Gaming to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w Europie Środkowo - Wschodniej. Najwięksi producenci gier dostrzegają tu potencjał, a sukces firm takich jak CD Projekt czy Techland jest tylko potwierdzeniem, że twórcy z naszego regionu mogą odnieść globalny sukces.

Dlatego w ramach programów Google wspierających rozwój startupów w Polsce i regionie chcemy pomóc młodym firmom z branży mobile gaming - budować swoją strategię rozwoju, wdrażać niezbędne technologie oraz zwiększać ich atrakcyjność w oczach potencjalnych inwestorów. Tylko w ostatnim czasie zapoczątkowaliśmy GameCamp, cykliczną konferencję poświęconą rozwojowi gier mobilnych i ich monetyzacji - w jej dotychczasowych 4 edycjach udział wzięło 500 uczestników z branży gier mobilnych z naszego regionu. Kolejnym wydarzeniem był pięciotygodniowy program szkoleniowy Mobile Academy - skierowany do firm tworzących gry mobilne, organizowany wraz z Huuuge Games, jednym z czołowych wydawców gier mobilnych w Polsce.Finansujemy również stypendium Gaming Scholarship dla młodych talentów z branży gier, wybranych przez Indie Games Poland Foundation. Stypendium pozwala m.in. na udział w GDC, czyli największej konferencji gier na świecie, pozwalający na zdobycie wiedzy i rozbudowanie sieci kontaktów.

Dziś natomiast ogłaszamy listę startupów z sektora gier mobilnych, które zakwalifikowały się do trzeciej już edycji Google for Startups Residency - najdłuższego (trwa 5 miesięcy) i najbardziej intensywnego programu dla startupów w fazie wzrostu. Poza przestrzenią do pracy, firmy otrzymują także wsparcie zespołu ekspertów Google for Startups z całego świata oraz udział w szeregu inicjatyw mających na celu m.in. ułatwienie pozyskania finansowania, rozwijanie produktu czy ekspansję na rynki zagraniczne.

12 startupów z 4 krajów na warszawskiej Pradze

Do programu - spośród wielu zgłoszeń - wybraliśmy 12 firm, które wykorzystują granie i grywalizację do rozwiązywania rozmaitych problemów społecznych, takich jak m.in. wspieranie zdrowych i odpowiedzialnych zachowań, zachęcanie kobiet do przykładania większej uwagi do swojego zdrowia, czy tworzą wysokiej jakości gry, które pozwolą ludziom doskonalić swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Oprócz wspólnego sektora łączy je jeszcze coś - potencjał na globalny rozwój.
Już dziś startupy z Polski, Słowacji, Izraela i Serbii wprowadzą się do kampusu Google na warszawskiej Pradze, gdzie spędzą najbliższe miesiące korzystając z narzędzi Google, naszej sieci kontaktów oraz unikalnego know-how


Poznajcie 12 wyjątkowych startupów z sektora mobile gaming:

1. Nazwa firmy: Activy Bike to Work
Kraj: Polska
Gra mobilna, która pomaga mało aktywnym osobom budować zdrowe nawyki i świetnie się przy tym bawić. Pracodawcy wykorzystują ją również jako narzędzie do tworzenia angażującego i odpowiedzialnego środowiska pracy. Aplikacja Activy to więcej ludzi na rowerach - dla lepszego zdrowia, czystszego środowiska i przyjaznych ludziom miast.

2. Nazwa firmy: BEEN THERE TOGETHER
Kraj: Słowacja
Gra karciana, przeznaczona do rozgrywek w przestrzeni publicznej. Zaprojektowana jako alternatywa dla gier, które wciągają gracza do wirtualnej rzeczywistości, aplikacja BEEN THERE TOGETHER zachęca graczy do zwrócenia uwagi na najbliższe otoczenie oraz szerzej - na społeczeństwo.

3. Nazwa firmy: Crimson Pine Games
Kraj: Polska
Polskie studio tworzące gry i aplikacje lifestylowe. Kierują się miłością do cyfrowej rozrywki, która pozwala odnaleźć radość w codziennej pracy, lojalnością zbudowana na szacunku i wzajemnym zaufaniem, które pobudza kreatywność
i motywuje do działania. Studio ma na swoim koncie już 10 stworzonych gier.

4. Nazwa firmy: ECC GAMES
Kraj: Polska
Studio deweloperskie dostarczające najwyższej jakości gry i aplikacje, zarówno na urządzenia mobilne, jak i konsole. Zgrany zespół pasjonatów - łączy miłość do motoryzacji oraz gier wideo. Ich najnowszy projekt - Drift19 jest pierwszym symulatorem kierowcy driftowego.

5. Nazwa firmy: Fuero Games
Kraj: Polska
Warszawskie studio składające się z ponad 30 profesjonalistów z branży, których najważniejszą misją jest dostarczanie swoim odbiorcom najwyższej jakości rozrywki. Fuero ma doświadczenie w pracy nad dużymi tytułami z milionami odbiorców takich jak marka "Wiedźmin", a także produkcji własnych gier.


6. Nazwa firmy: Funstudio.io
Kraj: Izrael
Studio tworzenia gier - jako fani gier słownych i krzyżówek zidentyfikowali rosnącą popularność tego typu rozrywki na urządzeniach mobilnych. Opracowali swoją grę, z naciskiem na wysoką jakość (zgodność ze słownikiem Oksfordzkim) i grywalność.


7. Nazwa firmy: Jet Toast
Kraj: Polska
Warszawski startup specjalizujący się w tworzeniu gier typu free-to-play, z jednym tytułem - “Blocky Farm” - na koncie. Ich misją jest tworzyć gry wysokiej jakości, które przywracają wspomnienia związane z rozrywką z przeszłości. Kochają silniki odrzutowe i oczywiście pyszne tosty.

8. Nazwa firmy: Mobile Arts
Kraj: Polska
Studiem tworzące przede wszystkim gry typu free-to-play. Jego najważniejszą misją jest stałe dostarczanie gier najwyższej jakości graczom na całym świecie. W najbliższym czasie chcą się skupić na stworzeniu systemów, które przyspieszą produkcję gier.

9. Nazwa firmy: MythicOwl
Kraj: Polska
Młoda firma, której misją jest tworzenie rozwijających gier mobilnych. Chcą, aby czas poświęcony grom nie był zmarnowany, a zapewniał zwiększenie umiejętności gracza, poprawę koncentracji, oraz wiedzy. Ich główną siłą jest połączenie doświadczenia w tworzeniu gier i zarządzania, a także zmotywowany zespół ludzi z pasją. Gry cechuje oryginalność, jakość i nastawienie na cel.


10. Nazwa firmy: Peaksel
Kraj: Serbia
Firma stworzona przez Marko Petkovica w maju 2012 roku. Wówczas cały zespół składał się z zaledwie 4 osób, pracujących w wynajętym lokalu. Dziś Peaksel liczy 38 pełnoetatowych pracowników, którzy specjalizują się w tworzeniu i promocji gier oraz aplikacji na urządzenia mobilne dla systemów Android, iOS i Windows.


11. Nazwa firmy: PelviFly Sp. z o.o.
Kraj: Polska
Startup oferuje kobietom cierpiących na nietrzymanie moczu ułatwiony dostęp do specjalistów i podpowiada jak ćwiczyć w domu. Tworzone przez deweloperów programy treningowe opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu sondy dopochwowej kGoal. Wyniki dotychczasowych użytkowniczek aplikacji są niezwykle obiecujące.

12. Nazwa firmy: Vixa Games
Kraj: Polska
Gdańskie studio tworzące niezależne gry. Sześcioosobowa załoga firmy ceni sobie przede wszystkim nieszablonowe myślenie, a także ekspresję artystyczną
i funkcjonalny design gier. Vixa Games stara się tworzyć jak najlepsze gry mobilne,
a także odkrywać ich nowe gatunki i platformy, na których mogą być dostępne.

Czy któryś z nich okaże się nowym unicornem? Trzymamy kciuki za wszystkich!









Sejm Rzeczpospolitej Polskiej udostępnia swoje wybrane wnętrza oraz zbiory internautom z całego świata. Już dziś każdy z Was może wybrać się na wirtualną wycieczkę po Sali Kolumnowej i sejmowych korytarzach, a także odwiedzić jedną z 4, przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw dotyczących historii tej jednej z najważniejszych krajowych instytucji. Powodem do ich udostępnienia są dwie wyjątkowe okazje - 550. rocznica polskiego parlamentaryzmu oraz 100. rocznica powołania Sejmu Ustawodawczego.

Jedno kliknięcie i jesteś w Sejmie
Każdy z nas doskonale zna charakterystyczne białe kopuły sejmowych budynków polskiego Parlamentu, ale mało kto ma dostęp do tego co kryje się w ich wnętrzu. Teraz do zwiedzenia niedostępnych dotychczas sejmowych pomieszczeń wystarczy aplikacja Google Arts&Culture. Jedną z głównych atrakcji sejmowej kolekcji jest bowiem umożliwienie użytkownikom platformy wirtualnych spacerów po Sejmie oraz jego najbliższym otoczeniu. Dzięki wysokiej jakości zdjęciom Street View, Sala Plenarna, gabinet Marszałka Sejmu czy sejmowe ogrody nie będą już miały przed wami tajemnic.





Sztuka w sejmowych zbiorach
Obchody obu rocznic stanowią również doskonałą okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności dziedzictwa kulturowego, związanego z polskim parlamentaryzmem oraz niezwykłych zbiorów kolekcji sejmowych. Od dziś na platformie dostępne są również 4 wyjątkowe wystawy, w których znalazło się ponad 100 obiektów. To m.in ekspozycja opowiadająca o roli Sejmu w formowaniu się państwowości polskiej w okresach I i II Rzeczpospolitej, prezentująca historię sejmików ziemskich na XVII- i XVIII-wiecznych rycinach przedstawiających największe miasta w Polsce, w których Sejm obradował, czy wystawa poświęcona postaciom marszałków II RP.


Na szczególną uwagę zasługuje również kolekcja unikatowych obiektów muzealnych zaprezentowanych w technologii 3D, które związane są z historią polskiego parlamentaryzmu, tj. szabla „konstytucyjna” z lat 1791-1792, dzwonek sejmowy z wygrawerowanym napisem: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 23/III – 1924 r.”, czy Laska Marszałkowska Wojciecha Trąmpczyńskiego. Dopełnieniem kolekcji sejmowej jest natomiast wystawa przybliżająca twórczość Józefa Rapackiego, jednego z najbardziej znanych polskich XIX-wiecznych pejzażystów, którego obrazy znajdują się w przestrzeniach sejmowych i należą do najcenniejszych dzieł polskiej sztuki.


O Google Arts & Culture
Google Arts & Culture to darmowa platforma umożliwiające instytucjom kultury dzielenie się ich dziedzictwem oraz opowieściami z odbiorcami online z całego świata.

Obecnie wspieramy ponad 1800 instytucji kultury w 80 krajach, prezentując ponad 200 000 wysokiej rozdzielczości obrazów cyfrowych oryginalnych dzieł sztuki, 7 milionów elementów archiwalnych, ponad 1800 ujęć Street View w muzeach i ponad 5000 wystaw online, którymi zajmują się profesjonalni kuratorzy. Wszystko to prezentujemy w spójny sposób na jednym portalu internetowym.

Aktualnie na platformie możecie znaleźć aż 30 partnerów z Polski, a wśród nich Muzeum Narodowe w Warszawie, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, czy właśnie Sejm RP.


https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCTx8ejoXocyCcAjTMNR_CWf5lQi2h-0EP2GgYa3laXKr-DE_hkInYJiUk7REWg6U46-q6Yyo7E9CqYVbj3g3NGaC73oTc6GmnK-ZXPUHJBsIWVyO_Mzw9o657t2E-fYOtpykVkw/s1600/image1.png



  • udostępniamy tylko informację o tym, że zdarzenie związane z naruszeniem bezpieczeństwa miało miejsce,
  • udostępniamy tylko podstawowe informacje o tym zdarzeniu, np. o tym, że konto zostało przejęte, lub, że powodem konieczności ponownego zalogowania się była podejrzana aktywność na koncie,
  • udostępniamy informacje tylko tym aplikacjom, w których zalogowaliście się przy wykorzystaniu Google.
Staramy się, aby Wasze dane były bezpieczne, niezależnie od tego, czy korzystacie z usług Google, czy odwiedzacie ulubione strony i aplikacje. Nasza technologia Bezpieczne Przeglądanie chroni obecnie ponad trzy miliardy urządzeń, ostrzegając o potencjalnych zagrożeniach na różnych platformach, takich jak Chrome, Firefox, Safari czy iOS.

Dzisiaj wprowadzamy dwie aktualizacje, które zwiększą bezpieczeństwo Waszych danych nie tylko na stronach i w aplikacjach Google: rozszerzenie przeglądarki Chrome Password Checkup, które pomoże chronić konto Google przed dostępem osób nieuprawnionych oraz funkcję Cross Account Protection.


Password Checkup
Pomagamy chronić Wasze konta Google, aktywnie wykrywając i reagując na zagrożenia. Na przykład automatycznie resetujemy hasło, jeśli zachodzi podejrzenie, że mogło ono zostać ujawnione w wyniku wycieku danych. Dzięki takiej procedurze ryzyko, że Wasze konta zostaną zhakowane spada dziesięciokrotnie.

Chcemy zapewnić Wam ten sam poziom bezpieczeństwa poza aplikacjami i stronami Google. W tym celu stworzyliśmy nowe rozszerzenie dla Chrome, Password Checkup. Jeśli wykryjemy, że nazwa użytkownika i hasło, które wprowadzacie na wybranej przez Was stronie, znalazły się wśród ponad 4 miliardów danych do logowania, o których wiemy, że zostały naruszone, rozszerzenie automatycznie wyśle Wam ostrzeżenie i zasugeruje zmianę hasła.

Password Checkup powstało po to, by nikt - w tym Google - nie mógł poznać szczegółów dotyczących Waszych kont. Z pomocą naukowców zajmujących się kryptografią w Google i na Uniwersytecie Stanforda opracowaliśmy takie techniki ochrony, które nie naruszają Waszej prywatności. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszym blogu o bezpieczeństwie.

To pierwsza wersja Password Checkup, będziemy ją dopracowywać w nadchodzących miesiącach. Możecie już teraz skorzystać z nowych zabezpieczeń, instalując rozszerzenie.


Cross Account Protection
Na wypadek sytuacji, w której osoba niepowołana uzyskałaby dostęp do Waszych kont Google, stworzyliśmy narzędzia, które pomogą Wam szybko przywrócić bezpieczeństwo. Jednak inne witryny i aplikacje, do których zalogujecie się z pomocą Google mogą być podatne na ataki.

Odpowiedzią na to zagrożenie jest usługa Cross Account Protection. Jeśli będzie zaimplementowana w aplikacjach i na stronach, zyskamy możliwość wysyłania Wam informacji o zagrożeniu bezpieczeństwa, np. o przechwyceniu konta.


Zaprojektowane przez nas powiadomienia są ograniczone tak, by jak najlepiej chronić Waszą prywatność:

  • udostępniamy tylko informację o tym, że zdarzenie związane z naruszeniem bezpieczeństwa miało miejsce,
  • udostępniamy tylko podstawowe informacje o tym zdarzeniu, np. o tym, że konto zostało przejęte, lub, że powodem konieczności ponownego zalogowania się była podejrzana aktywność na koncie,
  • udostępniamy informacje tylko tym aplikacjom, w których zalogowaliście się przy wykorzystaniu Google.


Aby ułatwić wdrożenie tej usługi we wszystkich aplikacjach, pracując nad Cross Account Protection działaliśmy w porozumieniu z najważniejszymi firmami technologicznymi oraz Internet Engineering Task Force (IETF) i Open ID Foundation. Usługa jest włączona domyślnie dla programistów tworzących aplikacje z wykorzystaniem Firebase lub Google Cloud Identity w wersji dla klientów i partnerów. Podejmujemy ten wysiłek teraz, aby developerzy mogli już dziś zacząć projektować rozwiązania bezpieczne dla wszystkich.

Dzięki technologiom takim jak Password Checkup i Cross Account Protection stale zwiększamy Wasze bezpieczeństwo w obrębie całej sieci - nie tylko w Google. Nasz cel to dalsza praca nad ulepszaniem tych narzędzi, aby chronić Was w internecie.


https://security.googleblog.com/2017/11/new-research-understanding-root-cause.html








https://lh3.googleusercontent.com/EEBNbIPNgRUkP5DU7GlrfQQo9E0kcwclGtuYRjzlwGaVpNy_epWvCJ8SW4fqLxDtJYWl6LD5QjFWhWKh3pRmoQVrLytyGUSLhz3hxf6ZD9RzHZBF4fER8GAb1RcX2KR9UNa2ecpW
Dzisiaj Dzień Bezpiecznego Internetu, z tej okazji przygotowaliśmy dla Was quiz, który pomoże Wam skutecznie rozpoznać phishing - jedną z najpowszechniejszych metod wyłudzania informacji. Mamy też dla Was 10 praktycznych porad dotyczących bezpieczeństwa, które pomogą Wam w skutecznej ochronie danych.

Aby rozwiązać polskojęzyczny quiz i sprawdzić czy potraficie zauważyć próbę wyłudzenia informacji i skutecznie jej zapobiec wystarczy, że wejdziecie na stronę phishingquiz.withgoogle.com.


10 zasad bezpieczeństwa od Google


1. Twórzcie silne hasła
Silne hasło powinno składać się z małych i wielkich liter, a także cyfr i symboli. Pamiętajcie, że hasło powinno zawierać nie mniej, niż 8 znaków. Im będzie ich więcej, tym oczywiście lepiej. Każdy kolejny znak to zwiększenie liczby kombinacji niezbędnych do jego złamania, a więc podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Takie bardzo silne hasła warto mieć do kilku najważniejszych usług online.

2. Pamiętajcie, by hasła były różne do różnych kont i zarządzajcie nimi
Używanie tego samego hasła do logowania się na wiele kont zmniejsza Wasze bezpieczeństwo. To tak, jakby za pomocą tego samego zamka zabezpieczyć dom, samochód i biuro - jeśli ktoś uzyska dostęp do jednego z nich, wszystkie mogą zostać naruszone. Warto zatem tworzyć różne, silne hasła do różnych kont. W tworzeniu, zabezpieczeniu i śledzeniu Wszystkich haseł pomoże Wam menedżer haseł, taki jak ten wbudowany w przeglądarkę Chrome i dostępny w ramach usługi Konto Google, pod adresem passwords.google.com.

3. Aktualizujcie oprogramowanie, nie odkładajcie na później
By chronić swoją aktywność online, zawsze uruchamiajcie najnowszą wersję oprogramowania w przeglądarkach internetowych, systemach operacyjnych i aplikacjach na wszystkich urządzeniach. Niektóre usługi, w tym przeglądarka Chrome, będą się automatycznie aktualizować do najnowszej wersji. Inne mogą powiadamiać Was, gdy nadejdzie czas aktualizacji. Nie warto tego odkładać.



4. Korzystajcie z dwuetapowej weryfikacji
Aby jeszcze skuteczniej zabezpieczyć swoje konta, skonfigurujcie weryfikację dwuetapową, która, oprócz nazwy użytkownika i hasła do zalogowania się na konto, wymaga wykonania dodatkowego kroku - np. wpisania 6-cyfrowego kodu wygenerowanego przez aplikację Google Authenticator. Konfiguracja weryfikacji dwuetapowej znacznie zmniejszy szansę na uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do konta.

5. Sprawdzajcie czy korzystacie z szyfrowanego połączenia
Aby dowiedzieć się, czy można bezpiecznie otworzyć daną stronę, możecie sprawdzić informacje o jej zabezpieczeniach. Jeśli nie można wejść na stronę bezpiecznie lub z zachowaniem prywatności, Chrome wyświetla ostrzeżenie. Wystarczy otworzyć przeglądarkę i spojrzeć na symbol na lewo od adresu internetowego.



6. Jeśli zgubicie telefon - zablokujcie go
Jeśli Wasz telefon, tablet lub laptop zostanie zgubiony lub skradziony, możecie wykonać proste czynności, które pomogą znaleźć lub zabezpieczyć urządzenie. Otwórzcie przeglądarkę, następnie otwórzcie swoje konto Google, w sekcji „Bezpieczeństwo” i wybierzcie Znajdź zgubiony lub skradziony telefon. Możecie też po prostu wejść na stronę myaccount.google.com/find-your-phone i zaznaczyć utracony sprzęt oraz wykonaj szczegółowe instrukcje. Jeśli korzystacie z urządzenia innej osoby, gdy skończycie, wylogujcie się, zamykając tryb przeglądania prywatnego.

7. Ustawcie dane ratunkowe
Dodanie do konta informacji odzyskiwania, takich jak numer telefonu lub zapasowy adres e-mail, może pomóc w szybszym odzyskaniu dostępu jeśli go utracicie lub nie będziecie mogli się zalogować. Pamiętaj, aby aktualizować te informacje zawsze, gdy ulegną jakimkolwiek zmianom. W przypadku wielu usług internetowych pomocniczy numer telefonu lub adres e-mail mogą zostać użyte w celu powiadomienia Was o podejrzanych działaniach na Waszym koncie lub zablokowania nieautoryzowanego dostępu. Jeśli na przykład do zalogowania się na konto Google zostanie użyte nieznane urządzenie, może być konieczne sprawdzenie, czy logowanie jest uzasadnione. Zostaniecie wtedy poproszeni o wprowadzenie kodu wysłanego w wiadomości SMS kierowanej na pomocniczy numer telefonu. Aby skonfigurować informacje dotyczące odzyskiwania dostępu na swoim koncie Google, wejdźcie na stronę Konta Google (myaccount.google.com) i kliknijcie Twoje dane osobowe.

8. Nie dajcie się złowić - uważajcie na “phishing”
Próba wyłudzenia informacji (phishing) ma miejsce wtedy, gdy ktoś próbuje nakłonić Was do podania danych osobowych przez internet. Wyłudzanie informacji zwykle odbywa się za pośrednictwem e-maili, reklam lub stron, które wyglądają podobnie do stron, z których już korzystacie. Ktoś, kto próbuje wyłudzić informacje, może na przykład wysłać Wam e-maila, który wygląda, jakby został wysłany przez Wasz bank, i zawiera prośbę o podanie danych konta bankowego. Zachowajcie ostrożność za każdym razem, gdy dostaniecie e-maila z pytaniem o dane logowania czy dane osobowe. Nie klikajcie w żadne linki ani nie podawajcie danych osobowych, dopóki nie będziecie mieć pewności, że e-mail pochodzi z wiarygodnego źródła. Jeśli podejrzany nadawca ma adres w Gmailu, zgłoście nadużycie do Google. Pamiętajcie: Gmail nigdy nie przesyła e-mailem prośby o podanie danych osobowych, takich jak hasło.

9. Zróbcie test bezpieczeństwa swojego Konta Google
Funkcja sprawdzania zabezpieczeń oferuje spersonalizowane i przydatne zalecenia, które pomagają wzmocnić ochronę konta Google. Pomaga ona także zachować bezpieczeństwo w sieci oferując pomocne wskazówki, takie jak przypomnienie o dodaniu blokady ekranu telefonu komórkowego, sprawdzanie dostępu stron trzecich do danych konta Google oraz wskazanie do jakich stron i aplikacji mogliście zalogować się przy wykorzystaniu konta Google. Przejdźcie do g.co/securitycheckup, aby sprawdzić zabezpieczenia.


10. Zadbajcie o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników
Tak jak uczymy nasze dzieci, jak jeździć, zanim przekażemy im klucze do samochodu, przed oddaniem do użytkowania urządzeń z dostępem do internetu, pomocne jest nauczenie dzieci podstaw bezpiecznego korzystania z sieci. Dobrym sposobem na to jest wspólne zapoznanie się z naszym przewodnikiem Asy Internetu. Możecie np. nauczyć dzieci bycia kulturalnym w internecie czy tworzenia silnych haseł i wykrywania oszustw. Znajdziecie tam też informacje o tym, czym i z kim jest bezpiecznie dzielić się w sieci, albo kiedy należy skonsultować się z zaufaną osobą dorosłą. Dzieci we własnym zakresie mogą zaś zapoznać się z tymi zagadnieniami grając w interaktywną grę Interland. Dodatkowo jeśli dziecko posiada dostęp do urządzenia z systemem Android albo Chromebooka, macie możliwość skorzystania z aplikacji Family Link, by zarządzać ustawieniami jego konta Google, zatwierdzać lub blokować aplikacje i witryny albo ustawić limity czasu korzystania z ekranu.

https://lh3.googleusercontent.com/EEBNbIPNgRUkP5DU7GlrfQQo9E0kcwclGtuYRjzlwGaVpNy_epWvCJ8SW4fqLxDtJYWl6LD5QjFWhWKh3pRmoQVrLytyGUSLhz3hxf6ZD9RzHZBF4fER8GAb1RcX2KR9UNa2ecpW