Nowa funkcja Popularne dania ułatwia odkrywanie najczęściej zamawianych i ocenianych posiłków w danej restauracji

Kiedy chcecie się wybrać do restauracji, w której nigdy nie byliście, Mapy Google pokażą Wam, jak się tam dostać. Możecie też wcześniej obejrzeć zdjęcia lokalu, przeczytać recenzje i zobaczyć jego oceny. Kiedy jednak sprawdzacie menu, prawdopodobnie zastanawiacie się: „czego warto spróbować?”. Teraz Mapy Google pomogą Wam w dokonaniu tego niełatwego wyboru, dzięki, nowej funkcji Popularne dania.

Najciekawsze potrawy z restauracji na Waszej ulicy, jak i z całego świata

Niezależnie od tego, czy macie ochotę na kartacze na Podlasiu, czy wolelibyście spróbować lokalnej kuchni w stolicy Wielkiej Brytanii - teraz w zakładce „menu” na Mapach Google znajdziecie najpopularniejsze pozycje z karty restauracji, która Was interesuje, dzięki czemu będziecie mogli łatwiej podjąć decyzję o tym co zamówić.

Funkcja Popularnych dań jest oparta na algorytmie uczenia maszynowego, który dopasowuje udostępniane przez użytkowników Map nazwy wraz z odpowiednimi zdjęciami i recenzjami, dzięki temu macie dostęp do najpopularniejszych potraw z prawie każdej restauracji na świecie, na wyciągnięcie ręki. Wystarczy otworzyć zakładkę wybranego miejsca na Mapach Google, i znaleźć Popularne dania w karcie Informacje.

Zgłodnieliście? Teraz możecie zanurzyć się w zakładce “menu” i przejrzeć wszystkie najchętniej zamawiane i oceniane posiłki z całego świata. Kiedy kliknięcie w wybraną potrawę, będziecie mogli też przejrzeć jej recenzje i zdjęcia. Jesteście w innym kraju i nie rozumiecie opisów? Mapy przetłumaczą je dla Was.

Nowa funkcja Popularne dania ułatwia odkrywanie najczęściej zamawianych i ocenianych posiłków w danej restauracji

Działanie tej przydatnej funkcji możliwe jest dzięki nieocenionemu wkładowi użytkowników z całego świata. Jeśli więc chcesz się im jakoś odwdzięczyć, po prostu zrób zdjęcie swojego posiłku (zanim go zjesz!) i dodaj jego nazwę, aby inni też wiedzieli, co dobrego znajdą w menu.

Od wskazówek dojazdu, do pomocy w znalezieniu popularnej potrawy, Mapy Google towarzyszą Wam w kulinarnych doświadczeniach od początku do końca. A wszystkie te dostępne na Mapach Google narzędzia stają się jeszcze bardziej pomocne, gdy podróżujecie. Dzięki przeprojektowanej karcie Odkrywaj, w łatwy sposób dowiadujecie się co można w danym miejscu zwiedzić lub odwiedzić, funkcja planowania grup ułatwia Wam umawianie się z przyjaciółmi i rodziną, a teraz dzięki Popularnym potrawom, będziecie też wiedzieli co warto zjeść. Mapy Google pomagają odkrywać świat i czerpać z niego jak najwięcej.

W ciągu kilku najbliższych dni Popularne dania będą dostępne na Mapach Google na urządzeniach z systemem Android na całym świecie. W nadchodzących miesiącach będą także udostępniane użytkownikom systemu iOS.

https://www.blog.google/products/maps/explore-around-town-google-maps/




  • Rozpoczniesz, rozwiniesz i poprowadzisz społeczność deweloperów na swoim kampusie uniwersyteckim,
  • Pomożesz studentom rozwijać umiejętności programistyczne,
  • Zbudujesz prototypy i rozwiążesz lokalne problemy,
  • Weźmiesz udział w globalnym konkursie dla deweloperów,
  • Uzyskasz darmowy dostęp do płatnych technologii i usług Google,
  • Otrzymasz zaproszenia na wydarzenia i konferencje organizowane przez Google,
  • Będziesz rozpoznawalny jako współpracownik zespołu Google Developers.
Tej wiosny, nasze studenckie kluby programistów Developer Student Clubs (DSC) rozpoczęły poszukiwania najlepszych liderów na całym świecie, w tym w Europie.


Developer Student Clubs (DSC) to program społecznościowy przygotowany przez zespół Google Developers. Uczestniczący w nim studenci uczelni wyższych mogą uczyć się wspólnie i wykorzystywać technologię do rozwiązywania realnych problemów lokalnych przedsiębiorstw i firm rozpoczynających działalność na rynku. To także świetna okazja do rozwoju w ramach swoich studiów.

Niecałe dwa lata temu, program DSC został uruchomiony w Indiach, aby wypełnić lukę pomiędzy teorią a praktyką, oferując m.in. warsztaty 1:1 i zajęcia dotyczące zarządzania projektami. Teraz spotkania Developer Student Clubs trafiają do Europy.


Być może zastanawiasz się, jakie korzyści płyną z bycia liderem klubu Developer Student Club? Oto kilka z nich:
  • Rozpoczniesz, rozwiniesz i poprowadzisz społeczność deweloperów na swoim kampusie uniwersyteckim,
  • Pomożesz studentom rozwijać umiejętności programistyczne,
  • Zbudujesz prototypy i rozwiążesz lokalne problemy,
  • Weźmiesz udział w globalnym konkursie dla deweloperów,
  • Uzyskasz darmowy dostęp do płatnych technologii i usług Google,
  • Otrzymasz zaproszenia na wydarzenia i konferencje organizowane przez Google,
  • Będziesz rozpoznawalny jako współpracownik zespołu Google Developers.
Już teraz zgłoś się pod adresem at g.co/dev/dsc, by zostać lokalnym Developer Student Club Lead. Masz czas do 15 czerwca!

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgegqlcdsEa61qxT7nxPPd5WbNzLIPxEQBl35-coCqSeJi3zEILDu1rcNanuUprFG4iFP1OxykmIYt-TTZOkx-lpVPIuMFpPVIL4H7DSLN85LlhENGXuMBlnUXTHpWujmsBvky8Hw/s1600/blogpost.jpg

  • nowy wygląd aplikacji, który jeszcze bardziej ułatwi Wam jej obsługę,
  • możliwość ustawiania różnych limitów czasowych dla poszczególnych aplikacji, dzięki czemu będziecie mogli np. zwiększyć limit czasu dla aplikacji edukacyjnych , a zmniejszyć dla gier,
  • czas bonusowy dla dzieci, czyli kilka dodatkowych minut ponad standardowy dzienny limit.
Wiemy, że jednym z najważniejszych aspektów dbania o bezpieczeństwo dzieci w internecie jest rozmowa o zagrożeniach oraz jasne ustalenie zasad korzystania ze smartfona, tabletu i zasobów sieci przez dziecko. W rozmowie o bezpiecznym i mądrym korzystaniu ze smartfona oraz aktywności dziecka w sieci mogą pomóc również technologie. Dlatego właśnie dostarczamy Wam narzędzia, które pomogą Wam chronić najmłodszych, ale również nauczyć ich jak świadomie odkrywać i samemu kształtować wirtualną rzeczywistość.
Family Link - ustalajcie z dzieckiem zasady
Aplikacja Google Family Link umożliwia rodzicom młodszych nastolatków i dzieci wprowadzenie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych, obowiązujących w całej rodzinie. Aby skorzystać z tego narzędzia musicie zainstalować je na urządzeniu zarówno rodzica, jak i dziecka - dzięki temu cały etap instalacji będziecie mogli przejść wspólnie. Przed zakończeniem całego procesu, dziecko dostanie też informację o tym, co będziecie widzieli i do jakich informacji na jego telefonie będziecie mieli dostęp, będzie musiało też wyrazić na to zgodę. Family Link pozwoli Wam sprawdzić z jakich aplikacji korzysta dziecko i ile czasu im poświęca, a także zablokować te niestosowne. Macie również możliwość ustawienia limitów czasu korzystania ze smartfona, tak by urządzenie było zablokowane w wybranych porach (np. od 21 do 7 rano), a także zdalnego blokowania go jeśli nadejdzie czas np. na naukę. Dzięki Family Link będziecie mogli także zlokalizować urządzenie, a tym samym sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko.

Systematycznie reagujemy na Wasze potrzeby i komentarze, dlatego wprowadzamy do aplikacji też kilka nowych funkcji.
Zmiany związane z Family Link, które w polskiej wersji wejdą w życie w ciągu najbliższych tygodni to:
  • nowy wygląd aplikacji, który jeszcze bardziej ułatwi Wam jej obsługę,
  • możliwość ustawiania różnych limitów czasowych dla poszczególnych aplikacji, dzięki czemu będziecie mogli np. zwiększyć limit czasu dla aplikacji edukacyjnych , a zmniejszyć dla gier,
  • czas bonusowy dla dzieci, czyli kilka dodatkowych minut ponad standardowy dzienny limit.
Family Link możecie pobrać za darmo w Google Play lub App Store. Co ważne - urządzenie rodzica może mieć system Android lub iOS (iPhone) natomiast smartfon lub tablet dziecka musi być obsługiwany przez system Android.

YouTube Kids - udostępniajcie dziecku tylko sprawdzone treści
W zeszłym roku udostępniliśmy w Polsce YouTube Kids - alternatywę dla YouTube, gdzie wszystkie treści są przeznaczone dla dzieci, tak by w bezpieczny i prosty sposób odkrywały świat. Dzięki tej platformie najmłodsi mogą bez obaw oglądać odpowiednie dla swojego wieku filmy online – bez względu na to, czy jest to ich ulubiona bajka, piosenka czy film edukacyjny pokazujący, jak zrobić model wulkanu… lub glut do ugniatania. YouTube Kids, mimo że zostało stworzone z myślą o dzieciach, posiada również liczne opcje dla rodziców czy opiekunów, dzięki którym możecie decydować co ogląda dziecko, monitorować ile czasu korzysta z aplikacji i sprawdzać jakie treści wyszukuje.


Polską wersję aplikacji YouTube Kids możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store.


Asy Internetu - rozmawiajcie z dzieckiem by wychować asa
“Udostępniaj z głową”, “nie daj się nabrać”, “chroń swoje sekrety”, “mów o swoich wątpliwościach”, a także “życzliwość jest fajna” - to kluczowe przekazy, którymi możecie zachęcać dzieci do podejmowania mądrych decyzji w sieci, tak by mogły w pełni korzystać z zalet internetu. I właśnie na takich wartościach bazuje nasz program edukacyjny Asy Internetu, który od zeszłego roku prowadzimy we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą i z którym chcemy dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. W ramach projektu uruchomiliśmy interaktywną grę dla dzieci - Interlandię, w której najmłodsi zmierzą się z wyzwaniami jakie mogą czekać na nie w cyberświecie. Dla nauczycieli przygotowaliśmy zaś scenariusze lekcji zgodne z podstawą programową oraz szkolenia z wdrażania wiedzy, tak by teorię skutecznie przekuć w praktykę. A na dedykowanej projektowi stronie internetowej g.co/AsyInternetu znajdziecie materiały dla rodziców - zestaw przydatnych wskazówek jak rozmawiać z dziećmi o bezpiecznym eksplorowaniu internetu.


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3oslISlr_Tapa0lJzmVWuRAMxxEtplxVfyrAFRufcymA7lqsRXoVHmE08mmcgUx9yxjwGUNAihoOgN_4Zhg_T175ixITB_73CuB28GQhseF958rxwuvxqoXihvM-aI-sbLwgD6w/s1600/Family+Link_screeny_final1.png

  1. Znajdziecie tam wszystko. Nie tylko teledyski, ale też oficjalne albumy, single, remiksy, występy na żywo i covery. Jeżeli zdecydujecie się na wersję Premium, będziecie mogli dodatkowo słuchać muzyki bez przerw i bez reklam, a także pobierać utwory, aby potem wracać do nich offline. Będziecie mieli także możliwość odtwarzania muzyki w tle - przy wyłączonym ekranie i podczas korzystania z innych aplikacji.
  2. Dostarczymy Wam brzmienia dopasowane do Waszego gustu. Ekran główny będzie dynamicznie dostosowywał wyświetlane wyniki do Waszych potrzeb w oparciu o to, co wcześniej odtwarzaliście, gdzie jesteście lub co aktualnie robicie. Ćwiczycie na siłowni? A może chcecie się oderwać od rzeczywistości w drodze do pracy? Odpowiednią muzykę znajdziecie na YouTube Music. Z czasem też coraz coraz lepiej dopasowaną, bo im więcej będziecie słuchać, tym aplikacja lepiej pozna Wasz gust.
  3. Zapewnimy Wam tysiące playlist na każdą okazję. Przeglądając bogate zasoby YouTube Music zawsze dobierzecie odpowiedni zestaw utworów. Z playlistą Blogged 50 odkryjecie ogrom nowości, z Hotlista Polska lub Polski hip-hop posłuchacie brzmienia rodzimych artystów, a wybierając playlistę Indie Under Pressure skutecznie przyspieszycie swoje tętno podczas ćwiczeń. Możecie też sprawdzić czego słucha nasz zespół wybierając na przykład listę Hairbrush Karaoke albo Good Friends, Cheap Whiskey. Kontekstowe listy odtwarzania dostosowane do Waszych preferencji znajdziecie zawsze w karcie głównej. Możecie zapisywać je w Waszej Bibliotece albo wykorzystać jako inspirację do tworzenia własnych kompozycji.
  4. Inteligentne wyszukiwanie pozwoli Wam namierzyć piosenkę nawet jeśli nie pamiętacie jej tytułu ani nawet wykonawcy - wystarczy, że wyszukacie utwór po tekście. Wpiszcie „nie chcę iść pod wiatr” lub „w moich snach, na zakręcie” i… gotowe! Podobnie jak w wyszukiwarce Google - pomyłka w zapisie nie przeszkodzi YouTube Music w pokazaniu poprawnego wyniku. Co śpiewa Taylor Swift - „starbucks lovers” czy „got a long list of ex-lovers”?
  5. Najpopularniejsze wideo będą na wyciągnięcie ręki. Za pośrednictwem dedykowanego ekranu Hotlista, podpowiemy Wam czego najchętniej słuchają użytkownicy YouTube i zawsze będziecie wiedzieli co jest na czasie. Teraz to między innymi teledysk Power is Power, który promuje ostatni sezon „Gry o tron”. Możecie też posłuchać piosenek, które trafiły do naszych popularnych zestawień, na przykład 100 najpopularniejszych utworów na całym świecie, są one teraz dostępne w formie playlist.
  6. Otrzymacie dostęp do muzyki w trybie offline. Z YouTube Music Premium będziecie mogli słuchać utworów bez reklam, w tle, a także podczas podróży. Składanka offline automatycznie pobiera piosenki, które kochacie, na wypadek gdybyście o tym zapomnieli. Znajdziecie ją w karcie Biblioteka, wraz z innymi pobranymi albumami, utworami i listami odtwarzania. Parametry pobierania możecie skonfigurować w ustawieniach.
Od transmisji na żywo z festiwalu Coachella, przez najpopularniejsze na świecie teledyski takie jak Me, 7 rings, czy Kill This Love, aż po Lay Low, pierwszy singiel zwyciężczyni Eurowizji Junior - Roksany Roxie Węgiel. Z YouTube możecie codziennie odkrywać coś nowego i mieć pewność, że trzymacie rękę na pulsie. Teraz, dzięki YouTube Music, Wasz dostęp do świata muzyki stanie się jeszcze łatwiejszy.

YouTube Music to zupełnie nowa muzyczna usługa streamingowa, dzięki której możecie korzystać z zasobów YouTube bez ograniczeń i to nie tylko z wideo. Teraz w jednym miejscu znajdziecie również oficjalne albumy, single, covery czy nagrania z koncertów, a doświadczenia muzyczne związane z YouTube staną się jeszcze pełniejsze i spersonalizowane lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.


Poznajcie 6 najważniejszych funkcji, dzięki którym polubicie YouTube Music:
  1. Znajdziecie tam wszystko. Nie tylko teledyski, ale też oficjalne albumy, single, remiksy, występy na żywo i covery. Jeżeli zdecydujecie się na wersję Premium, będziecie mogli dodatkowo słuchać muzyki bez przerw i bez reklam, a także pobierać utwory, aby potem wracać do nich offline. Będziecie mieli także możliwość odtwarzania muzyki w tle - przy wyłączonym ekranie i podczas korzystania z innych aplikacji.
  2. Dostarczymy Wam brzmienia dopasowane do Waszego gustu. Ekran główny będzie dynamicznie dostosowywał wyświetlane wyniki do Waszych potrzeb w oparciu o to, co wcześniej odtwarzaliście, gdzie jesteście lub co aktualnie robicie. Ćwiczycie na siłowni? A może chcecie się oderwać od rzeczywistości w drodze do pracy? Odpowiednią muzykę znajdziecie na YouTube Music. Z czasem też coraz coraz lepiej dopasowaną, bo im więcej będziecie słuchać, tym aplikacja lepiej pozna Wasz gust.
  3. Zapewnimy Wam tysiące playlist na każdą okazję. Przeglądając bogate zasoby YouTube Music zawsze dobierzecie odpowiedni zestaw utworów. Z playlistą Blogged 50 odkryjecie ogrom nowości, z Hotlista Polska lub Polski hip-hop posłuchacie brzmienia rodzimych artystów, a wybierając playlistę Indie Under Pressure skutecznie przyspieszycie swoje tętno podczas ćwiczeń. Możecie też sprawdzić czego słucha nasz zespół wybierając na przykład listę Hairbrush Karaoke albo Good Friends, Cheap Whiskey. Kontekstowe listy odtwarzania dostosowane do Waszych preferencji znajdziecie zawsze w karcie głównej. Możecie zapisywać je w Waszej Bibliotece albo wykorzystać jako inspirację do tworzenia własnych kompozycji.
  4. Inteligentne wyszukiwanie pozwoli Wam namierzyć piosenkę nawet jeśli nie pamiętacie jej tytułu ani nawet wykonawcy - wystarczy, że wyszukacie utwór po tekście. Wpiszcie „nie chcę iść pod wiatr” lub „w moich snach, na zakręcie” i… gotowe! Podobnie jak w wyszukiwarce Google - pomyłka w zapisie nie przeszkodzi YouTube Music w pokazaniu poprawnego wyniku. Co śpiewa Taylor Swift - „starbucks lovers” czy „got a long list of ex-lovers”?
  5. Najpopularniejsze wideo będą na wyciągnięcie ręki. Za pośrednictwem dedykowanego ekranu Hotlista, podpowiemy Wam czego najchętniej słuchają użytkownicy YouTube i zawsze będziecie wiedzieli co jest na czasie. Teraz to między innymi teledysk Power is Power, który promuje ostatni sezon „Gry o tron”. Możecie też posłuchać piosenek, które trafiły do naszych popularnych zestawień, na przykład 100 najpopularniejszych utworów na całym świecie, są one teraz dostępne w formie playlist.
  6. Otrzymacie dostęp do muzyki w trybie offline. Z YouTube Music Premium będziecie mogli słuchać utworów bez reklam, w tle, a także podczas podróży. Składanka offline automatycznie pobiera piosenki, które kochacie, na wypadek gdybyście o tym zapomnieli. Znajdziecie ją w karcie Biblioteka, wraz z innymi pobranymi albumami, utworami i listami odtwarzania. Parametry pobierania możecie skonfigurować w ustawieniach.
Skorzystajcie z bezpłatnej wersji wspieranej reklamami lub wybierzcie YouTube Music Premium - usługę, która daje możliwość słuchania w tle, pobierania utworów i korzystania z aplikacji bez reklam za jedyne 19,99 zł miesięcznie. Przygotowaliśmy też dla Was plan rodzinny za 29,99 zł miesięcznie. Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery dostępna będzie także możliwość testowania usługi w wersji Premium przez trzy miesiące za darmo.

Dzień premiery YouTube Music to także premiera YouTube Premium
Od dziś możecie również uaktualnić swoją aplikację YouTube o wersję Premium i korzystać ze wszystkich udogodnień jakie zapewnia ta opcja. Udostępniamy Wam także ofertę filmów i programów z serii YouTube Originals. Znajdziecie tam m.in. seriale takie jak Cobra Kai, Origin, Wayne czy Weird City. Wypróbujcie YouTube Premium za darmo przez trzy miesiące. A po zakończeniu tego okresu za 23,99 zł miesięcznie, natomiast przy wyborze opcji dla całej rodziny - 35,99 zł miesięcznie.

Jeżeli jesteście subskrybentami Google Play Music, otrzymacie dostęp do YouTube Music Premium automatycznie, w momencie, gdy udostępnimy usługę. Cena, którą płacicie obecnie, zostanie zachowana. Dla Was nic się nie zmieni - podobnie jak za pośrednictwem Google Play Music będziecie mieli dostęp do wszystkich zakupionych utworów muzycznych, przesłanych plików i playlist.

Już dziś pobierzcie YouTube Music z Google Play lub App Store albo sprawdźcie nasz serwis na stronie music.youtube.com. Możecie też bezpłatnie zarejestrować się w YouTube Premium na youtube.com/premium.



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYrN79tryxKWZmS8cY6CZRrQkzBOqm39E-zt5taK3aFzZI29ADWtyRC97hZuW36MFcjfBZyKH-buvtucUib1zTh6Nact6YctjMQD1WpDTNdIJ1aKilTySMXCtA3gkWngsqcCSwjg/s1600/PL+Price+Table.png


W ubiegłym tygodniu na I/O, naszej dorocznej konferencji dla programistów w Kalifornii, opowiedziałem o tym, co robimy, by Google był jeszcze bardziej pomocny dla wszystkich. Troska o bezpieczeństwo użytkowników kiedy są online, o to aby dotyczące ich informacje pozostały prywatne i chronione, to duża część naszych starań. Wierzymy, że prywatność oraz bezpieczeństwo muszą być w równym stopniu dostępne dla wszystkich na świecie. Pracujemy nad tym tworząc produkty, które dają możliwość podjęcia jasnych i znaczących wyborów dotyczących ich danych.



W związku z naszym zobowiązaniem, w tym tygodniu, oficjalnie otwieramy Centrum Inżynierii Bezpieczeństwa Google w Monachium w Niemczech. Rozwijamy nasze działania i zamierzamy podwoić liczbę inżynierów zajmujących się ochroną prywatności w Monachium do ponad 200 do końca 2019 r., dzięki czemu Niemcy staną się globalnym centrum inżynierii prywatności i bezpieczeństwa dotyczącym wszystkich produktów Google. Nasz zespół będzie pracował ramię w ramię z ekspertami specjalizującymi się w ochronie prywatności w biurach Google zarówno w Europie, jak i w innych częściach świata, a produkty tam tworzone zostaną przeznaczone dla użytkowników globalnie.

Nie przez przypadek nasze centrum powstaje w sercu Europy, w kraju, który jest odzwierciedleniem tego jak Europejczycy myślą o ochronie prywatności i bezpieczeństwa w internecie. Wiele naszych produktów związanych z prywatnością powstało właśnie w Monachium, włączając Konto Google, czyli centralne miejsce, w którym możecie zarządzać Waszymi ustawieniami prywatności w produktach Google. Dzisiaj ponad 20 milionów osób codziennie odwiedza Konto Google, aby przejrzeć i zweryfikować informacje na swój temat. Mogą to zrobić używając narzędzi takich jak Ustawienia prywatności, umożliwiających przejście przez wszystkie ustawienia w szybki i bezproblemowy sposób.

Inżynierowie z Monachium zajmujący się prywatnością sprawili także, że możecie jeszcze łatwiej podejmować decyzje dotyczące Waszych danych, dzięki, prostym do odnalezienia ustawieniom prywatności, dostępnym bez opuszczania aplikacji. Ta możliwość jest już obecna w wyszukiwarce, a niedługo będzie także udostępniona w Mapach, Asystencie i YouTube.

Umiejscowienie prywatności w centrum naszych produktów nie oznacza tylko dbania o bezpieczeństwo użytkowników, kiedy z nich korzystają - oznacza to także chronienie ich kiedy przeglądają sieć. Monachium to również miejsce dla zespołów inżynierów, którzy wyposażyli przeglądarkę Chrome w funkcje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa - są to m.in. ulepszone zarządzanie hasłami, a także narzędzia do kontroli plików cookie.

To istotny krok związany z naszymi działaniami w Europie. Od 2007 r., rozwinęliśmy centrum w Monachium do ponad 750 osób, pochodzących z ponad 60 krajów. Kontynuujemy inwestycje we wszystkich aspektach naszego funkcjonowania, włączając w to zespół Google Safety Engineering Center (GSEC). Tegoroczne zmiany po raz pierwszy pozwolą nam przekroczyć liczbę 1000 pracowników w monachijskim biurze, sprawiając że stanie się ono globalnym centrum nie tylko dla rozwiązań związanych z prywatnością, ale także dla badań i rozwoju produktów.

Pracujemy również nad tym, by większa liczba organizacji mogła wykonywać te ważne zadania dzięki nowemu programowi Google Impact Challenge: Bezpieczeństwo w sieci. To grant w wysokości 10 milionów euro przeznaczony na wsparcie organizacji non-profit, uniwersytetów, akademickich ośrodków badawczych, przedsiębiorstw społecznych for-profit i innych instytucji, które już teraz w całej Europie pracują nad wieloma kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, od ochrony młodzieży w sieci po walkę z mową nienawiści w ich społecznościach.

Te nowości oznaczają ogromny krok naprzód, aby prywatność i bezpieczeństwo nabrały realnych kształtów dla wszystkich. Jesteśmy podekscytowani, że tym procesem pokierują nasze zespoły w Monachium.


Każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Rozumiemy przez to starania, by nasze produkty były bezpieczne oraz walkę z naruszeniami bezpieczeństwa naszych platform. Oznacza to również myślenie o internecie w szerszym kontekście i wspieranie działań innych organizacji.

Dlatego właśnie ogłaszamy uruchomienie kolejnego europejskiego programu wsparcia o wysokości 10 mln euro: Google.org Impact Challenge Bezpieczeństwo w sieci. Chcemy w ten sposób pomagać organizacjom non-profit, uniwersytetom, akademickim ośrodkom badawczym, inicjatywom społecznym for-profit oraz innym organizacjom eksperckim w całej Europie zajmującym się kwestiami bezpieczeństwa. Program kierowany jest do jednostek skupiających się na walce z mową nienawiści i ekstremizmem oraz pomagających młodym ludziom pozostać bezpiecznymi online. Chcemy wspierać również tych, których działalność niekoniecznie na pierwszy rzut oka związana jest z internetem.

Nawiązana przez nas współpraca z Instytutem Dialogu Strategicznego (ISD) to początek działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników sieci. Jest ona ogromnie ważna, gdyż zdajemy sobie sprawę z faktu, że organizacje działające na rzecz bezpieczeństwa mogą potrzebować funduszy do pracy nad nowymi sposobami wykorzystania technologii do rozwiązywania problemów na tym polu. Są też z pewnością inne grupy, które nie otrzymują niezbędnego wsparcia w radzeniu sobie z rozwojem w obszarach, które dzięki technologii zyskały nowy wymiar, np. w edukacji. To właśnie dla nich otwieramy dostęp do finansowania i umożliwimy zaangażowanie się naszych pracowników w wolontariat.

Uczenie się od najlepszych to doskonały sposób, by usprawnić działanie naszych produktów i przyczynić się do tego, by stawały się one coraz bezpieczniejsze, jednocześnie zapewniając użytkownikom korzystanie z dobrodziejstw sieci bez żadnych przeszkód. Partnerstwo z ISD i wprowadzony w Wielkiej Brytanii Google.org Innovation Fund doprowadziły do stworzenia nowych programów i technologii dedykowanych zapewnieniu bezpieczeństwa online i offline oraz takich, które promują empatię i tolerancję. Efektem tych działań była na przykład Akademia Boksu KO Racism stworzona przez Limehouse, na którą składały się warsztaty boksu połączone z otwartą dyskusją na temat rasizmu i uprzedzeń czy Wirtualne Zanurzenie zainicjowane przez The Open University, które wykorzystując wirtualną rzeczywistość, umożliwiało wejście widza w życie młodej osoby dyskryminowanej społecznie. Widząc realny wpływ Funduszu i zawartego partnerstwa na poziomie Wielkiej Brytanii, zdecydowaliśmy się by działać dalej, już na poziomie europejskim. Wcześniejsze działania, oparte o partnerstwo z ekspertami ds. bezpieczeństwa, także przyniosły pozytywne efekty i umożliwiły nam przeszkolenie tylko w 2018 roku ponad miliona młodych osób w ramach programów Asy Internetu i Be Internet Citizens.

W związku z tym startujemy z programem, w którym do pozyskania będą dotacje sięgające nawet 1 miliona euro. Do programu zgłosić można będzie zarówno inicjatywy online jak i offline. Zapraszamy do zgłaszania aplikacji już od dzisiaj. Zostaną one rozpatrzone przez radę europejskich ekspertów, w skład której wejdą Helle Thorning Schmidt, obecna CEO organizacji Save the Children, Renske van der Veer, Dyrektor Holenderskiego Międzynarodowego Centrum Przeciwdziałania Terroryzmowi i Thomas Krüger, Prezydent Niemieckiej Federalnej Agencji dla Edukacji Obywatelskiej.

Rozumiejąc spoczywającą na naszych barkach odpowiedzialność cieszymy się, że możemy wspierać działania przyczyniające się do osiągania postępów w zakresie tworzenia otwartego i bezpieczniejszego internetu.

Wczoraj powitaliśmy tysiące ludzi na I/O, naszej dorocznej konferencji deweloperskiej. To jedno z moich ulubionych wydarzeń roku, ponieważ daje nam szansę na pokazanie, jak dzięki nowym produktom i przełomom technologicznym, wprowadzamy misję Google w życie.
Wczoraj powitaliśmy tysiące ludzi na I/O, naszej dorocznej konferencji deweloperskiej. To jedno z moich ulubionych wydarzeń roku, ponieważ daje nam szansę na pokazanie, jak dzięki nowym produktom i przełomom technologicznym, wprowadzamy misję Google w życie.

Nasza misja uczynienia informacji powszechnie dostępnymi i użytecznymi nie zmieniła się w ciągu ostatnich 21 lat, ale nasze podejście ewoluowało w czasie. Google nie jest już firmą, która tylko pomaga znaleźć odpowiedzi. Obecnie produkty Google pomagają również w załatwianiu spraw, np. dzięki funkcji Smart Compose dobierzecie odpowiednie słowa w anglojęzycznym Gmailu czy też odnajdziecie najszybszy sposób na dotarcie do domu dzięki Mapom.

Mówiąc prościej, naszą wizją jest zbudowanie bardziej pomocnego Google dla wszystkich. Bez względu na to, kim jesteś, gdzie mieszkasz lub co chcesz osiągnąć. Kiedy mówimy „pomocny”, mamy na myśli udostępnianie Wam narzędzi, które powiększą Waszą wiedzę, pomogą osiągnąć sukces, wpłyną pozytywnie na zdrowie i poczucie szczęścia. Poniżej przedstawiam Wam niektóre produkty i funkcje, które przybliżają nas do osiągnięcia tego celu.

Lepsze odpowiedzi na Wasze pytania


Użytkownicy zwracają się do Google, aby codziennie zadawać miliardy pytań. My możemy zrobić jeszcze więcej, aby pomóc Wam znaleźć potrzebne informacje. Dzisiaj ogłosiliśmy, że wprowadzimy popularną funkcję Full Coverage z Google News do wyszukiwania w języku angielskim. Korzystając z uczenia maszynowego, zidentyfikujemy różne aspekty danego tematu - od harmonogramu wydarzeń po kluczowe postaci - i przedstawimy szeroki zakres treści, w tym artykuły, tweety, a nawet podcasty.

Czasami najlepszym sposobem na zrozumienie nowych informacji jest ich zobaczenie. Nadchodzące funkcje w wyszukiwarce Google i Obiektywnie Google wykorzystują aparat, wizję komputerową i rzeczywistość rozszerzoną (AR), aby zapewnić graficzne odpowiedzi na pytania wizualne. Wprowadzamy też AR bezpośrednio do wyszukiwarki. Jeśli szukasz w internecie nowych butów, możesz zobaczyć wybrany model z bliska pod różnymi kątami, a nawet przekonać się, jak pasuje do Twojej obecnej garderoby. Możesz również użyć Obiektywu Google, aby uzyskać więcej informacji o tym, co widzisz w rzeczywistym świecie. Jeśli jesteś w restauracji i skierujesz aparat na menu, Obiektyw Google podpowie, które potrawy są popularne i pokaże zdjęcia i recenzje od osób, które były w niej wcześniej. W Google Go, aplikacji do wyszukiwania dla początkujących użytkowników smartfonów, Obiektyw Google odczytuje na głos widoczne słowa, pomagając milionom dorosłych na całym świecie mających trudności z czytaniem codziennych rzeczy, takich jak znaki drogowe czy instrukcje bankomatów.


Obiektyw Google: Historia Urmili

Pomoc przez cały dzień

W ubiegłym roku na I / O wprowadziliśmy technologię Duplex, która może dokonać rezerwacji w restauracji za pośrednictwem Asystenta Google, wykonując połączenie telefoniczne w Waszym imieniu. Teraz rozszerzamy Duplex poza głos, aby pomóc załatwiać sprawy w internecie. Na początek skupiamy się na dwóch konkretnych zadaniach: rezerwacji wynajmu samochodów i biletów do kina. Używając „Duplex w sieci”, Asystent automatycznie wprowadzi informacje, przejdzie przez całą rezerwację i dokona transakcji w Twoim imieniu. A dzięki olbrzymim postępom w algorytmach głębokiego uczenia się, możliwe jest wprowadzenie w urządzeniach przenośnych dokładniejszego rozpoznawania mowy i lepszego zrozumienie języka naturalnego, dzięki czemu Asystent Google będzie pracował szybciej i sprawniej.

Budowanie dla wszystkich


Budowanie bardziej pomocnego Google jest dla nas równie ważne jak to, że robimy to dla wszystkich. Od pierwszych dni wyszukiwanie działało tak samo, niezależnie od tego, czy korzystał z niego profesor w Stanford, czy student w Indonezji. Uzupełniamy to podejście o rozwój technologii w sposób odpowiedzialny, bezpieczny i korzystny dla wszystkich.

Jest to szczególnie ważne w rozwoju AI. Dzięki nowemu podejściu badawczemu zwanemu TCAV (Testing with Concept Activation Vectors) - pracujemy nad rozwiązaniem problemu uprzedzeń uczenia maszynowego i sprawieniu by tworzone modele były bardziej zrozumiałe. Na przykład TCAV może ujawnić, czy model przeszkolony w wykrywaniu obrazów „lekarzy” błędnie założył, że bycie mężczyzną było ważną cechą bycia lekarzem, ponieważ w danych szkoleniowych było więcej zdjęć lekarzy płci męskiej. Udostępniamy TCAV w modelu open-source, dzięki czemu każdy może uczynić swoje systemy sztucznej inteligencji bardziej sprawiedliwymi i bardziej zrozumiałymi, a wkrótce udostępnimy więcej narzędzi i otwartych zbiorów danych.

Odpowiedzialne tworzenie dla każdego, to także zapewnienie, że nasze produkty są prywatne i bezpieczne. Wprowadzamy zestaw ulepszeń dotyczących prywatności, aby użytkownicy mieli jasny wybór dotyczących swoich danych. Konto Google, które zapewnia całościowy widok ustawień kontroli prywatności, będzie teraz łatwo dostępne w większej liczbie produktów za pomocą jednego kliknięcia. Tryb incognito trafi do Map, co oznacza, że będziecie mogli wyszukiwać i nawigować bez łączenia tego działania z Kontem Google, a nowe ustawienia dotyczące automatycznego usuwania pozwalą wybrać, jak długo będziecie chcieli zachować dane. Wprowadzamy również kilka ulepszeń zabezpieczeń w systemie Android Q i wprowadzamy ochronę kluczem bezpieczeństwa bezpośrednio do telefonu, w celu jeszcze lepszej weryfikacji dwuetapowej.

Kwestionujemy pogląd, że produkty potrzebują więcej danych, aby były bardziej pomocne. Nowa technologia zwana federated learning, pozwala nam szkolić modele AI i sprawić, aby produkty były bardziej inteligentne, bez konieczności wysyłania surowych danych poza urządzenie. Dzięki federated learning Gboard może nauczyć się nowych słów, takich jak „zoodles” lub „Targaryen”, po tym jak tysiące osób zacznie z nich korzystać, nie wiedząc, co te osoby piszą. W przyszłości postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji zapewnią jeszcze więcej sposobów na zwiększenie przydatności produktów przy mniejszej ilości danych.

Budowanie dla wszystkich oznacza również, że z produktów Google może korzystać każdy, w tym osób z niepełnosprawnością. Dzisiaj zapowiedzieliśmy kilka produktów z nowymi funkcjami ułatwień dostępu, w tym usługę Live Caption, która może automatycznie dodać napisy do dialogu z materiału wideo, podcastu albo rozmowy w Twoim domu. W przyszłości Live Relay i Euphonia pomogą ludziom, którzy mają problemy z komunikacją werbalną, czy to z powodu zaburzenia mowy czy utraty słuchu.


Project Euphonia: By każdy był lepiej zrozumiany

Opracowywanie produktów dla osób z niepełnosprawnością często prowadzi do odkryć, które pozwalają tworzyć lepsze produkty dla wszystkich naszych użytkowników. To dokładnie to, co mamy na myśli, gdy mówimy, że chcemy zbudować bardziej pomocne Google dla wszystkich. Chcemy również umożliwić innym organizacjom, które używają technologii, poprawę jakości życia ludzi. Dziś przedstawiliśmy zwycięzców Google AI Impact Challenge, 20 organizacji używających sztucznej inteligencji, aby rozwiązać największe problemy świata - od stworzenia lepszych systemów monitorowania jakości powietrza po przyspieszenie reakcji w sytuacjach kryzysowych.

Wizja zbudowania bardziej pomocnego Google dla wszystkich nie może zostać zrealizowana bez niesamowitej społeczności deweloperów. Wspólnie pracujemy nad tym, aby każdy miał narzędzia, które pomogą mu w zdobyciu wiedzy, sukcesu, zdrowia i szczęścia. Wiele jeszcze przed nami, więc bądźcie na bieżąco ze wszystkim tym, co dzieje się na I/O!



https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieO-4uu_K_SrnEfx7WHKDgxR9dPjn-PDq5uAiqz3fUZizY24plm9uH_xXzX7h7NX1qZWp6croxV5Utk4Zu8hiNQIdR6cAt7_jhG-CfxK2VLELNLNawiB3lzumMiuswrHOa1L2Ksw/s1600/Stanislaw_draft_fin+%25281%2529+%25281%2529.jpg
200 lat temu, 5 maja 1819 roku, przyszedł na świat Stanisław Moniuszko - dyrygent, organista, pedagog i jeden z najważniejszych polskich kompozytorów wszech czasów, nazywany “ojcem opery narodowej”. Z tej okazji powstał specjalny doodle, którego możecie podziwiać dzisiaj na stronie głównej wyszukiwarki Google. Jego autorką jest znana polska ilustratorka Gosia Herba.
Inspiracją dla autorki były przede wszystkim dzieła polskiej malarki Zofii Stryjeńskiej, a także polska sztuka ludowa, po którą wielokrotnie sięgał również sam Moniuszko. Poprzez doodle artystka chciała przede wszystkim pokazać, że polska sztuka jest piękna, ciekawa i przynosi radość.

Poświęcony kompozytorowi okolicznościowy doodle to jednak nie wszystko co przygotowaliśmy dla Was z okazji tej wyjątkowej rocznicy. Na platformie Google Arts & Culture znajdziecie również zdigitalizowaną wystawę “Viva Moniuszko”, którą od grudnia zeszłego roku można oglądać we wnętrzach Galerii Opera przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Dzięki wystawie możecie prześledzić twórczość Stanisława Moniuszki, od popularnych pieśni, aż po słynne opery - “Halkę” i “Straszny dwór”. Na platformie znajdziecie również jeden z najcenniejszych obiektów przechowywanych w bibliotece Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, czyli rękopis „Halki wileńskiej”, pierwowzoru jego najsłynniejszego dzieła. Ponadto będziecie mogli obejrzeć również wyjątkową kolekcję plakatów i pocztówek promujących utwory kompozytora, zobaczyć jak wyglądała należąca do Moniuszki batuta czy posłuchać wykonania najsłynniejszej pieśni artysty - “Prząśniczki”.

Klikajcie w nasz doodle i razem z nami świętujcie 200. urodziny Stanisława Moniuszki, odkrywając bogate kulturowe dziedzictwo, które po sobie pozostawił.


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEieO-4uu_K_SrnEfx7WHKDgxR9dPjn-PDq5uAiqz3fUZizY24plm9uH_xXzX7h7NX1qZWp6croxV5Utk4Zu8hiNQIdR6cAt7_jhG-CfxK2VLELNLNawiB3lzumMiuswrHOa1L2Ksw/s1600/Stanislaw_draft_fin+%25281%2529+%25281%2529.jpg





https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPqBGri1eUZv9nQgU-BCrILmsVHF3Ku0SjhAGYKVRr6Mg8SWboFluBL-K2gnocICugwZmpB-IN-I9WFFt_atqeVeLcdqCG_pnVxIPQqR8tPHRvQi37q-o0aybSTH90r68_xsihUA/s1600/WAA-retention-flow-pixel2+%25281%2529.gif
Nieważne czy poszukujesz najnowszych wiadomości czy najszybszej drogi do domu - chcemy aby nasze produkty były jak najbardziej pomocne dla każdego. Kiedy włączasz takie ustawienia jak Historia Lokalizacji oraz Aktywność w sieci i aplikacjach, te dane mogą pomóc produktom Google w dostarczeniu Ci użytecznych informacji, takich jak rekomendacje restauracji które mogą Ci się spodobać albo wyniki twojego ostatniego wyszukiwania. Działamy tak, aby Twoje dane pozostawały prywatne i bezpieczne - i wiemy, że chcieliście abyśmy udostępnili Wam prostsze narzędzia zarządzania danymi i usuwania ich.

Obecnie możecie skorzystać z Konta Google, aby w prosty sposób włączyć lub wyłączyć Historię Lokalizacji oraz Aktywność w sieci i aplikacjach - a także, jeśli tak zdecydujecie, ręcznie usunąć całość lub część tych danych.

Dodatkowo ogłaszamy dziś nowe ustawienia auto-usuwania, które pozwolą Wam jeszcze łatwiej zarządzać swoimi danymi. Oto jak będą działać:


Wybierzcie okres przez jaki chcecie, aby Wasze dane aktywności były przechowywane - 3 lub 18 miesięcy - a wszystkie starsze dane będą stale usuwane z Twojego konta w automatyczny sposób. Te ustawienia zostaną udostępnione w ciągu najbliższych tygodni i pojawią się w Historii Lokalizacji oraz Aktywności w sieci i aplikacjach.

Zawsze powinniście móc zarządzać swoimi danymi w sposób, który jest odpowiedni dla Was - i zobowiązujemy się dostarczać Wam najlepsze narzędzia by to robić.


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPqBGri1eUZv9nQgU-BCrILmsVHF3Ku0SjhAGYKVRr6Mg8SWboFluBL-K2gnocICugwZmpB-IN-I9WFFt_atqeVeLcdqCG_pnVxIPQqR8tPHRvQi37q-o0aybSTH90r68_xsihUA/s1600/WAA-retention-flow-pixel2+%25281%2529.gif