• Street View: najlepsze zdjęcia ze Street View, m.in. Tadż Mahal i Wielki Kanion
  • Earth View: efektowne krajobrazy z całego świata widziane z kosmosu (poniżej więcej informacji)
  • Miasta w obrazie 3D: wizytówki miast i miasteczek dostępne w bardzo realistycznych obrazach 3D (przypomnijcie sobie, jak to działa!)
  • Zaktualizowane zdjęcia satelitarne: mapa naszych najnowszych opublikowanych zdjęć satelitarnych
  • Wycieczka po największych atrakcjach: Wystarczy z tysięcy miejsc dostępnych w Podróżniku obejrzeć kilka, by nabrać ochoty na zobaczenie jeszcze więcej
Kiedy 10 lat temu pojawiło się narzędzie Google Earth, od razu się nim zafascynowałem. Urzekły mnie wizualizacje i obrazy, za pomocą których prezentowane były dane geograficzne z całego świata oraz to, że mogłem podróżować do każdego miejsca na ziemi.

Zafascynowany zbiorami danych i dokumentami o prawdziwych ludzkich historiach, zaledwie kilka tygodni po uruchomieniu Google Earth w 2005 r., postanowiłem stworzyć swoje własne mapy, posiłkując się formatem KML. Google Earth wykorzystałem też w mojej pracy dyplomowej na studiach. Zbudowałem wirtualną makietę technologiczno-biologicznego rezerwatu naukowego, z którą zapoznał się Vint Cerf, co ostatecznie przyczyniło się do zatrudnienia mnie w zespole Google Earth Outreach. Moja pasja do opowiadania historii za pomocą map stała się moją pracą.

Od 2005 r. Google Earth zaczęło się dynamicznie rozwijać. W sierpniu huragan Katrina uświadomił nam, jak narzędzia mapujące mogą pomagać w podejmowaniu działań wobec pojawiających się kryzysów. Ratownicy porównywali zdjęcia na Google Earth sprzed i po katastrofie, aby odnaleźć zaginione osoby.

Zdjęcia brzegowe z Gulfportu w Mississippi, przed i po przejściu huraganu Katrina

Kilka lat później, gdy aplikacja została pobrana ponad 2 miliardy razy, Google Earth pomogło ludziom z całego świata w odkryciu nowych raf koralowych, odbyciu podróży na księżyc oraz w przestrzeń kosmiczną, odnalezieniu zaginionych dawno temu rodziców, rozbrajaniu min i dokonaniu wielu innych odkryć.  

Google Earth pomaga różnorodnym grupom, np. uczniom i naukowcom NASA, dowiedzieć się więcej na temat świata - to właśnie lubię w nim najbardziej. To narzędzie ma potencjał, by uczynić ziemię znacznie bliższym miejscem dla nas wszystkich, jeśli poświęcimy trochę czasu na zwiedzanie, odkrywanie i dzielenie się tym, czego się dowiedzieliśmy. Z okazji 10-tej rocznicy powstania Google Earth, stworzyliśmy kilka nowych możliwości, które pozwolą Wam lepiej zobaczyć różne miejsca dookoła świata.

Podróżnik
Teraz możecie od razu obejrzeć najnowsze i najciekawsze zdjęcia naszej planety za pomocą nowej warstwy na Google Earth, o nazwie Podróżnik, dostępnej w wersji Google Earth na komputerach stacjonarnych.

Różne rodzaje zdjęć w warstwie Podróżnik oznaczone są kolorami

W warstwie Podróżnik możecie odkrywać pięć elementów:

  • Street View: najlepsze zdjęcia ze Street View, m.in. Tadż Mahal i Wielki Kanion
  • Earth View: efektowne krajobrazy z całego świata widziane z kosmosu (poniżej więcej informacji)
  • Miasta w obrazie 3D: wizytówki miast i miasteczek dostępne w bardzo realistycznych obrazach 3D (przypomnijcie sobie, jak to działa!)
  • Zaktualizowane zdjęcia satelitarne: mapa naszych najnowszych opublikowanych zdjęć satelitarnych
  • Wycieczka po największych atrakcjach: Wystarczy z tysięcy miejsc dostępnych w Podróżniku obejrzeć kilka, by nabrać ochoty na zobaczenie jeszcze więcej

Kemgon Gompa to buddyjski klasztor w miasteczku Lukla w Nepalu

Earth View
Kiedy patrzymy na naszą planetę z oddali, możemy sobie uświadomić, jak niezależnie od siebie funkcjonują ludzie oraz naturalne ekosystemy. Z odległości możemy też zobaczyć w pełnej krasie oszałamiające i osobliwe piękno Ziemi.

Bagna Hammar w Iranie to nietypowy element krajobrazu tego kraju, gdzie przeważa jałowy, suchy klimat

W Earth View znajdziemy najbardziej niezwykłe i zagadkowe krajobrazy dostępne na Google Earth. Earth View powstało w ubiegłym roku z inicjatywy grupy pracowników Google - entuzjastów, którzy przeznaczyli na niego 20-proc. swojego czasu pracy. Wkrótce obrazy Earth View w formie charakterystycznej tapety znalazły się na telefonach z Androidem, Chromecastach oraz Chromebookach.

Wyspy otaczające Kubę widziane z poziomu Earth View w rozszerzeniu Chrome

Z okazji 10-tych urodzin Google Earth rozszerzamy kolekcję na Earth View. Od teraz możecie odkrywać 1500 krajobrazów ze wszystkich kontynentów i oceanów. Będziecie mieli do nich jeszcze łatwiejszy dostęp. Wystarczy że pobierzecie najnowszą wersję rozszerzenia Chrome albo zajrzycie do zupełnie nowej internetowej galerii. Teraz możecie ściągnąć na swoje smartfony albo komputery tapety w wysokiej rozdzielczości, a nawet je wydrukować.

Linia brzegowa w pobliżu Ningaloo w Australii w nowej internetowej galerii
Dziękujemy Wam za ostatnie 10 lat i wspólne odkrywanie świata z Google Earth. Mamy nadzieję, że Podróżnik i Earth View sprawią, że spojrzycie na naszą planetę z zupełnie nowej perspektywy. Już nie możemy się doczekać, co przyniesie nam kolejna dekada!



Rozpoczynamy program Internetowe Rewolucje, który do końca 2016 roku zapewni bezpośrednie wsparcie w rozwoju kompetencji cyfrowych 100 tys. obecnych i przyszłych przedsiębiorców w Polsce.

Dzięki pozyskanym umiejętnościom przedsiębiorcy będą w stanie nie tylko wprowadzić rozwiązania internetowe w swojej działalności, ale przede wszystkim zrobić to świadomie i w optymalny dla swoich potrzeb sposób. Dla niektórych firm może to oznaczać po prostu obecność w internecie, dla innych nastawienie na użytkowników internetu mobilnego, wdrożenie sprzedaży internetowej lub wykorzystanie narzędzi w chmurze, niektóre z kolei mogą rozpocząć cyfrowy eksport.

Pilotaż programu rozpoczniemy w województwie śląskim już na początku lipca. Tam też firmy będą mogły skorzystać z indywidualnych warsztatów dotyczących wykorzystania rozwiązań adekwatnych do ich potrzeb, a także uczestniczyć w otwartych sesjach szkoleniowych. Zapewnimy kilkudziesięciu ekspertów, którzy w wybranych lokalizacjach w głównych miastach aglomeracji górnośląskiej będą doradzali przedsiębiorcom w jaki sposób skutecznie wykorzystać rozwiązania internetowe w biznesie. Bazując na doświadczeniach z pilotażu, jesienią planujemy uruchomić program w skali ogólnopolskiej, a następnie rozbuduje program edukacyjny w oparciu o platformę online.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na uruchomienie Internetowych Rewolucji? Bo już wkrótce w Unii Europejskiej będziemy mieli jednolity rynek cyfrowy, który zniesie bariery w handlu i usługach elektronicznych. To wielka szansa, ale też duże wyzwanie dla polskiej gospodarki, tym bardziej że poziom przyswajania technologii cyfrowych przez nasz sektor MŚP jest wciąż bardzo niski.
W kontekście jednolitego rynku cyfrowego to właśnie poziom przyswojenia technologii cyfrowych przez MŚP będzie przesądzał o ich sukcesie lub porażce, a w konsekwencji – o kondycji naszej gospodarki. Tymczasem, jak wynika z badania „Polskie firmy z sektora MŚP – znajomość i używanie narzędzi do komunikacji” przeprowadzonego w maju br. przez Millward Brown, pomimo że 83% przedsiębiorstw uważa, iż internet jest ważny lub niezbędny w prowadzeniu ich działalności, a 60% z nich dostrzega korzyść ze zwiększenia umiejętności internetowych swoich pracowników, to w ubiegłym roku tylko 33% podjęło w tym kierunku jakiekolwiek działania. Tymczasem już teraz te polskie firmy, które rozwijają się w internecie, zwiększają swoją efektywność i zaczynają docierać do klientów nie tylko w kraju, ale i na całym świecie.
Patronami ogólnopolskimi programu Internetowe Rewolucje są Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Konfederacja Lewiatan oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Zainteresowanych programem przedsiębiorców ze Śląska zapraszamy na stronę www.internetowerewolucje.pl.

  • The Washington Post przygotował interaktywną wizualizację danych na temat zmian klimatycznych. Użytkownicy mogą odkryć najważniejsze kwestie związane z ochroną środowiska w różnych miastach.
  • The Guardian oraz Buzzfeed skorzystały z Trendów podczas relacji z ostatnich wyborów w Wielkiej Brytanii; Buzzfeed przygotował mapę najczęściej wyszukiwanych liderów partii w każdym okręgu wyborczym, natomiast The Guardian użył danych, aby zaprezentować, jakich informacji poszukiwali wyborcy na temat kandydatów w wyszukiwarce Google.
  • HLN zintegrował dane z Trendów Google ze swoim programem nadawanym podczas miesiąca równości, aby zobaczyć kiedy słowa takie jak transgender weszły do powszechnego użycia w różnych miejscach na świecie.
  • CNN Politics publikowało comiesięczne analizy dotyczące zainteresowania poszczególnymi kandydatami na Prezydenta USA, po tym, jak ogłosili oni swoją kandydaturę.
Każda podróż, którą odbywamy w sieci, jest niepowtarzalna. Jednak całościowe spojrzenie na pytania i tematy, które wyszukujemy, może bardzo wiele powiedzieć o tym, co jest dla nas ważne i co nas interesuje. I właśnie dlatego prezentujemy Wam nową odsłonę Trendów Google. To największe rozszerzenie tego narzędzia od 2012 roku. Teraz możecie znaleźć informacje w czasie rzeczywistym na każdy temat, od skandalu FIFA po wybory prezydenckie i zorientować się, jakiego rodzaju historii poszukują internauci. Wiele zmian wprowadziliśmy na podstawie setek rozmów z dziennikarzami i specjalistami z całego świata - nie ma znaczenia, czy jesteś reporterem, badaczem czy po prostu śledzisz trendy ze swojego fotela - nowa witryna daje szybsze, pogłębione i dokładniejsze spojrzenie na nasz świat poprzez okulary wyszukiwarki Google.  
Dane w czasie rzeczywistym
Teraz minuta po minucie możecie obserwować w czasie rzeczywistym dane stojące za ponad 100 miliardami wyszukiwań, które odbywają się za pośrednictwem Google każdego miesiąca i uzyskać pogłębioną wiedzę na tematy, które Was interesują. Podczas takich wydarzeń, jak rozdanie Oscarów czy finałowe mecze piłki nożnej, będziecie mogli zobaczyć to, co wyszukiwali internauci i w którym miejscu na świecie zainteresowanie danym tematem jest największe. Przeglądajcie dane wybierając dowolny przedział czasu w ostatnim tygodniu.

Nowa strona startowa zbudowana wokół historii
Na nowej stronie google.com/trends znajdziecie listę tematów zyskujących na popularności w czasie rzeczywistym. Oprócz analizowania wyników z wyszukiwarki, możecie teraz sprawdzić również trendy z serwisu YouTube i Google News oraz połączyć je, aby lepiej zrozumieć, jakie tematy są na topie w sieci. Nową stronę główną udostępniliśmy w 28 krajach na całym świecie, w tym w Polsce, a w najbliższych miesiącach zamierzamy dodać jeszcze więcej nowych lokalizacji.

Większy zasięg dla lepszej analizy

Zwiększyliśmy zakres oraz zasięg danych wykorzystywanych przez Trendy Google, aby umożliwić Wam bardziej wnikliwe analizowanie danych. Będziecie mogli odkrywać i porównywać więcej niszowych tematów z uwzględnieniem mniejszych obszarów geograficznych.


Gotowe zestawy danych

Aby ułatwić Wam zrozumienie, co kryje się za nagłówkami gazet, nasz zespół News Lab analizuje każdego dnia tematy zyskujące na popularności i znajduje interesujące informacje, które kryją się za opisywanymi historiami. Obserwujcie nas na Twitterze i bądźcie na bieżąco. A dla wszystkich dziennikarzy, którzy chcieliby przygotować swoje własne analizy, od dzisiaj będziemy publikować zbiory danych na konkretne tematy na naszej stronie Github.
Wiele newsroomów już korzysta z danych Google podczas tworzenia serwisów informacyjnych. Tutaj znajdziecie kilka przykładów:

  • The Washington Post przygotował interaktywną wizualizację danych na temat zmian klimatycznych. Użytkownicy mogą odkryć najważniejsze kwestie związane z ochroną środowiska w różnych miastach.
  • The Guardian oraz Buzzfeed skorzystały z Trendów podczas relacji z ostatnich wyborów w Wielkiej Brytanii; Buzzfeed przygotował mapę najczęściej wyszukiwanych liderów partii w każdym okręgu wyborczym, natomiast The Guardian użył danych, aby zaprezentować, jakich informacji poszukiwali wyborcy na temat kandydatów w wyszukiwarce Google.
  • HLN zintegrował dane z Trendów Google ze swoim programem nadawanym podczas miesiąca równości, aby zobaczyć kiedy słowa takie jak transgender weszły do powszechnego użycia w różnych miejscach na świecie.
  • CNN Politics publikowało comiesięczne analizy dotyczące zainteresowania poszczególnymi kandydatami na Prezydenta USA, po tym, jak ogłosili oni swoją kandydaturę.

Cieszymy się, że możemy dołączyć do trendu wykorzystania danych w tworzeniu informacji i opowiadaniu historii. Zobaczcie nasz film i posłuchajcie, jaką rolę odgrywają dane i ich analiza podczas pracy niektórych z naszych partnerów:


Wejdźcie na stronę https://www.google.pl/trends/ i sprawdźcie minuta po minucie rosnące zainteresowanie ostatnimi wydarzeniami. Niezależnie od tego, jakie informacje Was interesują, mamy nadzieję, że będziecie korzystać z Trendów Google i odkrywać swoje ulubione tematy oraz lepiej rozumieć świat wokół Was.


Zachwycająca przyroda, wyjątkowe obiekty kultury i ciekawe miejsca w przestrzeni miejskiej Wrocławia i okolic - nowe lokalizacje możecie zobaczyć już w sieci dzięki funkcji Street View na Mapach Google.

Kulturalny spacer po Wrocławiu?
Tam, gdzie spotykają się lokalni artyści, gdzie historia Wrocławia łączy się ze współczesnością, a przestrzeń pobudza kreatywność, tam właśnie dotarł obiektyw Google Street View. Dzięki temu wiele atrakcji Europejskiej Stolicy Kultury 2016 możecie zobaczyć już online. Wśród nich moderne Centrum Kultury Agora i wystawa mieszkaniowa WUWA, barokowy gmach Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego z reprezentacyjną Aulą Leopoldina i Oratorium Marianum, a także jedno z największych dzieł architektury XX wieku, wnętrze Hali Stulecia. Jeśli uwielbiacie teatr i operę, możecie zajrzeć do Wrocławskiego Teatru Współczesnego, zobaczyć wnętrze Wrocławskiego Teatru Lalek i zachwycić się bogato zdobioną Operą Wrocławską
Opera Wrocławska
Miejska przygoda?
Oprócz kulturalnych wizytówek Wrocławia sprawdźcie również, jak wyglądają miejsca codziennych spotkań jego mieszkańców i przespacerujcie się po nadodrzańskich wyspach - Słodowej i Piasek. W miejski krajobraz świetnie wpisują się też oryginalne pomniki, z których słynie Wrocław - w Street View uchwycono Jatki Wrocławskie i Pomnik ku czci Zwierząt Rzeźnych, a także sztukę sakralną - w tym wypadku perłę baroku, kaplicę Hochberga. Obraz miasta dopełniają zdjęcia dworca kolejowego Wrocław Główny, Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika. Ale stolica Dolnego Śląska to nie tylko budowle, to również zieleń i wyjątkowa architektura parkowa, dlatego nie mogło zabraknąć kadrów z Ogrodu Japońskiego, Parku Stanisława Staszica czy Parku Mikołaja Kopernika.
Ogród Japoński
Wycieczka w góry?
Jeszcze więcej pięknych zdjęć natury możecie znaleźć w okolicach Wrocławia. Mamy niespodziankę dla miłośników gór - obiektyw Street View utrwalił wyjątkowe szlaki i pomniki przyrody Sudetów, wśród nich Złoty Widok, Wodospad Kamieńczyka, czy Wodospad Szklarki. Są wśród Was miłośnicy wspinaczki? Teraz wirtualnie możecie zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy - Snieżkę i Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Szukacie relaksu wśród zieleni? Zobaczycie koniecznie Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym oraz przespacerujcie się po Parku Narodowym Gór Stołowych lub ogrodzie dendrologicznym Arboretum w Wojsławicach.
Wodospad Kamieńczyka
Zdjęcia z plecaka 
Jak zrobić zdjęcia w tak trudno dostępnych miejscach? W muzealnych wnętrzach, wśród eksponatów najlepiej sprawdza się wózek Trolley zaś podczas górskich wycieczek niezastąpiony jest plecak Street View (Trekker). Trekker, wraz z zamontowanym na górze systemem fotograficznym, operator niesie na plecach. Sprzęt jest na tyle mały i poręczny, że zdjęcia można robić w ciasnych i wąskich miejscach oraz wszędzie tam, gdzie nie można dotrzeć inaczej niż pieszo. Większość nowych miejsc Wrocławia zostało sfotografowanych właśnie przy użyciu tego urządzenia. Z kolei wózek okazał się pomocny podczas fotografowania takich obiektów jak: Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Hala Stulecia, wrocławskie lotnisko czy dworzec kolejowy. 
Nowe zdjęcia Street View z Wrocławia możecie obejrzeć też w jednym miejscu TUTAJ.


Jaką rolę w procesie zakupowym odgrywa internet? Skąd Europejczycy czerpią wiedzę na temat produktów? Gdzie, kiedy i dlaczego oglądają materiały wideo zamieszczone w sieci?

W nieustannie zmieniającym się świecie mediów cyfrowych stałe poszerzanie wiedzy o zachowaniach konsumenckich ma coraz większe znaczenie. Dzięki dostępnemu dla wszystkich Barometrowi Zachowań Konsumentów, szczególnie przedsiębiorcy, reklamodawcy i agencje planujące działania promocyjne w sieci, czy też media i dziennikarze, mogą na swoje potrzeby sprawdzać trendy w zachowaniach konsumentów w internecie.



Barometr przygotowaliśmy we współpracy z IAB Europe i TNS Infratest. Dostarcza on dane z 56 różnych krajów, w tym z Polski. Narzędzie uwzględnia dane dotyczące 20 sektorów rynkowych, a wśród nich przemysłu odzieżowego i obuwniczego, AGD, kosmetycznego czy spożywczego.

Zapraszamy na stronę www.consumerbarometer.com, na której można tworzyć własne wykresy, zestawiać ze sobą dane rynkowe i dostosowywać je do własnych potrzeb.



Kurs będzie zawierał sześć lekcji:

1. Oświetlenie
2. Udźwiękowienie
3. Efekty dźwiękowe
4. Wizualizacja
4. Produkcja przy niskim budżcie
6. Kadrowanie ...
Chcesz poznać techniki z zakresu oświetlenia, dźwięku i projektowania wizualnego, dzięki którym Twoje filmy YouTube wyróżnią się od innych? Zapisz się na darmowy dwutygodniowy kurs online „Umiejętności Produkcyjne”, organizowany przez Akademię Twórców YouTube.

Możesz dołączyć do kursu zapisując się poprzez ten formularz, zapisy będą przyjmowane do 24 czerwca. Sam kurs dostępny będzie między 15 a 26 czerwca, a każdy kto go ukończy otrzyma specjalny certyfikat.

Kurs będzie zawierał sześć lekcji:

1. Oświetlenie
2. Udźwiękowienie
3. Efekty dźwiękowe
4. Wizualizacja
4. Produkcja przy niskim budżcie
6. Kadrowanie

Kurs „Umiejętności Produkcyjne” jest świetną okazją do poznania tajników tworzenia filmów YouTube przy małym budżecie. Spełni on oczekiwania zarówno twórców, którzy mają już swój kanał YouTube, jak i tych, którzy dopiero planują zacząć przygodę z tworzeniem filmów.

Masz jakieś pytania na temat kursu? Dołącz do społeczności Akademii Twórców na Google+, gdzie możesz porozmawiać z innymi twórcami na temat kursu.





  • NOAA’s Office of National Marine Sanctuaries: Rozwijamy nasze dotychczasowe partnerstwo i udostępniamy Wam zdjęcia Amerykańskich obszarów wodnych będących pod ochroną  
  • Reef Check: Angażujemy i trenujemy wolontariuszy-naukowców do udziału w mapowaniu oceanu i gromadzeniu danych
  • Blue Ventures: Rozwijamy lokalnie zarządzane obszary morskie w celu zwiększenia różnorodności biologicznej i wspierania mieszkańców wybrzeży Madagaskaru oraz Oceanu Indyjskiego
  • Our World Underwater Scholarship Society: Prowadzimy program dla wybranych naukowców z całego świata
  • GUE’s Project Baseline: Upoważniliśmy światową sieć doskonale przeszkolonych  płetwonurków, aby stworzyli podwodne zdjęcia oceanów, jezior, rzek, źródeł oraz jaskiń z całego świata

Oceany zajmują 70 proc. powierzchni Ziemi. Jednocześnie pozostają jednym z najbardziej nieznanych i nieodkrytych ekosystemów. Będąc domem dla większości organizmów żywych na naszej planecie, działają jak system podtrzymujący życie, kontrolujący wszystko począwszy od pogody i opadów deszczu aż do tlenu, którym oddychamy. Jednak mimo ich ogromnego znaczenia, oceany zmieniają się w szybkim tempie z powodu zmian klimatycznych, zanieczyszczenia i zbyt wysokich odłowów. Jest to jeden z najpoważniejszych problemów środowiskowych, z jakimi się dzisiaj borykamy.
Chcemy pomóc odkrywać i chronić oceany. 8 czerwca, podczas Światowego Dnia Oceanów, we współpracy z XL Catlin Seaview Survey, NOAA’s Office of National Marine Sanctuaries i Chagos Conservation Trust, udostępniliśmy na Google Street View nowe zdjęcia. Możecie wybrać się na wirtualną wycieczkę i zwiedzić podwodne atrakcje z ponad 40 miejsc na całym świecie, m.in. Amerykańskie Wyspy Samoa i Chagos albo zanurkować na Bali, Bahamach i na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej. Mamy nadzieję, że zdjęcia, które dzisiaj udostępniamy, zainspirują Was do poznania tych cennych zasobów naturalnych.
Przejdźcie się wzdłuż brzegu zatoki Larsen na wyspie Samoa, która jest domem dla najbardziej dziewiczych raf koralowych na Pacyfiku.


Poprzez mapowanie oceanów możemy je zachować. Każde zdjęcie na Mapach Google to cyfrowy zapis GPS położonych pod wodą i nadbrzeżnych środowisk, który może być wykorzystany jako punkt odniesienia do monitorowania zmian, jakie zachodzą w czasie. Obszerne zapisy raf koralowych prezentują piękno tych ekosystemów i jednocześnie podkreślają zagrożenia, jakie przed nimi stoją, takie jak coraz większy wpływ burz na Wielką Rafę Koralową oraz wzrastająca temperatura wody jako czynnik powodujący blaknięcie rafy.
Te dwa zdjęcia zrobione zaledwie w rocznym odstępie czasu, obrazują niszczenie rafy koralowej wskutek wzrastającej temperatury wód oceanu. 
Dzięki zaledwie jednemu kliknięciu, możecie popływać razem z najbardziej zdumiewającymi i egzotycznymi zwierzętami, takimi jak żółwie morskie na Wyspach Salomona, humbaki na Wyspach Hooka, olbrzymie białe rekiny w Australii, a także ogromne, tajemnicze samogłowy (Mola mola) na Bali.
Ponieważ oceany zmieniają się, my również musimy się zmienić, tworząc nowe technologie, dzięki którym udokumentujemy ich dzisiejszy wygląd i zmiany w kolejnych latach. We współpracy z Seaview Survey XL Catlin ogłaszamy program mapowania i udostępniania podwodnych obszarów na Google Street View, aby każdy z Was mógł je lepiej poznać i zrozumieć:

  • NOAA’s Office of National Marine Sanctuaries: Rozwijamy nasze dotychczasowe partnerstwo i udostępniamy Wam zdjęcia Amerykańskich obszarów wodnych będących pod ochroną  
  • Reef Check: Angażujemy i trenujemy wolontariuszy-naukowców do udziału w mapowaniu oceanu i gromadzeniu danych
  • Blue Ventures: Rozwijamy lokalnie zarządzane obszary morskie w celu zwiększenia różnorodności biologicznej i wspierania mieszkańców wybrzeży Madagaskaru oraz Oceanu Indyjskiego
  • Our World Underwater Scholarship Society: Prowadzimy program dla wybranych naukowców z całego świata
  • GUE’s Project Baseline: Upoważniliśmy światową sieć doskonale przeszkolonych  płetwonurków, aby stworzyli podwodne zdjęcia oceanów, jezior, rzek, źródeł oraz jaskiń z całego świata

Jako dodatek do podwodnych zdjęć Street View, organizacja Global Fishing Watch w partnerstwie z organizacjami non profit SkyTruth i Oceana, przygotowała pierwszy publiczny interaktywny film na temat połowu przemysłowego na światową skalę. Ponieważ zbyt wiele rzeczy dotyczących oceanów nie zostaje zauważonych, Global Fishing Watch dąży do zapewnienia rządom, przemysłowi przetwórstwa owoców morza, instytucjom badawczym oraz społeczeństwu nowych narzędzi, które będą skuteczniej informować o praktykach zrównoważonego rozwoju i metodach zarządzania w tym zakresie.

Mamy nadzieję, że w Światowym Dniu Oceanów zainspirowaliśmy Was do tego, aby dowiedzieć się więcej na temat zmian zachodzących w oceanach. Zanurkujcie w głębinach i zaangażujcie się w ochronę oceanów, aby zrozumieć, jak ważne są dla nas i dlaczego powinniśmy je chronić.