Jesteście z nami już ponad 3 lata. Od początku istnienia bloga opublikowaliśmy już 431 postów, w tym roku było ich ponad 160. Dziękujemy za wasze uwagi i komentarze, które motywują nas do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku postów będzie jeszcze więcej ...
Jesteście z nami już ponad 3 lata. Od początku istnienia bloga opublikowaliśmy już 431 postów, w tym roku było ich ponad 160. Dziękujemy za wasze uwagi i komentarze, które motywują nas do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku postów będzie jeszcze więcej!

Z okazji nadchodzących świąt, życzymy Wam pięknych chwil spędzonych z najbliższymi i fantastycznego roku 2010!

Pamiętajcie, że zawsze możecie się z nami skontaktować pod tym adresem.

Do zobaczenia na blogu już w styczniu 2010!

Alerty to doskonałe rozwiązanie dla tych z Was, którzy chcą zawsze być na bieżąco poinformowani o najnowszych zmianach w koncie. Oprócz alertów dotyczących konta, z których już można korzystać do obsługi płatności oraz kampanii, do dyspozycji macie także ...
Alerty to doskonałe rozwiązanie dla tych z Was, którzy chcą zawsze być na bieżąco poinformowani o najnowszych zmianach w koncie. Oprócz alertów dotyczących konta, z których już można korzystać do obsługi płatności oraz kampanii, do dyspozycji macie także alerty niestandardowe służące do monitorowania zmian zachodzących w najważniejszych parametrach, takich jak kliknięcia czy koszty. W dzisiejszym poście chcielibyśmy przedstawić Wam dwie dodatkowe opcje, które niedawno udostępniliśmy.

Alerty o możliwościach na Waszym koncie

Na karcie Możliwości możecie teraz znaleźć alerty informujące o propozycjach związanych z nowymi słowami kluczowymi i budżetem. Są to spersonalizowane wskazówki umożliwiające poprawę skuteczności kampanii. Nowe propozycje dla kampanii i grup reklam są zazwyczaj generowane co kilka tygodni. Sprawdzajcie zatem regularnie kartę Możliwości, aby nie przegapić propozycji, które mogą przyczynić się do zwiększenia zasięgu Waszych reklam oraz ruchu w witrynach. Aby ułatwić ich znalezienie, podświetlamy je w koncie wraz z pozostałymi alertami dotyczącymi kampanii.


Niestandardowe alerty o konwersjach

Teraz można również tworzyć alerty niestandardowe powiadamiające o zmianach związanych z liczbą, współczynnikiem oraz kosztem konwersji. Ta opcja jest jednak dostępna tylko dla tych z Was, którzy korzystają z opcji śledzenia konwersji. Konfiguracja alertów dotyczących danych konwersji gwarantuje otrzymywanie szybkich powiadomień o zmianach zachodzących w kluczowych parametrach.

W dalszym ciągu pracujemy nad wprowadzeniem alertów niestandardowych do wszystkich kont połączonych z kontem MCK (Moje centrum klienta). Tymczasem możecie skonfigurować alerty niestandardowe dla kont indywidualnych, jeżeli możecie się do nich bezpośrednio zalogować.

Większość użytkowników rozpoczyna korzystanie z AdWords od bardzo skutecznego standardowego formatu reklamy, czyli reklamy tekstowej. Oprócz reklam tekstowych program AdWords oferuje jednak znacznie więcej formatów reklam.

W zależności od celów reklamowych skorzystanie z innych formatów reklam może się okazać bardzo korzystne. W dzisiejszym poście zajmiemy się krótkim omówieniem innych głównych formatów reklam.
Większość użytkowników rozpoczyna korzystanie z AdWords od bardzo skutecznego standardowego formatu reklamy, czyli reklamy tekstowej. Oprócz reklam tekstowych program AdWords oferuje jednak znacznie więcej formatów reklam.

W zależności od celów reklamowych skorzystanie z innych formatów reklam może się okazać bardzo korzystne. W dzisiejszym poście zajmiemy się krótkim omówieniem innych głównych formatów reklam.


Reklamy graficzne

Reklamy graficzne pomogą Wam w kolorowy sposób przedstawić Wasze przesłanie reklamowe. Mogą to być reklamy statyczne lub animowane. Są skutecznym sposobem przyciągnięcia uwagi klienta w sieci partnerskiej Google. Opcja ograniczenia liczby wyświetleń zapewni odpowiednią częstość wyświetlania reklamy.

Jeżeli tworzenie reklam graficznych to nie do końca Wasza działka, przeczytajcie nasz przewodnik na temat optymalizacji reklam graficznych lub wypróbujcie Narzędzie do tworzenia reklam graficznych AdWords. Za pomocą tego intuicyjnego narzędzia w ciągu kilku minut utworzycie i uruchomicie swoją własną reklamę graficzną. Możecie nawet dodać do niej swoje logo. Dostępnych jest ponad 150 szablonów.



Aby dowiedzieć się więcej na temat reklam graficznych, w tym ich rozmiaru i wymogów formatu, kliknijcie tutaj.

Reklamy wideo

Reklamy wideo umożliwiają przekazanie pełnego komunikatu i są atrakcyjne z punktu widzenia potencjalnych klientów. Dostępne są w trzech różnych formatach:



  • Reklamy wideo typu in-stream umożliwiają umieszczenie 15- lub 30-sekundowej reklamy wideo która będzie przed, w trakcie lub po treści wideo online wydawcy w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli sprzedajecie swoje produkty lub usługi w Stanach Zjednoczonych, warto skorzystać z tego nowego formatu reklamy.
  • Promowane filmy wideo YouTube przyciągną użytkowników do Waszej istniejącej treści wideo w serwisie YouTube. Dobór właściwych słów kluczowych w AdWords należy, jak zawsze, do Was. Jeżeli użytkownik wyszukuje w serwisie YouTube za pomocą jednego z tych słów kluczowych, Wasza reklama może zostać wyświetlona po prawej stronie jako promowany film wideo. Biorąc pod uwagę to, że YouTube jest obecnie drugą w kolejności największą wyszukiwarką na świecie, jest to wspaniały sposób dotarcia do nowych klientów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego innowacyjnego formatu reklamy, kliknijcie tutaj.

Reklamy na telefon komórkowy

Jeżeli posiadacie wersję strony internetowej dla telefonów komórkowych, może zainteresują Was reklamy tekstowe na telefon komórkowy. Możecie zwiększyć ruch w witrynie i dotrzeć do swoich docelowych odbiorców za każdym razem, gdy wyszukują w Google lub przeglądają sieć na swoim telefonie. Na terenie Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych można nawet korzystać z funkcji „kliknij, aby połączyć”, która umożliwia użytkownikom nawiązanie bezpośredniego połączenia z firmowym numerem telefonu.

Ponadto reklamy graficzne na telefon komórkowy są dostępne w wielu krajach, w tym w licznych krajach Unii Europejskiej. Działają one w taki sam sposób, jak standardowe reklamy graficzne. Jedyną różnicą jest dostosowanie formatu reklamy do standardów telefonów komórkowych.



Informacje dotyczące reklam graficznych na telefon komórkowy, w tym ich rozmiaru i wymogów formatu, znajdują się tutaj.

Na naszym Blogu niejednokrotnie pisaliśmy już o Optymalizatorze konwersji. Przypomnijmy, że jest to bezpłatna funkcja programu AdWords, która umożliwia zarządzanie kosztami kampanii na podstawie celów związanych z kosztami pozyskania (CPA) ...
Na naszym Blogu niejednokrotnie pisaliśmy już o Optymalizatorze konwersji. Przypomnijmy, że jest to bezpłatna funkcja programu AdWords, która umożliwia zarządzanie kosztami kampanii na podstawie celów związanych z kosztami pozyskania (CPA).

Niezależnie od tego, czy zależy Wam, aby użytkownicy wypełnili formularz, zarejestrowali konto, czy dokonali zakupu, chcecie, aby kliknęli Waszą reklamę AdWords i wykonali określone działanie w witrynie. Co więcej, działanie to powinno wpisywać się w koszt konwersji, który przyniesie zysk dla Waszej firmy. Optymalizator konwersji zapewni przekształcenie większej liczby użytkowników w klientów po koszcie niższym niż ustalone maksimum.

W tym poście omówimy kilka metod zarządzania stawkami za pomocą Optymalizatora konwersji w celu odkrycia najbardziej opłacalnego rozwiązania dla Twojej firmy.

Dlaczego warto korzystać z narzędzia?

Reklamodawcy, którzy stosują Optymalizator konwersji, uzyskują średnio 21% wzrost liczby konwersji połączony z ograniczeniem CPA o 14%*. Aby jednak Wasza firma mogła osiągnąć najlepsze wyniki, należy ostrożnie ustawić maksymalną stawkę CPA (koszt pozyskania), eksperymentując z różnymi stawkami przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Jak wybrać maksymalną stawkę CPA?

Aby działalność przyniosła zysk, maksymalna kwota przeznaczona na rzeczywistą lub potencjalną sprzedaż przed odliczeniem kosztów reklamy musi być wyższa niż zysk z udanej konwersji. Jest to granica opłacalności.

Zastanówcie się, ile chcecie wydać na zapewnienie konwersji, aby jednocześnie wciąż osiągać zyski. Gdy już to określicie, ustawcie maksymalną stawkę kosztu pozyskania (CPA), a Optymalizator konwersji tak zarządzi stawkami kosztu za kliknięcie (CPC), aby przyniosły jak najlepsze wyniki. Zasady ustawiania stawek CPA nie są ściśle określone, ale zakładamy, że właściciele najlepiej znają swoją firmę.

Jak mogę zmaksymalizować konwersje i ROI?

Ustawianie maksymalnej stawki CPA przypomina ustawianie maksymalnej stawki CPC – jeżeli okaże się, że CPA jest za niski, ruch uzyskiwany z kampanii zostanie ograniczony. Jeżeli chcecie otrzymywać więcej konwersji, spróbujcie stopniowo podnosić maksymalną stawkę CPA o małe kwoty. Pozwólcie, aby Optymalizator konwersji popracował z nową stawką CPA przez kilka dni, sprawdzajcie wyniki konwersji i zyski osiągane przy nowym poziomie kosztu.

Pamiętajcie, że najniższy koszt pozyskania nie zawsze oznacza maksymalny zysk dla firmy. Czy w przypadku uzyskania większej liczby konwersji przy wyższym koszcie konwersji całkowity zysk jest warty poniesienia dodatkowych kosztów?

Prosty przykład...
Załóżmy, że na każdym sprzedanym t-shircie zarabiacie 30 PLN przed odliczeniem kosztów AdWords. Jeżeli średni koszt konwersji wynosi 6 PLN, to przy 100 konwersjach na tydzień zarobicie 2400 PLN po odliczeniu kosztów reklamy.

Jeżeli jednak podniesiecie maksymalną stawkę CPA tak, aby osiągnąć średni koszt konwersji na poziomie 9 PLN, uzyskacie 200 konwersji na tydzień, ponieważ wyższa stawka oznacza więcej konwersji. Po odliczeniu kosztów reklamy zarobicie 4200 PLN.

Pozwólcie, aby Optymalizator konwersji popracował z każdą wybraną przez Was stawką CPA przez kilka dni i monitorujcie wyniki.

Czy mogę zajmować się konkretnymi obszarami kampanii?

Ze względu na to, że stawki CPA ustawia się na poziomie grupy reklam, zmiany maksymalnej stawki wpłyną na wszystkie słowa kluczowe w grupie. Jeżeli część słów kluczowych jest skuteczna przy obecnej stawce CPA, ale chcecie poprawić skuteczność innych słów kluczowych, możecie rozważyć podzielenie grupy reklam na mniejsze grupy.

Zostawcie najskuteczniejsze słowa kluczowe w obecnej grupie reklam, a słabsze umieśćcie w nowej grupie w tej samej kampanii. Teraz możecie dostosować CPA dla najskuteczniejszych słów kluczowych w celu uzyskania dodatkowych konwersji, a słowa kluczowe przynoszące mniej ruchu monitorować i modyfikować ich stawkę tak, aby przynosiły zyski.

Aby firma utrzymała rentowność, muszę obniżyć stawkę CPA. Jaki to może wywołać skutek?

Załóżmy, że musicie obniżyć obecny koszt konwersji pewnych produktów, aby ich sprzedaż była dla Was opłacalna. W tym przypadku stopniowo obniżajcie maksymalną stawkę CPA grupy reklam i obserwujcie wyniki. Obniżenie maksymalnej stawki CPA spowoduje zmniejszenie ilości ruchu, liczby kliknięć i konwersji. Każda konwersja powinna jednak pociągnąć za sobą koszt równy lub niższy od pożądanego.

Jak skutecznie wykorzystać swój budżet?

Jeżeli nie wykorzystujecie budżetu dziennego, a chcecie to osiągnąć, możecie podnieść maksymalne stawki CPA dla wybranych grup reklam. Dzięki temu dowiecie się, o ile więcej konwersji możecie uzyskać przy wyższym CPA.

Możecie również utworzyć nową grupę reklam dla swojej kampanii i wybrać dla niej nowe słowa kluczowe. Optymalizator konwersji umożliwia przybliżone dopasowywanie słów kluczowych w celu sprawdzenia, czego poszukują Wasi potencjalni klienci i wyświetlanie reklam wtedy, gdy konwersja jest najbardziej prawdopodobna. Aby uzyskać najlepsze wyniki, za pomocą raportu wyszukiwań możecie znaleźć słowa kluczowe, które prowadzą do konwersji i dodać je bezpośrednio do kampanii.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Optymalizatora konwersji, przejdźcie do tej witryny i uruchomcie Optymalizator konwersji w swoim koncie AdWords.

*W analizie porównano skuteczność kampanii, w których używano Optymalizatora konwersji, z grupą kontrolną kampanii. Analiza odzwierciedla przeciętny wpływ Optymalizatora konwersji. Rzeczywisty wpływ Optymalizatora konwersji jest różny, w zależności od kampanii.

Lubisz sprzątać? Zmywanie, pranie, prasowanie... Idziemy o zakład, że nie są to Twoje ulubione zajęcia. Oczywiście za każdym razem, gdy otwierasz pralkę jesteś zadowolony, że nie musisz prać ręcznie, a prawie wszystko dzieje się za Ciebie automatycznie. Ale czy nie byłoby fajnie, gdyby pralka także sama wieszała pranie czy dobierała skarpetki w pary. Wiele przedmiotów i narzędzi stworzono po to, by ułatwiały nam życie, ale czasem czynią je tylko bardziej skomplikowanym.
Lubisz sprzątać? Zmywanie, pranie, prasowanie... Idziemy o zakład, że nie są to Twoje ulubione zajęcia. Oczywiście za każdym razem, gdy otwierasz pralkę jesteś zadowolony, że nie musisz prać ręcznie, a prawie wszystko dzieje się za Ciebie automatycznie. Ale czy nie byłoby fajnie, gdyby pralka także sama wieszała pranie czy dobierała skarpetki w pary. Wiele przedmiotów i narzędzi stworzono po to, by ułatwiały nam życie, ale czasem czynią je tylko bardziej skomplikowanym.



Dlatego sprobowaliśmy sobie wyobrazić, jak wyglądałby świat, gdyby działał tak jak poszczególne funkcje Gmaila: świetna ochrona przed spamem, wbudowany komunikator z czatem wideo, dostęp offline, kolorowe motywy i wiele innych. Jak zmieniłoby to nasze odkurzacze, tostery, telewizory, samochody czy pralki? Sprawdź tutaj: www.google.pl/gmailvideos

Na YouTube co minutę trafia 20 godzin materiałów wideo. Upewnienie się, że Twój film zostanie zauważony, to nie lada wyczyn. Jak sprawić, by klip dotarł do jak największej liczby osób? Jak zbudować wokół niego bazę fanów? Jak sprawdzić efektywność nowej reklamy wideo? Nie każdy biznes może polegać wyłącznie na marketingu wirusowym, który spopularyzowa ...
Na YouTube co minutę trafia 20 godzin materiałów wideo. Upewnienie się, że Twój film zostanie zauważony, to nie lada wyczyn. Jak sprawić, by klip dotarł do jak największej liczby osób? Jak zbudować wokół niego bazę fanów? Jak sprawdzić efektywność nowej reklamy wideo? Nie każdy biznes może polegać wyłącznie na marketingu wirusowym, który spopularyzował niektóre filmy na cały świat.

Udostępniamy Wam właśnie Promowane Filmy Wideo, czyli nowy program reklamowy, który łączy precyzję AdWords z siłą YouTube'a. Za pomocą interfejsu AdWords każdy reklamodawca może stworzyć kampanię z filmami wideo, kierowaną po słowach kluczowych, w której płaci się za kliknięcie, a filmy wyświetlane są między innymi w wynikach wyszukiwania YouTube.



To nie tylko świetne narzędzie dla reklamodawców, ale także dla partnerów YouTube i wydawców należących do Sieci Partnerskiej Google.

Podobnie jak w wypadku linków sponsorowanych, reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie w promowany klip.

Promowane Filmy Wideo to połączenie klipu wideo z reklamą i podobnie jak linki sponsorowane świetnie nadają się do kampanii rozliczanych w modelu za efekt oraz budujących świadomość marki.

Nowy format reklamowy może wykorzystać każdy i dotrzeć do jak najszerszej widowni - od dużych firm, które chcą wypróbować skuteczność swojej nowej reklamy telewizyjnej, po małe przedsiębiorstwa wprowadzające na rynek nowy produkt czy usługę.

Promowane Filmy Wideo można znaleźć w Narzędziu do Tworzenia Reklam Graficznych interfejsu Adwords w sekcji Wideo.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o udostępnieniu usługi Statystyk wyszukiwarki Google w języku polskim. Przypomnijmy, że jest to bezpłatne narzędzie dostarczające informacji na temat tego, czego poszukują użytkownicy za pomocą wyszukiwarki Google. Statystyki wyszukiwarki Google mogą Wam pomóc niezależnie od tego, czy planujecie długofalową strategię marketingową, czy też chcecie tylko rozwinąć swoją listę słów kluczowych w programie AdWords. W tym poście pokażemy Wam jak można praktycznie wykorzystać informacje z narzędzia w pracy z kontem AdWords.
Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was o udostępnieniu usługi Statystyk wyszukiwarki Google w języku polskim. Przypomnijmy, że jest to bezpłatne narzędzie dostarczające informacji na temat tego, czego poszukują użytkownicy za pomocą wyszukiwarki Google. Statystyki wyszukiwarki Google mogą Wam pomóc niezależnie od tego, czy planujecie długofalową strategię marketingową, czy też chcecie tylko rozwinąć swoją listę słów kluczowych w programie AdWords. W tym poście pokażemy Wam jak można praktycznie wykorzystać informacje z narzędzia w pracy z kontem AdWords.

Jak stworzyć tekst reklamowy odzwierciedlający aktualne trendy wyszukiwania?

Dzięki statystykom wyszukiwarki możecie wybrać taki komunikat reklamowy, który odzwierciedla obecne trendy zainteresowań. Jeżeli jesteście na przykład dealerem samochodowym, możecie użyć tego narzędzia w celu ustalenia, jaki komunikat w kampanii reklamowej przyciągnie największą liczbę klientów – informacja na temat tego, ile samochód pali, jego bezpieczeństwa, czy wydajności silnika. Okazuje się, że aktualnie w przekazie reklamowym, warto podkreślać niskie spalanie paliwa.


Kiedy klienci szukają mojego produktu?

Statystyki wyszukiwarki Google nie tylko przedstawiają trendy roczne, ale również informacje na temat zależności zainteresowania Waszą ofertą od pory roku. Możecie na przykład sprawdzić, kiedy Wasi potencjalni klienci rozpoczynają wyszukiwanie wyjazdów na narty, prezentów świątecznych, czy ubezpieczeń samochodowych. Poniższy wykres pokazuje, zmianę trendu w wyszukiwaniu informacji o wyjazdach narciarskich. Okazuje się, że w bieżącym roku amatorzy białego szaleństwa szukali informacji o ulubionym sporcie również podczas miesięcy letnich!


Na jakie nowe rynki warto wprowadzić produkty?

Rozważacie wprowadzenie swoich produktów na nowe rynki? Statystyki wyszukiwarki Google to przydatne narzędzie, które umożliwi sprawdzenie zainteresowania Waszą ofertą w danym kraju. Dystrybutor francuskich win może na przykład sprawdzić, w których częściach Polski jest na nie największe zapotrzebowanie. Dzięki Statystykom wyszukiwarki, dowiedzieliśmy się, że najwięcej smakoszy francuskiego wina znajduje się w Wielkopolsce.


Konkurencja nie śpi

Właściciel marki może chcieć sprawdzić, jak jego marka wypada w porównaniu z konkurencją. Możecie również uzyskać informacje na temat tego, jaki wpływ mają Wasze kampanie na świadomość marki.


Jaką ofertę przygotować?

Statystyki wyszukiwarki Google pomogą Wam określić zagrożenia i możliwości stojące przed Wasza firmą. Biuro podróży może na przykład sprawdzać, jakie wycieczki są popularne w danym okresie. Okazuje się, że wszystkie drogi prowadzą do… Paryża.



Więcej informacji na temat działania, funkcji i ustawień Statystyk wyszukiwarki Google znajduje się w Centrum pomocy.

Powodzenia w odkrywaniu, czego szukają Wasi klienci.

Stało się w końcu to, na co czekało tak wielu z Was - przeglądarka Google Chrome jest dostępna dla komputerów korzystających z systemów operacyjnych Mac OS i Linux.

Google Chrome pojawił się w internecie po raz pierwszy w wersji dla Windows we wrześniu ubiegłego roku i jest naszą propozycją nowoczesnego podejścia do kwestii przeglądarek, skupiającą się na trzech kluczowych zagadnieniach ...
Stało się w końcu to, na co czekało tak wielu z Was - przeglądarka Google Chrome jest dostępna dla komputerów korzystających z systemów operacyjnych Mac OS i Linux.

Google Chrome pojawił się w internecie po raz pierwszy w wersji dla Windows we wrześniu ubiegłego roku i jest naszą propozycją nowoczesnego podejścia do kwestii przeglądarek, skupiającą się na trzech kluczowych zagadnieniach:
  • Szybkość - nasza przeglądarka została stworzona do szybkiego startu i błyskawicznego wyświetlania aplikacji i stron internetowych. Liczymy na to, że odczujecie zdecydowaną poprawę prędkości pracy w internecie.
  • Prostota - Google Chrome ma po prostu działać. Jego prosty i pozbawiony wodotrysków układ został stworzony zgodnie z zasadami rządzącymi główną stroną wyszukiwarki Google.
  • Bezpieczeństwo - wszystkie aplikacje uruchamiane w Google Chrome działają w trybie online, dlatego też każda karta przeglądarki działa w osobnym, bezpiecznym module, utrudniając wirusom i innemu szkodliwemu oprogramowaniu dostanie się do Waszych komputerów.
Aktualnie przeglądarka Google Chrome używana jest przez ponad 40 milionów użytkowników na całym świecie. Mamy nadzieję, że wielu "linuksiarzy" jak i miłośników "jabłuszek" dołączy do wciąż powiększającej się grupy jej użytkowników.

Google Chrome dla Linuxa i różne motywy GTK

Jeśli chcecie wypróbować Google Chrome dla Windowsa, Linuksa lub Mac OS, zapraszamy na stronę www.google.pl/chrome

Firma Google jaką znacie dzisiaj powstała na solidnym fundamencie wyszukiwania informacji w internecie i praktycznie nigdy nie przestała rozwijać się w tej dziedzinie. Dzisiaj ogłaszamy rozszerzenie możliwości wyszukiwania dla naszych użytkowników o dwie nowe funkcje: Gogle Google i dynamiczne wyniki prezentowane w czasie rzeczywistym.
Firma Google jaką znacie dzisiaj powstała na solidnym fundamencie wyszukiwania informacji w internecie i praktycznie nigdy nie przestała rozwijać się w tej dziedzinie. Dzisiaj ogłaszamy rozszerzenie możliwości wyszukiwania dla naszych użytkowników o dwie nowe funkcje: Gogle Google i dynamiczne wyniki prezentowane w czasie rzeczywistym.

Gogle Google to nowa aplikacja dla systemu operacyjnego Android, pozwalająca na wyszukiwanie za pomocą obrazów zamiast słów kluczowych - zgodnie z maksymą "obraz wart tysiąca słów". Wystarczy zrobić zdjęcie (np. za pomocą telefonu komórkowego z Androidem na pokładzie), a Gogle Google postarają się znaleźć w naszym indeksie wyniki odpowiadające danemu obrazowi. Nasze "gogle" powinny Wam pomóc zidentyfikować budynek, osobę, przedmiot, dzieło sztuki lub cokolwiek czemu zrobicie zdjęcie dzięki naszemu indeksowi obrazów zawierającemu olbrzymią ilość danych. Aby "znaleźć się" w nieznanej okolicy nie trzeba nawet robić zdjęć - Gogle Google wykorzystują GPS i kompas do zlokalizowania urządzenia i wyświetla nazwę aktualnie wskazywanego przez urządzenie miejsca.

Aplikacja ta dostępna jest za darmo (i jak na razie jedynie w angielskiej wersji językowej) za pośrednictwem Android Market.



Drugą nowością (również, jak na razie, jedynie po angielsku) jest opcja "Latest results" ("Najnowsze wyniki"), która dodaje do tradycyjnej strony z wynikami wyszukiwania moduł pokazujący aktualizowane w czasie rzeczywistym wyniki z takich witryn jak Twitter, Friendfeed czy Jaiku, a także nagłówki wiadomości na dany temat z serwisów informacyjnych i blogów opublikowanych kilka sekund temu. Dzięki dynamicznemu wyszukiwaniu możliwe jest jeszcze szybsze znajdowanie informacji na temat rzeczy dziejących się aktualnie na całym świecie - wystarczą odpowiednie słowa kluczowe.



Doskonalenie wyszukiwania w internecie pozostaje wielką przygodą i wyzwaniem dla naszych programistów. Mamy nadzieję, że zarówno te dwie nowe propozycje jak i nasze kolejne pomysły pomogą Wam korzystać z zasobów globalnej sieci w najlepszy z możliwych sposobów

Delegaci z całego świata debatują w Kopenhadze nad tym, co dalej z protokołem z Kioto. 15. Ramowa Konferencja Stron (COP15) jest nazywana najważniejszą konferencją klimatyczną dekady.

Wydarzeniem bez precedensu jest inicjatywa 56 gazet z 45 krajów, które zamieściły wspólny ...
Delegaci z całego świata debatują w Kopenhadze nad tym, co dalej z protokołem z Kioto. 15. Ramowa Konferencja Stron (COP15) jest nazywana najważniejszą konferencją klimatyczną dekady.

Wydarzeniem bez precedensu jest inicjatywa 56 gazet z 45 krajów, które zamieściły wspólny artykuł. Wzywają w nim polityków i negocjatorów zebranych w Kopenhadze do wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie zmian klimatu. Artykuł ukazał się w 20 językach. Zakłada, że kopenhaskie spotkanie wpłynie na to "jak historia osądzi nasze pokolenie. Czy jako to, które stawiło czoła wyzwaniu, czy jako to, które - widząc zagrożenie - bezrozumnie nie zrobiło nic?".

Wspierając to ważne wydarzenie, przygotowaliśmy kilka narzędzi, które dadzą uczestnikom konferencji i internautom z całego świata łatwy dostęp do użytecznych informacji. Pozwolą Wam odkryć i zobrazować dane dotyczące zmian klimatu.

We wrześniu razem z rządem Danii uruchomiliśmy serię warstw i wycieczek Google Earth dotyczących zmian klimatu. Skorzystajcie z nich, by odkryć jakie efekty niesie ze sobą zmiana klimatu. Pozwolą Wam też lepiej zrozumieć, co może się wydarzyć, jeśli nie powstrzymamy zagrożenia. Wycieczki zostały przygotowane wspólnie z najbardziej znanymi organizacjami i osobami zajmującymi się ochroną środowiska, jak The World Wildlife Fund, Greenpeace, a także Al Gore, Arnold Schwarzenegger i wielu innych.



W ostatnich tygodniach wielu z Was umieściło swoje oświadczenia, nadzieje (i obawy) dotyczące przyszłości planety poprzez YouTube i kampanię Raise Your Voice. Teraz trwa głosowanie nad najlepszymi pytaniami do światowych liderów i aktywistów. Będą oni odpowiadać w czasie programu emitowanego w telewizji CNN. Głosować na najciekawsze pytania można do 14 grudnia.



A jeśli jesteś w Danii z nami, koniecznie musisz obejrzeć dwie unikalne instalacje wspierane przez Google i YouTube. Pierwsza z nich to CO2 CUBE - ogromna instalacja artystyczna, która symbolizuje tonę CO2, a na jej ścianach wyświetlane są filmy z serwisu YouTube. Druga to interaktywny symulator Google Earth, składający się z płaskich ekranów i joysticka (uwierzcie nam, jest naprawdę fajny!). Witajcie w Kopenhadze!

Potrzebujemy Waszego numeru rejestracyjnego UE VAT.

Od 1 stycznia Unia Europejska wymaga od nas regularnego sporządzania raportów (zwanych raportami VIES) przedstawiających w skrócie świadczone przez nas usługi, ich wartość oraz numer rejestracyjny VAT klienta w formacie europejskim.
Potrzebujemy Waszego numeru rejestracyjnego UE VAT.

Od 1 stycznia Unia Europejska wymaga od nas regularnego sporządzania raportów (zwanych raportami VIES) przedstawiających w skrócie świadczone przez nas usługi, ich wartość oraz numer rejestracyjny VAT klienta w formacie europejskim.

W przypadku większości naszych użytkowników korzystających z programu AdWords do celów biznesowych informacja o numerze VAT jest prawdopodobnie zamieszczona na ich koncie. Reklamodawcy, którzy nie podali jeszcze na swoim koncie numeru VAT w prawidowym formacie, muszą to zrobić do 1 stycznia 2010.

Oto formularz, w którym możecie wprowadzić swoje dane, w wyniku czego Wasze konto zostanie zaktualizowane.

Dodatkowo polecamy artykuły naszego Centrum pomocy, dotyczące podatku VAT.

Post został uaktualniony dnia 9 grudnia 2009.

Jeśli podczas swoich europejskich wojaży zauważyliście samochody lub rowery wyposażone w kamery, zorientowaliście się pewnie, że nasz zespół Street View pracował żmudnie nad udostępnieniem Wam jeszcze lepszych zdjęć znanych i popularnych wśród turystów miejsc w Europie.
Jeśli podczas swoich europejskich wojaży zauważyliście samochody lub rowery wyposażone w kamery, zorientowaliście się pewnie, że nasz zespół Street View pracował żmudnie nad udostępnieniem Wam jeszcze lepszych zdjęć znanych i popularnych wśród turystów miejsc w Europie.



Z wielką radością ogłaszamy projekt realizowany we współpracy z UNESCO i mający na celu umieszczenie wysokiej jakości fotografii obiektów i miejsc z listy Światowego Dziedzictwa. Mamy nadzieję, że pozwoli to milionom internautów z całego świata poznać ważne kulturowo miejsca, nawet jeśli nie mają możliwości odwiedzenia ich osobiście. Na dobry początek przedstawiamy 19 europejskich miejsc w Czechach, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Wkrótce, wraz z UNESCO wybierzemy kolejne miejsca, do których wyślemy naszych zmechanizowanych fotografów. Chcielibyśmy zebrać zdjęcia z całego świata - Australii, Brazylii, Japonii, Kanady, RPA i wielu krajów europejskich. Jak wiecie, pracujemy także nad fotografiami z Warszawy i Krakowa. A na zachętę zapraszamy na spacer po Wersalu, Pompejach,Stonehenge, Cáceres, Kinderdijk-Elshout czy też przez centrum Pragi.

Czego najczęściej szukaliśmy w tym roku, informacji o Michaelu Jacksonie, świńskiej grypie czy Twitterze?

Termin "Zeitgeist" pochodzi z języka niemieckiego i można go przetłumaczyć jako "duch czasu". Zawsze pod koniec roku Google prezentuje listę haseł, które najszybciej zyskiwały na popularności.
Czego najczęściej szukaliśmy w tym roku, informacji o Michaelu Jacksonie, świńskiej grypie czy Twitterze?

Termin "Zeitgeist" pochodzi z języka niemieckiego i można go przetłumaczyć jako "duch czasu". Zawsze pod koniec roku Google prezentuje listę haseł, które najszybciej zyskiwały na popularności.

Oto lista najszybciej zyskujących na popularności zapytań w Polsce, w 2009 roku:
  1. chomikuj
  2. nasza klasa
  3. wyspa gier
  4. peb
  5. poczta
  6. allegro
  7. otomoto
  8. filmweb
  9. youtube
  10. pkp rozkład jazdy

Zeitgeist 2009 to panorama współczesnych zainteresowań i trendów generowana na podstawie haseł wpisywanych do wyszukiwarki przez internautów z całego świata. W tym roku największe zainteresowanie wzbudziła nagła śmierć Michaela Jacksona, serwisy społecznościowe (facebook, tuenti, twitter) czy tematyka popkulturalna (New Moon, Lady Gaga).

Zapytania najszybciej zyskujące na popularności na świecie w 2009 roku:
  1. michael jackson
  2. facebook
  3. tuenti
  4. twitter
  5. sanalika
  6. new moon
  7. lady gaga
  8. windows 7
  9. dantri.com.vn
  10. torpedo gratis

Zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny zawierającej rankingi Zeitgeist z całego świata, w podziale na kategorie tematyczne.



Listy haseł wygenerowaliśmy w oparciu o kilka narzędzi, m.in. takich jak Statystki Wyszukiwarki Google czy Google Trends, które umożliwiają Wam samodzielne sprawdzenie globalnych i lokalnych trendów w wyszukiwaniu.

Mamy przyjemność zaprezentować Wam nasz nowy podręcznik stworzony specjalnie z myślą o wszystkich zajmujących się marketingiem online. „ Jak przekształcić kliknięcia w zyski?” to przewodnik, w którym krok po kroku przedstawiamy, w jaki sposób można zwiększyć rentowność działań online, korzystając z takich narzędzi Google jak Statystyki wyszukiwarki, Śledzenie konwersji, Optymalizator konwersji, Analytics oraz Optymalizator witryny.
Mamy przyjemność zaprezentować Wam nasz nowy podręcznik stworzony specjalnie z myślą o wszystkich zajmujących się marketingiem online. „Jak przekształcić kliknięcia w zyski?” to przewodnik, w którym krok po kroku przedstawiamy, w jaki sposób można zwiększyć rentowność działań online, korzystając z takich narzędzi Google jak Statystyki wyszukiwarki, Śledzenie konwersji, Optymalizator konwersji, Analytics oraz Optymalizator witryny.

Niezależnie od tego, czy macie już doświadczenie w pracy z tymi narzędziami, czy są one dla Was zupełnie nowe, w podręczniku znajdziecie wskazówki i sprawdzone metody, które pomogą Wam śledzić skuteczność działań online. Dowiecie się również, jak identyfikować obszary witryny wymagające udoskonaleń i te, które mają potencjalnie największy wpływ na generowane zyski.


Tutaj możecie pobrać Waszą kopię przewodnika. Zachęcamy do poznania tajników konwersji online!

Dzisiaj omówimy klika zaawansowanych funkcji edycji, które nie są dostępne w interfejsie konta AdWords. Jeżeli jesteście zaawansowanymi użytkownikami AdWords i chcecie z tych funkcji korzystać, Edytor AdWords to narzędzie dla Was.
Dzisiaj omówimy klika zaawansowanych funkcji edycji, które nie są dostępne w interfejsie konta AdWords. Jeżeli jesteście zaawansowanymi użytkownikami AdWords i chcecie z tych funkcji korzystać, Edytor AdWords to narzędzie dla Was.

Zanim zapoznamy się z najpopularniejszymi funkcjami Edytora AdWords, przyjrzyjmy się jego interfejsowi. Jest on zbudowany tak samo, jak interfejs konta AdWords – drzewo nawigacji znajduje się po lewej stronie, a karty kampanii, tekstu reklamy, słów kluczowych itd. – w części środkowej.. Możecie edytować wybrane elementy w dolnym polu. Dodatkowe funkcje, takie jak importowanie/eksportowanie plików CSV, zamiana/dodawanie tekstów w wybranych elementach, czy wyszukiwanie duplikatów słów kluczowych są dostępne w pasku menu u góry.


„Jak przenieść grupę reklam do innej kampanii?”


Istnieje wiele sytuacji, w których możecie chcieć przenieść lub skopiować elementy konta AdWords, np. gdy chcecie lepiej zorganizować kampanię, tworząc osobne grupy reklam dla różnych produktów lub utworzyć nową kampanię na inny kraj. Edytor AdWords umożliwia kopiowanie i przenoszenie wszystkich elementów konta, począwszy od słów kluczowych i reklam, po całe kampanie. Możecie również kopiować lub przenosić elementy między kontami.

„Chcę dodać komentarze do zmian”

Komentarze mogą Wam służyć jako przypomnienie, a także jako wyjaśnienie dla innych użytkowników pracujących na koncie. Komentarze można dodawać na każdym poziomie konta. Aby się z nimi zapoznać, należy przesunąć kursor na ikonę pinezki powiązanej z komentarzem. Więcej informacji na temat komentarzy możecie znaleźć tutaj.



„Chcę wyświetlać/edytować więcej niż 100 słów kluczowych jednocześnie”

Edytor AdWords został zaprojektowany w celu zarządzania dużymi kontami. Zmian można dokonać na kilka sposobów:
Aby dokonać podstawowych zmian, takich jak np. zmiana stawek CPC słów kluczowych, wybierzcie odpowiednie elementy i dokonajcie zmian zbiorczo. Użycie skrótów klawiaturowych przyspieszy proces.

Zmian zaawansowanych, takich jak edycja wybranych części tekstu reklam, ustawianie stawek dla pewnych kryteriów, czy dodawanie zmiennych śledzenia do adresów URL, dokonuje się za pomocą zaawansowanych opcji edycji tekstu, adresów URL i stawek. Więcej informacji na temat dostępnych narzędzi edycji znajduje się w Centrum pomocy Edytora AdWords.



„Chcę przesłać/pobrać pliki CSV moich kampanii.”

Tworzenie i implementacja plików csv w zakresie danych konta AdWords to tylko jedna z opcji menu import/eksport. Za pomocą różnych funkcji, w tym kopii zapasowej konta, zapewniamy dostęp do wszystkich danych dotyczących konta w dowolnym formacie. Więcej informacji na temat opcji importu/eksportu możecie znaleźć tutaj.



Powodzenia w odkrywaniu przydatnych funkcji Edytora AdWords!

Około pół roku temu ogłaszaliśmy nasze plany poprawienia możliwości śledzenia konwersji w Sieci partnerskiej Google. Jak pewnie niektórzy z Was już zauważyli od pewnego czasu w koncie AdWords dostępna jest możliwość śledzenia ...
Około pół roku temu ogłaszaliśmy nasze plany poprawienia możliwości śledzenia konwersji w Sieci partnerskiej Google. Jak pewnie niektórzy z Was już zauważyli od pewnego czasu w koncie AdWords dostępna jest możliwość śledzenia Konwersji po wyświetleniu.

Dzięki Konwersjom po wyświetleniu możecie teraz lepiej mierzyć skuteczność kampanii używających reklam graficznych, w sytuacji kiedy były one wyświetlane, ale nie były kliknięte.

Mierząc liczbę konwersji po wyświetleniu możecie łatwiej porównać skuteczność kampanii w Sieci partnerskiej Google z innymi reklamami graficznymi. Te informacje mogą też wskazać Wam najlepsze miejsca dla reklamy, zasugerować obszary, w których warto zoptymalizować kampanię, czy wreszcie pomóc efektywniej ulokować pieniądze zainwestowane w promocję za pomocą AdWords.

A oto przykład w jaki sposób działa mierzenie Konwersji po wyświetleniu:
Załóżmy, że sprzedajemy w internecie jedzenie dla psów i mierzymy konwersje w dwóch miejscach witryny – na stronie rejestracyjnej newslettera oraz na stronie podziękowania za dokonany zakup. Jeżeli użytkownik zobaczy reklamę graficzną, nie kliknie jej, ale w ciągu następnych 30 dni zarejestruje się i zacznie otrzymywać newsletter oraz zakupi kilka puszek karmy, system AdWords odnotuje dwie konwersje po wyświetleniu.

Opisywaną funkcję możecie włączyć w dowolnym momencie w karcie Kampanie na koncie AdWords. Aby monitorowanie Konwersji po wyświetleniu działało, należy również skutecznie zaimplementować śledzenie konwersji.

Aby dowiedzieć się więcej na temat konwersji po wyświetleniu w Sieci partnerskiej warto przeczytać artykuły w naszym Centrum pomocy. Mamy nadzieję, że funkcja ta dostarczy Wam pełniejszych informacji o kampaniach AdWords i pomoże jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie daje reklama graficzna.

W jaki sposób budżet wpływa na wyświetlanie reklamy?

Jak zapewne wiecie, każdy reklamodawca określa budżet reklamowy w programie Google AdWords samodzielnie. To, czy reklama będzie wyświetlana, zależy w dużej mierze od jego wysokości.
W jaki sposób budżet wpływa na wyświetlanie reklamy?

Jak zapewne wiecie, każdy reklamodawca określa budżet reklamowy w programie Google AdWords samodzielnie. To, czy reklama będzie wyświetlana, zależy w dużej mierze od jego wysokości.

Przyjrzyjmy się następującemu przykładowi: Paweł jest artystą mieszkającym w Warszawie i ustalił on budżet dzienny reklamy swoich lekcji malarstwa na poziomie 10 PLN. Jego reklama cieszy się jednak dużą popularnością i otrzymuje wiele kliknięć. Szybko przestaje być wyświetlana z powodu wyczerpania budżetu dziennego. Paweł ma do wyboru zwiększenie budżetu dziennego lub optymalizację słów kluczowych. Im bardziej trafne słowo kluczowe, tym większa szansa na niższy koszt za kliknięcie (CPC) .

Dzięki temu reklama Pawła może być wyświetlana częściej i otrzymywać więcej kliknięć w ramach tego samego budżetu dziennego. System „nagradza” Pawła za wybór trafnych słów kluczowych.

Wskazówka: jeśli potrzebujecie inspiracji w zakresie doboru słów kluczowych, możecie skorzystać z naszego Narzędzia propozycji słów kluczowych.

A co ze stawką CPC?

Wielu reklamodawców próbuje ustawiać możliwie najniższą maksymalną stawkę CPC, a potem dziwi się, że ich reklama nie jest wyświetlana. Paweł z naszego przykładu sprzedaje także obrazy i reklamuje je w programie AdWords. Wprowadził on kilka słów kluczowych ze stawką CPC 0,20 PLN: „sztuka na sprzedaż”, „pejzaże na płótnie” oraz „Warszawa”.

Dla Pawła słowo kluczowe „Warszawa” może wydawać się trafne, ponieważ właśnie w tym mieście pracuje. Jednak użytkownik szukający słowa „Warszawa” prawdopodobnie nie jest zainteresowany kupnem obrazów, lecz informacjami o mieście. Słowo kluczowe „Warszawa” jest także bardzo ogólne, a konkurencja w tym przypadku bardzo duża. Wynik Jakości tak nietrafnego słowa kluczowego będzie prawdopodobnie niski dlatego przy stawce CPC na poziomie 0,20 PLN dla słowa kluczowego „Warszawa” reklama Pawła nie będzie wyświetlana. Więcej informacji na temat wpływu maksymalnej stawki CPC na reklamę można znaleźć na stronie ustawień programu AdWords.

Jakie problemy mogą wystąpić w związku z płatnościami?


W programie AdWords dla polskich reklamodawców dostępne są dwie opcje płatności: przedpłata (przelew bankowy, płatność kartą kredytową) oraz płatności kartą kredytową po wykonaniu usługi. Przyczyną problemów z wyświetlaniem reklamy mogą być kwestie związane z płatnościami, więc jeśli reklama nie jest wyświetlana, sprawdźcie, czy płatności są w porządku. W tym celu przejdźcie na stronę „Podsumowanie płatności” na karcie „Moje konto”.

Poniżej omówiliśmy niektóre często występujące problemy dotyczące poszczególnych metod płatności.

Przedłata: sprawdźcie, czy budżet przedpłaty nie został wykorzystany.

Jeśli reklama nie jest wyświetlana, widoczny będzie alert informujący o zawieszeniu kampanii. Zazwyczaj oznacza to, że saldo przedpłaty wynosi 0 PLN. W takim przypadku należy dokonać kolejnej płatności, aby wznowić wyświetlanie reklam.



Jeżeli korzystacie z opcji przelewu bankowego, pamiętajcie, że umieszczenie środków na koncie może zająć od dwóch do trzech dni roboczych. Jeśli po upływie pięciu dni roboczych nie widać płatności na koncie AdWords, należy:

1. Sprawdzić, czy z konta bankowego została pobrana suma przelewu. Jeśli nie, należy skontaktować się z bankiem.
2. Sprawdzić w banku, czy środki zostały przelane na właściwy rachunek odbiorcy.
3. Jeżeli środki zostały pobrane z rachunku bankowego i przesłane na właściwy rachunek odbiorcy płatności, prosimy o przesłanie dowodu wpłaty z banku. Może to być zeskanowany wyciąg bankowy lub odpowiedni zrzut ekranu. Ze względów bezpieczeństwa można zaczernić numer konta na wyciągu z konta.
4. Prosimy przekazać nam te dane przy użyciu formularza.(poprawny format daty płatności to mm/dd/rrrr). Przystąpimy wtedy do zbadania sprawy.

W przypadku płatności kartą kredytową, kwota może pojawić się na koncie z niewielkim opóźnieniem w wyniku opóźnienia serwera. Jeżeli jednak środki nie pojawią się na koncie po upływie 24 godzin, prosimy o kontakt, ponieważ może to być spowodowane problemem technicznym.

Płatność po wykonaniu usługi: sprawdźcie płatności kartą kredytową


Jeżeli reklamy nie są wyświetlane, może to oznaczać, że należna kwota nie mogła zostać pobrana z Waszej karty kredytowej. Limit karty kredytowej mógł zostać przekroczony lub karta mogła utracić ważność. Często nie możemy określić przyczyny odrzucenia płatności, więc zalecamy skontaktowanie się z wystawcą karty kredytowej.

W większości przypadków problem można rozwiązać szybko, klikając przycisk „Spróbuj ponownie” na stronie „Preferencje płatności”. Można tam także wprowadzić szczegóły nowej karty kredytowej lub dodać zastępczą kartę kredytową.


Czy kiedykolwiek podczas korzystania z Google AdSense zastanawialiście się jak bardzo Wasze zarobki mogłyby wzrosnąć, gdybyście tylko mogli poznać tajniki tego programu, dowiedzieć się o różnych technikach optymalizacyjnych, zobaczyć przykłady najskuteczniejszych rozwiązań lub po prostu mieć możliwość zadania pytania specjaliście z Google? Jeśli tak, mam dla Was propozycję, która to umożliwi ...

Czy kiedykolwiek podczas korzystania z Google AdSense zastanawialiście się jak bardzo Wasze zarobki mogłyby wzrosnąć, gdybyście tylko mogli poznać tajniki tego programu, dowiedzieć się o różnych technikach optymalizacyjnych, zobaczyć przykłady najskuteczniejszych rozwiązań lub po prostu mieć możliwość zadania pytania specjaliście z Google? Jeśli tak, mam dla Was propozycję, która to umożliwi!

W najbliższych tygodniach przeprowadzimy serię darmowych seminariów internetowych - webinarów, na których przedstawimy szereg porad dotyczących jak najskuteczniejszego wdrożenia reklam AdSense na różnego typu witrynach, zaprezentujemy szereg przykładów udanych implementacji, powiemy również o tym, czego należy się wystrzegać i na co warto uważać podczas pracy z programem AdSense. Będziecie mieli również możliwość zadania nam pytań na czacie i uzyskania porad dotyczących dokładnie Waszej witryny! Wszystkie seminaria są oczywiście darmowe i aby w nich uczestniczyć wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu oraz słuchawki lub głośniki.

Oto kalendarium naszych najbliższych spotkań:
  • 24 listopada. Jak zwiększyć zarobki z AdSense - ogólne porady optymalizacyjne wraz z przykładami
  • 26 listopada. Jak zwiększyć skuteczność reklam AdSense na stronach typu "forum" - porady optymalizacyjne dla witryn szczególnego typu
  • 2 grudnia. Jak zwiększyć skuteczność reklam AdSense na stronach z ogłoszeniami drobnymi - porady optymalizacyjne dla witryn szczególnego typu
  • 3 grudnia. Jak zwiększyć skuteczność reklam AdSense na stronach typu "Blog" - porady optymalizacyjne dla witryn szczególnego typu
Brzmi interesująco? Jeśli tak, zapraszamy do rejestracji:

W ciągu kilku ostatnich miesięcy dużo mówiliśmy na temat nowego interfejsu AdWords. Po przeanalizowaniu przesłanych przez Was opinii zauważyliśmy, że część pytań i próśb powtarza się. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich ...
W ciągu kilku ostatnich miesięcy dużo mówiliśmy na temat nowego interfejsu AdWords. Po przeanalizowaniu przesłanych przez Was opinii zauważyliśmy, że część pytań i próśb powtarza się. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:
- „Mam duże konto. Nawigacja między kartami w interfejsie online zabiera mi dużo czasu.”
- „Chcę wyświetlać/edytować więcej niż 100 słów kluczowych jednocześnie”.
- „Jak przenieść grupę reklam do innej kampanii lub kampanię na inne konto?”
- „Chcę dodać komentarze do zmian”.

Czy te pytania brzmią znajomo? Jeżeli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość: interfejs online to nie jedyna możliwość dostępu do kampanii i zarządzania kontem. Do wszystkich powyższych zadań możecie wykorzystać narzędzie Edytora AdWords.

Co to jest Edytor AdWords i jak działa?


Edytor AdWords to bezpłatny program dla systemów Windows i Mac, który można zainstalować na komputerze poprzez tę stronę. Na początku sesji należy pobrać konto lub wybrane kampanie, nad którymi chcecie pracować. Następnie można dokonać wszystkich zmian offline w Edytorze. Dopiero po zakończeniu należy przejść online i przesłać zmiany do konta AdWords. Nawigacja w Edytorze jest bardzo prosta, ponieważ jest on zbudowany podobnie, jak nowy interfejs online. A oto jak wygląda narzędzie:



Dlaczego warto korzystać z Edytora AdWords?

Szybsza nawigacja: ze względu na brak potrzeby ładowania różnych poziomów i elementów konta podczas pracy offline, edytor zapewnia znacznie szybszą nawigację i pracę niż internetowa wersja interfejsu.



Skuteczne zarządzanie dużymi kontami:jeżeli prowadzicie wiele kampanii posiadających długie listy słów kluczowych (np. pracując w agencji reklamowej lub w firmie o szerokiej ofercie produktowej), Edytor AdWords to narzędzie dla Was. Edytor oferuje więcej opcji zarządzania kontem i umożliwia zbiorczą edycję dużej grupy elementów jednocześnie.



Przeprowadzanie skomplikowanych operacji związanych z zarządzaniem kontem: za pomocą Edytora można wykonywać bardziej skomplikowane zadania związane z zarządzaniem kontem niż w interfejsie online. Są to np. zaawansowane funkcje wyszukiwania i zamiany, wyszukiwania duplikatów słów kluczowych, czy sortowania słów kluczowych.

Za pomocą Edytora AdWords można:

- Pracować na własnym komputerze Mac lub PC w trybie offline.
- Przechowywać i przeglądać ustawienia jednego lub kilku kont.
- Szybko wprowadzać zmiany na dużą skalę.
- Wykonywać zaawansowane wyszukiwania i edycje.
- Dodawać komentarze do zmian.
- Sortować i wyświetlać statystyki skuteczności.
- Kopiować lub przenosić elementy między kampaniami, grupami reklam lub kontami.
- Eksportować migawkę konta w celu archiwizacji lub udostępniania danych.
- Importować plik archiwalny lub udostępniony i oceniać proponowane zmiany.

W naszym kolejnym poście szczegółowo omówimy najważniejsze funkcje tego przydatnego narzędzia.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji?

Zachęcamy do lektury przewodnika PDF po Edytorze AdWords oraz informacji z naszego Centrum pomocy. Możecie również zapoznać się z krótkimi informacjami na temat Edytora AdWords – dla systemu Windows lub Mac.

W jednym z naszych poprzednich postów omówiliśmy Narzędzie do tworzenia reklam graficznych, które pozwala tworzyć własne reklamy graficzne w ciągu kilku minut. Reklamy tego typu to świetny sposób na promowanie Twojej firmy w sieci partnerskiej Google.
W jednym z naszych poprzednich postów omówiliśmy Narzędzie do tworzenia reklam graficznych, które pozwala tworzyć własne reklamy graficzne w ciągu kilku minut. Reklamy tego typu to świetny sposób na promowanie Twojej firmy w sieci partnerskiej Google.

Niedawno uzupełniliśmy narzędzie o szablony świąteczne, których zastosowanie powinno pomóc w dotarciu do jeszcze większej liczby potencjalnych klientów.

Aby przejść do Narzędzia do tworzenia reklam graficznych, wykonaj następujące kroki:
1. Zaloguj się na konto na stronie adwords.google.pl.
2. Wybierz kampanię i grupę reklam, w której chcesz utworzyć reklamy graficzne.
3. Na karcie „Odmiany reklam” kliknij przycisk „Nowa reklama” i wybierz opcję „Narzędzie do tworzenia reklam graficznych”.

Aby utworzyć własne reklamy graficzne, wybierz szablon z konta. Następnie wpisz treść, tak jak w przypadku reklam tekstowych. Jeśli chcesz zmień czcionki i kolory, a następnie dodaj obrazek, który będzie reprezentował Twoją firmę. Resztę wykona nasze narzędzie.



W zależności od dokonanego wyboru, narzędzie wygeneruje do sześciu wersji każdej reklamy w standardowych rozmiarach (120 x 600; 160 x 600; 468 x 60; 300 x 250; 728 x 90; 336 x 280 pikseli). Twoje animowane reklamy graficzne są już gotowe do wyświetlania w sieci partnerskiej. Aby sprawdzić, czy opcja sieci partnerskiej jest włączona, przejdź na stronę „Ustawienia kampanii” na koncie AdWords i znajdź sekcję o nazwie „Sieci, urządzenia i rozszerzenia”.

Więcej informacji na temat tworzenia i wyświetlania reklam graficznych znajduje się w samouczku Reklamy Graficzne 101.

Jeżeli Twoje reklamy graficzne lub flash są już wyświetlane w innych sieciach reklamowych w internecie, możesz je od razu przesłać i zacząć wyświetlać w sieci partnerskiej Google. Dokładniejsze informacje na ten temat można znaleźć w tym artykule Centrum pomocy.

Większość z nas nosi przy sobie telefon komórkowy, który wyposażony jest w niesamowity wynalazek - kamerę wideo. Możemy jej użyć w każdej chwili. Zmieniła ona sposób w jaki docierają do nas newsy.
Większość z nas nosi przy sobie telefon komórkowy, który wyposażony jest w niesamowity wynalazek - kamerę wideo. Możemy jej użyć w każdej chwili. Zmieniła ona sposób w jaki docierają do nas newsy.

W sieci można znaleźć tysiące filmów z ważnych wydarzeń takich jak wybory, zawody sportowe czy katastrofy naturalne. Ich autorem może zostać każdy z nas. Media chętnie zamieszczają takie ekskluzywne materiały.

Właśnie dlatego stworzyliśmy YouTube Direct, otwartą platformę opartą na API YouTube. Dzięki niej media mogą otrzymywać, przeglądać i retransmitować materiały wideo przesyłane przez użytkowników. YouTube Direct to kompletny silnik YouTube do wysyłania filmów, umieszczony na stronie wydawcy i dostosowany do jego potrzeb. Zastosowania platformy są wszechstronne - mogą z niej korzystać zarówno organizacje medialne jak i firmy czy organizacje non-profit.



Platformę YouTube Direct wykorzystują już między innymi ABC News, Washington Post i The Huffington Post.

Organizacje zainteresowane YouTube Direct zapraszamy do odwiedzenia witryny youtube.com/direct .

Podążając za zmianami, jakie wprowadziliśmy w ciągu minionego roku w AdWords, udostępniliśmy ostatnio wersje beta zaktualizowanych Narzędzi propozycji słów kluczowych oraz Rozmieszczania reklam.

Zmianie nie uległy podstawowe funkcje znanych Wam narzędzi. Niemniej jednak, dodaliśmy kilka nowości, które mamy nadzieje sprawią, że będą one dla Was jeszcze bardziej użyteczne. Jeżeli korzystacie z angielskiej wersji interfejsu, mogliście już wcześniej uzyskać do nich dostęp. W ciągu kolejnych kilku tygodni, narzędzia będą stopniowo udostępniane wszystkim reklamodawcom z polskim interfejsem.
Podążając za zmianami, jakie wprowadziliśmy w ciągu minionego roku w AdWords, udostępniliśmy ostatnio wersje beta zaktualizowanych Narzędzi propozycji słów kluczowych oraz Rozmieszczania reklam.

Zmianie nie uległy podstawowe funkcje znanych Wam narzędzi. Niemniej jednak, dodaliśmy kilka nowości, które mamy nadzieje sprawią, że będą one dla Was jeszcze bardziej użyteczne. Jeżeli korzystacie z angielskiej wersji interfejsu, mogliście już wcześniej uzyskać do nich dostęp. W ciągu kolejnych kilku tygodni, narzędzia będą stopniowo udostępniane wszystkim reklamodawcom z polskim interfejsem.

Zaktualizowane Narzędzie słów kluczowych (beta)

Nowa wersja narzędzia generuje pomysły na słowa kluczowe w oparciu o wprowadzone przez Was hasła, zawartość witryny oraz wyszukiwania przeprowadzane przez użytkowników. I to wszystko w jednym miejscu! Nowością jest również możliwość jednoczesnego przeprowadzenia wyszukiwań dla kombinacji słowa kluczowego i witryny/adresu URL. Ponadto, będziecie mogli teraz zobaczyć równocześnie statystyki dla wszystkich typów dopasowania. Po skompletowaniu listy słów kluczowych, możecie pobrać do pliku wybrane lub wszystkie słowa z tabeli.



Zaktualizowane Narzędzie rozmieszczania reklam (beta)

Podobnie jak w Narzędziu propozycji słów kluczowych, możecie teraz szukać miejsc docelowych wykorzystując kombinacje słów kluczowych, witryny/ adresu URL oraz kategorii. Możecie na przykład wyszukać miejsca docelowe typu wideo w witrynie youtube.com należące dodatkowo do kategorii Rozrywka. W sekcji Opcji zaawansowanych, możecie również filtrować miejsca docelowe z uwzględnieniem kraju, języka, rozmiarów reklam (oferowanych przez wydawców witryn), czy danych demograficznych.



Gdzie znajdę narzędzia?


Aby uzyskać dostęp do zaktualizowanego Narzędzia propozycji słów kluczowych, wystarczy kliknąć w link dostępny na stronie dotychczasowego narzędzia. Narzędzie rozmieszczenia reklam jest natomiast dostępne w sekcji Narzędzi konta AdWords.

Zachęcamy do przetestowania nowych możliwości konta AdWords!

W listopadzie Polskie Forum AdWords obchodzi swoje pierwsze urodziny. To już rok od kiedy nowe Forum zostało oddane w ręce użytkowników AdWords! Od początku istnienia Forum rozwija się bardzo dynamicznie. Od listopada 2008 platformę pomocy AdWords odwiedziło 56 tysięcy osób. Co więcej, już 1400 internautów należy do grona zarejestrowanych użytkowników Forum. Kolejnym osiągnięciem jest pokaźna liczba odsłon stron - 170 tysięcy. Te liczby niezmiennie rosną ...
W listopadzie Polskie Forum AdWords obchodzi swoje pierwsze urodziny. To już rok od kiedy nowe Forum zostało oddane w ręce użytkowników AdWords! Od początku istnienia Forum rozwija się bardzo dynamicznie. Od listopada 2008 platformę pomocy AdWords odwiedziło 56 tysięcy osób. Co więcej, już 1400 internautów należy do grona zarejestrowanych użytkowników Forum. Kolejnym osiągnięciem jest pokaźna liczba odsłon stron - 170 tysięcy. Te liczby niezmiennie rosną!

Na Forum odbyło się wiele interesujących dyskusji, związanych zarówno z podstawowymi, jak i zaawansowanymi funkcjami systemu AdWords. W wielu tematach poruszane są praktyczne kwestie związane z optymalizowaniem reklam AdWords, śledzeniem skuteczności kampanii, zwrotem z inwestycji.

Z naszej strony cały czas rozwijamy platformę, na której działa Forum, dodając do niej nowe funkcje. Jednocześnie, zachęcamy do częstszego używania dotychczasowych funkcji, takich jak, np. ocenianie przydatności odpowiedzi, zaznaczanie "Najlepszych odpowiedzi". Korzystanie z nich regularne sprawia, że Forum staje się jeszcze bardziej pomocne dla użytkowników.

Z okazji pierwszej rocznicy Forum chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim dotychczasowym Forumowiczom za szczodre dzielenie się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowania za rzeczową, solidną i systematyczną pomoc najbardziej aktywnym Forumowiczom: Paniom - Paulinie Niżankowskiej i Ewie Lotko oraz Panom - Lechowi Krupie, Jarosławowi Sokołowskiemu, Sławomirowi Graczykowi i Mariuszowi Labuddzie.




Gratulujemy wszystkim tym, którzy dzięki swojej aktywności na Forum osiągnęli 3 i 4 poziom wtajemniczenia. Wasze praktyczne porady i wiedza zdobyta z kilkuletniego doświadczenia pracy w systemie AdWords pomaga każdego dnia ponad setce użytkowników programu.

Chcemy też, korzystając z okazji, wysłuchać uwag Forumowiczów dotyczących dotychczasowego funkcjonowania Forum. W urodzinowej ankiecie możecie zgłaszać wszystko, co leży wam na sercu – ankieta jest anonimowa. Wszystkie opinie przeanalizujemy i obiecujemy odnieść się do nich na łamach Forum.

Serdecznie pozdrawiamy, nieco starsi

Agnieszka Tomalak
Andrzej Podsada
Marta Galicz
Witold Wójtowicz
Ola Kalinowska
Mariusz Gąsiewski

... czyli zespół polskiego Forum AdWords - wszyscy Googlersi, którzy przez ten rok pomagali na Forum.

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Witryn Google, a także dla tych z Was, którzy chcieliby szybko stworzyć dobrze wyglądającą witrynę, a nie mają czasu na żmudne tworzenie jej od podstaw.
Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Witryn Google, a także dla tych z Was, którzy chcieliby szybko stworzyć dobrze wyglądającą witrynę, a nie mają czasu na żmudne tworzenie jej od podstaw.

Dzisiaj udostępniamy Wam za pośrednictwem Witryn Google ponad 30 szablonów stron do natychmiastowego wykorzystania. Wierzymy, że w czasach gdy coraz więcej osób, firm i instytucji korzysta z internetu jako narzędzia komunikacji, to proste i efektywne rozwiązanie pomoże im zaistnieć w sieci. Witryny Google oferują możliwość publikacji zawartości z innych usług Google - Kalendarza, Dokumentów, Map, Picasy czy też Google Video i YouTube. Ponadto dostępny jest bogaty zbiór gadżetów ułatwiających organizowanie i dystrybucję informacji. Bardziej zaawansowani technicznie użytkownicy mogą stworzyć własne gadżety wykorzystując proste narzędzia lub nasze rozbudowane API.

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym zbieraczem pragnącym podzielić się z innymi zdjęciami ze swojej kolekcji, właścicielem firmy szukającym potencjalnych klientów i partnerów w interesach czy też nauczycielem szukającym nowoczesnego rozwiązania pozwalającego na planowanie lekcji, zbieranie prac domowych i rozszerzanie zainteresowań swoich uczniów, szablony w Witrynach Google pozwolą Ci na stworzenie własnej internetowej strony za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy kliknąć przycisk "Utwórz nową witrynę", wybrać odpowiednio wyglądający szablon, następnie kliknąć "Utwórz witrynę", wprowadzić zawartość witryny i... gotowe! Jeśli sami stworzycie szablon którym chcielibyście się podzielić z innymi użytkownikami Witryn, udostępniamy opcję zapisywania aktualnie edytowanej witryny jako szablonu.

Szablony dostępne są w 40 językach (w tym oczywiście po polsku). Ich domyślna zawartość wyświetlana jest wstępnie w języku angielskim, ale tylko od Was zależy co finalnie znajdzie się na Waszej witrynie. Więcej informacji na temat korzystania z Witryn Google znajdziecie w centrum pomocy tej usługi.



27 października odbył się Dzień YouTubożercy, podczas którego przybliżaliśmy YouTube jako medium reklamowe zebranym przedstawicielom agencji interaktywnych i kreatywnych.

YouTube notuje globalnie ponad 1 mld odsłon dziennie, zamieszczanych jest na nim 20 godzin materiału wideo na minutę, a jego wyszukiwarka jest drugą najczęściej używaną na świecie. Ma zaangażowaną widownię, która ocenia i komentuje oglądane filmy. Zamieszczającym wideo, YouTube udostępnia statystyki pozwalające oceniać popularność klipów. Wszystko to czyni z YouTube doskonałe medium reklamowe.


27 października odbył się Dzień YouTubożercy, podczas którego przybliżaliśmy YouTube jako medium reklamowe zebranym przedstawicielom agencji interaktywnych i kreatywnych.

YouTube notuje globalnie ponad 1 mld odsłon dziennie, zamieszczanych jest na nim 20 godzin materiału wideo na minutę, a jego wyszukiwarka jest drugą najczęściej używaną na świecie. Ma zaangażowaną widownię, która ocenia i komentuje oglądane filmy. Zamieszczającym wideo, YouTube udostępnia statystyki pozwalające oceniać popularność klipów. Wszystko to czyni z YouTube doskonałe medium reklamowe.

Przedstawiliśmy kilkanaście pomysłowych kampanii przygotowywanych przez agencje z całego świata, w których YouTube odegrało najważniejszą rolę. Ich przykłady można znaleźć pod tym adresem.

Zaprezentowaliśmy też projekty nowatorskie, np. Home, czyli premierę filmu pełnometrażowego w serwisie YouTube i kinach równocześnie.

Nasz gość specjalny Brian Hennigan omówił nietypowe kampanie, opowiedział o technicznych aspektach przygotowywania kreacji i o możliwościach jakie daje API.

Streszczenie wszystkich prezentacji oraz odnośniki do pokazywanych filmów i kanałów YT znajdziecie tutaj (plik PDF).

W programie AdWords reklamy są wyświetlane użytkownikom Google i sieci Google na podstawie Wyniku Jakości, co zapewnia ich najwyższą trafność. W tym poście wyjaśnimy, w jaki sposób Wynik Jakości słowa kluczowego wpływa na wyświetlanie reklam i przedstawimy wskazówki dotyczące poprawy Wyniku Jakości i, co za tym idzie, pozycji reklam.
W programie AdWords reklamy są wyświetlane użytkownikom Google i sieci Google na podstawie Wyniku Jakości, co zapewnia ich najwyższą trafność. W tym poście wyjaśnimy, w jaki sposób Wynik Jakości słowa kluczowego wpływa na wyświetlanie reklam i przedstawimy wskazówki dotyczące poprawy Wyniku Jakości i, co za tym idzie, pozycji reklam.

Czym właściwie jest Wynik Jakości?

Wynik jakości to dynamiczna zmienna obliczana dla każdego słowa kluczowego. Zależy on od wielu czynników i jest wyznacznikiem trafności słowa kluczowego dla tekstu reklamy oraz hasła wyszukiwanego przez użytkownika. Pod uwagę brana jest m.in. jakość strony docelowej.

Wynik Jakości jest obliczany za każdym razem, gdy słowo kluczowe pasuje do wyszukiwanego hasła, czyli wtedy, gdy może ono spowodować wyświetlenie reklamy. Częściowo określa także, czy po wpisaniu przez użytkownika wyszukiwanego hasła słowo kluczowe kwalifikuje się do udziału w aukcji reklam, oraz ewentualnie pozycję, jaką zajmie reklama. Ogólnie mówiąc, im wyższy Wynik Jakości, tym niższe stawki i wyższa pozycja reklamy.

Jak mogę sprawdzić Wynik Jakości?

Aby mieć pewność, że reklamy i słowa kluczowe są skuteczne, zalecamy regularne sprawdzanie Wyniku Jakości. Usuwanie kosztownych i nieskutecznych słów kluczowych jest ważne, ponieważ dzięki temu budżet reklamowy jest wydawany efektywniej. Aby sprawdzić Wyniki Jakości poszczególnych słów kluczowych, wykonajcie następujące czynności:
  1. Zalogujcie się na konto AdWords.
  2. Kliknijcie kartę „Kampania”.
  3. Kliknijcie grupę reklam.
  4. Wybierzcie pozycję „Słowa kluczowe”.
  5. Kliknijcie ikonę dymka w kolumnie Stan obok wybranego słowa kluczowego.
Jak działa Wynik Jakości?

Reklamodawcy często sądzą, że skoro reklama nie jest widoczna na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, nie jest wyświetlana wcale. Należy pamiętać, że jeśli Wynik Jakości w naszym systemie jest stosunkowo niski, reklama może być wyświetlana na stronie 2. lub 3. itd.

Przeanalizujmy następujący przykład:


Piotr hoduje tulipany w Mińsku Mazowieckim. Kwiaty sprzedaje tylko w bukietach lub w postaci cebulek. Jeśli Piotr doda słowo kluczowe „kwiaty”, Wynik Jakości takiego słowa będzie raczej niski. Tulipan jest oczywiście kwiatem, ale takie słowo kluczowe odnosi się do oferty Piotra zbyt ogólnie. Znacznie trafniejsze są słowa kluczowe „tulipany na sprzedaż”, „cebulki tulipanów”, „bukiety tulipanów” czy „różowe tulipany”. Dzięki nim Wynik Jakości będzie wyższy.



Reklama będzie miała większe szanse trafienia na pierwszą stronę wyników wyszukiwania, a Piotr będzie mógł zwiększyć sprzedaż bukietów i cebulek tulipanów.

Kilka pomocnych wskazówek

Jeżeli reklama nie jest wyświetlana lub pozycja reklamy jest zbyt niska z powodu niskiego Wyniku Jakości, wykonajcie następujące czynności, aby poprawić Wynik Jakości:
  1. Użyjcie wielowyrazowych, konkretnych słów kluczowych zamiast jednowyrazowych i/lub ogólnych słów kluczowych. Na przykład zamiast ogólnego słowa kluczowego „nocleg ze śniadaniem” użyjcie bardziej konkretnego słowa kluczowego „nocleg ze śniadaniem Haga”. Takie doprecyzowanie może pozytywnie wpłynąć na Wynik Jakości.
  2. Utwórzcie nowe grupy reklam zawierające wybrane słowa kluczowe w tekście reklamy. Gdy reklama zawiera słowa użyte przez użytkownika w wyszukiwaniu, są one wyróżniane pogrubioną czcionką w reklamie. Dotyczy to tytułu, treści lub wyświetlanego adresu URL reklamy. Użytkownicy znacznie chętniej klikają takie reklamy, ponieważ są one bardziej widoczne.
  3. Użyjcie opisowego i konkretnego tekstu w reklamie, aby podkreślić jej trafność. Warto także umieszczać w reklamach przekonujące wezwania do działania. Lepiej na przykład napisać „Kup kwiaty” niż „Sprzedaż kwiatów”.
W następnym poście wyjaśnimy, jaki wpływ na wyświetlanie reklamy mają kwestie związane z budżetem.

W ramach naszej serii „ Czwartki z nowym interfejsem”, kilka razy zwracaliśmy Waszą uwagę na nową i przydatną funkcję filtrów Google AdWords. Zapraszamy Was teraz do obejrzenia filmiku, w którym pokazujemy, jak dzięki filtrom można szybko i łatwo wyświetlić odrzucone reklamy z konta. Miłego filtrowania ...
W ramach naszej serii „Czwartki z nowym interfejsem”, kilka razy zwracaliśmy Waszą uwagę na nową i przydatną funkcję filtrów Google AdWords. Zapraszamy Was teraz do obejrzenia filmiku, w którym pokazujemy, jak dzięki filtrom można szybko i łatwo wyświetlić odrzucone reklamy z konta. Miłego filtrowania!



Z wszystkich produktów i usług które oferujemy, nasza wyszukiwarka jest Wam zapewne najbliższa i korzystacie z niej najczęściej. Dlatego też z radością ogłaszamy rozszerzenie jej polskich możliwości o rozbudowane opcje precyzowania wyszukiwanych wyników.
Z wszystkich produktów i usług które oferujemy, nasza wyszukiwarka jest Wam zapewne najbliższa i korzystacie z niej najczęściej. Dlatego też z radością ogłaszamy rozszerzenie jej polskich możliwości o rozbudowane opcje precyzowania wyszukiwanych wyników.

Nowe narzędzia dostępne są na stronie z wynikami wyszukiwania. Wystarczy kliknąć link o nazwie "Pokaż opcje..." by otworzyć nowy panel.



Warto pamiętać, że panel z narzędziami możecie zamknąć klikając "Ukyj opcje".

Pierwsza część pozwala na wybranie konkretnego rodzaju źródeł wyszukiwanych informacji i nie wymaga raczej dalszych wyjaśnień.

W drugiej możecie wybrać zakres czasu, z którego pochodzą pokazywane wyniki (zachęcamy do wypróbowania możliwości jakie daje "Konkretny zakres dat").

Kolejna grupa opcji pozwala wybrać, czy wyniki mają objąć strony już przez Was odwiedzone, czy też tylko takie, których jeszcze nie widzieliście.

Ostatnia część panelu opcji pozwala wzbogacić wyniki wyszukiwania o obrazy pochodzące z wyszukanych stron lub dłuższe opisy zawartości witryn.

Mamy nadzieję, że wypróbujecie nowe opcje, mające ułatwić znalezienia tego, czego szukacie. Jesteśmy świadomi, że w dziedzinie wyszukiwania wiele jest jeszcze do zrobienia, więc możecie spodziewać się dalszego rozwoju naszej wyszukiwarki!

Niedawno rozpoczęliśmy cykl postów, który pomoże Wam poznać możliwe przyczyny braku wyświetlania reklam. Zachęcaliśmy Was również do korzystania z Narzędzia podglądu reklam, aby przekonać się, czy Wasza reklama jest wyświetlana w Google. Dzisiaj przedstawiamy filmik, w którym pokazujemy praktycznie zastosowanie tego przydatnego narzędzia. Zapraszamy ...
Niedawno rozpoczęliśmy cykl postów, który pomoże Wam poznać możliwe przyczyny braku wyświetlania reklam. Zachęcaliśmy Was również do korzystania z Narzędzia podglądu reklam, aby przekonać się, czy Wasza reklama jest wyświetlana w Google. Dzisiaj przedstawiamy filmik, w którym pokazujemy praktycznie zastosowanie tego przydatnego narzędzia. Zapraszamy!





Oficjalnie rozpoczynamy rejestrację do Google Online Marketing Challenge edycja 2010!

Google Online Marketing Challenge to międzynarodowy konkurs marketingowy dla studentów uczelni wyższych z całego świata.

W edycji 2009 wzięło udział kilka tysięcy studentów z 57 krajów, wśród nich znalazła si ...


Oficjalnie rozpoczynamy rejestrację do Google Online Marketing Challenge edycja 2010!

Google Online Marketing Challenge to międzynarodowy konkurs marketingowy dla studentów uczelni wyższych z całego świata.

W edycji 2009 wzięło udział kilka tysięcy studentów z 57 krajów, wśród nich znalazła się zwycięska drużyna z Polski! W tym roku liczymy na jeszcze większą liczbę zgłoszeń.

Jakie są zasady?


Zespoły 3-6 osobowe otrzymują 200 USD na reklamę w systemie AdWords. Ich zadaniem jest wybranie lokalnej firmy i przygotowanie dla niej jak najlepszej kampanii. Zespoły odpowiadają za całościowe przygotowanie strategii, wdrożenie, analizę efektywności, kosztów i rezultatów kampanii AdWords.

Zwycięzcy są wybierani przez międzynarodowe jury składające się z wykładowców akademickich. Najlepszy zespół pojedzie do siedziby firmy Google w Mountain View w Kalifornii!

Konkurs jest świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia w marketingu internetowym. Umożliwia współpracę z prawdziwymi klientami oraz współzawodnictwo z zespołami z całego świata.

Jak się zarejestrować?

Zespoły do konkursu zgłasza wykładowca. Wszelkie niezbędne informacje dla wykładowców znajdują się w tym przewodniku.

Konkurs jest otwarty dla każdego studenta uczelni wyższej na świecie, niezależnie od kierunku studiów.

Terminy

Zamknięcie rejestracji: 22 stycznia 2010
Rozpoczęcie konkursu: 28 stycznia 2010
Zakończenie konkursu: 4 czerwca 2010
Ogłoszenie zwycięzców: Lipiec 2010

Rejestrujcie się już teraz na stronie: www.google.com/onlinechallenge i przekazujcie informację o konkursie znajomym studentom i wykładowcom!