Zabawa w słowa, czyli zoptymalizuj swoje słowa kluczowe
28 września 2007
Często zwracacie się do nas z pytaniami dotyczącymi waszych słów kluczowych. Prosicie o pomoc w prowadzeniu możliwie najskuteczniejszych kampanii, próbujecie własnych sił optymalizując słowa kluczowe na waszym koncie AdWords. Usuwacie słowa, dodajecie, później znów usuwacie i dodajecie sprawdzacie codziennie stan waszego współczynnika klikalności(CTR) i czasami załamujecie ręce. Dlatego chcielibyśmy Wam przypomnieć, że CTR to tylko jeden z czynników stosowanych przez nas w celu oceny jakości słowa kluczowego. Nie mniej ważna jest również trafność tekstu reklamy, historyczna skuteczność słowa kluczowego i inne czynniki. Aby zapewnić ocenę wszystkich reklam według tych samych kryteriów, szacujemy jakość słowa kluczowego tylko na podstawie jego skuteczności na stronach wyników wyszukiwania Google. Pamiętajcie, że po usunięciu słowa kluczowego nieaktywnego dla wyszukiwania i dodaniu go do konta w jakimkolwiek innym formacie czy miejscu (np. w innej grupie reklam) nasz system nadal będzie uwzględniać wyniki osiągane przez to słowo kluczowe w skali całego konta. Słowo kluczowe mające słabe wyniki może wpłynąć na całą grupę reklam lub kampanię, jeżeli używa się go wielokrotnie. W związku z tym zalecamy regularne sprawdzanie skuteczności konta i edytowanie lub usuwanie wszystkich słów kluczowych o niskiej skuteczności.Read More
Często zwracacie się do nas z pytaniami dotyczącymi waszych słów kluczowych. Prosicie o pomoc w prowadzeniu możliwie najskuteczniejszych kampanii, próbujecie własnych sił optymalizując słowa kluczowe na waszym koncie AdWords. Usuwacie słowa, dodajecie, później znów usuwacie i dodajecie sprawdzacie codziennie stan waszego współczynnika klikalności(CTR) i czasami załamujecie ręce. Dlatego chcielibyśmy Wam przypomnieć, że CTR to tylko jeden z czynników stosowanych przez nas w celu oceny jakości słowa kluczowego. Nie mniej ważna jest również trafność tekstu reklamy, historyczna skuteczność słowa kluczowego i inne czynniki. Aby zapewnić ocenę wszystkich reklam według tych samych kryteriów, szacujemy jakość słowa kluczowego tylko na podstawie jego skuteczności na stronach wyników wyszukiwania Google. Pamiętajcie, że po usunięciu słowa kluczowego nieaktywnego dla wyszukiwania i dodaniu go do konta w jakimkolwiek innym formacie czy miejscu (np. w innej grupie reklam) nasz system nadal będzie uwzględniać wyniki osiągane przez to słowo kluczowe w skali całego konta. Słowo kluczowe mające słabe wyniki może wpłynąć na całą grupę reklam lub kampanię, jeżeli używa się go wielokrotnie. W związku z tym zalecamy regularne sprawdzanie skuteczności konta i edytowanie lub usuwanie wszystkich słów kluczowych o niskiej skuteczności.
Na koniec chcielibyśmy podać Wam kilka prostych, a jednak bardzo ważnych wskazówek poprawiających skuteczność Waszych kampanii kierowanych na słowa kluczowe:
- Używajcie wielowyrazowych, konkretnych słów kluczowych zamiast jednowyrazowych i/lub ogólnych słów kluczowych. Na przykład zalecamy stosowanie słowa kluczowego takiego jak "hotel w Lądku Zdrój" zamiast jednego słowa kluczowego "hotel". Nasze Narzędzie propozycji słów kluczowych ułatwia znajdowanie dodatkowych słów kluczowych i doskonalenie doboru listy. Narzędzie można otworzyć za pomocą linku "Narzędzie propozycji słów kluczowych" nad podsumowaniem grupy reklam albo (wersja oddzielna) na stronie: http://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal.
- Nie zapominajcie korzystać z opcji dopasowania słowa kluczowego, aby uniknąć wyświetlania reklam w nietrafnych wynikach wyszukiwania. Aby zorientować się w możliwych wykluczających słowach kluczowych, można użyć Narzędzia propozycji słów kluczowych (dostępnego na stronie Narzędzia na koncie). Więcej informacji na temat opcji dopasowania słów kluczowych można znaleźć na stronie https://adwords.google.com/support/bin/answer.py?answer=6100&hl=
- Twórzcie nowe grupy reklam zawierające docelowe słowa kluczowe w tekście reklam. Gdy reklama zawiera słowa użyte przez użytkownika w wyszukiwaniu, są one wyróżniane pogrubieniem w reklamie. Dotyczy to tytułu, treści lub wyświetlanego adresu URL reklamy.
- Używajcie opisowego i konkretnego tekstu reklamy, aby podkreślić jej trafność.
Życzymy miłej zabawy przy optymalizacji waszego konta Google AdWords!