W ciągu ostatnich kilku lat pracowaliśmy nad poprawą sposobu zarządzania treściami umieszczanymi w serwisie YouTube: usuwając je w przypadkach, gdy naruszają Wytyczne dla Społeczności, ograniczając rozprzestrzenianie treści kontrowersyjnych i bliskich łamania zasad, promując materiały pochodzące z wiarygodnych źródeł, gdy nasi użytkownicy poszukują najnowszych wiadomości, oraz nagradzając zaufanych twórców i artystów, którzy sprawiają, że YouTube jest tak wyjątkową platformą. Dzisiaj ogłaszamy aktualizację naszej polityki i produktu, która zmieni sposób, w jaki radzimy sobie na YouTube z problemem nękania. Systematycznie dokonujemy przeglądu naszych regulaminów, wytycznych i polityki serwisu, aby upewnić się, że granica pomiędzy tym, co usuwamy, a tym, na co pozwalamy, znajduje się we właściwym miejscu. Na początku tego roku uznaliśmy, że w przypadku nękania możemy uczynić jeszcze więcej, aby chronić naszą społeczność i twórców.

Nękanie jest szkodliwe dla naszej społeczności, ponieważ sprawia, że ludzie są mniej skłonni do dzielenia się swoimi opiniami i wchodzenia we wzajemne interakcje. Słyszeliśmy to wielokrotnie od twórców, również tych, którzy spotkali się z nami podczas opracowywania niniejszej aktualizacji polityki. Kontaktowaliśmy się też z wieloma ekspertami, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą, począwszy od organizacji monitorujących nękanie w internecie lub reprezentujących dziennikarzy, a skończywszy na organizacjach monitorujących wolność słowa i organizacjach reprezentujących wszystkie strony sceny politycznej.

Pozostajemy wierni naszej otwartości i dbamy o ciągły rozwój ożywionej debaty i wymiany poglądów na naszej platformie. Nie będziemy jednak tolerować nękania i wierzymy, że opisane poniżej kroki przyczynią się do realizacji naszej misji, czyniąc z YouTube lepsze miejsce dla każdego, kto chce podzielić się swoją historią lub opinią.

Bardziej zdecydowana postawa wobec gróźb i ataków osobistych

Zawsze usuwaliśmy filmy, które w jednoznaczny sposób grożą komuś, ujawniają poufne dane osobowe lub zachęcają ludzi do nękania innych. Teraz w swoich zasadach posuniemy się o krok dalej i zabronimy stosowania nie tylko bezpośrednich gróźb, ale także zakamuflowanych lub dorozumianych. Dotyczy to również treści symulujących przemoc wobec jakiejś osoby lub języka sugerującego, że może dojść do przemocy fizycznej. Nikt nie powinien być obiektem nękania noszącego znamiona przemocy.

Oprócz gróźb czasami pojawiają się również poniżające treści. Aby ustalić spójne kryteria dotyczące tego, jakiego rodzaju treści nie wolno zamieszczać na YouTube, opieramy się na założeniach, które stosujemy w naszej polityce dotyczącej mowy nienawiści. Nie będziemy dłużej tolerować treści, które obrażają kogoś na podstawie cech takich jak rasa, ekspresja płciowa lub orientacja seksualna. Dotyczy to wszystkich, od osób prywatnych po twórców YouTube.

Konsekwencje w przypadku systematycznego nękania

Niekiedy słyszymy od naszych twórców, że nękanie przybiera formę powtarzających się zachowań pojawiających się w wielu filmach lub komentarzach, nawet jeśli pojedynczy film nie przekracza granic ustanowionych przez naszą politykę. Rozwiązując ten problem, zaostrzamy nasze zasady dotyczące programu partnerskiego YouTube (YPP), aby jeszcze bardziej nie dopuszczać do nękania i nagradzać zaufanych twórców, którzy nie dopuszczają się takich zachowań. Kanały, które wielokrotnie złamią naszą politykę dotyczącą nękania, zostaną zawieszone w ramach YPP, co wyeliminuje ich zdolność do zarabiania pieniędzy na YouTube. Możemy również usunąć treści, w których pojawi się nękanie. Jeśli takie zachowanie będzie się powtarzało, podejmiemy bardziej zdecydowane działania, w tym wystosowanie ostrzeżenia lub całkowite zamknięcie kanału.

Odnoszenie się do toksycznych komentarzy

Wiemy, że komentarze to ważny obszar naszego serwisu, gdzie fani mogą się kontaktować z twórcami i sobą nawzajem. Jednocześnie zetknęliśmy się z opiniami, że to właśnie w komentarzach twórcy i widzowie często spotykają się z nękaniem. Takie zachowanie nie tylko wpływa na osobę, w którą jest wymierzone, ale może mieć również wpływ na całą dyskusję.

Aby temu przeciwdziałać, usuwamy komentarze, które wyraźnie naruszają naszą politykę – usunęliśmy już ponad 16 milionów w trzecim kwartale tego roku. Zmiany w polityce, które przedstawiliśmy powyżej, będą miały również zastosowanie do komentarzy, należy się zatem spodziewać, że liczba ta wzrośnie w kolejnych kwartałach.

Poza usuwaniem przez nas komentarzy, dajemy również twórcom możliwość dalszego kształtowania dyskusji na ich kanałach, przekazując im do dyspozycji różne pomocne narzędzia. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy komentarz narusza nasze zasady, ale wydaje się potencjalnie niewłaściwy, umożliwiamy twórcom przejrzenie go, zanim zostanie opublikowany na ich kanale. Wyniki wstępnych testów były obiecujące – na kanałach, którym umożliwiono korzystanie z tej funkcji, liczba komentarzy zgłoszonych przez użytkowników zmniejszyła się o 75%. Na początku tego roku zaczęliśmy domyślnie włączać to ustawienie dla większości twórców.

W dalszym ciągu doskonalimy nasze systemy, aby mieć pewność, że wychwytujemy jedynie naprawdę toksyczne komentarze, zamiast usuwać wszystkie negatywne lub krytyczne opinie. W zeszłym tygodniu zaczęliśmy włączać tę funkcję domyślnie dla największych kanałów YouTube z najbardziej aktywnymi działami komentarzy, a do końca roku zostaną one wprowadzone dla większości kanałów. Twórcy mogą zrezygnować z tej funkcji, a jeśli zdecydują się ją pozostawić włączoną, nadal to do nich należy ostatnie słowo w sprawie tego, które z zatrzymanych komentarzy mogą się pojawić pod ich filmami. Alternatywnie, twórcy mogą również całkowicie ignorować wstrzymane komentarze, jeśli taką opcję wybiorą.

Wszystkie te nowości stanowią kolejny krok w kierunku zapewnienia ochrony społeczności YouTube. Spodziewamy się, że niektóre decyzje nadal będą przedmiotem dyskusji. Umożliwiamy również twórcom odwołanie się, jeżeli uznają, że podjęliśmy złą decyzję w sprawie poszczególnych filmów.

Wprowadzając te zmiany, wciąż podkreślamy, jak ważne jest, aby YouTube pozostał miejscem, w którym ludzie mogą wyrażać rozmaite idee, i nadal będziemy chronić dyskusje dotyczące spraw publicznych czy artystycznej ekspresji. Wierzymy również, że konwersacje te można prowadzić w sposób, który zachęca do udziału i w nikim nie wzbudza obaw o jego bezpieczeństwo. Zobowiązujemy się do kontynuowania regularnych przeglądów naszej polityki, dbając o to, aby zachować magię YouTube, jednocześnie spełniając oczekiwania naszej społeczności.

  1. Strajk nauczycieli
  2. Piotr Woźniak-Starak
  3. Paweł Adamowicz
  4. Wyniki wyborów UE
  5. Olga Tokarczuk
  6. Zniewolona
  7. Wyniki wyborów 2019
  8. Big Brother
  9. Katedra Notre Dame
  10. Tylko nie mów nikomu
Co roku publikujemy listę haseł najbardziej zyskujących na popularności - te wyszukiwania pokazują, czym żyliście w mijającym roku. Na pierwszym miejscu tegorocznej listy znalazł się Strajk nauczycieli, który elektryzował Was i opinię publiczną tuż przed wakacjami. Interesowały Was nie tylko informacje o samym strajku czy postulatach pedagogów, ale także te, które mogłyby okazać się pomocne w organizacji życia szkolnego podczas trwających protestów. Hasło to znalazło się również na pierwszym miejscu w kategorii „Wydarzenia”.

Rok 2019 miał też niestety i smutne oblicze. W styczniu naszym krajem wstrząsnęła śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sierpniu śledziliście natomiast dramatyczne poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, który zginął w wypadku na Jeziorze Kisajno. Ich nazwiska trafiły kolejno na 2 i 3 miejsce zestawienia. Wśród osób, o których chcieliście dowiedzieć się więcej znalazła się także pisarka Olga Tokarczuk, która w październiku tego roku została wyróżniona Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Co jeszcze zajmowało Was w 2019 roku? Okazuje się, że spełnianie obowiązków obywatelskich. W pierwszej dziesiątce haseł najszybciej zyskujących popularność znalazły się bowiem zarówno Wybory do Parlamentu Europejskiego (4 miejsce w zestawieniu) jak i jesienne Wybory parlamentarne (7 miejsce w zestawieniu). Oprócz informacji o samych wyborach i ich wynikach, sprawdzaliście jak w nich uczestniczyć. Frazy „Jak głosować w wyborach UE?” oraz „Jak głosować w wyborach parlamentarnych” były jednymi z najczęściej wpisywanych przez Was zapytań.

W zestawieniu 10 haseł najszybciej zyskujących na popularności znalazł się też film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Dokument trafił również na szczyt zestawienia najpopularniejszych wideo na YouTube w 2019 roku.

Poniżej przedstawiamy Wam listy tematyczne, zawierające najpopularniejsze hasła w mijającym roku, zgrupowane w takich kategoriach jak m.in. Wydarzenia, Ludzie, Filmy, Seriale, a także pytania, które wpisywaliście w wyszukiwarkę Google szukając pomocy.

Najszybciej zyskujące na popularności:
  1. Strajk nauczycieli
  2. Piotr Woźniak-Starak
  3. Paweł Adamowicz
  4. Wyniki wyborów UE
  5. Olga Tokarczuk
  6. Zniewolona
  7. Wyniki wyborów 2019
  8. Big Brother
  9. Katedra Notre Dame
  10. Tylko nie mów nikomu


Wydarzenia:
  1. Strajk nauczycieli
  2. Wybory UE
  3. Wybory parlamentarne
  4. Cyber Monday
  5. Święto niepodległości
  6. Euro 2020
  7. Egzamin gimnazjalny 2019
  8. Dzień Edukacji Narodowej
  9. Eurowizja Junior
  10. Eurowizja 2019


Ludzie:
  1. Piotr Woźniak Starak
  2. Paweł Adamowicz
  3. Olga Tokarczuk
  4. Agnieszka Woźniak-Starak
  5. Alicja Szemplińska
  6. Cameron Boyce
  7. Viki Gabor
  8. Dawid Żukowski
  9. Kasia Stankiewicz
  10. Luke Perry


Filmy:
  1. Irlandczyk
  2. Joker
  3. Kraina Lodu 2
  4. Green Book
  5. Kogel Mogel 3
  6. Underdog
  7. Na noże
  8. Pewnego razu w Hollywood
  9. Jak poślubić milionera?
  10. After


Jak?
  1. Jak głosować w wyborach do UE?
  2. Jak głosować w wyborach parlamentarnych?
  3. Jak rozliczyć PIT za 2018?
  4. Jak sprawdzić zwrot podatku?
  5. Jak włączyć Asystenta Google?
  6. Jak zrobić czarnego Messengera?
  7. Jak długo gotować grzyby?
  8. Jak wyglądają hemoroidy?
  9. Jak ugotować bób?
  10. Jak ugotować botwinę?


Co to jest?
  1. Co to jest Escape room?
  2. Co to jest Apostazja?
  3. Co to jest większośc konstytucyjna?
  4. Co to jest PPK?
  5. Co to jest SPA?
  6. Co to jest LGBT?
  7. Co to jest nutrikosmetyk?
  8. Co to jest pistol?
  9. Co to jest kerozyna?
  10. Co to jest mirra?


Ile?
  1. Ile odcinków ma Zniewolona?
  2. Ile zebrał WOŚP 2019?
  3. Ile zarabiają nauczyciele?
  4. Ile odcinków ma Żmijowisko?
  5. Ile krawędzi ma sześcian?
  6. Ile odcinków ma Wieczna miłość?
  7. Ile litrów jest w jednostce krwi?
  8. Ile odcinków mają Łzy Cennet?
  9. Ile skrzydeł ma motyl?
  10. Ile żyje komar?


Najszybciej zyskujące na popularności (globalnie):
  1. India vs South Africa
  2. Cameron Boyce
  3. Copa America
  4. Bangladesh vs India
  5. iPhone 11
  6. Game of Thrones
  7. Avengers: Endgame
  8. Joker
  9. Notre Dame
  10. ICC Cricket World Cup


Zachęcamy Was też do odwiedzenia strony http://google.pl/2019 by obejrzeć film podsumowujący rok i listy najpopularniejszych haseł w 2019 r. z całego świata.


Najszybciej zyskujące na popularności wyszukiwania wyróżniają hasła, które znacznie zyskały na popularności pośród wszystkich wyszukiwań w mijającym roku.


https://lh3.googleusercontent.com/DHJjs-NitTxtQxLGvJrfZqwKlrH-3ohAClWjF5sm2V2iINkOCKFwz6kZ28bg0Jezfg0dPKXSXxCqdRx4-SdfW2WBnlnwA8_tMXxWzAsfkK_NfND-c6lL1tveHfPsAL9rzQptqJKI
Coraz więcej polskich miast podejmuje kroki w celu zatrzymania zmian klimatu, na przykład dokonując bilansu swojej emisji gazów cieplarnianych. Tworzenie takich wykazów jest żmudnym, ale koniecznym działaniem na drodze do poprawy jakości życia na naszej planecie w ciągu następnych lat. Dziś przedstawiamy Wam Environmental Insights Explorer (EIE) - oparte na rzetelnych danych, darmowe i ogólnodostępne narzędzie, zaprojektowane we współpracy z Globalnym Porozumieniem Burmistrzów ds. Klimatu i Energii, w skrócie GCoM (Global Covenant of Mayors for Climate & Energy). Dzięki niemu dostarczymy Wam globalne dane geograficzne Google i informacje na temat emisji węglowej budownictwa czy transportu w Waszym mieście. Takie informacje są niezbędne do oceny potencjału wprowadzenia energii odnawialnej (np. paneli fotowoltaicznych) w danym miejscu.

Już dziś udostępniamy dane z kilkunastu europejskich miast, w tym Krakowa. Dzięki nim zarówno Wy, jak i władze Waszych miast będziecie mogli podejmować lepsze decyzje dotyczące działań związanych z poprawą klimatu.



Przyspieszenie działań miejskich
Rozumiemy, że rozwiązania bazujące na bieżących danych są kluczem do stawienia czoła wyzwaniom klimatycznym, jednak wielu miastom nierzadko brakuje środków na ich samodzielne gromadzenie. Poznanie źródeł emisji jest niezwykle ważne dla określenia właściwych celów i nakreślenia planów, ale często jest też skomplikowane i czasochłonne. Chcemy wspomóc miasta w tych działaniach, wykorzystując nasze zaplecze technologiczne i posiadany dostęp do danych geograficznych.

Nowe dane EIE dla Krakowa ułatwią Wam analizę lokalnej aktywności i pozwolą zrozumieć najistotniejsze źródła emisji w transporcie.
Google EIE, mierząc potencjał wykorzystania energii słonecznej, zapewni Wam i waszym miastom szacunkowe dane dotyczące możliwości ograniczenia emisji, poprzez wykorzystanie energii odnawialnej na budynkach.

Współpracujemy z miastami na całym świecie, by zrozumieć w jaki sposób gromadzą one odpowiednie dane, gospodarują zasobami, przygotowują plany redukcji emisji i monitorują rezultaty tych prac. Aktywność miast polega także na porównywaniu dostępnych w EIE danych wraz z innymi źródłami, zwykle przez nie wykorzystywanymi.

Prace trwają
Podjęte przez nas kroki, to dopiero początek. Miasta takie jak Kraków, stanowią przykład tego, jak dzięki dostępowi do innowacyjnych i rzetelnych źródeł, możemy wspierać efektywne działania.

Do dalszej pracy zachęca nas pozytywna reakcja zarówno zainteresowanych miast, jak i naszych partnerów. Uważamy, że EIE może być kluczowym pierwszym krokiem dla zespołów ds. zrównoważonego rozwoju miasta, pozwalającym lepiej ocenić obecną sytuację i skutecznej śledzić i monitorować postępy w celu ochrony klimatu - mówi dyrektor operacyjna GCOM, Amanda Eichel.

Cały czas pracujemy nad tym, by pomagać jeszcze większej liczbie samorządów, wspierając wysiłki na rzecz zdrowszej, czystszej planety dla wszystkich. Więcej informacji na temat dostępności EIE znajdziecie pod linkiem: insights.sustainability.google.

https://lh3.googleusercontent.com/DHJjs-NitTxtQxLGvJrfZqwKlrH-3ohAClWjF5sm2V2iINkOCKFwz6kZ28bg0Jezfg0dPKXSXxCqdRx4-SdfW2WBnlnwA8_tMXxWzAsfkK_NfND-c6lL1tveHfPsAL9rzQptqJKI

https://lh3.googleusercontent.com/SQN5J-JRL6cfQpaB7sCMIdSQhsxppvkzNfmW6AwBb_WbFJpfn_VEiaIbpXLXvpLmFQbE17lUQixUM-obF2hstqWwAUVA2Geozutv_1Gf5hwUl4D-qk80-Vj96QwoYf3bIMjLxdJ3
Witajcie w wiosce Świętego Mikołaja! Nazywam się Dimplesticks, jestem Elfem i korespondentem North Pole Broadcasting Channel. W tym roku sygnał naszej, wykonanej z trzciny cukrowej, anteny transmisyjnej wykracza poza Wioskę Świętego Mikołaja, a naszym oficjalnym partnerem w zakresie globalnej retransmisji jest Google.

A teraz nasz najważniejszy news: Wioska Świętego Mikołaja przeszła w tym roku wielką metamorfozę. Kiedy już do niej dotrzecie, przewińcie w dół od zaśnieżonej sceny. Odkryjecie nową fabrykę zabawek Świętego Mikołaja, a także jego szklarnię czy siłownię reniferów. Od tego momentu wystarczy już kliknąć lub dotknąć wybranego miejsca by dostać się do świata ponad 20 gier i zagadek edukacyjnych - w na przykład tym zupełnie nowego Snowboxa 3D, w którym możecie zbudować swoją własną zimową scenę.
Santa's Village
Rozbudziłem Waszą ciekawość? Przedstawiam Wam zatem kilka kolejnych, najświeższych wiadomości prosto z Bieguna: świąteczny nastrój rozlewa się z naszej krainy na wiele różnych produktów Google. W Google Earth możecie sprawdzić swoją wiedzę na temat świątecznych tradycji z różnych zakątków Globu lub zobaczyć jakie smakowite przekąski, ludzie z różnych krajów jedzą o tej porze roku. Następnie możecie połączyć się z wyszukiwarką obrazów (najlepiej na urządzeniach mobilnych) lub Tenorem i poszukać GIF-ów prosto z Wioski Świętego Mikołaja. Dzięki temu, będziecie mogli sprawić, że wszystkie Wasze wiadomości będą odpowiednio radosne. Sokoli wzrok niektórych z Was mógł już dostrzec, że niektóre działania w wiosce są nadal ukryte. Pani Mikołajowa dała mi już specjalny wgląd do tego, co jeszcze pojawi się na naszej platformie, ale ponieważ obiecałem zachować wszystko w tajemnicy, jedyne co mogę powiedzieć, to to, że za kilka kolejnych wschodów słońca, będzie jeszcze więcej zabawy. Musicie być cierpliwi!

Trzymamy się tej historii mocniej niż język elfa na zamarzniętym słupie (aua!). Śledźcie mnie i moich szanownych kolegów z kanału NPBC (North Pole Broadcasting Channel) na kontach społecznościowych Google. Możecie też wyszukać Santa Tracker w Google, aby znaleźć link do codziennej dawki rozrywki.

Z Wioski Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym, nadawał dla Was Dimplesticks. Wszystkiego Elfowego!

https://lh3.googleusercontent.com/SQN5J-JRL6cfQpaB7sCMIdSQhsxppvkzNfmW6AwBb_WbFJpfn_VEiaIbpXLXvpLmFQbE17lUQixUM-obF2hstqWwAUVA2Geozutv_1Gf5hwUl4D-qk80-Vj96QwoYf3bIMjLxdJ3


  1. SEKIELSKI - TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
  2. BAKU FAMILY - WEŹ NIE PYTAJ - PARODIA MATKI 😂🆕 ( HYMN MATEK )
  3. yellowbox - Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS
  4. TVN Talent Show - Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej...Jurorka była w szoku [Mam Talent!]
  5. Reżyser Życia - NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy
  6. Abelard Giza - ABELARD GIZA - Numer 3 (całe nagranie) (2018)
  7. MINI MAJK - NAJGORSZE SYTUACJE W ŻYCIU MAŁEGO CZŁOWIEKA
  8. Friz - POMYLISZ SIĘ = WPADASZ DO BASENU!
  9. AbstrachujeTV - Czego NIE mówią: SPRZEDAWCY
  10. BezPlanu - Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia [4K]
Jak co roku prezentujemy Wam YouTube Rewind, czyli zestawienie najpopularniejszych wideo oraz teledysków, które najchętniej oglądaliście na naszej platformie.

W tegorocznym zestawieniu znalazły się produkcje rozrywkowe, ale doceniliście również filmy poruszające ważne społeczne tematy. Najpopularniejszym wideo tego roku okazał się film Tomasza i Marka Sekielskich “Tylko nie mów nikomu”, który wywołał burzliwą dyskusję jeszcze przed swoją premierą. Obecnie ma on ponad 23 miliony wyświetleń. Zauważyliście również twórczość Daniela Rusina, który na swoim kanale Reżyser Życia zwraca uwagę na wiele problemów społecznych. Film, który przyciągnął Waszą uwagę i który znalazł się na 6 miejscu to “NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy”. Listę 10 najpopularniejszych wideo na YouTube zamyka reportaż Bartka Czukiewskiego z kanału Bez Planu - Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia, w którym podróżnik, z pomocą polskiej wolontariuszki Ani, pokazuje Wam jedne z najniebezpieczniejszych miejsc południowoamerykańskiej stolicy.

Drugie miejsce w tegorocznym zestawieniu filmów zajęła parodia hitu Pawła Domagały “Weź nie pytaj” autorstwa BAKU FAMILY. Utwór WEŹ NIE PYTAJ - PARODIA MATKI 😂🆕 ( HYMN MATEK ) zaśpiewany przez Malwinę Bakalarz stał się prawdziwym hitem wśród rodziców. Na trzeciej pozycji uplasowało się natomiast wideo Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS nagrane przez Yellowbox, czyli Maćka Pudełko, na którym autor spotkał się twórcą wyjątkowego pojazdu, Fotona, i ruszył na przejażdżkę po ulicach Warszawy. Wśród wideo, które zdobyły w tym roku Wasze uznanie znalazła się również kompilacja występów z programu Mam Talent, nagranie stand-upera Abelarda Gizy czy filmy twórców takich jak Mini Majk, Friz, a także niezmiennie utrzymujących się w czołówce najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube - AbstrachujeTV.

Lista najpopularniejszych wideo:
  1. SEKIELSKI - TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
  2. BAKU FAMILY - WEŹ NIE PYTAJ - PARODIA MATKI 😂🆕 ( HYMN MATEK )
  3. yellowbox - Reakcje ludzi na Rower w kształcie Mercedesa SLS
  4. TVN Talent Show - Zaśpiewała utwór Agnieszki Chylińskiej...Jurorka była w szoku [Mam Talent!]
  5. Reżyser Życia - NASTOLATKA W CIĄŻY/Teen pregnancy
  6. Abelard Giza - ABELARD GIZA - Numer 3 (całe nagranie) (2018)
  7. MINI MAJK - NAJGORSZE SYTUACJE W ŻYCIU MAŁEGO CZŁOWIEKA
  8. Friz - POMYLISZ SIĘ = WPADASZ DO BASENU!
  9. AbstrachujeTV - Czego NIE mówią: SPRZEDAWCY
  10. BezPlanu - Dzielnica prostytucji w Bogocie - Kolumbia [4K]


Z kolei na liście TOP10 teledysków prym wiedzie jeden z najpopularniejszych utworów tego lata, czyli “Ona by tak chciała” Ronniego Ferrari. Klip obejrzeliście już 96 milionów razy. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale grupie Daj To Głośniej za numer “Mama ostrzegała”, a na trzecim miejscu znalazł się Tymek z utworem “Rainman”, w którym gościnnie wystąpili również raperzy Trill Pem i Tede. Tuż poza podium, na czwartej pozycji, uplasował się inny klip młodego rapera - “Poza kontrolą”. Wśród pozostałych artystów, których teledyski doceniliście znalazła się również Cleo (Za Krokiem Krok), Malik Montana (Malik Montana feat. K Koke - Robię Yeah (prod.by FRNKIE) oraz Malik Montana & Mr.Polska - Jagodzianki (prod.by Abel De Jong), chillwagon (chillwagon - @ (trailer), a także Golec uOrkiestra (GÓRĄ TY - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES). Jedyna zagraniczna piosenka, która znalazła się w polskim zestawieniu to utwór Bad Guy z debiutanckiego albumu Billie Eilish, „When We Fall Asleep, Where Do We Go?”.

Lista najpopularniejszych teledysków:
  1. Ronnie Ferrari - Ronnie Ferrari - ONA BY TAK CHCIAŁA (Explicit)
  2. DAJ TO GŁOŚNIEJ - Daj To Głośniej - Mama ostrzegała ┇Oficjalny Teledysk┇2019
  3. FIT - TYMEK - RAINMAN FIT. TRILL PEM, TEDE (PROD BY MICHAŁ GRACZYK & 2K)
  4. RENESANS - Tymek - Poza kontrolą (KLUBOWE) prod. C0PIK | Official video
  5. CleoVEVO - Cleo - Za Krokiem Krok
  6. #GM2LTV - Malik Montana feat. K Koke - Robię Yeah (prod.by FRNKIE)
  7. chillwagon - chillwagon - @ (trailer)
  8. #GM2LTV - Malik Montana & Mr.Polska - Jagodzianki (prod.by Abel De Jong)
  9. Billie Eilish - Billie Eilish - bad guy
  10. Golec uOrkiestra - GÓRĄ TY - GOLEC uORKIESTRA & GROMEE feat. BEDOES
Miłego oglądania!

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiZ00YRFA6_rY1yDGMnQ9HOg-pqD37cTEYaS9ojwDy5jTgyYmvZ5V6nulKRQFvAgHMrZ5-na7VYJZf3cjcoXuFLrQcPVlxF_tg-OEkESVcd3-zZW-QGBZb4zgRAYxDvEl4ETGqS5Q/s1600/GOO_026_YTR2019_lista_VIDEO_1.jpg

  • Rekomendowanie materiałów z wiarygodnych źródeł informacji w naszych systemach: w 2017 roku zaczęliśmy priorytetowo traktować wiarygodne źródła, takie jak CNN, Fox News, Jovem Pan, India Today czy Guardian, i wyświetlać je jako pierwsze w wynikach wyszukiwania i panelach „Warte obejrzenia” w przypadku zapytań o wiadomości i informacje. Powiedzmy, że chcecie dowiedzieć się więcej o wydarzeniu wartym uwagi. Spróbujcie na przykład wyszukać zwrot „brexit”. Choć mogą wystąpić drobne różnice, średnio 93% filmów wśród 10 najpopularniejszych globalnych wyników wyszukiwania pochodzi z kanałów o dużej wiarygodności. Wiarygodność jest również ważna w przypadku tematów, którym od zawsze towarzyszy dezinformacja, takich jak szczepienia. Dlatego w wynikach wyszukiwania staramy się rekomendować filmy stworzone przez ekspertów, np. instytucje zdrowia publicznego. Obecnie tak traktowane są miliony wyszukiwanych haseł, a my stale poszerzamy zakres tematów i krajów.
YouTube to otwarta platforma, gdzie każdy może przesłać film i podzielić się nim z całym światem. Ta otwartość wiąże się zarówno z wielkimi możliwościami, jak i wyzwaniami. Choć wspieramy ekspresję twórczą, pamiętamy też o odpowiedzialności, jaka jej towarzyszy.

Nasze Wytyczne dla społeczności wyznaczają zasady obowiązujące na YouTube, a dzięki połączeniu pracy ludzi i technologii uczenia maszynowego usuwamy więcej treści naruszających nasze zasady niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to na YouTube zawsze będą obecne treści, które, choć są bliskie łamania naszych wytycznych, nie przekraczają tej granicy. Dlatego przez ostatnie kilka lat pracowaliśmy nad promowaniem materiałów pochodzących z wiarygodnych źródeł na YouTube oraz ograniczaniem szerzenia szkodliwej dezinformacji oraz treści kontrowersyjnych z punktu widzenia zasad YouTube. Zaczynamy już widzieć efekty tych działań. Od stycznia 2019 roku wprowadziliśmy ponad 30 różnych zmian mających na celu ograniczenie rekomendacji treści bliskich łamania zasad oraz szkodliwej dezinformacji. W wyniku tego średnia oglądalność tego typu treści pochodząca z rekomendacji niezwiązanych z subskrypcjami spadła o 70% w Stanach Zjednoczonych [1]. Oznacza to, że odsetek czasu oglądania takich treści pochodzący z naszego systemu rekomendacji wynosi dużo mniej niż 1% [2].
Promowanie treści z wiarygodnych źródeł na YouTube
Coraz więcej osób wybiera YouTube, aby poznać najnowsze wiadomości lub dowiedzieć się więcej o interesujących ich tematach, takich jak globalne ocieplenie czy klęski żywiołowe. W przypadku takich tematów jak muzyka lub rozrywka, trafność, aktualność i popularność informacji są najbardziej pomocne w zrozumieniu, czym interesują się użytkownicy. Jednak jeśli chodzi o taką tematykę, jak wiadomości, nauka lub wydarzenia historyczne, gdzie dokładność i wiarygodność są kluczowe, kontekst i jakość informacji są najważniejsze – o wiele ważniejsze niż zaangażowanie. Właśnie dlatego zwiększyliśmy nasze wysiłki w promowaniu wiarygodnych treści i wprowadziliśmy zestaw funkcji, które pozwalają zająć się tym wyzwaniem kompleksowo.

  • Rekomendowanie materiałów z wiarygodnych źródeł informacji w naszych systemach: w 2017 roku zaczęliśmy priorytetowo traktować wiarygodne źródła, takie jak CNN, Fox News, Jovem Pan, India Today czy Guardian, i wyświetlać je jako pierwsze w wynikach wyszukiwania i panelach „Warte obejrzenia” w przypadku zapytań o wiadomości i informacje. Powiedzmy, że chcecie dowiedzieć się więcej o wydarzeniu wartym uwagi. Spróbujcie na przykład wyszukać zwrot „brexit”. Choć mogą wystąpić drobne różnice, średnio 93% filmów wśród 10 najpopularniejszych globalnych wyników wyszukiwania pochodzi z kanałów o dużej wiarygodności. Wiarygodność jest również ważna w przypadku tematów, którym od zawsze towarzyszy dezinformacja, takich jak szczepienia. Dlatego w wynikach wyszukiwania staramy się rekomendować filmy stworzone przez ekspertów, np. instytucje zdrowia publicznego. Obecnie tak traktowane są miliony wyszukiwanych haseł, a my stale poszerzamy zakres tematów i krajów.



  • Szybsze dostarczanie wiarygodnych informacji dotyczących wiadomości z ostatniej chwili: wiarygodne informacje są szczególnie ważne, gdy nowe wiadomości zaczynają się rozchodzić. Jednak w miarę rozwoju wydarzeń nagranie wysokiej jakości filmów zawierających zweryfikowane fakty może zająć sporo czasu. Dlatego zaczęliśmy wyświetlać krótkie podglądy artykułów tekstowych w wynikach wyszukiwania YouTube, dodając do nich przypomnienie, że najświeższe informacje mogą szybko ulegać zmianie. Wprowadziliśmy także sekcje Najciekawsze wiadomości oraz Najnowsze wiadomości, aby wyróżnić materiały dziennikarskie wysokiej jakości. Tylko w tym roku zaobserwowaliśmy, że konsumpcja treści na partnerskich kanałach z wiarygodnymi wiadomościami wzrosła o 60%.
  • Zapewnianie kontekstu użytkownikom: czasami sam film nie daje widzom wystarczającego kontekstu na temat tego, co oglądają. Chcemy zagwarantować osobom oglądającym filmy na tematy, którym często towarzyszy dezinformacja, dostęp do dodatkowych informacji podczas oglądania. W tym celu stworzyliśmy różnorodne panele informacyjne ukierunkowane na różne rodzaje kontekstu (takie jak tematy ogólne i najnowsze wiadomości, którym często towarzyszy dezinformacja), a także panele dotyczące samych wydawców. Na przykład, gdy widzowie oglądają filmy, które zachęcają do niekorzystania ze szczepionki MMR, wyświetlamy panele informacyjne z podstawowym kontekstem naukowym prowadzącym do źródeł zewnętrznych. Z kolei, gdy użytkownicy oglądają filmy informacyjne przesłane przez publicznego nadawcę lub wydawcę wiadomości finansowanego przez władze państwowe, wyświetlamy pod filmem informacje dotyczące tego wydawcy. Od czerwca 2018 roku uzyskaliśmy ponad 3,5 miliarda wyświetleń miniatur ze wszystkich paneli informacyjnych i rozszerzamy ich dostępność na kolejne kraje.



Ograniczanie szkodliwej dezinformacji oraz treści kontrowersyjnych z punktu widzenia zasad
Treści, które nie łamią Wytycznych dla społeczności, ale są temu bliskie, to ułamek procenta tego, co jest oglądane na YouTube w Stanach Zjednoczonych. Przykład – filmy o medytacji (dość wąska kategoria) uzyskują dziennie dłuższy czas oglądania niż łącznie wszystkie treści bliskie łamania wytycznych i zawierające szkodliwą dezinformację. Nie zmienia to faktu, że ułamek procenta to wciąż za dużo. Dlatego w styczniu tego roku ogłosiliśmy, że zaczniemy ograniczać rekomendowanie treści kontrowersyjnych z punktu widzenia zasad i łamania wytycznych lub szerzących szkodliwą dezinformację. Prace nad tym przyspieszają – rozszerzyliśmy je na kolejne kraje poza Stanami Zjednoczonymi, w tym na Wielką Brytanię, Irlandię, RPA i inne rynki anglojęzyczne. A od dzisiaj rozszerzamy nasze działanie na rynki nieanglojęzyczne, zaczynając od Brazylii, Francji, Niemiec i Hiszpanii.

Jak to dokładnie działa? Określanie, co jest szkodliwą dezinformacją lub treścią bliską łamania wytycznych jest trudne, szczególnie przy tak dużej różnorodności filmów na YouTube. Opieramy się na pracy zewnętrznych weryfikatorów z całego świata, którzy dostarczają kluczowych informacji dotyczących jakości danego filmu. W swojej pracy oceniający kierują się publicznymi wytycznymi. Każdy weryfikowany film otrzymuje maksymalnie dziewięć różnych opinii, a niektóre istotne tematy wymagają opinii certyfikowanych ekspertów. Na przykład lekarze udzielają wskazówek na temat prawidłowości filmów dotyczących opieki medycznej, co pozwala ograniczyć szerzenie dezinformacji medycznej. Wykorzystując uzgodnienia weryfikatorów, za pomocą sprawdzonych systemów uczących się tworzymy modele. Ułatwiają one przeglądanie setek tysięcy godzin filmów każdego dnia, aby znajdować i ograniczać rozprzestrzenianie treści kontrowersyjnych z punktu widzenia zasad. Z czasem dokładność tych systemów będzie rosnąć.

Nasza praca trwa. Sprawdzamy możliwości korzystania z usług zewnętrznych badaczy do analizowania naszych systemów i wciąż inwestujemy w tworzenie większej liczby zespołów i nowych funkcji. Nic nie jest dla nas ważniejsze niż pewność, że przestrzegamy zasad naszej odpowiedzialności. Skupiamy się na utrzymaniu delikatnej równowagi, która pozwala różnorodnym punktom widzenia zaistnieć na YouTube – także takim, z którymi inni się nie zgadzają – jednocześnie chroniąc widzów, twórców i cały ekosystem przed szkodliwymi treściami.

[1] Na podstawie 28-dniowej średniej z okresu od 17.09.2019 do 14.10.2019 porównanej do momentu, kiedy po raz pierwszy podjęliśmy działania dotyczące tego typu treści w styczniu 2019 roku.
[2] Czas oglądania w Stanach Zjednoczonych pochodzący z rekomendacji niezwiązanych z subskrypcjami.

https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJ_vNUGMsgf1ClafAa9Ap1X6p4LFd_vgVVAjEfFQJK0MorMGhJVR443E5CW3YyFcVcMHBuBl3RE8i0XxxRhyJ5V9LzAhPOmEf6japC40BD_rxQdAGf6oeTcn2QhYVhYtifka-Wkw/s1600/PL_raise_reduce_updated.png