZjT0tdD3EP-aGD9mSUqfudo7gWONTp8_6JrkZMHVwwP3lj3hHtaAVHmMH4A/s1600/st-twitter-village-925x512.png

Niedawno udostępniliśmy Wam aplikację YouTube Kids. Dzięki niej chcemy dostarczyć całym rodzinom bogactwo wyjątkowych treści oraz możliwość bezpiecznego ich odkrywania. Wyselekcjonowane treści najmłodsi mogą przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka oraz Ucz się.

W aplikacji uwzględniliśmy opcje, które pomogą Wam indywidualnie kontrolować korzystanie z aplikacji przez Wasze dzieci, w tym tryb zaakceptowania treści przez rodziców. To on pozwala określić, które materiały dostępne w aplikacji (kanały lub poszczególne filmy) mogą być dostępne dla Waszych dzieci. Wśród treści, które możecie wybrać i zaakceptować, znajdziecie specjalnie przygotowane kolekcje. Część z nich to listy kanałów stworzonych przez zespół YouTube Kids - do zabawy, gry, nauki. Znajdziecie tu także kolekcje rekomendowane przez naszych partnerów.

Kolekcje partnerskie
Nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi partnerami, którzy przygotowali specjalne kolekcje kanałów na różne tematy - od bajek i muzyki, poprzez naukę, kreatywną zabawę, przyrodę i wiele innych.

Od dzisiaj znajdziecie je już w YouTube Kids:

Aby znaleźć poszczególne kolekcje wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści. Zobaczycie wtedy w pozycji Kolekcje wszystkie dostępne listy.

Zapraszamy do wspólnej i bezpiecznej zabawy!


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjVi9gv7SQ-5NA_JFMVNhMWL6QJ8Mi2Opx5uPZDTnFz7Dw5PAfSIv7dZXS5L3BC9YUiTFWkFdioBkTtaZvKM_wl96IrtSlpsEsrzHyP1NntFkZc8YSkrttb3cl4lotwfa-WAy2Srw/s1600/blogpost_white_tablet_screen.png










https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipUG0vdauV1RIwf1Avr2dbxiWHz0aggfKwZ9Fdp52NSDAIxSGrUZDfuVJo4FapU_FEuDbXXCPqS0Dv8LJhHpEbtgWBSCeaeOjgM1BSa5162ndVA8CGPxjwEbR0taAVkAsyjm-iAw/s1600/GIF+3+Pocket+Gallery.gif



Ponad 28 lat temu dwóch złodziei przebranych za funkcjonariuszy policji wdarło się do Isabella Stewart Gardner Museum w Bostonie i ukradło wiele drogocennych dzieł, w tym też malowidło Jana Vermeera, które było jednym z zaledwie 36 wszystkich obrazów przypisywanych twórcy. "Koncert", którego szacowana wartość to ponad 200 milionów dolarów, wciąż pozostaje jedną z najdroższych pozycji na liście skradzionych dzieł FBI. Pozostałe arcydzieła holenderskiego mistrza rozproszone są w aż 17 kolekcjach, w siedmiu krajach na całym świecie, a ponieważ niektóre z tych prac są już zbyt delikatne na transport, zobaczenie wszystkich prac Vermeera w jednym miejscu nie było dotąd możliwe.

Teraz jednak, dzięki bliskiej współpracy ze słynnym muzeum Mauritshuis w Holandii oraz dzięki innym strzegącym dziedzictwa Vermeera instytucjom kulturalnym, po raz pierwszy można doświadczyć wszystkich znanych dzieł holenderskiego malarza, poprzez zupełnie nową funkcję aplikacji Google Arts & Culture. Dzięki wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość "Galerii kieszonkowej", wystarczy tylko wyciągnąć telefon, aby móc wejść na specjalnie przygotowaną przez specjalistów z holenderskiego muzeum wirtualną wystawę i podziwiać wszystkie 36 prac Jana Vermeera - w tym brakujące arcydzieło, a także prawdziwą gwiazdę wśród obrazów - "Dziewczynę z perłą". Każde z dzieł dostępne jest w oryginalnym rozmiarze i w idealnym oświetleniu, dzięki czemu żaden szczegół nie pozostanie dla nas tajemnicą.


Niezwykle pomocna również i w tym przypadku okazała się też Art Camera - nasz zrobotyzowany aparat o ultra wysokiej rozdzielczości, stworzony specjalnie do fotografowania prac plastycznych. Jego obecność w kilku galeriach na całym świecie, zaowocowała fotografiami ośmiu arcydzieł Vermeera w najwyższej rozdzielczości. Odwiedzający wirtualną wystawę mogą również zagłębić się w "malarskie trasy" każdego z 36 dzieł Vermeera i czerpać radość z odkrywania nowych ciekawych faktów na temat takich dzieł sztuki, jak np. “Dziewczyna z fletem”. Oprócz obrazów można zapoznać się także z komentarzami ekspertów, które rzucają nieco światła na sztukę, dziedzictwo oraz mało znane życie holenderskiego mistrza. Znajdziecie tam m.in. tekst Tracy Chevalier, autorki bestsellerowej “Dziewczyny z perłą”, która próbuje odpowiedzieć na pytanie - co jest tak wyjątkowego w tym obrazie?


Dziś Vermeer jest obecny w światowej popkulturze. Justin Richburg, autor projektów postaci do teledysku dla Childisha Gambino "Feels like Summer", stworzył m.in. oryginalne dzieło: "Icons", które naśladuje Vermeera i osadza go w XXI wieku. Pokazuje też, w jaki sposób tematy jego obrazów stały się ikonami. Prac holenderskiego mistrza można też teraz doświadczać w najrozmaitszy sposób - czy to poprzez interaktywną kolorowankę na Instagramie, czy oryginalną serię z twórcami YouTube.


Aby zobaczyć obrazy Vermeera tam, gdzie obecnie się znajdują , możecie przeglądać zdjęcia Street View z galerii na całym świecie, by wybrać się na spacer po salach należących do Frick Collection (Nowy Jork) czy Rijksmuseum (Amsterdam), odwiedźcie adres: g.co/meetvermeer, możecie też dołączyć do dyskusji za pomocą hashtagu #MeetVermeer i oczywiście pobrać aplikację Google Arts & Culture na system iOS lub Android, aby wypróbować funkcję Pocket Gallery już dziś.



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipUG0vdauV1RIwf1Avr2dbxiWHz0aggfKwZ9Fdp52NSDAIxSGrUZDfuVJo4FapU_FEuDbXXCPqS0Dv8LJhHpEbtgWBSCeaeOjgM1BSa5162ndVA8CGPxjwEbR0taAVkAsyjm-iAw/s1600/GIF+3+Pocket+Gallery.gif