10 porad zapewniających sukces w sieci partnerskiej Google
25 lutego 2010

Aby w pełni wykorzystać budżet przeznaczony na działania marketingowe, przygotowaliśmy dla Was garść porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznych kampanii w sieci partnerskiej i w zarządzaniu nimi.Read More

Aby w pełni wykorzystać budżet przeznaczony na działania marketingowe, przygotowaliśmy dla Was garść porad, które mogą pomóc w stworzeniu skutecznych kampanii w sieci partnerskiej i w zarządzaniu nimi.
Im solidniejsze podstawy, tym większy sukces
1. Różne opcje kierowania dla różnych celów kampanii: Kierowanie kontekstowe pozwoli Wam zrealizować cele polegające na bezpośredniej reakcji (takiej jak np. zakup). Jeżeli natomiast chcecie budować świadomość marki, warto wykorzystać kierowanie na miejsca docelowe, aby reklamy pojawiły się na określonych przez Was stronach internetowych.
2. Oddzielne kampanie dla lepszej kontroli: Osobne zarządzanie kampaniami w sieci wyszukiwania i partnerskiej pozwoli Wam na dostosowywanie słów kluczowych, miejsc docelowych, stawek oraz budżetów w sieci partnerskiej. Zapewnia to możliwość testowania strategii wykorzystywanych w sieci partnerskiej bez wpływania na skuteczność kampanii w sieci wyszukiwania.
3. Mierzenie i śledzenie konwersji: Funkcję śledzenia konwersji Google warto skonfigurować dla całego konta, w tym dla kampanii prowadzonych w sieci partnerskiej. Za jej pomocą można określić koszt pozyskania (CPA) dla wszystkich grup reklam i miejsc docelowych, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące optymalizacji. Ponadto możecie utworzyć kilka celów konwersji, aby dowiedzieć się na przykład, które reklamy przyczyniają się do największej liczby subskrypcji biuletynu, a które zapewniają najwyższą sprzedaż.
Ułatwienie klientowi skorzystanie z oferty
4. Atrakcyjne reklamy przyciągające uwagę: Ciekawy, opisowy przekaz, obejmujący informacje o głównych cechach produktów i promocjach, ułatwia pozyskanie potencjalnych klientów. Natomiast wezwanie do działania w tekście reklamy zachęca użytkowników do wykonania pożądanego działania po kliknięciu reklamy.
5. Docelowe adresy URL pasujące do treści reklamy: Należy zadbać zarówno o wygląd, jak i funkcjonalność reklamy poprzez połączenie jej ze stroną docelową, która będzie bezpośrednio dotyczyć reklamowanej oferty lub produktu.
6. Łatwa droga do konwersji, bez elementów odwracających uwagę: Użytkownik powinien móc łatwo odnaleźć reklamowany produkt lub ofertę. W tym celu warto umieścić przycisk z wezwaniem do działania u góry strony docelowej, w części ekranu widocznej bez przewijania.
Monitorowanie, dostosowywanie i optymalizacja kosztów w całym okresie kampanii pozwala w pełni wykorzystać możliwości programu
7. Ocena skuteczności na poziomie miejsc docelowych: Można sprawdzić, gdzie reklamy są wyświetlane, używając karty Sieci w koncie lub generując raport skuteczności miejsc docelowych. Warto dokładnie przeanalizować witryny, które generują najwięcej wydatków.
8. Większy zasięg to większy sukces: Warto określić, w jakich miejscach reklamy są najskuteczniejsze, a następnie utworzyć podobne grupy reklam i kierować je na powiązane miejsca docelowe, aby dotrzeć do nowych potencjalnych klientów w sieci partnerskiej.
9. Lepsze grupy reklam to większy zwrot z inwestycji (ROI): Możecie zwiększyć skuteczność kampanii zmniejszając stawki nieskutecznych miejsc docelowych oraz wykluczając miejsca niepożądane.
10. Optymalizator konwersji, czyli automatyczna optymalizacja prowadzonych kampanii: Optymalizator konwersji jest darmowym narzędziem, automatycznie zarządzającym stawkami w celu wygenerowania jak największej liczby konwersji możliwej w ramach maksymalnego ustalonego CPA. Aby zacząć z niego korzystać, wystarczy włączyć śledzenie konwersji.