Poniżej znajdziecie mapę ilustrującą najbardziej popularne wyszukiwania liderów partii politycznych w wyszukiwarce Google z podziałem na powiaty:

Oraz mapę prezentującą najbardziej popularne wyszukiwania liderów partii w wyszukiwarce Google z podziałem na okręgi wyborcze ...
Tuż przed wyborami parlamentarnymi, mamy dla Was dane pochodzące z Trendów Google, które pokazują jakim zainteresowaniem cieszyli się poszczególni liderzy partii w różnych częściach kraju.


Poniżej znajdziecie mapę ilustrującą najbardziej popularne wyszukiwania liderów partii politycznych w wyszukiwarce Google z podziałem na powiaty:

Oraz mapę prezentującą najbardziej popularne wyszukiwania liderów partii w wyszukiwarce Google z podziałem na okręgi wyborcze:

Poniżej znajdziecie natomiast dwie listy prezentujące popularność poszczególnych liderów partii politycznych w wyszukiwarce Google.
Zainteresowanie liderami partii politycznych w wyszukiwarce w ostatnim miesiącu
(Okres:22.09.15-22.10.15, Polska)


1. Ewa Kopacz - 36%
2. Janusz Korwin-Mikke - 22%
3. Paweł Kukiz - 13%
4. Beata Szydło - 9%
5. Barbara Nowacka - 8%
6. Ryszard Petru - 7%
7. Adrian Zandberg - 3%
8. Janusz Piechocinski -1%

Suma = 100%


Ranking najczęściej wyszukiwanych liderów partii w ciągu ostatnich siedmiu dni:
(Ostatnie 7 dni, Polska)


1. Ewa Kopacz
2. Janusz Korwin-Mikke
3. Paweł Kukiz
4. Adrian Zandberg
5. Ryszard Petru
6. Beata Szydło
7. Barbara Nowacka
8. Janusz Piechociński

Zachęcamy też do odwiedzenia kanału youtube.com/wybory2015, na którym znajdziecie wideo z wyborczymi materiałami kandydatów i partii oraz najświeższymi wiadomościami i analizami ostatnich godzin kampanii. Odwiedźcie też stronę MamPrawoWiedziec.pl gdzie możecie sprawdzić poglądy kandydatów oraz wyszukać swój lokal wyborczy.

Zachęcamy do głosowania już w tę niedzielę!





10. Madhav Chinnappa, dyrektor ds. relacji strategicznych z mediami i wydawcami, Google
11. Torsten Schuppe, dyrektor ds. marketingu w regionie EMEA, Google
12. Ronan Harris, wiceprezes, Google

Pierwsze fundusze na innowacje zostaną przyznane na początku 2016 roku. Czekamy na ...
W kwietniu br., we współpracy z jedenastoma europejskimi organizacjami medialnymi, uruchomiliśmy program Digital News Initiative. Nasza inicjatywa ma na celu promowanie i wspieranie wysokiej jakości dziennikarstwa bazującego na wykorzystaniu nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Projekt jest skierowany do wszystkich związanych z europejską branżą mediów cyfrowych, dużych i małych wydawców, zarówno znanych jak i dopiero wchodzących na rynek. Do udziału w programie, od momentu uruchomienia, zgłosiło się ponad 120 organizacji. Dzisiaj z przyjemnością otwieramy nabór wniosków do DNI Innovation Fund i mamy nadzieję, że do inicjatywy włączy się jeszcze więcej osób.

Innovation Fund stawia przed sobą śmiałe i ambitne wyzwania. Za jego pośrednictwem chcemy inspirować nowy sposób myślenia i aktywować nowe pomysły, które mogą zrodzić się wszędzie w ramach ekosystemu informacyjnego. Chcemy zapewnić organizacjom medialnym możliwość testowania nowych rozwiązań. W tym celu, ustanowiliśmy kwotę 150 mln euro, którą w ciągu najbliższych trzech lat udostępnimy w formie funduszy nie obarczonych dodatkowymi zobowiązaniami.

Planujemy przeprowadzenie co najmniej dwóch rund składania wniosków rocznie. Pierwsza taka runda rozpoczyna się dziś i zakończy się 4 grudnia br. Kolejna będzie otwarta wiosną 2016 roku. Szczegółowe informacje podamy na stronie internetowej Digital News Initiative.

Poniżej krótkie podsumowanie sposobu działania DNI Innovation Fund:

Projekty
Poszukujemy projektów, które odzwierciedlają nowy sposób myślenia w praktyce dziennikarstwa cyfrowego, propagują rozwój nowych modeli biznesowych lub nawet zmieniają sposób konsumpcji cyfrowych treści informacyjnych przez użytkowników. Zgłaszane projekty mogą mieć wysoce eksperymentalny charakter, ale muszą mieć wyraźnie określone cele i w dużej mierze obejmować technologie cyfrowe. Nie wymagamy korzystania z produktów lub usług Google. Wybrane projekty mają odznaczać się innowacyjnością, jednocześnie korzystnie wpływając na ewolucję dziennikarstwa cyfrowego i stabilny rozwój branży mediów w przyszłości.

Kwalifikowalność
Innovation Fund to fundusz skierowany do tradycyjnych wydawców, serwisów online, start-upów działających w branży mediów informacyjnych, partnerstw na rzecz współpracy oraz osób indywidualnych z państw członkowskich UE i EFTA.

Finansowanie
Trzy kategorie projektów o różnym sposobie finansowania:

Projekty prototypowe: ten sposób finansowania jest skierowany zarówno do organizacji, jak również indywidualnych przedstawicieli mediów, spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o fundusz na innowacje w wysokości nieprzekraczającej 50 tysięcy euro. Inicjatywy zgłaszane do tego rodzaju finansowania powinny znajdować się na początkowym etapie rozwoju, jeszcze przed opracowaniem koncepcji i weryfikacją założeń projektowych. Wnioski w tej grupie będą rozpatrywane w trybie przyspieszonym, a wybrane projekty finansowane w całości.

Projekty średniej wielkości: ten sposób finansowania jest skierowany do organizacji spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o dofinansowanie w wysokości nieprzekraczającej 300 tysięcy euro. Przyjmowane są wnioski dotyczące finansowania nie więcej niż 70% całkowitych kosztów realizacji projektu.

Duże projekty: ten sposób finansowania jest skierowany do organizacji spełniających kryteria kwalifikowalności i wnioskujących o środki w wysokości przekraczającej 300 tysięcy euro. Przyjmowane są wnioski dotyczące finansowanie nie więcej niż 70% całkowitych kosztów realizacji projektu. Wysokość finansowania jest jednak ograniczona do kwoty 1 mln euro.

Odstępstwa od limitu 1 mln euro są możliwe wyłącznie w przypadku znaczących projektów bazujących na pogłębionej współpracy (np. projektów międzynarodowych, projektów o zasięgu sektorowym, projektów realizowanych wspólnie przez kilka organizacji) lub mających istotnie korzystny wpływ na szeroko rozumiany ekosystem medialny.


Jak złożyć wniosek?
Szczegółowe informacje, w tym informacje na temat kryteriów kwalifikowalności, regulamin oraz formularze wniosków są dostępne na dedykowanej stronie internetowej Digital News Initiative. Wniosek należy sporządzić w języku angielskim i przesłać przed zakończeniem pierwszej rundy naboru aplikacji, czyli do 4 grudnia 2015 r.



Transparentność
Konsultowaliśmy się szeroko, aby zapewnić przejrzyste i inkluzywne procedury składania i selekcji wniosków, które wprowadziliśmy w oparciu o szeroko zakrojone konsultacje. Poufność danych ma dla nas kluczowe znaczenie, dlatego nie wymagamy udostępniania jakichkolwiek wrażliwych danych biznesowych ani żadnych innych informacji poufnych w procesie składania wniosku na innowacje. Pełne, szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej DNI.


Wstępnej selekcji wniosków dokona dedykowany zespół projektowy złożony z doświadczonych przedstawicieli branży i pracowników Google. Ich zadaniem będzie przegląd i weryfikacja wszystkich aplikacji pod kątem ich kwalifikowalności, innowacyjności oraz korzystnego wpływu na branżę. Zespół będzie wystawiał Radzie Funduszu zalecenia dotyczące projektów w fazie prototypowej i projektów średniej wielkości. Rada będzie nadzorować selekcję projektów do funduszu oraz głosować nad dużymi projektami.

1. Joao Palmeiro, prezes portugalskiego stowarzyszenia wydawców i przewodniczący Rady Funduszu Innowacji DNI
2. Alexander Asseily, założyciel i CEO, State, założyciel Jawbone
3. Arianna Ciccone, współzałożycielka i dyrektor Perugia International Journalism Festival
4. Bartosz Hojka, CEO, Agora S.A.
5. Katharina Borchert, MD Online, Der Spiegel
6. Veit Dengler, CEO, Neue Zürcher Zeitung
7. Rosalia Lloret, dyrektor ds. relacji Instytucjonalnych, Online Publishers’ Association Europe
8. Bruno Patino, dziekan szkoły dziennikarskiej Sciences-Po
9. Murdoch MacLennan, CEO, Telegraph Media Group
10. Madhav Chinnappa, dyrektor ds. relacji strategicznych z mediami i wydawcami, Google
11. Torsten Schuppe, dyrektor ds. marketingu w regionie EMEA, Google
12. Ronan Harris, wiceprezes, Google

Pierwsze fundusze na innowacje zostaną przyznane na początku 2016 roku. Czekamy na zgłoszenia!

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Ważne żeby zagłosować w nich świadomie. My wspieramy rozwiązania, które Wam w tym pomogą.

Zachęcamy Was do odwiedzenia kanału youtube.com/wybory2015, na którym nasz partner Storyful umieszcza filmy z całego spektrum sceny politycznej. Możecie tam znaleźć materiały popularne, ale też takie, które nie przebiły się na czołówki serwisów newsowych. Treści w tym kanale są aktualizowane kilka razy dziennie i podzielone na cztery kategorie: Wiadomości i Analizy, Trendy, Ze szlaku kampanii i Gospodarka.
Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Ważne żeby zagłosować w nich świadomie. My wspieramy rozwiązania, które Wam w tym pomogą.

Zachęcamy Was do odwiedzenia kanału youtube.com/wybory2015, na którym nasz partner Storyful umieszcza filmy z całego spektrum sceny politycznej. Możecie tam znaleźć materiały popularne, ale też takie, które nie przebiły się na czołówki serwisów newsowych. Treści w tym kanale są aktualizowane kilka razy dziennie i podzielone na cztery kategorie: Wiadomości i Analizy, Trendy, Ze szlaku kampanii i Gospodarka.

Wspieramy także, razem z Google.org, serwis MamPrawoWiedziec.pl w zbieraniu, udostępnieniu i opracowaniu szeregu danych wyborczych - np. o zawodach i wieku kandydatów czy demografii okręgów wyborczych. Zachęcamy zainteresowanych do wykorzystywania tych danych do własnych projektów - całość znajdziecie na stronie mamprawowiedziec.pl/api. Możecie też skorzystać z przygotowanych już prostych aplikacji analizujących niektóre statystyki.

Ponadto, po raz pierwszy w historii wyborów - dzięki współpracy z fundacją ePaństwo - na stronie głównej serwisu MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie geolokalizator obwodów głosowania.


„Wesołe jest życie staruszka", „Addio pomidory", czy „Kaziu, zakochaj się" to kultowe piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, który 16 października 1958 roku zadebiutował w I Programie Telewizji Polskiej.

Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, a młodszym użytkownikom przedstawić, sam legendarny Kabaret oraz postacie jego założycieli, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ich sceniczny wizerunek dwóch gentlemanów ubranych we fraki, z cylindrem na głowie i laską w ręku, stał się dla Kabaretu Starszych Panów znakiem rozpoznawczym. Było to celowe nawiązanie do czasów przedwojennej elegancji, którą można było odnaleźć także w lirycznych tekstach piosenek, czy żartobliwych skeczach. Pierwsza emisja programu „Popołudnie Starszych Panów”, który z miejsca zdobył ogromną popularność, miała miejsce właśnie 16 października, 57 lat temu.

Legedarny wizerunek oraz czołówka programu były dla nas najważniejszą inspiracją przy tworzeniu dzisiejszego doodle’a. Na grafice poniżej możecie zobaczyć kolejne etapy powstawania doodle’a - od graficznego przedstawienia czołówki programu, przez logo Google w stylu tej czołówki, po kombinację łączącą oba te elementy. Efekt końcowy możecie podziwiać dzisiaj na stronie głównej google.pl.

W występach Kabaretu brały udział największe gwiazdy tamtych czasów, m.in. Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Zofia Kucówna, Wiesław Gołas, Wiesław Michnikowski czy Bohdan Łazuka.

Cechą charakterystyczną przedstawień Kabaretu było mistrzowskie wykorzystanie języka polskiego i gier słownych. W efekcie powstawały takie językowe cuda jak „„I wespół w zespół, „by żądz moc móc wzmóc”, czy „My jesteśmy tanie dranie, dranie tanie niesłychanie. Nie potrzeba mnożyć zdań, by wykazać, czym dla pań i dla panów tani drań.” Choć w piosenkach i krótkich skeczach nie brakowało odniesień do rzeczywistości lat 50. i 60., to wiele z nich można śmiało nazwać ponadczasowymi, właśnie dzięki uniwersalnemu i abstrakcyjnemu humorowi.

Miłego googlowania z dzisiejszym nostalgicznym doodlem!








Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego z 1773 roku autorstwa Bernarda Bellotta zwanego Canalettem to wyjątkowe dzieło ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Od dziś możecie podziwiać je na platformie Google Cultural Institute w rozdzielczości ponad jednego gigapiksela. Powstały widok zawiera miliardy pikseli i jest tysiąc razy dokładniejszy niż zdjęcie zrobione aparatem cyfrowym, dlatego właśnie kustoszom z Muzeum Narodowego w Warszawie udało się odkryć nowe szczegóły panoramy stolicy, wśród nich np. żonę rybaka rozwieszającą sieci. Teraz kolej na Was - odkrywajcie niewidoczne gołym okiem detale namalowane przez samego Canaletta!

Dzieło Bernarda Bellotto to tylko jeden z niemal tysiąca obiektów udostępnionych na Google Cultural Institute przez Muzeum Narodowe w Warszawie. W ramach współpracy Muzeum przygotowało wystawy tematyczne i szczegółowe opisy wyjątkowych obiektów. Niektóre z nich obejrzycie tylko w internecie. Tym samym Muzeum trafiło do grona ponad 130 najbardziej rozpoznawalnych instytucji na świecie, które można oglądać w Street View. Swoje wnętrza udostępniły wcześniej muzea: nowojorskie MoMA czy paryskie Musée d’Orsay.


Cud w Faras, plakat Wyspiańskiego i interaktywny dywan

Pamiętacie jak jesienią ubiegłego roku, gmach jednego z najstarszych muzeów sztuki w Polsce odwiedził zespół Google Street View? Dzięki tej wizycie dziś możecie się wybrać na wirtualny spacer zwany Museum View i, jeśli jeszcze nie byliście, zobaczyć, jak Muzeum Narodowe w Warszawie wygląda od środka. Przechadzając się po gmachu, możecie obejrzeć aż 983 obiekty znajdujące się w muzealnych galeriach, m.in. ponad 600 eksponatów zebranych na wystawie Galeria Faras im. Profesora Kazimierza Michałowskiego. Nowoczesna aranżacja ekspozycji pozwoliła na zaprezentowanie jednych z najpiękniejszych skarbów cywilizacji nubijskiej rozwijającej się ponad 1500 lat temu na terenach dzisiejszego północnego Sudanu. 

Druga wystawa pokazuje historię kształtowania się grafiki użytkowej w Polsce i Europie Środkowej do czasów II wojny światowej. Kalejdoskop. Plakaty z kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie to największy zbiór polskich plakatów w kolekcjach krajowych i światowych. Niektóre z eksponatów występują jedynie w zbiorach Muzeum Plakatu, tym samym cały zbiór ma niepodważalne znaczenie artystyczne i naukowe. Prace plakatowe Stanisława Wyspiańskiego, Włodzimierza Tetmajera, Wojciecha Kossaka czy Juliusa Klingera to bezcenne i zaskakujące spektrum kultury wizualnej tamtych lat.
Trzecia wystawa Między obiektami – korespondencje, konfrontacje… prezentuje korespondujące ze sobą pary obiektów wybrane ze zbiorów Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego MNW. Zwykły dywan porównano z tkaniną interaktywną, w której wartością dodaną jest element zabawy i dowolnego komponowania wzoru. Słynne gięte krzesło z fabryki w Jasienicy, produkowane masowo od końca XIX wieku do dziś, zestawiono z autorskimi projektami – stolikiem Stefana Sienickiego z 1929 roku i krzesłem Mariana Sigmunda z 1956 roku. Wszystkie pary obiektów przybliżą Wam polski design XX i XXI wieku.



Muzeum w sieci – jak to się robi?

Dzięki wózkowi Trolley zostały zgromadzone zdjęcia wnętrz już ponad 250 instytucji partnerskich Google Cultural Institute, w tym ponad 100 muzeów oraz innych obiektów, takich jak Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, paryskie Musée d’Orsay, Narodowe Muzeum w Indiach i Muzeum Narodowe w Tokio czy Biały Dom i Wieża Eiffla.

Na liście polskich budynków, które już można podziwiać od wewnątrz dzięki zdjęciom Street View, znalazł się najnowocześniejszy obiekt popularyzujący naukę Centrum Nauki Kopernik oraz zabytkowe wnętrza Zamku Książ w Wałbrzychu i Zamku w Kórniku. Natomiast pierwsze w Polsce Museum View wykonano w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzięki temu na stronie Google Cultural Institute można spacerować po stałej wystawie 1000 lat historii Żydów polskich. Drugim muzeum, którego wnętrza staną otworem przed miłośnikami sztuki i kultury z całego świata, jest właśnie Muzeum Narodowe w Warszawie.

Zapraszamy zatem do wirtualnych spacerów i obcowania z wielką sztuką!


  • Treści: Wydawcy coraz częściej wzbogacają treści na swoich stronach, dodając do nich takie elementy jak: zdjęcia, mapy, wtyczki, wizualizacje danych czy wideo. Wszystko po to, aby materiały na stronie wyróżniały się i były interaktywne. Potrzebują także umieszczać reklamy i narzędzia analityczne, aby monetyzować treści oraz zrozumieć swoich czytelników - co lubią, a co im się nie podoba. Projekt Accelerated Mobile Pages Project daje otwarte rozwiązanie, które umożliwia wydawcom skupienie się na tworzeniu ciekawych treści, opierając się na współdzielonych komponentach, zapewniających wysoką wydajność i satysfakcję użytkownika. Wstępna specyfikacja techniczna - opracowana na podstawie wkładu i kodu dostarczonego przez naszych partnerów zarówno z sektora wydawców, jak i technologii - jest udostępniana od dzisiaj na platformie Github.
  • Dystrybucja: Wydawcy chcą, aby użytkownicy mogli korzystać z oferowanych przez nich treści, zawsze i wszędzie, tak, aby treści tworzone na przykład w Hiszpanii, mogły być w tej samej chwili dostępne na całym świecie, na przykład w Chile. To oznacza, że dystrybucja treści na wszystkich urządzeniach i platformach jest kluczowa. Dlatego jako jeden z elementów tych starań, zaprojektowaliśmy nowe podejście do buforowania, które pozwala wydawcom przechowywać treści na swoich serwerach, a jednocześnie efektywnie rozpowszechniać je poprzez globalną sieć wydajnego cache Google. Zamierzamy otworzyć nasze serwery cache do bezpłatnego wykorzystania przez każdego.
  • Reklama: Reklamy pomagają finansować darmowe serwisy i treści w sieci Web. Założeniem Accelerated Mobile Pages jest wsparcie szerokiego zakresu formatów reklamowych, sieci reklamowych i technologii. Wszystkie witryny używające AMP HTML będą mogły pozostać przy tych samych sieciach reklamowych, jak i wszystkich formatach, które nie przeszkadzają użytkownikom w odbiorze treści. Jednym z podstawowych założeń projektu jest także wspieranie subskrypcji i paywalli. Będziemy pracować z wydawcami i branżą, by pomóc zdefiniować parametry takich reklam, które zapewnią szybkość, jaką chcemy osiągnąć w wypadku AMP.
Smartfony i tablety zrewolucjonizowały sposób dostępu do informacji, a użytkownicy konsumują dzisiaj olbrzymie ilości newsów na swoich smartfonach. Wydawcy na całym świecie właśnie w ten sposób docierają do swoich czytelników, jednak korzystanie z sieci Web na urządzeniach mobilnych często bywa frustrujące. Za każdym razem, kiedy strona ładuje się zbyt długo, wydawcy tracą czytelników oraz możliwość osiągnięcia przychodów z tytułu reklam czy subskrypcji, a reklamodawcy mają trudności z pozyskaniem uwagi konsumentów, gdy strony wgrywają się tak wolno, że czytelnicy po prostu je opuszczają.

W kwietniu wraz z grupą europejskich wydawców ogłosiliśmy program Digital News Initiative (DNI), którego celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju branży informacyjnej oraz promowanie innowacyjności.

Dzisiaj, po konsultacjach z naszymi partnerami DNI oraz firmami technologicznymi z całego świata, przedstawiamy nową, otwartą inicjatywę, którą nazwaliśmy Accelerated Mobile Pages. Jej celem jest znacząca poprawa wydajności mobilnej sieci Web. Chcemy, aby strony internetowe z bogatą zawartością, jak np.: wideo, animacje czy grafiki, współpracowały z “eleganckimi” (smart) reklamami i ładowały się natychmiastowo. Drugą istotną dla nas rzeczą jest, by ten sam kod działał na wielu platformach i urządzeniach, tak, żeby zawartość strony mogła się pojawić szybko, bez względu na używany rodzaj rodzaj telefonu lub tabletu.

Projekt opiera się na technologii AMP HTML, nowym otwartym frameworku, opracowanym w całości na bazie istniejących technologii Web, co umożliwia budowanie lekkich wersji stron internetowych. Abyście mogli zobaczyć jak może działać szybsza mobilna sieć WWW, stworzyliśmy poniższe demo w Wyszukiwarce Google:


Spodziewamy się, że z czasem w innych produktach Google, takich jak Google News, także nastapi integracja ze stronami w formacie AMP HTML. A dzisiaj ogłaszamy, że do tej inicjatywy dołącza aż 30 wydawców z całego świata.

To początek ekscytującej współpracy z wydawcami i firmami technologicznymi, które chcą stworzyć lepiej działającą sieć mobilną dla wszystkich. Twitter, Pinterest, WordPress.com, Chartbeat, Parse.ly oraz LinkedIn to pierwsza grupa partnerów technologicznych, którzy planują zaimplementować technologię AMP HTML w swoich serwisach.

W ciągu nadchodzących miesięcy, będziemy współpracować z partnerami, aby rozbudować projekt w następujących, kluczowych obszarach:

  • Treści: Wydawcy coraz częściej wzbogacają treści na swoich stronach, dodając do nich takie elementy jak: zdjęcia, mapy, wtyczki, wizualizacje danych czy wideo. Wszystko po to, aby materiały na stronie wyróżniały się i były interaktywne. Potrzebują także umieszczać reklamy i narzędzia analityczne, aby monetyzować treści oraz zrozumieć swoich czytelników - co lubią, a co im się nie podoba. Projekt Accelerated Mobile Pages Project daje otwarte rozwiązanie, które umożliwia wydawcom skupienie się na tworzeniu ciekawych treści, opierając się na współdzielonych komponentach, zapewniających wysoką wydajność i satysfakcję użytkownika. Wstępna specyfikacja techniczna - opracowana na podstawie wkładu i kodu dostarczonego przez naszych partnerów zarówno z sektora wydawców, jak i technologii - jest udostępniana od dzisiaj na platformie Github.
  • Dystrybucja: Wydawcy chcą, aby użytkownicy mogli korzystać z oferowanych przez nich treści, zawsze i wszędzie, tak, aby treści tworzone na przykład w Hiszpanii, mogły być w tej samej chwili dostępne na całym świecie, na przykład w Chile. To oznacza, że dystrybucja treści na wszystkich urządzeniach i platformach jest kluczowa. Dlatego jako jeden z elementów tych starań, zaprojektowaliśmy nowe podejście do buforowania, które pozwala wydawcom przechowywać treści na swoich serwerach, a jednocześnie efektywnie rozpowszechniać je poprzez globalną sieć wydajnego cache Google. Zamierzamy otworzyć nasze serwery cache do bezpłatnego wykorzystania przez każdego.
  • Reklama: Reklamy pomagają finansować darmowe serwisy i treści w sieci Web. Założeniem Accelerated Mobile Pages jest wsparcie szerokiego zakresu formatów reklamowych, sieci reklamowych i technologii. Wszystkie witryny używające AMP HTML będą mogły pozostać przy tych samych sieciach reklamowych, jak i wszystkich formatach, które nie przeszkadzają użytkownikom w odbiorze treści. Jednym z podstawowych założeń projektu jest także wspieranie subskrypcji i paywalli. Będziemy pracować z wydawcami i branżą, by pomóc zdefiniować parametry takich reklam, które zapewnią szybkość, jaką chcemy osiągnąć w wypadku AMP.

Mamy nadzieję, że otwarta natura technologii Accelerated Mobile Pages będzie chronić swobodny przepływ informacji, zapewniając szybsze i wydajniejsze działanie mobilnej sieci Web wszystkim, na całym świecie.

Szczerze kibicujemy pomysłowym Europejczykom, którzy tworzą na YouTube kanały o różnorodnej tematyce. Dlatego też, z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy ze strony EU40, grupy 106 członków Parlamentu Europejskiego w wieku 40 lat i mniej, aby pomóc im uczcić europejską kreatywność w trakcie specjalnego wydarzenia w Brukseli, które odbyło się 22 i 23 września 2015 r.
Szczerze kibicujemy pomysłowym Europejczykom, którzy tworzą na YouTube kanały o różnorodnej tematyce. Dlatego też, z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współpracy ze strony EU40, grupy 106 członków Parlamentu Europejskiego w wieku 40 lat i mniej, aby pomóc im uczcić europejską kreatywność w trakcie specjalnego wydarzenia w Brukseli, które odbyło się 22 i 23 września 2015 r.
2015092223_google_01.jpg
W trakcie wydarzenia Matt Brittin, Prezes Google Europe podzielił się z gośćmi interesującym, szczególnie dla młodych przedsiębiorców faktem. Obecnie w Europie już 3 miliony partnerów YouTube zarabia za pośrednictwem tego serwisu. Setki z nich otrzymują sześciocyfrowe kwoty w skali roku. 
Nasi partnerzy to autorzy wielu różnorodnych kanałów tematycznych, którzy zamieszczają na YouTube filmy poradnikowe, edukacyjne czy związane z własną twórczością lub szeroko pojętą kulturą. Na spotkaniu w Brukseli, obecni byli także polscy partnerzy, a wśród nich: Włodek Markowicz, podróżnik, aktywista i filozof, twórcy kanału Handimania oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
2015092223_google_79.jpg
Wśród gości znalazł się także Bogdan Zdrojewski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Na zdjęciu z Manuelą Waliczek - Rączką, współtwórczynią Handimanii
2015092223_google_72.jpg
Artur Szklener, Instytut Fryderyka Chopina

Ludzie związani z polityką mogą się wiele nauczyć od zaproszonych twórców oraz zastanowić nad nowymi sposobami komunikacji z członkami społeczeństwa w otwarty i transparentny sposób, jak na przykład za pośrednictwem wideo. Kiedy patrzę na odnoszące sukcesy, obecne tutaj osoby, zdaję sobie sprawę z tego, że możemy zrobić znacznie więcej. Chcemy sprawić, aby Europa stała się miejscem, w którym kreatywni twórcy będą mogli z powodzeniem realizować swoje marzenia. - powiedział Victor Negrescu, deputowany do Parlamentu Europejskiego
Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w 100%! Dziękujemy EU40 za zaproszenie.





Dziś rozpoczyna się 17. edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, a Google jest jego oficjalnym partnerem. Po raz pierwszy w historii będziecie mogli obejrzeć na żywo na YouTube relacje z koncertów. Przed Wami aż 120 godzin transmisji full HD - w tym nie tylko koncerty, ale również wywiady z jurorami, sylwetki uczestników i najciekawsze materiały archiwalne. Pierwsza transmisja z koncertu otwarcia już dziś od godz. 19.30, żeby oglądać (i słuchać!) wejdźcie na youtube.com/chopin2015
Ponadto w związku z tym wyjątkowym wydarzeniem, do grona partnerów Google Cultural Institute dołączył Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, organizator konkursu, który przygotował dwie unikalne wystawy. Wyjątkowy zapis szesnastu edycji Konkursu Chopinowskiego, a także pierwodruki utworów, listy i notatki kompozytora możecie obejrzeć teraz na platformie. Wśród zbiorów znalazł się również rękopis kompozytora Fantaisie-Impromptu cis-moll, który możecie dokładnie prześledzić w rozdzielczości ponad 1 gigapiksela. Wystawa 1810-1849 Fryderyk Chopin zawiera nie tylko rękopisy muzyczne, wydania dzieł Chopina, ale również jego korespondencję, ikonografię, a także dokumenty związane z biografią i twórczością kompozytora.
Druga wystawa Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina to szesnaście Konkursów Chopinowskich uwiecznionych na historycznych fotografiach ukazujących pianistów, jury i publiczność. Historię wszystkich edycji, począwszy od 1927 r., przybliżają wypowiedzi uczestników, jurorów, prasy i opinie środowiska muzycznego. Szczególna atmosfera, wysoka ranga wydarzenia utrzymująca się przez kolejne dziesięciolecia i silne emocje towarzyszące zmaganiom uczestników widoczne są w każdym niemal dokumencie prezentowanym na wystawie, który przybliża historię najważniejszego konkursu muzycznego świata.
Zapraszamy zatem do udziału w tym wielkim muzycznym wydarzeniu poprzez subskrypcję na YouTube i do poznania historii Konkursu Chopinowskiego na Google Cultural Institute.



Campus Warsaw, przestrzeń Google dla startupów zlokalizowana w Praskim Centrum Koneser, otworzy swe podwoje już w drugiej połowie listopada! Już teraz Campus ma swoje miejsce w sieci, dostępne pod adresem campus.co/warsaw. Odwiedźcie tę stronę by zapisać się i dołączyć do społeczności Campus Warsaw! Członkostwo jest bezpłatne i daje dostęp do campusowej kawiarni, możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia dla społeczności oraz dostęp do sieci Campusów na całym świecie. Już niebawem na stronie będziecie mogli zapisać się do programów edukacyjnych i zorganizować (za darmo!) swoje własne wydarzenie. Wystartowały też nasze konta w serwisach społecznościowych - możecie nas obserwować na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Poznajcie kampusową rodzinę

Tworząc Campus, wierzymy we wspólne budowanie społeczności. Pracujemy więc blisko z najlepszymi organizacjami start-upowymi, by społeczność każdego Campusu mogła działać razem i osiągać jak najwięcej.

Z przyjemnością ogłaszamy, że TechHub, międzynarodowa organizacja co-workingowa, będzie otwierać swoją pierwszą lokalizację w Polsce z siedzibą w Campus Warsaw, by zapewnić nie tylko co-working, ale także wsparcie dla lokalnej społeczności! TechHub jest naszym wieloletnim partnerem i obecnie zarządza przestrzeniami co-workingowymi w Campusach w Londynie i Madrycie. Społeczność TechHub działa na całym świecie, a jej członkowie mogą korzystać z lokalizacji aż w ośmiu miastach. Może się też poszczycić bogatą historią sukcesów i jest prawdziwym ekspertem w tym co robi. W Campus Warsaw TechHub zaoferuje wiele różnych opcji członkostwa przeznaczonych specjalnie dla startupów produktowo-technologicznych. Potrzebujecie biurka od czasu do czasu, biurka na stałe czy może małego biura dla rosnącego zespołu? TechHub zaoferuje pakiet dostosowany do Waszych potrzeb. Jesteście zainteresowani przestrzenią co-workingową w Campusie? TechHub uruchomi zapisy już niebawem, odwiedźcie warsaw.techhub.com po więcej informacji, TechHub rekrutuje też na stanowiska do swojego zespołu!

By osiągnąć coś wspólnie, nieodzownym elementem są programy edukacyjne dla naszej społeczności. Z przyjemnością witamy fundusz venture capital Innovation Nest w kampusowej rodzinie! Innovation Nest wywodzi się z Krakowa i będzie prowadzić program akceleracyjny i spotkania dla startupów na wczesnym etapie rozwoju, zapewniać dostęp do najlepszych mentorów oraz dostarczać wsparcie finansowe typu seed. Innovation Nest został założony w 2010 r. przez doświadczonych przedsiębiorców, Piotra Wilama i Marka Kapturkiewicza. Cieszymy się bardzo, że dołącza do społeczności Campus Warsaw.

Campus Warsaw ma na celu łączenie społeczności nie tylko z całej Polski, ale i Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza międzynarodowa sieć zapewni przedsiębiorcom kontakty i możliwości. Nie możemy się już doczekać, by zorganizować pierwsze programy i szkolenia dla różnorodnych startupów z regionu.

Niebawem więcej dobrych wiadomości! Dołączcie do nas na campus.co/warsaw i obserwujcie nasze profile w serwisach społecznościowych, aby być na bieżąco z informacjami na temat niebawem uruchamianego Campus Warsaw.

Otwarcie Campus Warsaw jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.





Announcing Campus Membership & Partner Organizations

Campus Warsaw, Google's space for startups in the Praga Koneser Center, will be opening in mid November! In the meantime, we are excited to announce the launch of our online home at campus.co/warsaw. Visit the Campus website to sign up to be an official member of our Campus Warsaw community. Membership at Campus is free and gets you access to our Campus Cafe, our community events, as well as global access to our network of Campuses around the world. Our website is also where you'll be able to apply for our educational programs, and where you can apply to host your own event (for free!) in one of our event spaces. We also launched our social channels and will be sharing updates and news there- we invite you to follow us on Facebook, Twitter, and Instagram.

Meet the Campus family

At Campus, we believe in building community together. So, we work closely with best-in-class startup communities and organizations to make each Campus community one that goes far, together.

We're excited to announce that TechHub, a global community for technology entrepreneurs will be opening their first ever Polish location, taking up residence at Campus Warsaw to provide coworking and engage the local community! TechHub is a longtime partner of ours- they currently operate the community and coworking spaces in Campus London and Campus Madrid. TechHub's community stretches far and wide with members in their own spaces in eight cities all over the world. They have a proven track record and global reach, and are truly experts in this field. At Campus Warsaw, TechHub will offer a range of membership options exclusively for tech product startups. So, whether you need an desk to stop by occasionally, or a permanent desk or office for your growing team, Tech Hub has memberships to suit your needs. Interested in being part of the community and coworking space at Campus? TechHub will open applications for space soon so visit warsaw.techhub.com for more information, and they are hiring for their team too!

As we think about going farther together, a big focus for us is on educational programs for the Campus community. We're thrilled to welcome Innovation Nest, to the Campus partner family. Innovation Nest is a Venture Capital firm from Krakow and will run accelerator programs and events for early stage startups at Campus, as well as bringing in top mentors and providing seed funding. Piotr Wilam and Marek Kapturkiewicz, both successful entrepreneurs, founded Innovation Nest in 2010, and we are very excited to host Innovation Nest at Campus Warsaw.

Campus Warsaw will welcome entrepreneurs from all over Poland and be a hub for startups in the Central and Eastern European region. Our global network provides international connections and opportunities for entrepreneurs, and we can't wait to lead programs and create amazing content for founders of all kinds.

More great news to come! Stay tuned to campus.co/warsaw and our social channels for more news about the upcoming launch of Campus Warsaw.