Przez najbliższe dni większość z nas zostanie w domu. Z myślą o nauczycielach, uczniach i ich rodzicach zebraliśmy informacje o dostępnych zasobach i porady, które mogą pomóc w domowej nauce.

G Suite dla Szkół i Uczelni - zdalne zajęcia w wirtualnej klasie

Efektywne narzędzia umożliwiające pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami mogą znacznie ułatwić organizację nauki. G Suite dla Szkół i Uczelni to bezpłatna usługa, dzięki której można m. in. prowadzić zajęcia online przy pomocy Hangouts Meet - prostego narzędzia do wideokonferencji. Z kolei za pośrednictwem Google Classroom nauczyciele mogą tworzyć wirtualne klasy, zdalnie przydzielać zadania uczniom, dzielić się materiałami dydaktycznymi, tworzyć testy, przesyłać komentarze, oceniać prace, zarządzać wszystkimi zajęciami i pracą uczniów w jednym miejscu. G Suite jest dostępny dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Teraz dodatkowo przyspieszyliśmy proces rejestracji - szybko i łatwo można to zrobić na stronie: http://bit.do/gsuiterejestracja. Dodatkowo przygotowaliśmy wideoporadnik na YouTube, który krok po kroku pomoże w rozpoczęciu wirtualnych zajęć .

YouTube Kids - edukacja i zabawa dla najmłodszych

Wiemy, że pogodzenie pracy w domu z opieką nad dziećmi bywa niełatwe. Zależy nam aby najmłodsi spędzali czas ciekawie - ucząc się nowych rzeczy i rozwijając swoje zainteresowania, a rodzice byli pewni, że odkrywane przez dzieci treści są bezpieczne. Aplikacja YouTube Kids to bogactwo treści, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak się bawi świnka Peppa lub posłuchają Ani z Zielonego Wzgórza. Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store. YouTube Kids działa na każdym urządzeniu – telefonie, tablecie, konsoli i telewizorze Smart TV. Więcej o YouTube Kids przeczytać na naszym blogu.

YouTube, Google Earth, Google Arts & Culture - lekcje na kanapie

Platforma YouTube to nie tylko muzyka i rozrywka - ludzie na całym świecie korzystają z niej by uczyć się, inspirować i rozwijać swoje pasje. Razem z twórcami możecie zgłębić zarówno zawiłe równania z zakresu matematyki (Matemaks, Khan Academy) lub trudne kwestie chemiczne (Pan Belfer), odkryć zupełnie nowe oblicze historii z Historią Bez Cenzury, zrozumieć otaczający Was świat z Uwaga! Naukowy Bełkot, Emce i Kasią Gandor, czy rozwiać językowe wątpliwości - zarówno te po angielsku (Arlena Witt) jak i po polsku (Mówiąc Inaczej). Przygotowaliśmy dla Was listę edukacyjnych kanałów - pamiętajcie jednak, że to tylko ułamek z nich. Zapraszamy do odrobienia lekcji i poszukiwania kolejnych. Świetnym uzupełnieniem materiału z geografii będzie natomiast wirtualne odkrywanie świata na Google Earth. Narzędzie pozwala oglądać wszystkie zakątki globu z lotu ptaka dzięki zdjęciom satelitarnym, oraz widokom terenu 3D całej kuli ziemskiej. Z kolei funkcja Odkrywca pozwoli Wam “popłynąć” śladami Jamesa Cooka, trafić do samego serca Australii i obejrzeć Park Narodowy Uluru–Kata Tjuta. Skorzystajcie też z funkcji Szczęśliwy traf i dać się zabrać do… No właśnie, gdzie?
Na dodatkowe zajęcia z sztuki, historii i cudów świata zapraszamy Was na platformę Google Arts&Culture. Swoje zbiory udostępniło tam już ponad 2000 instytucji kultury z 84 krajów, dzięki czemu możecie odkryć zarówno niesamowite zbiory Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, czy nowojorskiego muzeum sztuki nowoczesnej MoMA, ale również zajrzeć do sypialni Van Gogha i pamiętnika Fridy Kahlo.

Asy Internetu - najważniejsze wartości w sieci

Więcej czasu w sieci to również większa troska o wartości, których powinniśmy przestrzegać i uczyć ich najmłodszych. Asy Internetu to program dla szkół podstawowych prowadzony przez Google i Fundację Szkoła z Klasą, dzięki któremu dzieci poznają podstawy bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej. Uczą się takich wartości jak Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga. Na stronie Asów Internetu znajdziecie materiały, które można wykorzystać w edukacji domowej: gra Interlandia, poradnik dla rodziny oraz webinary dla rodziców i edukatorów.

Owocnej nauki i odkrywania świata!