W ubiegłym roku we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, uruchomiliśmy program szkoleniowy Umiejętności Jutra. Dzięki niemu już 6 tys. szukających pracy osób bezpłatnie zdobyło kompetencje do pracy w marketingu internetowym i e-commerce, a 70% absolwentów i absolwentek podjęło projekty zawodowe w internecie. W tym roku powracamy z drugą edycją programu, co oznacza kolejną szansę na zdobycie certyfikatu zawodowego i nową karierę.
Bezpłatny program Umiejętności Jutra skierowany jest do osób, które poszukują pracy oraz nowej ścieżki kariery. Tegoroczna edycja w formule online potrwa 8 tygodni, w czasie których 8 tysięcy uczestników i uczestniczek będzie rozwijać się w marketingu internetowym, analityce, narzędziach chmurowych oraz podstawach projektowania UX.
Szansa na płatny staż w ramach programu partnerskiego Kariera Jutra
Program Umiejętności Jutra jest elementem szerszej inicjatywy szkoleniowo-stażowej, realizowanej w partnerstwie z NASK, GovTech, Pełnomocnikiem ds. Polityki Młodzieżowej - Piotrem Mazurkiem, z Google oraz SGH. Absolwenci i absolwentki programu będą mogli ubiegać się o 500 płatnych staży w ramach programu Kariera Jutra, przygotowanego przez NASK. Po pierwszej edycji staż rozpoczęło ponad 500 osób. Po drugiej turze szkoleń na absolwentów będzie czekać kolejne 500 płatnych staży w polskich małych i średnich przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych.
6 tysięcy zdobytych certyfikatów i realny wpływ na zatrudnienie
Celem pierwszej edycji programu Umiejętności Jutra była pomoc młodym osobom w znalezieniu własnej ścieżki zawodowej lub przebranżowieniu się w szczególnie trudnych czasach, które przyniosła pandemia. Certyfikat jej ukończenia uzyskało 6 tysięcy osób. Według raportu Ipsos, po ukończeniu szkoleń aż 70% uczestników i uczestniczek programu Umiejętności Jutra podjęło nowe projekty zawodowe w internecie, a 35% znalazło nowe zatrudnienie, w ramach czego ponad 500 osób rozpoczęło płatny staż dzięki programowi Kariera Jutra.
– Podczas pierwszej edycji obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie programem, zgłosiło się aż 25 tysięcy osób. Jednocześnie to zainteresowanie przełożyło się na bardzo wysoką skuteczność programu - ponad 56% osób, które rozpoczęło program, ukończyło go, co jest rzadko spotykane w przypadku tak obszernych szkoleń internetowych. Program miał realny wpływ na znalezienie nowej pracy przez prawie 2 tysiące absolwentów i absolwentek. Jednocześnie na rynku pracy wciąż jest wiele osób, które szukają zatrudnienia, szansy na przebranżowienie i perspektywiczną pracę. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej edycji Umiejętności Jutra, skupionej na marketingu internetowym – mówi Łukasz Pietrzak z Google. – Zapotrzebowanie na kompetencje cyfrowe nie maleje. Rynek pracy idzie w kierunku większej automatyzacji i cyfryzacji, stąd wciąż potrzebni są specjaliści w tym zakresie.
– Mając na uwadze sukces ubiegłorocznej edycji programu Umiejętności Jutra Google i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wierzę, że i w tym roku program ten będzie cieszył się powodzeniem. Program, łączący jakość nauczania SGH i jej specjalistów oraz zaplecze technologiczne Google, wyposaża młodych ludzi w niezbędne kompetencje przyszłości, którymi są właśnie umiejętności cyfrowe – mówi dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Program jest elementem szerszej inicjatywy szkoleniowo-stażowej, realizowanej w partnerstwie z NASK, GovTech, Pełnomocnikiem ds. Polityki Młodzieżowej - Piotrem Mazurkiem, z Google oraz z SGH. W ramach pierwszej edycji programu staż rozpoczęło ponad 500 osób. Po drugiej turze szkoleń, na absolwentów będzie czekać kolejne 500 płatnych staży w polskich małych i średnich przedsiębiorstwach oraz w instytucjach publicznych.
Efektywny i angażujący model nauczania oraz wiedza od czołowych ekspertów
W ramach programu uczestnicy i uczestniczki podczas 8 tygodni programu i ponad 70 godzin zajęć będą mieli okazję czerpać wiedzę od czołowych praktyków marketingu internetowego w branży, a także od wykładowców Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Szkolenie swoim charakterem przypominać będzie skondensowany program studiów podyplomowych, jednak skupiony w całości na wiedzy praktycznej. Program łączy dawkę codziennej wiedzy na platformie - około godziny zajęć, z regularnymi spotkaniami na żywo 2-3 razy w tygodniu. Jednym z elementów sukcesu pierwszej edycji programu była właśnie regularność codziennie pojawiających się nowych zajęć i spotkań oraz ich angażujące formaty.
Dodatkowe wsparcie na rzecz aktywizacji zawodowej kobiet
Zespół prasowy jest dostępny pod adresem e-mail: press-pl@google.com Odpowiedzi udzielamy wyłącznie przedstawicielom prasy. W przypadku wszystkich pozostałych pytań zapoznaj się z możliwościami kontaktu.