https://lh3.googleusercontent.com/HxG0aj8S2Cx7FWOAP8CuENBsMhr5ou_rn9vvmk_4HOuTsIYBK-2HWJnZZ2rSNS4o-o_Gl0iZXuGZOCZzu-dHSqLpDNCRnj2-EbeJpmG9sT9LrHSKu1oLtDjtmY71bwd1-lSmlJWK
Ogłaszamy dziś finalistów tegorocznego konkursu Google Play dla niezależnych twórców gier mobilnych - Indie Games Festival. Wśród 20 wyróżnionych w europejskiej edycji (wybranych spośród zgłoszeń z 29 krajów!), znalazło się aż 4 deweloperów z Polski. O główne nagrody powalczą w tym roku autorzy gier 60 Parsecs!, inbento, Cookies Must Die i Unhatched.



Polacy zmierzą się w finale konkursu z twórcami gier m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Francji, Rumunii i Rosji. Już teraz nominowane gry będą promowane w Google Play, a szczęśliwi zwycięzcy mogą liczyć m.in. na indywidualne konsultacje biznesowe z ekspertami Google, promocję gry w kanałach marketingowych Google Play oraz Android Developers, a także przygotowaną przez agencję SuperScale skalowaną kampanię reklamową gry o wartości 100 000 euro.


Indie Games Festival to konkurs organizowany przez Google Play, którego głównym celem jest promowanie wartościowych gier niezależnych, wsparcie ich twórców w prowadzeniu biznesu i osiągnięciu światowego sukcesu. Ostateczne wyłonienie zwycięzców nastąpi podczas gali, która w tym roku ma odbyć się w Warszawie. Ze względu na aktualną sytuację jej nowy termin ogłosimy, jak tylko będzie to możliwe.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu i pełną listę finalistów z Europy znajdziecie pod tym linkiem. Zachęcamy do wypróbowywania wyróżnionych gier!

https://lh3.googleusercontent.com/HxG0aj8S2Cx7FWOAP8CuENBsMhr5ou_rn9vvmk_4HOuTsIYBK-2HWJnZZ2rSNS4o-o_Gl0iZXuGZOCZzu-dHSqLpDNCRnj2-EbeJpmG9sT9LrHSKu1oLtDjtmY71bwd1-lSmlJWK

Ze względu na epidemię COVID-19 wielu z Was pracuje w tym czasie ze swoich domów. Podczas pracy zdalnej nie musimy jednak zaniedbywać własnego rozwoju i rezygnować z nabywania nowych umiejętności. Szkolenia dla pracowników prowadzone w firmach mogą zostać zastąpione przez szkolenia online, np. dostępne bezpłatnie poprzez platformę Google Internetowe Rewolucje.

Z kursami online Google możecie potrenować wystąpienia publiczne lub komunikację w biznesie, poznać podstawy systemów uczących się (Machine Learning) lub programowania, a nawet przejść 40-godzinny kurs marketingu internetowego i zakończyć go zdobyciem uznawanego certyfikatu. Co więcej, może to być także ciekawy i pożyteczny sposób na spędzenie czasu, który dodatkowo pomoże Wam w planowaniu Waszej kariery lub rozwoju własnej firmy.

Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka kursów z bogatej oferty Google. Sprawdźcie nasze rekomendacje poniżej:
Główny kurs składa się z 26 modułów opracowanych przez doradców Google. Razem to aż 40 godzin marketingu internetowego w pigułce. W każdym module znajdziecie ćwiczenia praktyczne i przykłady wykorzystania zdobytej wiedzy. Z kursu, który uzyskał akredytację międzynarodowego Interactive Advertising Bureau dowiecie się m.in. jak być obecnym w sieci, jak stworzyć strategię swojego biznesu w internecie, co to jest SEO i jak działają wyszukiwarki, jakie media społecznościowe wybrać do promocji swoich usług, na czym polega marketing treści. Co więcej, szkolenie to obejmuje także założenie sklepu internetowego, analitykę danych, a nawet podstawy eksportu online. Kurs możecie zakończyć zdobyciem powszechnie uznawanego certyfikatu i z dumą zaprezentować nowe kwalifikacje na LinkedIn i w CV.
Czym jest kod, który obecnie możemy znaleźć w niemalże wszystkim, co nas otacza – od laptopów, przez lodówki i odkurzacze, po samochody? I w jaki sposób działa? Jeżeli szukacie odpowiedzi na takie pytania, to wprowadzenie do kodowania jest właśnie dla Was. Z kursu dowiecie się także, dlaczego istnieje tak wiele języków programowania i jak wybrać język odpowiedni do określonego zadania. Po zakończeniu szkolenia z pewnością będziecie wiedzieć, dlaczego posiadanie podstawowych umiejętności programowania może być korzystne dla Was i Waszej przyszłej kariery zawodowej.
Jeżeli interesuje Was rozwój sztucznej inteligencji, a w tym także uczenie maszynowe, to nie trzeba Was przekonywać, że jest to potężne narzędzie z niewyobrażalnym potencjałem. Jak je okiełznać i wykorzystać do rozwoju firmy? Oglądając krótkie filmy, składające się na powyższy kurs, dowiecie się, czym są systemy uczące się, jak można zastosować je w życiu codziennym i jak mogą pomóc w realizacji Waszych wyjątkowych zadań.
Z tego kursu możecie dowiedzieć się jak stworzyć skuteczną strategię reklamową i marketingową: jak określać i śledzić konkretne cele, jak segmentować grupy odbiorców i analizować dane, by poprawić skuteczność swoich kampanii marketingu online. W poszczególnych modułach zostają wyjaśnione najważniejsze zagadnienia związane z marketingiem e-mailowym, reklamami wideo oraz reklamami displayowymi, które mogą pomóc w dotarciu do odpowiednich klientów i przyciągnięciu ich uwagi.
Słowa SEM i SEO nic Wam nie mówią? Kurs online “Ulepszanie i ochrona kampanii online” pomoże Wam je odszyfrować. Poznacie różnice między bezpłatnymi i płatnymi wynikami wyszukiwania oraz dowiecie się jak optymalizować strony internetowe, by ułatwić użytkownikom znajdowanie treści. Dodatkowo różne narzędzia analityczne nie będą już stanowiły dla Was tajemnicy, a wśród Waszych nowych umiejętności pojawi się dobieranie odpowiednich słów kluczowych i optymalizacja kampanii, aby uzyskiwać jak najlepsze zwroty z inwestycji.
Jak poczuć się pewnie podczas wystąpień publicznych i przekonać słuchających do swoich racji? Nie każdy rodzi się doskonałym mówcą, ale skutecznego przemawiania przed publicznością można się nauczyć i doskonalić tę umiejętność z każdym kolejnym wystąpieniem. Ten kurs pomoże Wam zrozumieć znaczenie mowy ciała i dobrać odpowiednie gesty do tematu przemowy, aby podkreślić jej znaczenie. Jednocześnie nauczycie się także dostosowywać swoje wystąpienie do różnych typów odbiorców.
We współczesnym świecie, gdzie technologia stanowi nieodłączny element naszej codziennej pracy, rozrywki czy nawet obowiązków domowych, warto ćwiczyć umiejętność zachowania cyfrowej równowagi. Z tego kursu dowiecie się, dlaczego zdrowe podejście do technologii jest tak ważne i co zrobić, by bardziej świadomie z niej korzystać. Poznacie też różne narzędzia, które pozwolą wyrobić i utrzymać zdrowe nawyki technologiczne.




Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą kursów online Google dostępnych tutaj. Jeżeli jesteście przedsiębiorcami, możecie także sprawdzić ofertę bezpłatnych kursów online dla małych i średnich firm w ramach programu Internetowe Rewolucje w eksporcie lub Internetowe Rewolucje: praca zdalna dla firm.

Do dzieła (oczywiście zdalnego)!

Zespół Google

  • Kasia Gandor - na swoim kanale Kasia opowiada o smogu i zmianach klimatu, tłumaczy dlaczego woda utleniona wcale nie działa dobrze na rany, ale także wyjaśnia... jak Francuzi (niechcący) pomogli Wietnamowi stać się kawową potęgą?
  • Polimaty - to kanał, którego na pewno nie trzeba Wam przedstawiać, ale warto cały czas na niego zaglądać! Prezentowane przez Radka ciekawostki pochodzą z bardzo różnych dziedzin nauki - z psychologii (jak się uczyć?), z nauki o języku (skąd się wzięły wulgaryzmy?), a nawet z medycyny (ile bólu może wytrzymać człowiek?) - wszystkie je łączy jednak atrakcyjny sposób podania. A jeśli pracujecie zdalnie, może sprawdźcie co wasze biurko może o Was powiedzieć.
  • Nauka. To lubię - kanał stworzony przez Tomasza Rożka, który popularyzacją nauki zajmuje się od lat. Z jego filmów można dowiedzieć się kim był Polak, który wymyślił nawigację samochodową, a także czy na Marsie są sinice.
  • Khan Academy - na kanale znajdziecie filmy tłumaczące zawiłości zagadnień z zakresu matematyki, ale także biologii, chemii czy nauk ekonomicznych.
  • Panem Belfrem - kanał Dawida Łasińskiego, na co dzień nauczyciela chemii, to podana w niezwykle przystępny sposób porcja chemicznej wiedzy. Miejsce stworzone zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy chcieliby sobie przypomnieć niektóre zagadnienia, takie jak np. Jak zbudowany jest atom? czy Jak napisać konfigurację elektronową?
  • Architecture is a good idea - to wideoblog o architekturze i urbanistyce przygotowywany przez architektów - Natalię Szcześniak i Radosława Gajdę. Bohaterami ich filmów są zapierające dech w piersiach wieżowce, takie jak np. Empire State Building, a także gotyckie katedry, barokowe pałace czy słynne miasta.

Coraz więcej z Was pozostaje w domach i zastanawia się, jak dostosować się do tej sytuacji. Szukacie nie tylko potrzebnych informacji, ale także materiałów do nauki i do pracy czy sposobów na rozładowanie stresu. Co obejrzeć? Co przeczytać? Co ugotować? We wszystkich gatunkach treści twórcy YouTube oferują przydatne porady i filmy.

Aby ułatwić Wam poszukiwanie, uruchomiliśmy specjalny kanał YouTube Polska - znajdziecie tu playlisty*, które, mamy nadzieję, zainspirują Was i pomogą w życiu codziennym. Nie jesteście sami - dołączcie do twórców i wraz z nimi gotujcie, dowiedzcie się nowych rzeczy, ćwiczcie lub uwolnijcie swoją kreatywność.

Dowiedzcie się czegoś nowego

Wielu z Was czerpie wiedzę od niesamowitej społeczności twórców edukacyjnych, których atrakcyjne i profesjonalne treści zarówno uczą, jak i są po prostu świetną edu-rozrywką. Nauka na YouTube niejedno ma imię, dlatego razem z twórcami możecie zrozumieć otaczający nas świat z Uwaga! Naukowy Bełkot i Emce, czy rozwiać językowe wątpliwości - zarówno te po angielsku (Arlena Witt) jak i po polsku (Mówiąc Inaczej). W zgłębianiu astronomii i wiedzy o kosmosie pomoże Wam kanał Astrofaza. To tylko pierwiastek tego, co możecie znaleźć na YouTube!

Sprawdźcie naszą playlistę Zostań w domu: Dowiedz się czegoś nowego #zemną, a dowiecie się na przykład, co Was motywuje.

Zajrzyjcie też na kanały:
  • Kasia Gandor - na swoim kanale Kasia opowiada o smogu i zmianach klimatu, tłumaczy dlaczego woda utleniona wcale nie działa dobrze na rany, ale także wyjaśnia... jak Francuzi (niechcący) pomogli Wietnamowi stać się kawową potęgą?
  • Polimaty - to kanał, którego na pewno nie trzeba Wam przedstawiać, ale warto cały czas na niego zaglądać! Prezentowane przez Radka ciekawostki pochodzą z bardzo różnych dziedzin nauki - z psychologii (jak się uczyć?), z nauki o języku (skąd się wzięły wulgaryzmy?), a nawet z medycyny (ile bólu może wytrzymać człowiek?) - wszystkie je łączy jednak atrakcyjny sposób podania. A jeśli pracujecie zdalnie, może sprawdźcie co wasze biurko może o Was powiedzieć.
  • Nauka. To lubię - kanał stworzony przez Tomasza Rożka, który popularyzacją nauki zajmuje się od lat. Z jego filmów można dowiedzieć się kim był Polak, który wymyślił nawigację samochodową, a także czy na Marsie są sinice.
  • Khan Academy - na kanale znajdziecie filmy tłumaczące zawiłości zagadnień z zakresu matematyki, ale także biologii, chemii czy nauk ekonomicznych.
  • Panem Belfrem - kanał Dawida Łasińskiego, na co dzień nauczyciela chemii, to podana w niezwykle przystępny sposób porcja chemicznej wiedzy. Miejsce stworzone zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy chcieliby sobie przypomnieć niektóre zagadnienia, takie jak np. Jak zbudowany jest atom? czy Jak napisać konfigurację elektronową?
  • Architecture is a good idea - to wideoblog o architekturze i urbanistyce przygotowywany przez architektów - Natalię Szcześniak i Radosława Gajdę. Bohaterami ich filmów są zapierające dech w piersiach wieżowce, takie jak np. Empire State Building, a także gotyckie katedry, barokowe pałace czy słynne miasta.
Gotujcie z ulubionymi twórcami

Czy pamiętacie przepis mamy Homera Simpsona na wafle? A może marzycie o naleśnikach lub chcecie wypróbować wegańskie potrawy? Niektórzy pewnie mają słabość do chleba! Smaczne i zdrowe przepisy, dania różnych kuchni i triki ułatwiające gotowanie - wszystko to znajdziecie na kanałach kulinarnych. Zostańcie w domu i gotujcie z bohaterami kuchni na YouTube. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się nasza playlista Zostań w domu: Gotuj #zemną. Poszukajcie też smakowitych inspiracji na kanałach:
  • Tuba Smaku - to sieć kanałów prawdziwych pasjonatów dobrej kuchni i poszukiwaczy niebanalnych smaków, w której skład wchodzą: WegeTubaUMAMI, Agnieszka Mielczarek - Jedz Inaczej, SugarLady, Posmakuj Polski, Żywiciele i AleWino. Kanały z przepisami z różnych stron świata i różnych kuchni łączy jedno - na każdym z nich jest ciekawie i bardzo smacznie.
  • Kocham Gotować - to popularny vlog Piotra Ogińskiego, na którym znajdziecie przepisy na kremowy chowder kukurydziany, brazylijską feijoadę, angielską zapiekankę Shepherd's pie, ale również pyszną zupę ogórkową.
  • Pozytywna Kuchnia - autorskie przepisy Doroty Kamińskiej, która lubi kuchnię polską i jest specjalistką od ciast i deserów. Na jej kanale znajdziecie również poradniki kulinarne.
Zadbajcie o formę i dobre samopoczucie

Na pewno tęsknicie za siłownią czy basenem, ale pamiętajcie, że nawet w domu możecie - i jest to bardzo wskazane - znaleźć czas na trochę ruchu. Niektórzy z Was potrzebują się zmęczyć, a może nawet potańczyć, a niektórzy chcą się zrelaksować, rozciągnąć spięte mięśnie i pomedytować. Przygotowaliśmy dla was 2 playlisty: Ćwicz #zemną oraz Zrelaksuj się #zemną. Odkryjcie też sami wiele kanałów, które pomogą Wam zadbać o swoje ciało podczas pobytu w domu, takich jak na przykład:
  • MM Yoga - kanał Małgorzaty Mostowskiej z ćwiczeniami dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych. Joga na zdrowy kręgosłup, joga rozciągająca, dynamiczna, relaksacyjna, a także joga na stres. Małgorzata doradzi Wam również jak zacząć medytować i jak zapanować nad stresem.
  • Codziennie Fit - trening spalający tłuszcz, intensywne cardio dla zapracowanych, trening podkręcający metabolizm – to tylko niektóre z filmów, które znajdziecie na kanale Marty Henning. Oprócz ćwiczeń trenerka poleca również zdrowe przepisy i daje wskazówki jak być fit.
  • Kura Workout- 6-krotny Mistrz Polski w Street Workout Mateusz Płachta udowadnia, że aby osiągnąć świetną sylwetkę wcale nie musiscie chodzić na siłownię. W swoich filmach pokazuje jak skutecznie ćwiczyć w domu - znajdziecie tam treningi zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych.
  • so KAYKA - Kayka Sadowska jest zawodową tancerką specjalizującą się w salsie kubańskiej i reggaetonie. YouTube wykorzystuje do tego, by demonstrować swoje choreografie i radzić widzom, jak poruszać się na parkiecie.
Uwolnijcie kreatywność i rozwijajcie swoje pasje

Chcecie się nauczyć rysować, grać na gitarze, pokazać dziecku kreatywne zabawy, tchnąć drugie życie w stary mebel, a może zrobić lustro z plastikowych łyżeczek? Nic prostszego! Uwolnijcie swoją kreatywność z twórcami na YouTube. Zerknijcie na naszą playlistę lub odwiedźcie jeden z poniższych kanałów:
  • KamaHome&Garden - Kama na swoim kanale pokazuje jak nadaje nowe życie meblom. Radzi również jak dbać o ogród - od odpowiedniej pielęgnacji roślin, po zagospodarowanie zielonej przestrzeni.
  • Twoje DIY - kanał założony przez hobbystkę "zrób to sam". Autorka uwielbia robótki ręczne, majsterkowanie i stworzyła miejsce, gdzie krok po kroku pokazuje jak wykonać dany pomysł. Dzieli się też poradami i inspiracjami DIY i na recykling, a także pomysłami na ciekawe spędzanie czasu z dziećmi.
  • Majsterki - projekty DIY, testy narzędzi, podstawy stolarki, renowacji mebli i konstruowanie… ze śmieci. Trzy kobiety, które zawodowo nie mają nic wspólnego z majsterkowaniem udowadniają, że każdy może zrobić pożytek z młotka i gwoździ.
  • 5 Sposobów na - na kanale co tydzień znajdziecie 5 zaskakujących sposobów na ułatwienie sobie życia i zrobienie czegoś naprawdę fajnego. Dowiecie się jak zrobić płyn antybakteryjny w domu albo jak łatwo odświeżyć wygląd balkonu.
  • Naucz się grać - kanał prowadzony przez Adriana Miniarskiego, zawodowego muzyka i kompozytora. Pokazuje, jak zagrać na gitarze czy ukulele najpopularniejsze piosenki. Perfect, Dżem, Jimi Hendrix, Ed Sheeran, Dawid Podsiadło - na kanale Adriana każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Kriss Wieliczko - by zacząć rysować, wystarczy mieć kartkę, ołówek i włączyć tutoriale od Krissa. Na swoim kanale pokazuje, jak stworzyć pierwszy portret, a także dzieli się wieloma praktycznymi poradami. Pokazuje także tajniki swojej pracy w materiałach speed drawing.
  • Śpiewaj świadomie - śpiewać każdy może… ale czy na pewno? Marcin Łazarski udowadnia, że każdy z Was może ćwiczyć tę umiejętność. Pokazuje praktyczne porady, najczęściej popełniane błędy, a także analizuje umiejętności wokalne najpopularniejszych gwiazd muzyki.
  • Pasart - szydełkowanie to rozrywka i sposób na relaks, który zyskuje coraz większą popularność. Na kanale Pasart znajdziemy niezliczoną liczbę tutoriali: od prostej bransoletki przez czapki, skarpety, koce, poduszki aż po torby i bardziej skomplikowane łapacze snów.
  • Marianczello Dominoni - ten kanał to kopalnia informacji o szachach. Marianczello analizuje partie nie tylko dla zaawansowanych, ale także dla początkujących . Ponadto omawia taktyki mistrzów szachowych i pokazuje swoje własne rozgrywki.
Filmy, książki, muzyka, ludzie….

Jak już zostaliście w domu, pewnie zastanawiacie się, co przeczytać, obejrzeć. Na YouTube znajdziecie całą masę popkulturowych rekomendacji. Dla moli książkowych przygotowaliśmy specjalną playlistę Czytaj #zemną. Jeżeli jesteście miłośnikami filmów krótkometrażowych zajrzyjcie tutaj, a po zbiór ciekawych rozmów tutaj. Z kulturalnych rekomendacji polecamy między innymi:
  • Bukbuk - kanał Anny Dziewit Meller poświęcony książkom i pisarzom. Znajdziecie tam wartościowe tytuły, wywiady z autorami, literackie rekomendacje, ale i spory o książki.
  • Sfilmowani - nietuzinkowe recenzje i naprawdę gorące dyskusje na temat premier filmowych. Czasem można znaleźć też informacje na temat seriali czy gier. Kto nie poznał jeszcze Agnieszki i Dawida powinien to szybko nadrobić.
  • Komiksomaniak - o komiksach - i nie tylko - opowiada na swoim kanale Oskar Rogowski, człowiek, który o Marvelu wie chyba wszystko. Znajdziecie tu recenzje komiksów, filmów i seriali oraz wideo felietony z podsumowaniem najciekawszych popkulturowych zjawisk.
  • Jakbyniepaczec - Kaja i Janusz regularnie omawiają najświeższe telewizyjne i internetowe produkcje, publikują mnóstwo zestawień, rankingów i podsumowań. Ich kanał to prawdziwy raj dla serialomaniaków.
  • Na Gałęzi - jeśli chcecie zaś zgłębić tajniki planu filmowego koniecznie odwiedźcie kanał Marcina Łukańskiego, który odkrywa filmowy świat, jakiego nie znamy. Jak powstał “Blade Runner”, jako pokazano szaleństwo “Jokera” i jakie błędy popełniono na planie “Gwiezdnych Wojen” - o tym wszystkim Na Gałęzi.



To tylko niektóre propozycje, które dla Was zebraliśmy. Już wkrótce na naszym kanale pojawią się kolejne playlisty. Zostańcie w domu i znajdźcie na YouTube coś dla siebie!

* Tymczasowy zbiór informacji i materiałów w czasie pandemii koronawirusa.

https://lh3.googleusercontent.com/58k6IU7f7_SCAQFfClMj2KHI5wlBVG-rsh28o0sk_6IFgwoB1GvcX4-ynomqS2S8aeIQpsgE2iF4QPfFMVNvZPcMnhcXNrWSJ55XkwRKjCoy3c0SVOqTobSLbJpmUAB0czOO_K2I


                                                                                                                                                            
Dzisiejszy doodle jest zgodny z oficjalnym zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym prawidłowego sposobu mycia rąk.

Więcej wskazówek na temat mycia rąk udostępnionych przez WHO znajdziecie tutaj
Sprawdźcie też poniższy film:



Sprawdźcie także aktualne informacje WHO na temat COVID-19 i porady, jak się zabezpieczać tutaj.
                                                                                                                                                            

Dzisiejszy doodle przypomina węgierskiego lekarza Ignaza Semmelweisa, powszechnie uznawanego za pierwszą osobę, która odkryła medyczne korzyści płynące z mycia rąk. To właśnie 20 marca 1847 r. Semmelweis został mianowany głównym rezydentem w klinice położniczej w Wiedeńskim Szpitalu Ogólnym, gdzie wydedukował i wykazał, że konieczność dezynfekcji rąk przez lekarzy znacznie zmniejszyła przenoszenie chorób.

Urodzony w Budzie (obecnie Budapeszt) na Węgrzech 1 lipca 1818 roku, Ignaz Semmelweis uzyskał doktorat na Uniwersytecie Wiedeńskim i tytuł magistra położnictwa. Kiedy rozpoczynał swoją kadencję w Wiedeńskim Szpitalu Ogólnym w połowie XIX wieku, tajemnicza i słabo poznana infekcja zwana gorączką połogową prowadziła do wysokiej śmiertelności nowych matek na oddziałach położniczych w całej Europie.

Semmelweis poświęcił się znalezieniu przyczyny tej sytuacji. Po dokładnym dochodzeniu wydedukował, że lekarze przenoszą zarazki z wcześniejszych operacji i sekcji zwłok na podatne na infekcje matki. Natychmiast zalecił, aby cały personel medyczny mył ręce między badaniami pacjentów, w wyniku czego wskaźniki zakażeń na jego oddziale zaczęły gwałtownie spadać.

Niestety wielu rówieśników Semmelweisa początkowo sceptycznie podchodziło do jego pomysłów. Kilkadziesiąt lat później jego zalecenia higieniczne zostały potwierdzone i powszechnie zaakceptowane.

Semmelweis potrafił zobaczyć coś, czego inni nie widzieli w czasach, kiedy medycyna nie była tak rozwinięta, a regularne mycie rąk było uważane za przesadę. Dzisiaj uznawany jest za osobę, która stworzyła podwaliny pod nową gałąź medycyny – antyseptykę i która pozostawiła następnym pokoleniom ważną informację, że mycie rąk jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób.
                                                                                                                                                            


Podczas gdy COVID-19 wpływa na społeczności na całym świecie, podejmujemy działania, aby pomóc wszystkim znaleźć potrzebne i wiarygodne informacje. Dowiedzcie się więcej o krokach, które podejmujemy w obecnej sytuacji i o tym, jak nasze produkty mogą pomóc w pozostaniu w kontakcie w tym trudnym czasie.                                                                                                                                                            

Jeżeli możecie, wydrukujcie poniższy plakat, aby przypomnieć sobie i osobom mieszkającym z Wami o właściwej technice mycia rąk.




W obecnej sytuacji wielu pracodawców zdecydowało się na wprowadzenie w swoich firmach pracy zdalnej. Chcąc ten proces ułatwić, podpowiadamy z jakich narzędzi mogą skorzystać przedsiębiorcy i jak efektywnie zorganizować pracę zdalną. Od czwartku ruszają bezpłatne szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz szkół w ramach programu Google Internetowe Rewolucje.


Zamknięcie szkół, wielu sklepów, punktów usługowych, restauracji i wprowadzenie pracy zdalnej dla całych biur znacznie wpłynęło na organizację zarówno edukacji, jak i pracy przedsiębiorców. Nagła konieczność przeniesienia firmy do sfery wirtualnej na dłuższy czas, szczególnie spowodowana niepokojącą sytuacją i troską o bezpieczeństwo pracowników, może rodzić obawy o organizację codziennej działalności przedsiębiorstwa. Aby wesprzeć przedsiębiorców stojących przed tym wyzwaniem, przygotowaliśmy serię wideoszkoleń oraz indywidualne konsultacje w ramach programu Internetowe Rewolucje, które pomogą małym i średnim firmom w organizacji pracy poza biurem. Dodatkowo, dyrektorzy szkół i nauczyciele będą mogli dowiedzieć się, jak wykorzystać pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni - wprowadzamy cykl webinarów oraz indywidualne konsultacje online.


Zrewolucjonizuj pracę zdalną w swojej firmie

Już w tym tygodniu zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych dedykowanych szkoleniach dla każdego małego i średniego przedsiębiorstwa w ramach specjalnego projektu Google Internetowe Rewolucje: praca zdalna. Program składa się z webinarów odbywających się dwa razy w tygodniu, a także 45-minutowej konsultacji indywidualnej z doradcą Google, a tematyka dotyczy przygotowania przedsiębiorstwa do pełnej pracy z domów oraz wykorzystania 10 pomocnych narzędzi do prowadzenia biznesu na odległość, w tym m.in. pakietu G Suite dla firm, Dokumentów Google, Dysku Google, Google Moja Firma i Hangouts Meet.



Pierwszy webinar odbędzie się w czwartek 19 marca o godz. 16.00 na stronie programu. Aby wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, należy zapisać się poprzez formularz na stronie.

Internetowe Rewolucje w eksporcie w zdalnej odsłonie

Czas pracy zdalnej i zmiana organizacji firmy wiąże się z nowymi wyzwaniami, także dotyczącymi rozwoju biznesu. Chcemy pomóc przedsiębiorcom myślącym o rozszerzeniu działań w internecie na nowe rynki. W tym celu program indywidualnych szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw Google Internetowe Rewolucje w eksporcie na najbliższy czas zmienia swoją formułę i przenosi się do online’u. Już od czwartku na stronie internetowerewolucje.pl przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z pełnym nagraniem szkolenia na temat eksportu online i narzędzia Market Finder po wypełnieniu formularza. Dodatkowo, w zakładce “Wydarzenia” pojawią się streamingi online z najważniejszych wydarzeń z udziałem doradców Internetowych Rewolucji.

Internetowa Rewolucja dla edukacji
Ze względu na zamknięcie szkół i uczelni, chcemy także pomóc placówkom oświatowym we wprowadzeniu e-learningu. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska, Google bezpłatnie udostępnia w Polsce pakiet G Suite dla Szkół i Uczelni. Wszystkie szkoły mogą zarejestrować się w programie. Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia online przy pomocy Hangouts Meet, zaś za pośrednictwem Google Classroom tworzyć wirtualne klasy, przydzielać zadania, dystrybuować materiały dydaktyczne oraz oceniać prace.
Teraz, w ramach wsparcia do udostępnionego bezpłatnego pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni, wprowadzamy dodatkowo webinary dla dyrektorów szkół oraz nauczycieli, w ramach których otrzymują oni pomoc w procesie rejestracji oraz wsparcie w pełnym wykorzystaniu możliwości pakietu do prowadzenia lekcji online. Webinary będą odbywały się 3 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Pierwszy z nich startuje w piątek 20 marca o godz. 15:00. Zachęcamy edukatorów do zapisania się przy użyciu formularza.
Dodatkowo uruchomiliśmy cykl indywidualnych 45-minutowych konsultacji dla każdej ze szkół.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie programu Internetowe Rewolucje dla Edukacji.


Mamy nadzieję, że zdalne szkolenia w ramach Google Internetowe Rewolucje pomogą w produktywnej pracy i nauce z domów!





Jedne z najstarszych prehistorycznych rysunków naskalnych na świecie. Napędzany sztuczną inteligencja kulturalny Wielki Wybuch. Najmniejsze pociągnięcia pędzla - prawie niewidoczne dla ludzkiego oka - w impresjonistycznym arcydziele. Sekrety tradycyjnego robienia sushi. To tylko niektóre z ukrytych skarbów, które możecie odkryć na platformie Google Arts & Culture.

Naszą przygodę ze sztuką rozpoczęliśmy w 2011 roku. Od samego początku współpracujemy z różnorodnymi instytucjami kultury po to, aby przekazać Wam ich wiedzę i udostępnić zebrane przez nich dzieła. W wielu przypadkach korzystamy z technologii takich jak rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR i VR) czy Street View. Eksperymentujemy też ze sztuczną inteligencją (pamiętacie Art Selfie?) - wszystko po to, aby ożywić niezwykłe historie w cyfrowym świecie i pokazać Wam, jak w ciekawy sposób odkrywać bogaty świat kultury.

I chociaż wybranie najlepszych atrakcji i skarbów z tej ogromnej kolekcji jest bardzo trudne, postanowiliśmy zebrać dla Was 20 artystycznych wycieczek, w które możecie wyruszyć nie wychodząc z domu.

1. Jedne z najstarszych dzieł sztuki na świecie

Wiedzieliście, że ta figurka znaleziona w Berekhat Ram w Izraelu ma 233 000 lat? Analizy mikroskopowe dowiodły, że została ukształtowana przez ludzkie ręce - najwyraźniej pierwszych artystów na świecie. Z kolei Jaskinia Chauvet we Francji zawiera jedne z najstarszych prehistorycznych rysunków naskalnych na świecie. Dzieła te są tak delikatne, że aby je chronić, jaskinia musiała zostać zamknięta dla zwiedzających - ale teraz dostępna jest pod wirtualnym adresie. Zerknijcie na najnowszą wystawę Google Arts & Culture Chauvet: Meet our Ancestors (Jaskinia Chauvet: Poznaj naszych przodków) i wkroczyć do świata wspólnych przodków, zarówno dzięki funkcji rozszerzonej rzeczywistości w mobilnej wyszukiwarce Google, jak i technologii VR.
Więcej informacji tutaj.




2. Fantastyczne bestie z dawnych czasów

Nie potrzebujecie DNA dinozaura ani odległej wyspy, aby zmierzyć się z prehistorycznym drapieżnikiem. Wystarczy, że przeniesiecie się w świat naturalnej historii dzięki interaktywnej wystawie Natural History oraz wideo 360 stopni. Panoramiczne zdjęcia Street View pozwalają Wam swobodnie spacerować po ponad 50 muzeach z całego świata, a dla tych, którzy lubią oglądać świat pod lupą czekają skamieniałości w gigapikselowej rozdzielczości.
Więcej informacji tutaj.




3. Zagrożone cuda świata

W 2016 r. trzęsienie ziemi uszkodziło wiele świątyń w mieście Bagan w Birmie. Postanowiliśmy wtedy połączyć siły z organizacją CyArk i umożliwić Wam wirtualne odwiedziny nie tylko tego miasta tysiąca świątyń, ale także innych zagrożonych cudów kultury. Odwiedźcie wystawy Open Heritage oraz Heritage on the Edge, aby zgłębić nasze dziedzictwo i obejrzeć obiekty w technologii 3D.
Więcej informacji tutaj i tutaj.




4. Od kamiennych narzędzi po lot w kosmos

Od papieru po internet i od hieroglifów po emoji - wszystkie te wynalazki rozpalały wyobraźnię i kształtowały społeczeństwo. Projekt Once Upon a Try tworzy największą internetową kolekcję o wynalazkach i odkryciach jaka kiedykolwiek powstała. Koniecznie wypróbujcie aplikacji "Big Bang", stworzonej we współpracy z CERN, dzięki której wyruszycie w niesamowitą podróż przez narodziny i ewolucję wszechświata w rozszerzonej rzeczywistości, a nawet zrobić sobie gwiezdne selfie!
Więcej informacji tutaj.




5.Wielki Wybuch

Koniecznie wypróbujcie aplikacji "Big Bang", stworzonej we współpracy z CERN, i stanowiącej część wystawy Once Upon a Try. Dzięki niej wyruszycie w niesamowitą podróż przez narodziny i ewolucję wszechświata w rozszerzonej rzeczywistości. Z Tildą Swinton w roli przewodniczki będziecie mogli zostać świadkami powstawania gwiazd i zobaczycie jak kształtowała się Ziemia. A na koniec zróbcie sobie gwiezdne selfie!




6. Kawałek kosmicznej historii

A jak już jesteśmy wśród gwiazd i w kosmosie, warto wspomnieć o ponad 40 wystawach poświęconych misji Apollo 11. Możecie m.in. zapoznać się z przemyśleniami na temat pierwszych kroków ludzkości na księżycu autorstwa słynnego dziennikarza Waltera Cronkhite'a, wejść w buty astronauty i dowiedzieć się jak założyć skafander kosmiczny lub jak odpowiednio spakować przekąski na kosmiczną wyprawę.
Więcej informacji tutaj.




7. Świat dźwięków

Narodowe Forum Muzyki to jedna ze światowych scen, które udostępniają swoje zbiory na platformie. Obejrzyjcie wyjątkową wystawę Przestrzeń dla piękna, która powstała w oparciu o materiały wideo, historyczne plakaty i zdjęcia, które są dokumentacją ponad 70-letniej historii wrocławskiej kultury muzycznej. Polecamy Wam również zdigitalizowaną wystawę Viva Moniuszko oraz wystawy przygotowane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, które przybliżają historię wszystkich edycji słynnego konkursu, począwszy od 1927 r.




8. Wyjątkowy gmach i jego historia

A jeżeli marzy Wam się zobaczyć, co się kryje pod słynnymi żaglami opery w Sydney, nic prostszego! Pod jednym wirtualnym adresem zebrano ponad 60 lat historii Sydney Opera House. Architekt Jørn Utzon zainspirował się naturą do zaprojektowania poszarpanego dachu kultowej budowli, a ostateczny projekt był wynikiem trzech lat eksperymentów! Zobaczcie również detale ukryte we wnętrzach oraz zdjęcia i filmy z najważniejszych wydarzeń.
Więcej informacji tutaj.




9. Na scenie

Doskonalenie piruetów zajmuje lata praktyki. Potrzebne są miesiące prób, aby wystawić spektakl. Do tego dochodzą kwestie techniczne - oświetlenie, dźwięk, ustawienie sceny. Artyści, projektanci kostiumów, muzycy, ekipy sceniczne i wiele innych osób spotyka się, aby stworzyć idealny moment na scenie. Czy chcielibyście do nich dołączyć i choć przez chwilę poczuć te emocje? Dzięki wystawie Step on the stage with Performing Arts i pracy ponad 60 organizacji zajmujących się sztuką sceniczną. Doświadczcie tańca, dramatu, muzyki i opery wraz z niektórymi z wiodących wykonawców na świecie. Wejdźcie na scenę, zajrzyjcie za kulisy oraz dajcie się porwać akcji (w 360 stopni).
Więcej informacji tutaj.




10. Perła wśród obrazów

Skorzystajcie z kieszonkowej galerii przygotowanej dla Was przez specjalistów z holenderskiego muzeum Mauritshuis. Dzięki wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość Pocket Gallery, wystarczy jak wyciągniecie telefon i wejdziecie na wirtualną wystawę, aby podziwiać wszystkie 36 prac Jana Vermeera - w tym arcydzieło, a także prawdziwą gwiazdę wśród obrazów - Dziewczynę z perłą.
Więcej informacji tutaj.




11. Niebieski dom znanej artystki

Poprzez dokumentowanie swojego własnego wizerunku i życia Frida Kahlo stała się ikoną. Udajcie się w podróż do Meksyku, aby zobaczyć wyjątkowy niebieski dom artystki, obecnie Muzeum Fridy Kahlo i obejrzyjcie wystawę Faces of Frida (Oblicza Fridy), aby podziwiać jej twórczość.
Więcej informacji tutaj.




12. Szpilki amerykańskiej ikony

Istnieje kilka ikon tak znanych jak Marilyn Monroe. A lśniące czerwone szpilki Monroe, zaprojektowane przez Salvatore Ferragamo, są czymś więcej niż modą - są wyczynem inżynierii. W ramach projektu We wear culture, badającego przeszłość i teraźniejszość mody, możecie z bliska zobaczyć te czerwone czółenka i poznać wiel innych historii ze świata mody, na przykład tę, że mała czarna od Chanel na zawsze zmieniła to, jak postrzegamy elegancję.
Więcej informacji tutaj.



13. W najdrobniejszych szczegółach

Piękno i potęga sztuki tkwią w szczegółach. The Kiss (Pocałunek) to prawdopodobnie najpopularniejsze dzieło Gustava Klimta, a dzięki technologii gigapikselowej możecie je powiększyć, aby zobaczyć każdy pozłacany szczegół. Chcecie odkryć inne, niewidoczne gołym okiem elementy? Poszukajcie ukrytego podpisu, obejrzyjcie pojedyncze muśnięcie farby, które wspólnie tworzą spiętrzone fale na morzu. Nie bójcie się też pooglądać z bliska The Scream (Krzyk) Edvarda Muncha - obraz, który stał się nowoczesną ikoną, inspirując słynną serię horrorów z lat 90., a nawet używane dzisiaj emotikony.






14. Sypialnie wirtualnie połączone


Van Gogh był płodnym artystą, ale także korespondentem - przez całe swoje życie pisał wiele listów i pocztówek. Często zawierały one pierwsze szkice wielu jego najbardziej znanych arcydzieł - w tym rysunek słynnej na całym świecie Sypialni, zawarty w liście do Paula Gauguina z 17 października 1888 r. Podpowiadamy, że możecie zajrzeć do pokoju Van Gogha i dokładnie sprawdzić każdy szczegół (tak, to też gigapiksel).




15. Za jednym ruchem czarodziejskiej różdżki

Dla Harry'ego Pottera i uczniów Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie „Historia magii” to legendarna kronika czarodziejki Bathildy Bagshot. Wam, Mugolom udostępniamy wersję na Google Arts & Culture. Harry Potter: A History of Magic (Harry Potter: Historia magii) to wystawa z Biblioteki Brytyjskiej. Znajdziecie tu rzadkie książki, rękopisy i magiczne przedmioty ze zbiorów biblioteki. Pochłoną Was tradycje folkloru i magii z całego świata, które są sercem opowieści o Harrym Potterze.
Więcej informacji tutaj.




16. Smak kultury

Czy ktoś z Was ma wątpliwości, że gotowanie to sztuka? Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o gazpacho, nic prostszego. Wraz z Królewską Akademią Gastronomii w Hiszpanii przygotowaliśmy wyjątkową kolekcję: Spain: An Open Kitchen, która zawiera ponad 60 wystaw. Możecie również delektować się wycieczką 360 stopni po zaprojektowanych przez architekta Normana Fostera piwnicach winnicy Portia lub posłuchać co eksperci sądzą na temat przyszłości gastronomii. Jeżeli szukacie innych smaków, w menu mamy też kuchnię japońską i nigeryjską.
Więcej informacji tutaj.




17. Museum Views

Dzięki Museum View możecie wybrać własną ścieżkę odkrywania instytucji kulturalnych, cudów świata i kultowych miejsc, takich jak Pałac Wersalski, Taj Mahal lub Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Przespacerujcie się wirtualnie po Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy Muzeum Powstania Warszawskiego. To dobra okazja, żeby zwiedzić aż tyle miejsc i nie poczuć tego w nogach.




18. W obiektywie i na ścianie

Zastanawialiście się, jak ulubiony przez Was obraz wyglądałby u Was w domu? Skorzystajcie z funkcji Art Projector, która dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości pokaże Wam wybrane dzieło sztuki w rzeczywistym rozmiarze.




19. Kolor to siła

Artysta Wassily Kandinsky powiedział: „Kolor to siła, która bezpośrednio wpływa na duszę”. Trudno temu zaprzeczyć, oglądając melancholijne błękity i zielenie dzieł Picassa lub żywe kolory żółtego Słoneczników Van Gogha. Kolor zainspirował także najnowszą Pocket Gallery (Galerię kieszonkową) - The Art of Colour. Dzięki niej możecie zapoznać się z czterema pokojami obrazów, z których każdy reprezentuje inną paletę kolorów.




20. Artystyczny sobowtór

Jak widzicie wybór jest tak duży, że nie zawsze wiadomo, od czego zacząć. Dlatego na koniec proponujemy Wam odkrywać sztukę przez zabawę… w bardzo osobisty sposób. Dzięki Art Selfie możecie odkryć podobieństwa między sobą a dziełem sztuki. Spróbujcie sami, a kto wie, może odkryjecie, że jesteście podobni do wizerunku cesarza Gojong albo do którejś z prac Fridy Kahlo.
Więcej informacji tutaj.



Sztuka stoi przed Wami otworem. Odkryjcie więcej na Google Arts & Culture lub pobierzcie naszą bezpłatną aplikację na iOS lub Androida.

Przez najbliższe dni większość z nas zostanie w domu. Z myślą o nauczycielach, uczniach i ich rodzicach zebraliśmy informacje o dostępnych zasobach i porady, które mogą pomóc w domowej nauce.

G Suite dla Szkół i Uczelni - zdalne zajęcia w wirtualnej klasie

Efektywne narzędzia umożliwiające pracę zdalną pomiędzy nauczycielami i uczniami mogą znacznie ułatwić organizację nauki. G Suite dla Szkół i Uczelni to bezpłatna usługa, dzięki której można m. in. prowadzić zajęcia online przy pomocy Hangouts Meet - prostego narzędzia do wideokonferencji. Z kolei za pośrednictwem Google Classroom nauczyciele mogą tworzyć wirtualne klasy, zdalnie przydzielać zadania uczniom, dzielić się materiałami dydaktycznymi, tworzyć testy, przesyłać komentarze, oceniać prace, zarządzać wszystkimi zajęciami i pracą uczniów w jednym miejscu. G Suite jest dostępny dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uczelni wyższych. Teraz dodatkowo przyspieszyliśmy proces rejestracji - szybko i łatwo można to zrobić na stronie: http://bit.do/gsuiterejestracja. Dodatkowo przygotowaliśmy wideoporadnik na YouTube, który krok po kroku pomoże w rozpoczęciu wirtualnych zajęć .

YouTube Kids - edukacja i zabawa dla najmłodszych

Wiemy, że pogodzenie pracy w domu z opieką nad dziećmi bywa niełatwe. Zależy nam aby najmłodsi spędzali czas ciekawie - ucząc się nowych rzeczy i rozwijając swoje zainteresowania, a rodzice byli pewni, że odkrywane przez dzieci treści są bezpieczne. Aplikacja YouTube Kids to bogactwo treści, dzięki którym dzieci mogą dowiedzieć się jak zrobić śpiewający balon, jak narysować sówkę, obejrzą jak się bawi świnka Peppa lub posłuchają Ani z Zielonego Wzgórza. Polską wersję aplikacji możecie pobrać za darmo z Google Play i App Store. YouTube Kids działa na każdym urządzeniu – telefonie, tablecie, konsoli i telewizorze Smart TV. Więcej o YouTube Kids przeczytać na naszym blogu.

YouTube, Google Earth, Google Arts & Culture - lekcje na kanapie

Platforma YouTube to nie tylko muzyka i rozrywka - ludzie na całym świecie korzystają z niej by uczyć się, inspirować i rozwijać swoje pasje. Razem z twórcami możecie zgłębić zarówno zawiłe równania z zakresu matematyki (Matemaks, Khan Academy) lub trudne kwestie chemiczne (Pan Belfer), odkryć zupełnie nowe oblicze historii z Historią Bez Cenzury, zrozumieć otaczający Was świat z Uwaga! Naukowy Bełkot, Emce i Kasią Gandor, czy rozwiać językowe wątpliwości - zarówno te po angielsku (Arlena Witt) jak i po polsku (Mówiąc Inaczej). Przygotowaliśmy dla Was listę edukacyjnych kanałów - pamiętajcie jednak, że to tylko ułamek z nich. Zapraszamy do odrobienia lekcji i poszukiwania kolejnych. Świetnym uzupełnieniem materiału z geografii będzie natomiast wirtualne odkrywanie świata na Google Earth. Narzędzie pozwala oglądać wszystkie zakątki globu z lotu ptaka dzięki zdjęciom satelitarnym, oraz widokom terenu 3D całej kuli ziemskiej. Z kolei funkcja Odkrywca pozwoli Wam “popłynąć” śladami Jamesa Cooka, trafić do samego serca Australii i obejrzeć Park Narodowy Uluru–Kata Tjuta. Skorzystajcie też z funkcji Szczęśliwy traf i dać się zabrać do… No właśnie, gdzie?
Na dodatkowe zajęcia z sztuki, historii i cudów świata zapraszamy Was na platformę Google Arts&Culture. Swoje zbiory udostępniło tam już ponad 2000 instytucji kultury z 84 krajów, dzięki czemu możecie odkryć zarówno niesamowite zbiory Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, czy nowojorskiego muzeum sztuki nowoczesnej MoMA, ale również zajrzeć do sypialni Van Gogha i pamiętnika Fridy Kahlo.

Asy Internetu - najważniejsze wartości w sieci

Więcej czasu w sieci to również większa troska o wartości, których powinniśmy przestrzegać i uczyć ich najmłodszych. Asy Internetu to program dla szkół podstawowych prowadzony przez Google i Fundację Szkoła z Klasą, dzięki któremu dzieci poznają podstawy bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej. Uczą się takich wartości jak Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga. Na stronie Asów Internetu znajdziecie materiały, które można wykorzystać w edukacji domowej: gra Interlandia, poradnik dla rodziny oraz webinary dla rodziców i edukatorów.

Owocnej nauki i odkrywania świata!

Każdego dnia wielu z nas korzysta z produktów Google w poszukiwaniu pomocy - szukamy potrzebnych nam informacji, materiałów do nauki lub pracy, chcemy pozostawać w kontakcie z rodziną i znajomymi. Chcemy, żeby zwłaszcza teraz te same narzędzia pomagały nam wszystkim znaleźć wiarygodne informacje o koronawirusie, sytuacji w Polsce i na świecie, a także ułatwiały zdalną naukę dzieciom i placówkom edukacyjnym.


Poniżej znajdziecie więcej informacji o tym, jak z nich skorzystać. W miarę rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem na świecie, będziemy rozbudowywać te rozwiązania, wspierając naszych użytkowników, partnerów i społeczność lokalną.


Wsparcie dla polskich szkół i uczniów w zdalnej nauce



Zamknięcie szkół, uczelni i innych placówek edukacyjnych to wyzwanie dla wszystkich - nauczycieli, rodziców, uczniów i studentów. Kontynuowanie nauki w tym czasie jest jednak możliwe dzięki narzędziom, które umożliwiają przeprowadzanie interaktywnych lekcji przez internet, komunikację z uczniami, przesyłanie materiałów naukowych czy wyznaczanie zadań domowych.

Dlatego we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz GovTech Polska bezpłatnie udostępniamy w Polsce dostęp do pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni. Dzięki takim produktom jak Google Classroom, Dysk, Hangouts Meet i wielu innym, możliwa jest efektywna i ciekawa nauka w domu. Już teraz wszystkie szkoły mogą zarejestrować się w programie pod adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja

Więcej o tym, jak skorzystać z tych narzędzi w codziennej pracy szkoły w trybie zdalnym przeczytacie tutaj. Wiemy jednak, że nagła zmiana trybu pracy szkoły lub uczelni na zdalny to duże wyzwanie dla kadry pedagogicznej, samych uczniów i studentów oraz administracji placówek. Dlatego już wkrótce udostępnimy także wideo-poradniki pomagające w skorzystaniu z tych narzędzi, prowadzeniu dzięki nim zajęć i komunikacji z podopiecznymi.


Praca na odległość w firmach

Te same narzędzia do pracy zdalnej i współpracowania na odległość udostępniamy także polskim firmom. Wprowadziliśmy bezpłatny dostęp do zaawansowanej funkcji prowadzenia wideokonferencji za pośrednictwem Hangouts Meet dla wszystkich użytkowników G Suite. Możliwość ta będzie dostępna za darmo na całym świecie do 1 lipca 2020 roku. Pracujemy też nad tym, by sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na transmisje na żywo prowadzone na YouTubie. Widzimy zwiększone zainteresowanie takimi narzędziami w rejonach dotkniętych koronawirusem, ponieważ coraz więcej osób chce mieć możliwość spotykania się i współpracy w sposób wirtualny, gdy nie mogą lub nie powinni tego zrobić osobiście.


Pomagamy Polakom znaleźć przydatne informacje o koronawirusie

Wszyscy szukamy w Google coraz częściej informacji o tej chorobie, porad dotyczących podróżowania i wskazówek dotyczących profilaktyki. Dlatego uruchomiliśmy w Polsce alert SOS w wyszukiwarce, który pomaga znaleźć najnowsze wiadomości, wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz linki do źródeł sprawdzonych informacji, jakimi są specjalna strona internetowa polskiego rządu oraz portale Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).






Chronimy Was przed dezinformacją

Nasze zespoły ds. bezpieczeństwa pracują przez całą dobę na całym świecie, aby chronić Was przed phishingiem, teoriami spiskowymi, złośliwym oprogramowaniem i dezinformacją, a także innymi, stale pojawiającymi się zagrożeniami w sieci. Na YouTubie szybko usuwamy wszelkie treści, które prezentują fałszywe informacje sugerujące inne sposoby zapobiegania koronawirusowi lub jego leczenia zamiast kontaktu z właściwą pomocą medyczną. W ramach Google Ads blokujemy wszystkie reklamy produktów i firm, które chcą zarabiać na zagrożeniu koronawirusem. W ciągu ostatnich sześciu tygodni zablokowaliśmy dziesiątki tysięcy takich reklam. Umożliwiamy również WHO i innym organizacjom rządowym wyświetlanie ich kampanii społecznych i informacyjnych. Ponadto, nasze wymagania dla twórców aplikacji w Google Play zabraniają im wykorzystywania dramatycznych okoliczności, a nasze zasady dotyczące treści uniemożliwiają zamieszczanie aplikacji prezentujących treści medyczne lub związane ze zdrowiem, które mogą wprowadzać Was, czyli użytkowników, w błąd lub być potencjalnie szkodliwe.