Wyświetlanie reklam AdWords przez całą dobę odpowiada potrzebom wielu firm. Jednak niektórzy nie oferują produktów ani usług całodobowo, np. firmy cateringowe przyjmują zamówienia od 11:00 do 24:00, więc ich reklamy nie muszą być wyświetlane przez całą dobę, chyba że są zainteresowani ...
Wyświetlanie reklam AdWords przez całą dobę odpowiada potrzebom wielu firm. Jednak niektórzy nie oferują produktów ani usług całodobowo, np. firmy cateringowe przyjmują zamówienia od 11:00 do 24:00, więc ich reklamy nie muszą być wyświetlane przez całą dobę, chyba że są zainteresowani promowaniem marki.

Co więc można zrobić, aby reklamy były wyświetlane tylko w godzinach, w których jest to najkorzystniejsze dla firmy? Wstrzymywanie wyświetlania reklam wieczorem
i wznawianie rano nie byłoby zbyt wygodne. Dlatego oferujemy narzędzie Harmonogram wyświetlania reklam pozwalające z wyprzedzeniem określić godziny wyświetlania reklam. Reklamy mogą być wyświetlane w dowolnych odcinkach czasowych od 15 minut do ciągłego wyświetlania reklam w systemie 24/7, w zależności od indywidualnych potrzeb biznesowych.


Aby skorzystać z harmonogramu wyświetlania reklam, należy przejść do „Ustawienia” > „Ustawienia zaawansowane” > „Harmonogram wyświetlania reklam” > „Edycja”.


Jeśli preferujecie widok 24-godzinny, kliknijcie przycisk „24-godzinny” po prawej stronie tabeli z widokiem tygodnia.

Aby zaplanować wyświetlanie reklam, kliknijcie kolumnę „Przedział czasu” obok odpowiedniego dnia. Zostanie wyświetlone niewielkie okno, umożliwiające wybranie przedziału czasu, w którym reklama ma być wyświetlana. Jeśli chcecie wprowadzić więcej przedziałów, kliknijcie przycisk „Dodaj kolejny przedział czasu”. Po wybraniu wszystkich ustawień kliknijcie przycisk „Zapisz”.

Kto powinien korzystać z Harmonogramu wyświetlania reklam?

Harmonogram wyświetlania reklam jest przeznaczony dla firm o różnym profilu działalności, których oferta lub aktywność odbiorców docelowych jest ograniczona do określonych godzin lub dni tygodnia. Zauważyliśmy, że z harmonogramu wyświetlania reklam szczególnie chętnie korzystają dostawcy usług dla biznesu (B2B). Narzędzie to pozwala bowiem maksymalizować widoczność reklam
w okresach największego zainteresowania ofertą takich firm, tj. w godzinach pracy biur. Inne firmy korzystają z trybu dostosowywania stawek, który został opisany poniżej, do zwiększania stawek CPC w okresach, w których generują one najwartościowsze konwersje.

Zaawansowany harmonogram wyświetlania reklam: dostosowywanie stawek

Dodatkową i bardzo przydatną funkcją jest tryb dostosowywania stawek, który pozwala podnosić lub obniżać maks. CPC w określonych porach dnia.

Jeśli stwierdzicie, że reklamy są najskuteczniejsze między 12:00 a 14:00 oraz między 18:00 a 20:00, możecie zwiększyć maks. CPC do 120% standardowej stawki maks. CPC w tych godzinach, aby mieć pewność, że reklamy będą wygrywały aukcje reklam i osiągały lepszą pozycję w rankingu.

Można także ograniczyć standardowy maks. CPC, np do 80%, w okresach
o mniejszym znaczeniu dla prowadzonej działalności. Należy pamiętać, że zwiększanie lub zmniejszanie maks. CPC w harmonogramie wyświetlania reklam nie ma wypływu na budżet dzienny, który pozostaje bez zmian.

Ważne kwestie, o których należy pamiętać:
  • Sprawdźcie strefę czasową konta AdWords i upewnijcie się, że jest ona zgodna ze strefą czasową Waszego regionu. Dzięki temu planowanie harmonogramu będzie łatwiejsze.
  • Jeśli macie kilka kampanii w różnych strefach czasowych, upewnijcie się, że różnice czasu zostały uwzględnione. Przykład: jeżeli strefą czasową konta AdWords jest Dublin, a chcecie wyświetlać reklamy w Nowym Jorku między 13:00 a 15:00, zaplanujcie wyświetlanie reklam na 18:00 – 20:00, ponieważ różnica czasu między Dublinem a Nowym Jorkiem wynosi 5 godzin.
  • Jeśli określono oddzielne stawki maks. CPC dla sieci partnerskiej i wyszukiwania, należy pamiętać, że tryb dostosowywania stawek dotyczy całej kampanii. To oznacza, że stawki w sieci wyszukiwania i partnerskiej będą dostosowywane do określonej wartości procentowej określonej w ustawieniach harmonogramu.
  • Jeśli nie macie pewności, w jakich godzinach klienci najczęściej wyszukują Wasze produkty lub usługi, możecie wygenerować raport godzinowy i sprawdzić skuteczność według pory dnia. Na tej podstawie można dosyć precyzyjnie określić godziny, w których reklamy najskuteczniej docierają do odbiorców.
Więcej informacji na temat Harmonogramu wyświetlania reklam znajdziecie
na stronie naszego Centrum pomocy.

Jak wiecie, dzięki nowemu interfejsowi, łatwiej jest teraz analizować istotne dane za pomocą takich narzędzi, jak filtry i dostosowywane kolumny. Czy podczas korzystania z tych narzędzi przemknęło Wam przez myśl, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby można było automatycznie otrzymywać powiadomienia o ważnych zmianach bez konieczności samodzielnego ich wyszukiwania?
Jak wiecie, dzięki nowemu interfejsowi, łatwiej jest teraz analizować istotne dane za pomocą takich narzędzi, jak filtry i dostosowywane kolumny. Czy podczas korzystania z tych narzędzi przemknęło Wam przez myśl, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby można było automatycznie otrzymywać powiadomienia o ważnych zmianach bez konieczności samodzielnego ich wyszukiwania?

Jeżeli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość: wprowadziliśmy nową funkcję alertów niestandardowych, która pomoże Wam na bieżąco śledzić skuteczność konta, powiadamiając zawsze, gdy zajdą na nim istotne zmiany.

Jak skonfigurować alert?

Co należy zrobić, aby dowiedzieć się o gwałtownym wzroście wyświetleń dla dowolnego ze słów kluczowych związanych np. z marką? Wystarczy po prostu wybrać grupę reklam ze słowami kluczowymi związanymi z marką i w karcie Słowa kluczowe kliknąć menu Więcej działań, a następnie opcję Utwórz alert niestandardowy.


Kilka przykładów

W pierwszym przykładzie załóżmy, że powiadomienia mają być wysyłane, gdy liczba wyświetleń w grupie reklam wzrośnie o więcej niż 20% w stosunku do dnia poprzedniego. Można łatwo zdefiniować taki alert:


Kolejny przykład – potrzebujecie powiadomienia o wyczerpującym się budżecie kampanii. Aby skonfigurować taki alert, należy najpierw przejść do strony Wszystkie kampanie online. Następnie z menu Więcej działań wybierzcie opcję Utwórz alert niestandardowy. Możecie skonfigurować alert „>wydano 90% dziennego budżetu” dla wybranej kampanii lub dla wszystkich kampanii w koncie.


Otrzymywanie alertów

Po skonfigurowaniu alertu program AdWords będzie śledził dla Was zmiany. Po wywołaniu alert będzie widoczny w sekcji komunikatów w górnej części strony konta. Możecie usunąć alert z komunikatów lub kliknąć opcję Wyświetl, aby zobaczyć elementy konta, które wywołały powiadomienie.

Jeżeli wybierzecie opcję powiadamiania pocztą e-mail, zawsze gdy zajdzie ważna zmiana, otrzymacie wiadomość na swoją skrzynkę i nie będziecie musieli logować się do konta.

Zarządzanie alertami niestandardowymi

Aby wyświetlić skonfigurowane alerty, wybierzcie polecenie Zarządzaj alertami niestandardowymi z menu Więcej działań. Aby wyświetlić wszystkie alerty, które zostały skonfigurowane dla konta, wybierzcie kartę Kampanie na stronie Wszystkie kampanie online.

Podczas zarządzania alertami można wprowadzać wiele zmian, takich jak wstrzymanie lub usunięcie alertu. Można także modyfikować ustawienia alertów za pomocą edycji bezpośredniej. Ponadto dla poszczególnych alertów można włączyć lub wyłączyć opcję powiadamiania pocztą e-mail.

Alerty niestandardowe są naszym zdaniem jedną z najbardziej pomocnych funkcji w nowym interfejsie AdWords. Mamy nadzieję, że Wy również znajdziecie sposoby na ich wykorzystanie. Pamiętajcie, że program AdWords może Was teraz choć częściowo wyręczyć w monitorowaniu konta!

Funkcję autouzupełniania udostępniliśmy w Gmailu już dawno. Dzięki niej, gdy zaczynacie wpisywać adresata maila, Gmail automatycznie podpowiada Wam osoby, z którymi najczęściej korespondujecie. Co jednak zrobić, gdy macie kogoś "na końcu języka"? Myślę, że każdemu z nas zdarza się zapomnieć nawet najbardziej oczywistych (dla nas) imion czy nick'ów :P.
Funkcję autouzupełniania udostępniliśmy w Gmailu już dawno. Dzięki niej, gdy zaczynacie wpisywać adresata maila, Gmail automatycznie podpowiada Wam osoby, z którymi najczęściej korespondujecie. Co jednak zrobić, gdy macie kogoś "na końcu języka"? Myślę, że każdemu z nas zdarza się zapomnieć nawet najbardziej oczywistych (dla nas) imion czy nick'ów :P.

Dodatkowo niektórzy, tworząc wiadomości przeznaczone dla wielu odbiorców, wolą mieć przed oczami pełną listę osób, spośród których mogliby wybrać, aby być pewnym, że nikogo nie pominą. Do tej pory w takich wypadkach rozwiązaniem było rozpoczęcie tworzenia wiadomości z poziomu okna kontaktów.

Teraz mamy dla Was bardziej poręczne rozwiązanie. Podczas tworzenia wiadomości możesz otworzyć listę swoich kontaktów i wybrać adresatów, klikając link Do znajdujący się tuż pod przyciskiem Wyślij. Za pomocą opcji Wybierz z kontaktów, możesz wybrać kontakty spośród wszystkich kontaktów, najczęściej używanych lub z wybranej grupy znajomych.


Wielu z Was prosiło nas, także na naszym Forum pomocy, o wprowadzenie funkcji umożliwiającej edytowanie albumu przez wielu użytkowników, na podobnej zasadzie jak działa funkcja udostępniania w usłudze Dokumenty Google, która pozwoliłaby na łatwiejsze udostępnianie zdjęć na przykład ze wspólnego wyjazdu czy wspólnej imprezy. Przychylając się do Waszych sugestii, dodaliśmy w tym tygodniu funkcję zazwalającą na współtworzenie albumów internetowych przez wielu użytkowników.
Wielu z Was prosiło nas, także na naszym Forum pomocy, o wprowadzenie funkcji umożliwiającej edytowanie albumu przez wielu użytkowników, na podobnej zasadzie jak działa funkcja udostępniania w usłudze Dokumenty Google, która pozwoliłaby na łatwiejsze udostępnianie zdjęć na przykład ze wspólnego wyjazdu czy wspólnej imprezy. Przychylając się do Waszych sugestii, dodaliśmy w tym tygodniu funkcję zazwalającą na współtworzenie albumów internetowych przez wielu użytkowników.

Teraz każdy z Waszych albumów w Picasa Web Albums może być współtworzony. Aby uaktywnić tę funkcję, wystarczy kliknąć "Udostępnianie" i pozostawić zaznaczoną opcję "Pozwól osobom, którym udostępniam albumy, na dodawanie zdjęć".


Możecie także zarządzać poziomem dostępu do Twoich albumów osobom, którym już wcześniej udostępniliście zdjęcia poprzez kliknięcie iknony "plus" znajdującej się obok imienia wybranej osoby. Zielony znak plus oznacza, że dana osoba może współtworzyć album.


Współtwórcy natomiast muszą tylko zalogować się do Picasa Web Albums i kliknąć opcję "Dodaj zdjęcia" w udostępnionym im albumie, aby włączyć się w proces współtworzenia (nie mogą oni jednak dodawać zdjęć korzystając z programu Picasa). Mogą oni również dokonywać określonych edycji w dodanych przez siebie zawartościach, na przykład zmieniać podpisy, obracać zdjęcia, czy też usuwać elementy. Oczywiście, będąc właścicielami albumu, także możecie edytować zawartości dodawane do swoich albumów przez innych.

Pamiętajcie, że wszystkie materiały dodawane przez współtwórców są zapisywane w ramach dostępnej dla właściciela albumu przestrzeni przechowywania usługi Picasa Web Albums.

Na razie współtwórcy korzystający z przeglądarki Internet Explorer mogą dodawać jedynie 5 zdjęć na raz. Podczas gdy jest to standardowe ograniczenie przy innych przeglądarkach, zapewniamy Was, iż już pracujemy nad ułatwieniem użytkownikom IE współpracy nad współtworzonymi albumami.

Zapraszamy do współtworzenia albumów oraz do dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami na naszym Forum Pomocy.

Kilka miesięcy temu wspomnieliśmy, że Blogger kończy 10 lat w tym roku. Ten dzień właśnie nastał. Dużo myśleliśmy o tym, jaki prezent możemy wam dać w dniu naszej rocznicy.

Chwila, co? Co ...
Kilka miesięcy temu wspomnieliśmy, że Blogger kończy 10 lat w tym roku. Ten dzień właśnie nastał. Dużo myśleliśmy o tym, jaki prezent możemy wam dać w dniu naszej rocznicy.

Chwila, co? Co my możemy Wam dać? Zgadza się. To są nasze urodziny, ale my świętujemy wasze posty na blogach przez ostatnie lata. Przez ostatnią dekadę miliony osób na całym świecie stworzyło Bloggera takim, jakim jest dziś: tętniącą życiem społeczność ludzi opowiadających swoje historię. Kiedy spytaliśmy się was, abyście opowiedzieli nam swoją historię związaną z Bloggerem, opisaliście jak dojrzewaliście, dzieliliście się swoją sztuką, utrzymywaliście kontakt z rodziną, spotkaliście podziwianych pisarzy i poetów, radziliście sobie z chorobą, zostaliście rodzicami, poznawaliście nową kulturę, przetrwaliście rozwód rodziców, pomagaliście innym naprawiać telefony komórkowe, napisaliście książkę. Nawet napisaliście pracę doktorską dotyczącą trendów konsumenckich na blogach. Są miliony takich historii i ich liczba rośnie każdego dnia.

Jako że kończymy 10 lat, chcemy wam dać prezenty, żeby upamiętnić naszą rocznicę i podziękować wam, że mogliśmy być częścią waszej historii. Przez kolejne tygodnie będziemy dodawać nowe funkcje do Bloggera. O każdej z nich napiszemy na blogu Bloggera. Będzie wśród nich kilka prezentów, o które prosiliście wiosną, a także kilka, które wiele dla nas znaczą. Pojawią się także prezenty od znajomych Bloggera (zarówno w Google jak i poza nim), którzy chcą wpaść i podarować wam coś. Będzie tak, jak na prawdziwych urodzinach: nie do końca chcesz albo potrzebujesz każdego prezentu, ale pamiętaj, że liczą się dobre intencje.

Nadal myślisz nad założeniem swojego bloga? Nic prostszego, odwiedź Bloggera, załóż konto i zacznij blogować w przeciągu 5 minut. Chcesz używać swojej domeny? Znaleźć fajny szablon dla swojego bloga? Nie ma problemu.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy się dzielić z wami naszą okrągłą rocznicą. Następne tygodnie będą pełne zabawy i niespodzianek.

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś jakich haseł wyszukują inni użytkownicy internetu? Na pewno. W końcu to sporo informacji na temat potencjalnych klientów, stanu gospodarki albo chociażby zainteresowań rówieśników. Dlatego też mamy dla Was dobrą wiadomość! Od 18 sierpnia jest już dostępna po polsku bezpłatna usługa ...
Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś jakich haseł wyszukują inni użytkownicy internetu? Na pewno. W końcu to sporo informacji na temat potencjalnych klientów, stanu gospodarki albo chociażby zainteresowań rówieśników. Dlatego też mamy dla Was dobrą wiadomość! Od 18 sierpnia jest już dostępna po polsku bezpłatna usługa Statystyki wyszukiwarki Google.

Usługa ta pozwala śledzić statystyki wyszukiwania w Google oraz obserwować ich zmiany w czasie. Wszystkie dane są przedstawiane na przejrzystych wykresach, które łatwo można osadzić w swojej witrynie. Można również zobaczyć geograficzny rozkład wyszukiwań oraz jego zmienność pokazane na animowanej mapie. Hasła można wyszukiwać według kategorii (np. motoryzacja lub rozrywka) lub sprawdzić, które z nich zyskują obecnie najszybciej na popularności, jak również porównywać ze sobą popularność ich wyszukiwania. W najnowszej wersji narzędzia dodano też kilka nowych funkcjonalności, jak np. prognozowanie dla niektórych zapytań i trendów wyszukiwania. Przeprowadzane jest ono na podstawie pewnych powtarzających sie zależności oraz zauważonych w przeszłości tendencji.

Dzięki poniższemu filmikowi (w języku angielskim) można zapoznać się nieco lepiej z obsługą Statystyk wyszukiwarki Google.



Statystyki wyszukiwarki Google pozwalają doskonale na śledzenie popularności konkretnych zagadnień. Przykładowo możemy zobaczyć krótką medialno-polityczną karierę Krzysztofa Kononowicza czy polityczne wzloty i upadki Andrzeja Leppera, który ostatnimi czasy wyraźnie stracił na popularności.

Sporo ciekawych rzeczy może nam powiedzieć analiza wyszukiwań słowa kryzys. Otóż wbrew pozorom było to często szukane hasło nawet w okresie szybkiego rozwoju naszej gospodarki i zawsze zainteresowanie nim spadało latem. Tak też jest i w tym roku. Dobrze wiedzieć, że Polacy nie dali się na długo ponieść powszechnej na świecie panice :)


Narzędzie można też z powodzeniem wykorzystać do porównywania trendów wyszukiwania różnych produktów. Przykładowo porównajmy wyszukiwanie haseł iPod vs. CD Player. Jak widać drugie z nich choć kiedyś popularniejsze, straciło obecnie zupełnie na znaczeniu, wobec ciągle zyskującego iPoda. Inną ciekawą rzeczą, którą możemy tu zauważyć są regularne skoki popularności tego hasła w okresie świątecznym – to raczej dość popularny prezent.

Zachęcamy wszystkich z Was do korzystania ze Statystyk wyszukiwarki Google. Na pewno znajdziecie tam sporo ciekawostek przydatnych czy to w pracy, czy też po prostu zaspokajających ciekawość!

Jednym z najważniejszych narzędzi w programie AdWords jest Narzędzie propozycji słów kluczowych. Właściwe korzystanie z niego jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w programie AdWords. W tym poście wyjaśnimy, czym jest Narzędzie propozycji słów kluczowych, gdzie można je znaleźć oraz przede wszystkim, jak z niego korzystać.
Jednym z najważniejszych narzędzi w programie AdWords jest Narzędzie propozycji słów kluczowych. Właściwe korzystanie z niego jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w programie AdWords. W tym poście wyjaśnimy, czym jest Narzędzie propozycji słów kluczowych, gdzie można je znaleźć oraz przede wszystkim, jak z niego korzystać.

Do czego służy Narzędzie propozycji słów kluczowych?

Potrzebujecie więcej propozycji słów kluczowych, których możecie użyć na koncie? Wystarczy wprowadzić hasła opisujące produkt lub usługę do Narzędzia propozycji słów kluczowych, aby wygenerować listę potencjalnych słów kluczowych, które można dodać do konta.

Narzędzie propozycji słów kluczowych wyświetla:
  • inne zapytania wprowadzane przez użytkowników Google bezpośrednio dotyczące haseł wprowadzonych w narzędziu;
  • dodatkowe trafne zapytania w sekcji „Dodatkowe słowa kluczowe, które warto wziąć pod uwagę”;
  • informacje dotyczące zapytań, takie jak liczba wyszukiwań lub liczba reklamodawców opłacających dane słowo kluczowe.
W menu „Wybierz kolumny do wyświetlenia” można wybrać statystyki, które mają być wyświetlane.

Jak używać Narzędzia propozycji słów kluczowych

Narzędzie propozycji słów kluczowych jest dostępne z poziomu konta lub zewnętrznie. Aby z niego skorzystać, najpierw upewnijcie się, że został wybrany odpowiedni język i kraj.

Następnie wprowadźcie jedno lub więcej haseł w polu tekstowym i kliknijcie przycisk „Propozycje słów kluczowych”. Szczegółowe instrukcje można znaleźć w artykule Centrum pomocy „Jak używać Narzędzia propozycji słów kluczowych?”.

Poniżej przykład często spotykanego zastosowania, który pomoże Wam zrozumieć sposób korzystania z Narzędzia propozycji słów kluczowych w celu optymalizacji skuteczności konta.

W przykładzie sprzedawca rowerów tworzy kampanię AdWords dla swojego sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży rowerów turystycznych, ale nie oferuje akcesoriów rowerowych.

Wyszukiwanie słów kluczowych do nowej kampanii

Pierwszym krokiem podczas tworzenia kampanii jest znalezienie trafnych słów kluczowych, które będą powodowały wyświetlanie reklamy. Uwaga: w przeciwieństwie do reklam prasowych, wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania takich zapytań jak „podróże” czy „outdoor” nie ma sensu, ponieważ są one bardzo słabo powiązane z rowerami. Zamiast tego należy skoncentrować się na wyświetlaniu reklam użytkownikom szukającym rowerów turystycznych.

Sprzedawca rowerów powinien zadać sobie następujące pytanie: jakich haseł szukają osoby zainteresowane kupnem roweru turystycznego? Postawienie się na miejscu kupującego zawsze przynosi dobre rezultaty. Sprzedawca rowerów wprowadza do Narzędzia propozycji słów kluczowych hasło „rower turystyczny”.


Natychmiast widzi, że wielu użytkowników wyszukuje zapytania typu „rower turystyczny” i „rowery turystyczne”.

Otrzymuje następującą listę słów kluczowych, które dodaje przy użyciu linku „Dodaj” w Narzędziu propozycji słów kluczowych:

rower turystyczny
rowery turystyczne
rower do turystyki
rower szosowy
rower turystyczny sprzedaż
rower turystyczny na sprzedaż
rowery szosowe
rower turystyczny rower
damski rower turystyczny
męski rower turystyczny
szybki rower turystyczny
sportowy rower turystyczny
kup rower turystyczny
klasyczny rower turystyczny
rower turystyczny wyprawa

Sprzedawca zauważa, że w sekcji „Dodatkowe słowa kluczowe do rozważenia” także znajduje się kilka trafnych słów kluczowych i dodaje je do listy słów kluczowych.

Sprzedawca rowerów decyduje się również na uzyskanie pozwolenie na korzystanie z nazw marek producentów rowerów, którymi handluje. Po uzyskaniu pozowlenia, będzie mógł dodać te zastrzeżone nazwy handlowe do listy słów kluczowych na swoim koncie. Dzięki temu, jego reklamy będą również wyświetlane w wynikach wyszukiwania znanych producentów rowerów, które posiada w swojej ofercie.

Optymalizacja współczynnika klikalności (CTR)

Po jakimś czasie od utworzenia nowej kampanii AdWords sprzedawca rowerów zauważa, że współczynniki klikalności (CTR) poszczególnych słów kluczowych bardzo różnią się między sobą. W przypadku słów kluczowych, takich jak „kup rower turystyczny” czy „damski rower turystyczny”, CTR jest wyższy niż 1%, ale w przypadku najważniejszych słów kluczowych, takich jak „rower turystyczny” i „rowery turystyczne”, CTR jest poniżej 1%.

Dzieje się tak dlatego, że słowa kluczowe typu „damski rower turystyczny” czy „kup rower turystyczny” są bardziej szczegółowe i ukierunkowane na sprzedaż. Jednak w przypadku słowa kluczowego „rower turystyczny” reklama jest wyświetlana także, gdy użytkownicy wyszukują zapytania „rowery turystyczne recenzje”, „używane rowery turystyczne” albo „rowery turystyczne porady”.

Zauważywszy to, sprzedawca rowerów decyduje się wykluczyć nietrafne zapytania za pomocą wykluczających słów kluczowych. Aby określić wykluczające słowa kluczowe, sprzedawca znów używa Narzędzia propozycji słów kluczowych. Tym razem szuka nietrafnych zapytań i dodaje je jako wykluczające słowa kluczowe, wybierając typ dopasowania „Wykluczające” z menu rozwijanego w prawym górnym rogu listy słów kluczowych w Narzędziu propozycji słów kluczowych.


Dodaje do kampanii następujące wykluczające słowa kluczowe:

-recenzja
-recenzje
-używane
-second hand
-forum
-porada
-porady
-przewodnik
-przewodniki
-bmw
-honda

Po utworzeniu i zoptymalizowaniu kampanii AdWords liczba zamówień rowerów znacznie wzrosła. Sprzedawca rowerów jest zadowolony i chce rozszerzyć kampanię, aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Dodał już słowa kluczowe z sekcji „Dodatkowe słowa kluczowe do rozważenia”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z Narzędzia propozycji słów kluczowych, należy kliknąć tutaj.

Wielu z Was używa arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania kampaniami AdWords w celu usprawnienia zadań takich jak zmiana stawek, tworzenie list słów kluczowych i dostosowywanie docelowych adresów URL. Dlatego też postanowiliśmy opracować sposób umożliwiający korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych bezpośrednio w koncie. Funkcja ta jest dostępna w nowym interfejsie AdWords.
Wielu z Was używa arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania kampaniami AdWords w celu usprawnienia zadań takich jak zmiana stawek, tworzenie list słów kluczowych i dostosowywanie docelowych adresów URL. Dlatego też postanowiliśmy opracować sposób umożliwiający korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych bezpośrednio w koncie. Funkcja ta jest dostępna w nowym interfejsie AdWords.

Gdzie jest arkusz?

Dostęp do trybu edycji arkusza kalkulacyjnego możecie uzyskać z poziomu karty Słowa kluczowe w dowolnej grupie reklam. Znajduje się on w menu Więcej działań.


W przeszłości do wprowadzania słów kluczowych ze stawkami i docelowymi adresami URL wielu z Was wykorzystywało edycję zbiorczą. Teraz dzięki funkcji edycji w arkuszu kalkulacyjnym można wykonywać te same zadania bezpośrednio w koncie. Nawet jeśli korzystacie z innej aplikacji do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, przeniesienie wyników pracy do AdWords jest bardzo proste – wystarczy skopiować dane i wkleić je do konta.

Jak korzystać z formuł?

Podobnie jak w arkuszu kalkulacyjnym można używać formuł do edytowania słów kluczowych i stawek. Przykładowo jeśli reklama ma być wyświetlana na pierwszej stronie, ale podana stawka jest niższa niż stawka za pierwszą stronę, można ustawić formułę, która rozwiąże ten problem.


W tym przypadku Maks. CPC ustawiony jest jako 120% stawki za pierwszą stronę (komórka E2). Aby zastosować tę formułę dla wszystkich słów kluczowych, wystarczy ją skopiować i wkleić. Warto pamiętać, że w AdWords zapisywane są tylko wartości, a nie formuły.

Optymalizator konwersji to bezpłatne narzędzie do zarządzania stawkami, które umożliwia ustalenie optymalnych wartości kosztu pozyskania klienta (CPA), a dzięki temu pozwala maksymalnie wykorzystać wydatki na reklamę i osiągnąć wymierne korzyści z programu AdWords. Kampanie, w których stosowany jest Optymalizator konwersji, uzyskują średnio 21% wzrost liczby konwersji połączony z obniżeniem CPA o 14% w porównaniu z ręcznym zarządzaniem stawkami CPC. ...
Optymalizator konwersji to bezpłatne narzędzie do zarządzania stawkami, które umożliwia ustalenie optymalnych wartości kosztu pozyskania klienta (CPA), a dzięki temu pozwala maksymalnie wykorzystać wydatki na reklamę i osiągnąć wymierne korzyści z programu AdWords. Kampanie, w których stosowany jest Optymalizator konwersji, uzyskują średnio 21% wzrost liczby konwersji połączony z obniżeniem CPA o 14% w porównaniu z ręcznym zarządzaniem stawkami CPC.*

Ostatnio zmniejszyliśmy liczbę konwersji z ostatnich 30 dni uprawniającą do korzystania z Optymalizatora konwersji – teraz wystarczy osiągnąć ich 15 w kampanii, zamiast dotychczasowych 30. Dzięki temu jeszcze więcej reklamodawców AdWords będzie mogło skorzystać z tego bezpłatnego narzędzia.

Aby użyć Optymalizatora konwersji, trzeba mieć włączoną w koncie AdWords opcję śledzenia konwersji lub zaimportować cele konwersji z usługi Google Analytics do AdWords. Więcej informacji o obu tych opcjach można znaleźć w poniższych artykułach:

Śledzenie konwersji

Importowanie celów Google Analytics do AdWords

Przeczytaj nasze historie sukcesu i dowiedz się, jak Optymalizator konwersji pomógł firmie UK Tights obniżyć koszt konwersji o ponad 50%. Więcej informacji o działaniu Optymalizatora konwersji możesz także uzyskać, odwiedzając tę mikrowitrynę.

*W analizie porównano wydajność kampanii, w których używano Optymalizatora konwersji, z grupą kontrolną kampanii. Analiza odzwierciedla przeciętny wpływ Optymalizatora konwersji. Rzeczywisty wpływ Optymalizatora konwersji jest różny, w zależności od kampanii.

Jak wiecie, stworzenie w pełni profesjonalnej reklamy graficznej może być nie lada wyzwaniem. Kilka miesięcy temu udostępniliśmy Narzędzie do tworzenia reklam graficznych, aby ułatwić Wam to zadanie. Od tego czasu użytkownicy AdWords w 40 krajach otrzymali do dyspozycji ponad 90 szablonów, dzięki którym proces projektowania reklam stał się znacznie prostszy.
Jak wiecie, stworzenie w pełni profesjonalnej reklamy graficznej może być nie lada wyzwaniem. Kilka miesięcy temu udostępniliśmy Narzędzie do tworzenia reklam graficznych, aby ułatwić Wam to zadanie. Od tego czasu użytkownicy AdWords w 40 krajach otrzymali do dyspozycji ponad 90 szablonów, dzięki którym proces projektowania reklam stał się znacznie prostszy.

Dzisiaj z przyjemnością przedstawiamy nowy zestaw „Eleganckich” szablonów w kategorii „Ogólne”. Dzięki nim tworzenie wysokiej jakości reklam graficznych będzie teraz jeszcze łatwiejsze. Szablony posiadają starannie dobrane przyciski oraz tła, które sprawiają, że ich wygląd jest spójny i elegancki. W tłach wykorzystaliśmy subtelne gradienty kolorów, a nowe przyciski posiadają unikalne kształty, ikony oraz kolory. Dzięki szablonom będziecie mogli tworzyć wysokiej jakości reklamy w dosłownie kilka sekund, bez konieczności korzystania ze skomplikowanych programów graficznych. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:


W przypadku niektórych szablonów wystarczy tylko dodać zdjęcie Waszego produktu oraz tekst reklamowy i… profesjonalnie wyglądająca reklama jest gotowa!

Jak się do tego zabrać?

Aby stworzyć reklamę graficzną, należy wybrać link Narzędzie do tworzenia reklam graficznych dostępny po rozwinięciu menu Nowa reklama. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tworzeniu reklam graficznych, zapraszamy do odwiedzenia naszego samouczka Reklamy graficzne 101.


Za pomocą bezpłatnego narzędzia śledzenia konwersji Google AdWords można sprawdzić skuteczność reklam w kontekście sprzedaży oraz liczby potencjalnych klientów w witrynie. Śledzenie konwersji pozwala podejmować lepsze decyzje dotyczące stawek CPC i budżetu. Znając wartość konwersji można edytować kampanię na podstawie rentowności słów kluczowych, a nie natężenia ruchu czy liczby kliknięć. Jest to zalecana strategia, szczególnie w okresie spowolnienia gospodarczego.
Za pomocą bezpłatnego narzędzia śledzenia konwersji Google AdWords można sprawdzić skuteczność reklam w kontekście sprzedaży oraz liczby potencjalnych klientów w witrynie. Śledzenie konwersji pozwala podejmować lepsze decyzje dotyczące stawek CPC i budżetu. Znając wartość konwersji można edytować kampanię na podstawie rentowności słów kluczowych, a nie natężenia ruchu czy liczby kliknięć. Jest to zalecana strategia, szczególnie w okresie spowolnienia gospodarczego.

Aby podejmować strategiczne decyzje dotyczące stawek na podstawie zwrotu z inwestycji (ROI) w słowa kluczowe, trzeba dysponować odpowiednią ilością danych dotyczących konwersji. Skuteczność słów kluczowych w kontekście ROI można określić dopiero po upływie od 1 do 3 tygodni, chociaż ten okres zależy od liczby konwersji uzyskanych w programie AdWords. W oparciu o skuteczność słowa kluczowego można dostosować stawki na poziomie pojedynczych słów kluczowych. Oto prawdopodobne scenariusze:

A) Słowa kluczowe z niskim kosztem konwersji i niską pozycją

W takim przypadku można zwiększyć stawkę CPC, aby podnieść pozycję wyświetlania reklamy, poprawiając jej ekspozycję oraz potencjalną liczbę kliknięć i konwersji. Aby nie przekroczyć maksymalnego kosztu konwersji, zalecamy wprowadzanie stopniowych zmian w stawkach CPC słów kluczowych.

B) Słowa kluczowe z niskim kosztem konwersji i wysoką pozycją

Jeśli koszty konwersji są poniżej kwoty maksymalnej, którą chcesz zapłacić za jedną konwersję, a średnia pozycja reklamy dla tych słów kluczowych jest bliska 1, należy upewnić się, że budżet dzienny nie ogranicza wyświetleń reklamy, ponieważ w ten sposób, przy dodatnim ROI, można tracić wartościowe kliknięcia.

C) Słowa kluczowe z wysokim kosztem konwersji

Po odfiltrowaniu za pomocą wykluczających słów kluczowych większości kliknięć generujących mniej konwersji, zalecamy zmniejszenie stawek CPC dla słów kluczowych z wysokim kosztem konwersji. Spowoduje to obniżenie pozycji reklamy oraz zmniejszenie liczby potencjalnych kliknięć i konwersji, ale może także pomóc w utrzymaniu kosztów konwersji poniżej kwoty maksymalnej, jaką chcesz zapłacić za jedną konwersję. Jeśli koszty nadal przewyższają kwotę maksymalną, możesz usunąć te słowa kluczowe i przesunąć środki na skuteczniejsze słowa kluczowe.

Warto przypomnieć, że ruch w internecie i aktywność konkurencji to procesy dynamiczne. Należy regularnie sprawdzać skuteczność kampanii i zmieniać ją odpowiednio do okoliczności.

Skomentuj artykuł na Forum Pomocy AdWords.

Gdy rozpoczęliśmy pracę nad nowym interfejsem AdWords, zadaliśmy sobie dwa pytania. Po pierwsze – jak możemy sprawić, abyście mogli szybciej wykonywać swoją pracę? Po drugie – jak możemy Wam pomóc znaleźć właściwe narzędzia we właściwym momencie, dzięki którym Wasze kampanie AdWords staną się maksymalnie skuteczne? Dzisiaj możemy powiedzieć, że poczyniliśmy ogromny krok w kierunku realizacji tych celów, a nowy interfejs wychodzi z wersji Beta.
Gdy rozpoczęliśmy pracę nad nowym interfejsem AdWords, zadaliśmy sobie dwa pytania. Po pierwsze – jak możemy sprawić, abyście mogli szybciej wykonywać swoją pracę? Po drugie – jak możemy Wam pomóc znaleźć właściwe narzędzia we właściwym momencie, dzięki którym Wasze kampanie AdWords staną się maksymalnie skuteczne? Dzisiaj możemy powiedzieć, że poczyniliśmy ogromny krok w kierunku realizacji tych celów, a nowy interfejs wychodzi z wersji Beta.

W ciągu ostatnich miesięcy regularnie wprowadzaliśmy kolejne usprawnienia w nowym interfejsie AdWords, dokonując zmian w odpowiedzi na Wasze opinie i dodając nowe funkcje udoskonalające zarządzanie kampanią. Udostępniliśmy m.in. opcję umożliwiającą zbiorczą edycję list słów kluczowych w arkuszu kalkulacyjnym, rozszerzenia lokalizacji upraszczające proces reklamowania lokalnego oraz niestandardowe alerty, dzięki którym reklamodawcy są na bieżąco informowani o wszystkich zmianach dotyczących skuteczności konta. A to jeszcze nie koniec – nowy interfejs AdWords pozwala nam na szybsze udoskonalanie funkcji, dzięki czemu wkrótce możecie spodziewać się kolejnych przydatnych rozwiązań.

Jeżeli macie pytania dotyczące nowego interfejsu, zapraszamy do odwiedzenia witryny nowego interfejsu lub odsłuchania nagrania naszego seminarium internetowego.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim użytkownikom, którzy w ciągu ostatnich miesięcy pomagali nam testować nowy interfejs AdWords. To właśnie dzięki Waszym opiniom AdWords mógł przybrać swoją obecną postać. Jak zawsze pozostajemy do Waszej dyspozycji, jeżeli chcecie nam przekazać swoje komentarze lub zadać jakiekolwiek pytania.

Jak wiecie, podstawowe elementy programu AdWords, takie jak stawki, budżety czy Wynik jakości, nie uległy zmianie w nowym interfejsie. Na pewno jednak zdarza się Wam co jakiś czas zastanawiać, gdzie jest funkcja, do której używania przyzwyczailiście się. Poniżej przedstawiamy zestaw wskazówek, które pomogą Wam rozstać się z poprzednim interfejsem AdWords.
Jak wiecie, podstawowe elementy programu AdWords, takie jak stawki, budżety czy Wynik jakości, nie uległy zmianie w nowym interfejsie. Na pewno jednak zdarza się Wam co jakiś czas zastanawiać, gdzie jest funkcja, do której używania przyzwyczailiście się. Poniżej przedstawiamy zestaw wskazówek, które pomogą Wam rozstać się z poprzednim interfejsem AdWords.

Szukaj w moich kampaniach

W poprzednim interfejsie funkcja przeszukiwania kampanii była dostępna w polu wyszukiwania w górnym rogu konta. W nowym interfejsie zastąpiliśmy ją filtrami tekstu. Możecie teraz szukać reklam i słów kluczowych w koncie, ustawiając odpowiedni filtr tekstu. Filtry można również zapisywać, aby przyspieszyć wyszukiwanie w przyszłości. Służą one jednak nie tylko do wyszukiwania — więcej informacji na temat wyświetlania szczegółowych danych przy użyciu filtrów znajdziecie w naszym wcześniejszym poście.

Docelowe adresy URL słów kluczowych

Aby edytować docelowe adresy URL poszczególnych słów kluczowych, należy zaznaczyć pole wyboru obok tych słów, a następnie kliknąć w przycisk Edycja u góry tabeli. Zostaną wyświetlone wszystkie pola, które można edytować, w tym docelowy adres URL. Jeżeli chcecie, aby docelowe adresy URL były zawsze widoczne na karcie Słowa kluczowe, możecie odpowiednio dostosować kolumny. W ten sam sposób możecie również dodać do tabeli inne parametry, takie jak np. Wynik jakości.

Wykluczające słowa kluczowe

W poprzednim interfejsie wykluczające słowa kluczowe tworzyło się przez dodawanie przed nimi znaku „-”. Na przykład, aby reklamy nie były wyświetlane w wynikach wyszukiwania hasła „bezpłatne”, należało dodać do listy słów kluczowych pozycję „-bezpłatne”. Wykluczające słowa kluczowe widoczne były na jednej ogólnej liście wraz ze „zwykłymi” słowami. W nowym interfejsie wykluczające słowa kluczowe mają własne miejsce na karcie Słowa kluczowe pod listą zwykłych słów kluczowych. Co więcej, wykluczające słowa kluczowe dostępne są teraz w jednym widoku na poziomie kampanii oraz grupy reklam.

Google Analytics i Optymalizator witryny

Gdzie się podziała karta Analytics? Dostęp do Google Analytics oraz Optymalizatora witryny możecie uzyskać teraz klikając w kartę Raportowanie u góry konta.

Macie dodatkowe pytania?

Jeżeli chcielibyście porównać funkcje starego i nowego interfejsu, zapraszamy do sekcji "Co się zmieniło?" na stronie nowego interfejsu.

Współczesna gospodarka wymaga korzystania z efektywnych narzędzi marketingowych, umożliwiających wyszukanie odpowiednich klientów we właściwym czasie i szybkie reagowanie na zmiany w zachowaniu konsumentów. Istotą programu AdWords jest kontrola i elastyczność – zarówno samych reklam, jak i wydatków na nie przeznaczanych.
Współczesna gospodarka wymaga korzystania z efektywnych narzędzi marketingowych, umożliwiających wyszukanie odpowiednich klientów we właściwym czasie i szybkie reagowanie na zmiany w zachowaniu konsumentów. Istotą programu AdWords jest kontrola i elastyczność – zarówno samych reklam, jak i wydatków na nie przeznaczanych.

Dzięki skutecznemu zarządzaniu budżetem i określaniu stawek, można przyciągnąć więcej klientów bez ponoszenia większych kosztów, co z kolei pozwala poprawić zwrot z inwestycji. Jest to pierwsza z dwóch części omówienia poświęconego temu zagadnieniu.

Oto kilka krótkich wskazówek dotyczących strategicznego zarządzania budżetem AdWords:

1. Zawsze śledź sprzedaż i przychody generowane przez AdWords.
Kliknięcia i wyświetlenia ułatwiają wprawdzie określenie natężenia ruchu i liczby kliknięć w reklamy, ale więcej informacji można uzyskać, sprawdzając liczbę konwersji uzyskiwanych dzięki AdWords. Konwersja to wykonanie przez użytkownika pożądanej czynności w witrynie, np. kupno produktu lub prośba o udostępnienie dalszych informacji. Śledzenie konwersji pozwala na określenie liczby zakupów i kwoty przychodu, jakie uzyskano dzięki reklamom AdWords.

Udostępniamy dwa bezpłatne narzędzia, których zastosowanie pomoże Ci określić wpływ AdWords na przychody Twojej firmy:
  • Śledzenie konwersji
    umożliwia sprawdzenie, które słowa kluczowe i reklamy generują największą liczbę konwersji w koncie.
  • Analytics
    generuje raporty dotyczące ruchu w witrynie oraz działań marketingowych online; narzędzie to można zintegrować z koszykiem zakupów używanym w witrynie (włączając śledzenie transakcji e-commerce w koncie Analytics).
Jeżeli jeszcze nie śledzisz sprzedaży i przychodów generowanych przez AdWords, zalecamy rozpoczęcie korzystania z tej opcji. Zapewni to nie tylko lepszy wgląd w skuteczność kampani AdWords, lecz także umożliwi Ci, dzięki dostępowi do informacji o zwrocie z inwestycji, podejmowanie trafniejszych decyzji strategicznych dotyczących budżetu.

2. Przydziel budżet kampaniom zapewniającym wysoki zwrot z inwestycji.

Dzięki śledzeniu skuteczności kampanii możesz zidentyfikować te, które przynoszą największe korzyści i zwiększyć ich budżet:
  • Przenieś budżet z kampanii zapewniających mniejszy zwrot do takich, w których przypadku jest on wyższy.
  • Jeśli w kampaniach zapewniających duży zwrot w połowie dnia kończy się budżet i reklamy przestają być wyświetlane, zwiększ ich budżet, ograniczając jednocześnie kwoty przeznaczane na kampanie o mniejszym zwrocie.
3. Wyświetlaj reklamy wtedy, kiedy zapewnia to największy zysk.

Za pomocą raportowania AdWords określ, w jakie dni i godziny poszczególne kampanie generują największy zysk:
  1. Kliknij w kartę „Raportowanie” i wybierz polecenie „Raporty”.
  2. Wybierz pozycję „Utwórz nowy raport”.
  3. Wybierz raport typu „Skuteczność kampanii” i opcję „Godzinowo (bez względu na datę)” oraz pożądany zakres dat.
  4. W sekcji „Ustawienia zaawansowane” kliknij w polecenie „Dodaj lub usuń kolumny” i wybierz wskaźniki skuteczności, które Cię interesują (aby móc sprawdzić też wskaźniki konwersji, wybierz „Codziennie” jako jednostkę czasu).
  5. Podaj nazwę raportu i utwórz go.
Powtórz te czynności, wybierając widok „Dzień tygodnia” (jednostka czasu) zamiast „Godzinowo (bez względu na datę)”.

W ten sposób można będzie sprawdzić, w jakich dniach i o jakich godzinach kampanie mają największą skuteczność.

Następnie użyj harmonogramu wyświetlania reklam (na karcie „Ustawienia”), aby wyświetlać reklamy przede wszystkim w okresach zapewniających dużą skuteczność, co zapewni optymalne wykorzystanie budżetu reklamowego. Harmonogram wyświetlania reklam umożliwia określenie godzin lub dni tygodnia, kiedy Twoje reklamy AdWords mają być wyświetlane. Możesz na przykład ustawić harmonogram, zgodnie z którym reklamy będą wyświetlane tylko w dni powszednie albo codziennie od 15:00 do 18:00. Harmonogram pozwala na wyświetlanie reklam kampanii przez całą dobę, codziennie albo przez 15 minut w całym tygodniu.

Tryb zaawansowany umożliwia stosowanie mnożnika stawek w celu zwiększenia lub zmniejszenia stawki CPC w kampanii AdWords w niektórych okresach. Jeżeli na przykład reklamy uzyskują najlepsze wyniki od godziny 8:00 do godziny 11:00, możesz podwyższyć stawkę za wyświetlenia lub kliknięcia w tym przedziale godzin, dzięki czemu budżet będzie wykorzystywany przede wszystkim w czasie, kiedy ruch w witrynie jest najwyższej jakości, co zapewni optymalny zwrot z inwestycji.

Już wkrótce opublikujemy nowy wpis, który poświęcony będzie wydajnemu zarządzaniu stawkami CPC.

Skomentuj artykuł na Forum Pomocy AdWords.

W dzisiejszym wydaniu Czwartków z nowym interfejsem zajmiemy się kartą Reklamy. Umożliwia ona przeglądanie i edycję wszystkich reklam, a także sprawdzanie ich statusu i skuteczności. W nowym interfejsie AdWords karta Reklamy jest dostępna na poziomie poszczególnych grup reklam, kampanii oraz całego konta.
W dzisiejszym wydaniu Czwartków z nowym interfejsem zajmiemy się kartą Reklamy. Umożliwia ona przeglądanie i edycję wszystkich reklam, a także sprawdzanie ich statusu i skuteczności. W nowym interfejsie AdWords karta Reklamy jest dostępna na poziomie poszczególnych grup reklam, kampanii oraz całego konta.

Zatwierdzona czy odrzucona?

Podobnie jak w przypadku innych tabel w nowym interfejsie, na karcie Reklamy można edytować dane bezpośrednio w tabeli, dostosowywać kolumny oraz filtrować reklamy. Jak wiecie, dotychczas w koncie można było zobaczyć jedynie, które reklamy zostały odrzucone. Dzięki nowemu interfejsowi będziecie mogli teraz również dowiedzieć się, które reklamy oczekują na zatwierdzenie lub zostały już zaakceptowane. Koniec zgadywania, czy reklamy kwalifikują się do wyświetlania w sieci Google!

Aby szybko znaleźć wszystkie reklamy oczekujące na sprawdzenie, można użyć filtrów. W tym celu należy kliknąć przycisk Filtr i widoki i wybrać opcję Filtruj reklamy. Następnie z menu rozwijanego wybierzcie opcję Stan zatwierdzenia i zaznaczcie pole Oczekująca. Kliknijcie przycisk Zastosuj. W tabeli zostaną wyświetlone reklamy oczekujące na sprawdzenie.


W taki sam sposób możecie uzyskać informację o reklamach odrzuconych (jeśli takie znajdują się na koncie). Powód odrzucenia można sprawdzić, klikając ikonę dymku w kolumnie Stan.


Reklama graficzna bez pomocy grafika

Niedawno dodaliśmy również do nowego interfejsu Narzędzie do tworzenia reklam graficznych. Aby je uruchomić, kliknijcie przycisk Nowa reklama i wybierzcie opcję Narzędzie do tworzenia reklam graficznych. Jeśli chcecie wzbogacić swoje kampanie o reklamy graficzne, ale nie macie czasu na tworzenie ich od podstaw, skorzystajcie z naszego narzędzia. Dzięki dostępnym szablonom, reklamy graficzne stworzycie w dosłownie kilka minut.

Mamy nadzieję, że karta Reklamy pomoże Wam w zarządzaniu kampaniami AdWords.

Pewnie wiele razy zastanawialiście się, ile wyświetleń lub kliknięć uzyskałaby Wasza reklama po zmodyfikowaniu maksymalnej stawki CPC. Jak wiecie, dotychczas określenie odpowiedniej stawki wymagało zwykle zastosowania metody prób i błędów.
Pewnie wiele razy zastanawialiście się, ile wyświetleń lub kliknięć uzyskałaby Wasza reklama po zmodyfikowaniu maksymalnej stawki CPC. Jak wiecie, dotychczas określenie odpowiedniej stawki wymagało zwykle zastosowania metody prób i błędów.

Mamy dla Was jednak dobrą wiadomość; z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu nowej funkcji interfejsu AdWords - Symulatora stawek. Dzięki niej możecie sprawdzić możliwy wpływ stawki na wyniki reklamowe. Symulator stawek nie przewiduje przyszłości, ale może nakreślać hipotetyczne scenariusze ilustrujące skutki ustawienia różnych stawek na poziomie słowa kluczowego.

Czego dowiem się dzięki symulatorowi?

Symulator stawek używa danych z ostatnich siedmiu dni, aby obliczyć liczbę wyświetleń, jaką uzyskałaby Wasza reklama, gdyby użyta została zmodyfikowana maksymalna stawka CPC. Pokazuje też, ile kliknięć wygenerowałyby te wyświetlenia oraz jaki byłby koszt tych kliknięć. Funkcja ta zwiększa przejrzystość aukcji AdWords i umożliwia podejmowanie trafniejszych decyzji reklamowych.

Jeżeli zadawaliście sobie kiedyś takie pytania jak np.:

jak zwiększyć ruch w witrynie bez zbytniego podnoszenia kosztów?

czy

w przypadku których słów kluczowych należy zmodyfikować poziom wydatków?

dane z symulacji pozwolą Wam uzyskać na nie odpowiedzi. Przy okazji poznacie lepiej zależności między liczbą kliknięć a kosztem.

Warto pamiętać, że przeszła skuteczność nie gwarantuje określonych wyników w przyszłości. Ponadto przeprowadzenie symulacji będzie możliwe pod warunkiem, że dane słowo kluczowe generuje wystarczającą ilość ruchu, aby analiza była znacząca. Tego rodzaju symulacje są obecnie dostępne tylko w w wyszukiwarce Google oraz sieci wyszukiwania Google.

Jak zacząć korzystać z nowej funkcji?

Aby wyświetlić dane symulatora stawek, należy przejść na kartę „Słowa kluczowe” w koncie AdWords,


a następnie kliknąć w ikonę symulatora stawek w kolumnie Maks. CPC obok stawki słowa kluczowego, którego dane chcecie sprawdzić.


Więcej informacji o narzędziu możecie znaleźć tutaj. Miłego eksperymentowania!